Şimdi Ara

## AMD RX780 Yonga Setinin İsmi 770 Oldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD RX780 Yonga Setinin İsmi 770 Oldu ##

AMD-ATi isim değişikliklerine de devam ediyor. RD790 olarak bilinen yonga setinin ismini daha önce 790FX olarak değiştiren firma 790FX yonga setinin daha ekonomik versiyonu olacak RX780 yonga setinin ismini de 770 olarak değiştirdi. Üstelik bu bilgi anakart üreticilerinden ECS tarafından da bir şekilde doğrulanmış durumda.

SB600 güney köprüsü ile gelecek olan 770 yonga seti AMD'nin soket AM2+ formundaki yei nesil Phenom işlemcileri ile de uyumlu olacak. 770 yonga seti 790FX yonga setinden farklı olarak Crossfire desteğine sahip değil. Zira 770 yonga setini temel alan anakartlar üzerinde sadece 1 adet PCIe X16 slotu yer alacak.

PCIe 2.0 destekli olacak 770 yonga setinin diğer muhtemel özellikleri arasında 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 800MHz bellek kullanımına izin vermesi, 6x USB 2.0 portu, 4x SATA-II portu ve IDE desteğinin yanı sıra gigabit ethernet ve yüksek tanımlı ses desteği de gösterilebilir.

AMD isim değişikliklerine gitmeye devam ediyor. 790FX yonga setinden sonra firma RX780 yonga setinin ismi de 770 olarak değiştirildi. Bakalım isim değişklikleri konusunda AMD'nin yeni gündeminde neler olacak bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 3 Ekim 2007; 14:11:43 >

• ya kafayı yemek elde degıl 1 aydır bunları beklıyoruz amd halen isimlerle uğrasıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeKin

ya kafayı yemek elde degıl 1 aydır bunları beklıyoruz amd halen isimlerle uğrasıyor

Wala hacı yaa :D . Phenom ' ları bekleye bekleye ... Adamlar iflas etmek için geç çıkarıyorlar galiba . Bir de pazarlama tekniği olsa adamlarda , bir numaralar ...
  • Bende sıkıldım ya bekle bekle . Çıksada adam gibi anakartla şu phenom mudur nedir alsak.Emektar 2500+ barton artık kesmez oldu beni

• bekle bekle adamlar daha isme karar verememişler
  • bekleyelim ne aceleniz var ben haca gidim geliyim , sonra alırız, vga da alırız panik yok
  • onceden belirtilen sureyi asmis degiller..
    istediklerini yapabilirler... yeni islemcileri gormeden kasalari acmayin...
  • Tamam kasaları açmayalımda bu kadarda olmazki

Sil baştan herşeyin ismini değiştiriyorlar ama ortada icraat yok. ses var ama görüntü hala gelmedi. Çanak ayarlarınızla oynamayın
  • ben bekleyemedim gittim e2160 aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeKin

ya kafayı yemek elde degıl 1 aydır bunları beklıyoruz amd halen isimlerle uğrasıyor

• yahuu ortada verilen bir tarih var neden celalleniyorsunuz??? neye bilip bilmeden kızıyorsunuz ki??? neden kimse nehalem bir an önce çıkmıyor geç kaldı demiyor... çünkü herkes biliyor ki 2008 sonunda çıkacak.. ama siz bunu AMD için yapıyorsunuz... Adamlar bir tarih vermişler ama hadi hemen şimdi istiyoruz bekleye bekleye bir hal olduk der gibisiniz.. sanki çıkar çıkmaz buradaki herkes alacak.. çok enteresan 1 aydır bekleyen arkadaşlar 1 ay önce çıkacak haberlerini nereden okumuşlar acaba??? AMD haberlerine artık buradaki herkes önyargılı yaklaşıyor.. ilk yorumu yapanın peşinden gidiliyor.. ilk yorum yapan arkadaş aaa ne güzel olmuş dese idi diğerleri de peşi sıra benzer yorumlar yapacaklar ilk yorumu yapan yahuu nerede bu AMD sıktı artık dedimi diğerleride evet yaa nerede bu AMD bıktık artık haberlerinden şeklinde yorumlar devam ediyor.. yok orijinal bir düşünce yok yorum yok.. düşünmeden yazılan yazılar dizboyu.. tamam arkadaşlar isteyen istediğini yazsında önceki mesajlardan fazla etkilenmeden mantıklı şeyler olsun.. ben şimdi nehalem nerede bu intel ne yapıyor bıktık artık desem ne kadar mantıklı olur belli bir zamanı var bakarsın o zaman çıkmadı diyeceğini dersin.... lütfen biraz daha mantıklı olalım...
    saygılar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.