Şimdi Ara

Plakayı neden kapatırlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce ekim ayı dh oto yarışmasında bazı arkadaşların araçlarının plakalarını kapattığını gördüm plaka kapatmadaki amaç nedir bu burası için geçerli değil hangi forma gitsem arabasının resmini koyan kişi plakasını kapatıyor

kendi adıma konuşayım hiç bir zaman plakam açık halde resim koymaktan rahatsızlık duymadım bu plaka kapatmanın amacı nedir?

• ben kapatmadim ama kapatsam iyi olurmuydu diye dusundum acikcasi sonucta ulkemizde duzenbazlik soygunculuk diz boyu hic bir sey olmadi plakayı kopyalarlarmi diye dusunmuyo deilim bende mi kapatsam acaba
  • birgün nedenini kendin bile alamadıgın sonsuz bir ban yersin değiştirme şansında kalmaz

arabayı satsan bile resim orada kalır ..

hiç riske girmeye gerek yok
  • şu foruma her çeşit insan giriyo.kimse alınmasın üzerine ama iti kopuğu da var. forumda birileriyle tartışma yaşayan adam karşıdakinin aracını biliyosa ki aracın resmini görmek pek yetmiyo, plakasına da bakıp emin olduktan sonra bi çizik atıp hırsını çıkarıyo kimi zaman.benim aklıma kapatma sebebi olarak bu geliyo.bikaç şey daha vardı aklımda ama unuttum.

yani şahsen ben de aracımın plakasını göstermek istemem burada.insan ister istemez tedirgin oluyo.sırf bu sebepten değil.ki küçük bi sebep bence o...
  • Her zaman şeffaf oldum ve bu foruma güvendim. Güvenim şimdiye kadar yarıda kalmadı hiç... Umarım da kalmaz. Terbiyesizlik yapacak, bu tür bir olayı kötüye kullanacak bir insan görmüyorum aramızda. Bu yüzden her zaman şeffaf olmaya devam da edicem. Belki de bu herkesi kendim gibi gördüğüm içindir. Bu şekilde düşünmek iyi mi tartışılır.
  • Önemli olan araç değil mi? Plakasına bakıp ne yapacaz. Ben plakaya bile bakmam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

Her zaman şeffaf oldum ve bu foruma güvendim. Güvenim şimdiye kadar yarıda kalmadı hiç... Umarım da kalmaz. Terbiyesizlik yapacak, bu tür bir olayı kötüye kullanacak bir insan görmüyorum aramızda. Bu yüzden her zaman şeffaf olmaya devam da edicem. Belki de bu herkesi kendim gibi gördüğüm içindir. Bu şekilde düşünmek iyi mi tartışılır.

bende yarbay önceleri senin gibi düşünüyordum ama bir bakıyorsun ban atıyorlar hatta 2 gün sonra hırsını alamayıp 6 güne çıkartıyorlar .. sonsuz ban yedin diyelim daha değiştirebilirmisin resimleri ..varsayalım satacaksın tesadüf ya adam resimleri gördü nette akla hayale gelmeyecek şeyler işte

bence her ne olursa olsun tedbirli olmakta biraz fayda var

zaman ne de olsa kötü

( kendi resimlerimde dahil olmak üzere kendimin ve arabamın resimlerini sildim ..çünkü garantisi yok hiçbirşeyin bu sitede ve çoğu sitede )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 3 Ekim 2007; 23:12:12 >

• quote:

Her zaman şeffaf oldum ve bu foruma güvendim. Güvenim şimdiye kadar yarıda kalmadı hiç... Umarım da kalmaz. Terbiyesizlik yapacak, bu tür bir olayı kötüye kullanacak bir insan görmüyorum aramızda. Bu yüzden her zaman şeffaf olmaya devam da edicem. Belki de bu herkesi kendim gibi gördüğüm içindir. Bu şekilde düşünmek iyi mi tartışılır.

seninle aynı fikirdeyim üstadım
  • altin-orfoz ;

Düşündüğün ban ise bana ulaş bir şekilde, sileriz...
  • ban atılır herkes kusuru olabilir

4 gün veriyon mubarek sonraki günde 6 ya çıkartılır mı :)))

yarbayım amiralim torpili suyun altından gönderseydin bari ..

tom hawk gibi görünür olmasaydı bari

denizci adamsın sen
  • quote:

Orjinalden alıntı: altin-orfoz

quote:

bende yarbay önceleri senin gibi düşünüyordum ama bir bakıyorsun ban atıyorlar hatta 2 gün sonra hırsını alamayıp 6 güne çıkartıyorlar .. sonsuz ban yedin diyelim daha değiştirebilirmisin resimleri ..varsayalım satacaksın tesadüf ya adam resimleri gördü nette akla hayale gelmeyecek şeyler işte

bence her ne olursa olsun tedbirli olmakta biraz fayda var

zaman ne de olsa kötü

( kendi resimlerimde dahil olmak üzere kendimin ve arabamın resimlerini sildim ..çünkü garantisi yok hiçbirşeyin bu sitede ve çoğu sitede )

ben bir bağlantı kuramadım alan adam nette resimlerini görsün ne olacakki mesela arabanı satmak için nete ilan veriyorsun orada da aracını sergiliyorsun burada da değişen bir şey yok

• quote:

ban atılır herkes kusuru olabilir

denizci adamsın sen

Dedim ya her zaman şeffaflığı seçtim ben...
  • quote:

quote:

ban atılır herkes kusuru olabilir

denizci adamsın sen

Dedim ya her zaman şeffaflığı seçtim ben...

şeffaftan ziyade hiçbirşey yok gibi

• Eski arabalarımın resmini falan koydum daha önce plakayı kapatmadım. Ne olabilir ki en fazla? Kapatan insanada kabahat bulmam herkesin kendi tercihi.

Bu arada forumda kadrolaşma var

• Avrupadan gelen bi gelenek. Orda insanlar arabalarini nette satarken her zaman rahatsiz edilmek istemezler ve anonslara sadece telefonlarini ya da mail adreslerini yazarlar ve belli zamanlarda sorulara cevap vermek isterler. Bu durum munasebetsiz insanlardan korunma yolu cunku internetten ve kisa sms servisi ile plaka araciligi ile insanlar sizinle ilgili ev adresi da dahil her turlu bilgiye ulasirlar. Aslinda ben bu uygulamaya gicik oluyorum plakayi saklayipta kendilerini gereksiz rahatsiz edenlerden korumaya calisan paroanayaklar bunlar bence. Kendilerine göre haklilar. Bu plakalardan sahibinin bilgilerine ve aracin bilgilerine kolay ulasma isi aslinda cok iyi bir uygulama cunku aracin borcu ortaya cikiyor plakanin gercekligi ortaya cikiyor bir suru dolandiricilik önlenebiliyor...
  • Birşey olacak olduktan sonra yolda gören adam da herşeyi yapar. İçinde fesatlık olan hiçbir zaman iflah olmaz bunu bilin...
  • quote:

Birşey olacak olduktan sonra yolda gören adam da herşeyi yapar. İçinde fesatlık olan hiçbir zaman iflah olmaz bunu bilin...

kesinlikle katiliyorum

guven meselesi plakayi kapatmak demekki plakasini kapatanlar karsisindaki insanlara guvenmiyo kimseyi bu yuzden yargilayamayiz
  • quote:

Birşey olacak olduktan sonra yolda gören adam da herşeyi yapar. İçinde fesatlık olan hiçbir zaman iflah olmaz bunu bilin...

ben silme nedenlerimden biriside yaşadıgımız yer küçük ..benim arabamı çogu insan tanıyor ..

gelipte hocam senin arabayı nette gördük diyerek munasabetsiz bir muhabbete başlanılması işime gelmez ..

bir nevi mahalle baskısı yüzünden silmiş olabilirim ..

olacak olduktan sonra zindana da koysan olacak olur aslında
  • aracımı hergün binlerce insan görüyor. Ha nette ha gerçek hayatta. Plaka kapatmanın paranoya olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

quote:

ben silme nedenlerimden biriside yaşadıgımız yer küçük ..benim arabamı çogu insan tanıyor ..

gelipte hocam senin arabayı nette gördük diyerek munasabetsiz bir muhabbete başlanılması işime gelmez ..

bir nevi mahalle baskısı yüzünden silmiş olabilirim ..

olacak olduktan sonra zindana da koysan olacak olur aslında

Düşüncenize saygı duyarım, ama mahalleden biri gelip bana nette gördüm diyecek diye asla saklamam. Kötü bir olaya karışmamış, farklı bir şey olmamış. Dediğim gibi düşüncelerine saygı duyarım ama arkadaşlarımdan gelip de senin arabayı nette gördüm diyen olursa ben sevinirim açıkçası. Ben gelipte her yere koyun reklam yapın demiyorum. Güven çok önemli. Ben buraya, buradaki dostluklara güvendiğim için sadece ve sadece bu siteye koydum.

Şundan da eminim ki ;

Burada tartışan, laf dalaşına giren insanlar gerçek hayatta birbirilerini görünce arkadaş gibi gezerler. Burada bir anlık sinirdir geçer diye düşünüyorum. Tartıştığım kimseye kin duymadım. Ha olurda tartışığım birini bir gün yolda görürsem başımın üstünde yeri vardır. Kavga eden, tartışanlar da eminim ki iki samimi arkadaş olurlar birbirlerini görünce. Düşüncelerim bunlar... Nereden nereye geldi konu.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.