Şimdi Ara

ASUS X51R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
8.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu notebook'u alacağım bu ürünü nasıl buluyorsunuz yada bunun alternatifi olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz.Fiyat:1,175.17 YTL

ASUS X51R
    -------------------------------------------------------------------------------------

İşlemci Hızı ( MHZ) Dual-Core Processor T2130 - CoreDuo 1.86 GHz

Bellek (MB) 1024MB DDR2 667MHz

Sabit Disk ( GB) 120 GB 5400 RPM SATA

Ekran Kartı ATI 1100 128 MB Paylaşımlı

Ekran Boyu ( Inch) 15.4"

Ekran Tipi TFT WXGA (PARLAK)

Ekran Çözünürlüğü 1280 dpi x 800 dpi

Optik Sürücü 8x super multi DVD-RW

Faks Modem 56K

Network Kartı 10/100 Mb Onboard

Kamera YOK

Bluetooth Var

Wireless 802.11a/b/g

Ağırlık (kg) 2.8 kg

"Not: İşletim sistemi Vista Home Premium Edition Türkçe"
    -------------------------------------------------------------------------------------

• Bugün bu cihaz benimde dikkatimi çekti. Bir bayan arkadaşa önereyim diyorum ama yinede kullanan varsa bizi aydınlatırsa iyi olur. Fiyat olarak oldukça iyi özellikleri de güzel.

Ayrıca işletim sistemsiz almak gibi bir durumumuz olabilir mi acaba bir yerlerden, orjinal OS bende kaşıntı yapıyorda ?
  • İşletim sistemi yüklü olarak Türkiye ye geliyor. İstersen işletim sistemini kaldırıp satalım sana :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: notebookgentr

İşletim sistemi yüklü olarak Türkiye ye geliyor. İstersen işletim sistemini kaldırıp satalım sana :)

Fiyatta bir güzellik yaparsanız neden olmasın Şaka bir yana yarın büyük bir ihtimalle bu notebook u alacağız
  • Ben bu laptopu aldım. Gayet güzel. Bir haftadır bir problem yaşamadım. Alacağım üründe s-video çıkışı arıyordum bunda var zannettim aldım ama yokmuş. Ürünü beğendiğim için de değiştirmedim. Sınıfta 70 ekran tv ye bağlamak istiyordum. Galiba şimdi bir projeksiyon alacağız. Xp kurmaya çalıştım beceremedim. Vista yüklü programlarımı kurdum ve ghost ile imaj aldım. Denemek için İmajını kumak istedim kuruldu ama açılmıyor. "İşletim sistemi yükleme hatası" diye hata veriyor. Acaba bunu çözebilir miyim? Yani bilgisayarımı tam istediğim gibi kurunca Ghost ya da Trueimages ile imajını alabilir miyim? Forumda anlatılanları uygularsam X51R ye de XP kurabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim55 -- 17 Ekim 2007; 18:30:15 >
  • Arkadaşlar bu notebooktan alan kullanan var mı muallim55 ten başka? Hızı nasıl? Kasılma yapıyo mu? Ekran kalitesi ve parlaklığı nasıl? Tavsiye eder misiniz?
  • x51 modeline xp kurmak için buraya bakabilirsiniz.http://www.notebook.gen.tr/viewtopic.php?f=4&t=161
    yedek almak içinse norton ghost yerine acronis true image kullanmanızı öneririm. Programın resimli anlatımı burada var.http://www.notebook.gen.tr/viewtopic.php?f=27&t=130
  • evet ben 3 hafta önce aldım bu modeli (asus x51r). açıkçası ekran kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı. parlak ekran canlı ve bunu destekleyen power4gear gibi programlarda var içinde. ram 1gb ve yeterli hdd 120gb ev kullanımı açısından o da yeterli. ben kullandığım süre içersinde kasma gibi bir sorun yaşamadım photoshop kullanırken özellikle hiç aksamadı. çok sade ve ince bir görünümü var.tek kusuru olduğunuda söyleyeyim o da s video çıkışı ve yeterli ses çıkışı olmadığı. bir adet kulaklık ve mic çıkışı-1 adet harici monitör çıkışı- 4 usb2 çıkışı(yoksa girişimi demelidim?)-lan+modem girişi-kart okuyucu-blutood-genişletme kartı yuvası. arkadaşımın yeni aldığı acer le karşılaştırma yaptım. onun ekran kartı daha yüksek ve paylaşımsız olmasına rağmen x51r çok daha verimli çıktı ve yüzümü kara çıkarmadı. yani anlayacağınız fiyatı size cazip geldise tavsiye ederim

• arkadaşlar bu makina ile gta2 oyniyabilirmiyim
  • üzerinde paylaşımlı intel ekran kartı var. dediğiniz oyunu bilmiyoruma ama yksek seviyeli bir oyunsa çok ama çoook zor oynarsınız.
  • bende yeni aldım 2 hafta oluyor umduğumdan çok iyi çıktı , hiçbir şekilde kasma yapmıyor , sadece ses çıkışını zayıf yapmışlar o kadar ama oda basit bir şekilde çözülecek bişey. Bu fiyata alınabilecek en iyilerden biri bence.
  • bende 2aya yakındır kullanıyorum , fiyatına göre çok kaliteli bir laptop.
    çoğunlukla photoshop uygulamaları yaparım hiç kasılmadan rahat rahat kullanıyorum.

ekran kartı konusu biraz sıkıntılı tabi :) cod4 oynuyorum ama ara ara takılmalar oluyor.
  • merhaba, asus x51rl modelini aldım. bluetooth var deniyor ancak donanımlarda bluetooth yok. wireless düğmesi ile bt açılıyormuş ancak bende sadece wi-fi kartı açılıp kapanıyor. benzer problem ile karşılaşan var mı acaba? yoksa cihazda mı sorun var?
  • 1 yıldır kullamıyorum üstteki yorumları okudum.Yorumların birçoğuna katılıyorum ancak ekran parlaklığında kendi özelliklerindeki acer'ın altında.Bunun dışında gayet iyi...!
  • Ben 9 aydır kullanıyorum.Çok memnunum.Asus'un en uygun fiyatlı ve kullanışlı bilgisayarı.Tek kusuru (bence) kamera yok.O da önemli değil.Alacaklara öneririm.Ben 1 gb daha ram eklettim.O zaman daha da rahatladı.Hatta X51R Kullanıcıları burada klüp kuralım ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantuğ-20 -- 4 Ağustos 2008; 12:27:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.