Şimdi Ara

İNTERNETTE TROJAN SORUNU!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • internete bağlandığım an nod32 şu uyarıyı veriyor win32/trojandownloader.ani Gen truvaatı türevi
    ben de sınırlandır ve sil diyorum ama okadar çok bu uyarıyı veriyor ki yaklaşık yarım saatte 32 kez bu trojanı yakaladı ben de sildim.
    bunun nedeni ne olabilir?başka bir çözüm yolu var mı?bu sorundan nasıl kurtulabilrim?

• superanti.spyware ben de var zaten taratma için özel bir seçenek var mı?çünkü sadece interneti açınca oluyor
  • karpesky internet security 7.0 ı kur o sorun çıkarmıyo zaten trojanlı sayfayı görüntülemiyo ok
    z.ertunc
  • mekteryas aynı sorun bende de var kurtulabildin mi yoksa sorun devam mı ediyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuschia

mekteryas aynı sorun bende de var kurtulabildin mi yoksa sorun devam mı ediyor?

maalesef sorun hala dewam ediyor ve ne yapacağımı da bilmiyom
  • bi foto koyarmısın tam olarak ne gösteriyor bi dosyamı IE ye ulşamaya çalışıyor başka bişeymi hijackthis ile log dosyanıda gönder istersen birde nod32 ile derinlemesine analiz dediğinde işlem belleğinde çalışan zararlı bir uygulama buluyor mu
  • foto yok şu an elimde ama olunca gönderirim
    nod32 ile derinlemesine analiz yaptım bir şey bulmadı bir uyarı da vermedi
    yani sonuç bulunan bir şey yok ama her internete bağlandığımda bu uyarı oluyor+nod32 ile yerel ağı tara diyom oda olmuyo taramıyorr.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mekteryas

foto yok şu an elimde ama olunca gönderirim
    yani sonuç bulunan bir şey yok ama her internete bağlandığımda bu uyarı oluyor+nod32 ile yerel ağı tara diyom oda olmuyo taramıyorr.

aynen ayynen! ya kurtarın bizi bu dertten, denemediğim antivirüs antispy prog. kalmadı kimisi buluyor silemiyor(nod32, bit defender) kimisi görmüyor bile...
    acaba internet bağlantısıyla ilgili bir sorun mu? çünkü hiçbir derin scande bişey bulunmuyor ne zaman ki internete bağlanıyorum önce bi yavaşlıyor kilitleniyor ardından uyarı...

nod32 şöyle uyarı veriyor ve bu arada bu uyarıdaki dosya adı her seferinde değişiyor hangi siteye girersek onunla ilgili bir dosyada tehdit algılanıyor, google için bile bu uyarıyı verebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuschia -- 15 Ekim 2007; 13:48:44 >

• ben bir çözüm buldum sanırım-yani enazından artık o uyarıyı almıyom. önce nod32 yi kaldırın onun yerine kaspersky kurun ve internet ağını taratın bişiy bulunmayacak yine ama bu kez kurtulacaksınız o trojandan çünkü kaspersky kaldırıp nod32 yi tekrar kurdum ve artık uyarı falan vermiyo internet hızımda eskisine yakın(hızımın düşük olma sebebi başka bişey olabilir en azından öyle düşünüyom interneti daha çok kişiyle paylaştık da) kolay gelsin
    quote:

Orjinalden alıntı: fuschia

quote:

Orjinalden alıntı: mekteryas

foto yok şu an elimde ama olunca gönderirim

aynen ayynen! ya kurtarın bizi bu dertten, denemediğim antivirüs antispy prog. kalmadı kimisi buluyor silemiyor(nod32, bit defender) kimisi görmüyor bile...
    acaba internet bağlantısıyla ilgili bir sorun mu? çünkü hiçbir derin scande bişey bulunmuyor ne zaman ki internete bağlanıyorum önce bi yavaşlıyor kilitleniyor ardından uyarı...

nod32 şöyle uyarı veriyor ve bu arada bu uyarıdaki dosya adı her seferinde değişiyor hangi siteye girersek onunla ilgili bir dosyada tehdit algılanıyor, google için bile bu uyarıyı verebiliyor

• bi ara bana öyle olmuştu dns hakcmi ne yemiştim biri bana modem ayarlarımı deiştirtmişti
    format atıyordum düzeliyordu internete bağlandığım an adawere trojan buluyordu format attım modemi bu sefer açmadan resetledim format atıktan sonra modem ayarlarımı yaptım nete bağlandım düzeldii
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.