Şimdi Ara

Little Fighter 2 (1-4 Players // Network)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
39.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Boyutu küçük olmasına rağmen çok eğlenceli bir oyun. Aynı PC'den 1-4 kişi ile oynanabilir. Veya Networkden atabilirsiniz.
    Tamamen ücretsiz..

Download:
    http://www.download.com/3000-20-10155222.html?part=undefined&subj=dl&tag=button

Bütün Karakterlerin Haraketlerine bakmak için Character Guide indirin:
    http://www.lf2.net/guide_v19.exe

Oyun yüklendikten sonra Masaüstünde çıkan ikona basarak oyuna girebilirsiniz.

1) Karşınıza çıkan ekranda Game Start, Network Game ve Control Settings var.

2) Bana sorarsanız önce kontrol tuşlarını elinize rahat gelicek şekilde ayarlayın. Ben Yön tuşları ile A S ve D kullanıyorum.

3) daha sonra Start Game deyin. Oynamak istediğiniz oyun türünü seçin.
    VS Mode: 1vs1, 1vs2, 2vs2 isterseniz 4vs4 veya 1vs7 bile yapabilirsiniz.
    Stage Mode: İlerlemeli oyundur. Kendi oluşturduğunuz takımınız ile veya tek başınıza bölüm bölüm ilerleyebilirsiniz.
    1 On 1 Championship: 1'e 1 Eleme usülü turnuva.
    2 On 2 Championship: Takımlı 2'ye 2 Eleme usülü turnuva.
    Battle Mode: Çete kavgası gibi. Takımlardaki adam sayısını siz ayarlıyorsunuz. Saymadım ama o kadar çok adam koyabiliyorsunuz ki Bilgisayar kasıyor Eğlenceli...
    Demo: Oyun Demosu işte
    Quit çıkar

4) VS Mode:
    Resimde görüldüğü üzere adamları siz seçebiliyor takımları siz ayarlayabiliyorsunuz. Resimde Team 1 ve Team 2 olmak üzere 4'e 4 iki takım yaratılmış. Sağ kalan taraf kazanır.

Dövüşürken bir resim.

Dövüş bittiğinde istatistikler çıkar.

5) Stage Mode:
    Stage Modda 1-8 oyuncu bölüm geçmeli oyun oynayabilirsiniz. 5 ayrı stage vardır. Her stage içinde ise 5 ayrı bölüm. Stage içindeki kısa bölümleri geçtiğinizde Can(HP) ve Mana(MP) dolar. Altında Com yazanlar sizin adamlarınız hiçbirşey yazmayanlar ise düşmanlardır. Yolda iple bağlanmış rehineleri kurtararak takımınıza katılmasını sağlayabilirsiniz. Adamınız ölürse Bölüm geçtiğinizde yeniden doğacaktır. Aynı şekilde sizde ölürseniz bölüm geçildiğinde doğacaksınız. Herkes ölürse oyunu kaybedersiniz.

6) Battle Mode:
    Büyük bir çete kavgası yapabilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz takım ile birlikte dövüşebilirsiniz. Sağ kalan taraf kazanır.

Üst Paneldeki 4'er kişi Hero'dur. Özel yetenekleri vardır. Aşağıdaki adamlar normal adamdır. InScreen ayarı ile dövüşte kaç tane o adamdan geleceğini ayarlarsınız. Reserve ile Öldükten sonra yerine kaç tane yenisinin geleceğini ayarlarsınız.
    Şişeler:
    Uzun şişe hızla mananızı doldurur.
    Küçük süt şişesi canınızı doldurur. Canınız Full ise mananızı doldurur ama büyük şişeden daha yavaş.

7) 1 On 1 Championship:
    1'e 1 Turnuva. Kazanırsanız bir dahaki ele canınız dolmaz. Bilgisayarında durumu aynı, önceki maçta kaybettiği canını sizinle yaptığı maça dolduramaz. 3 Maçı kazanan turnuvayı kazanır.

8) 2 On 2 Championship:
    2'e 2 Turnuva. Oluşturduğunuz takım ile 2'ye 2 dövüşürsünüz. Kazanan bir sonraki tura geçer. 2 Maçı kazanan şampiyon olur. Giden can bir dahaki maça fullenmez.

9) Tuşlar ve Character Guide
    Dediğim gibi Character Guide indirirseniz her adamın özelliklerine, haraketlerine bakabilirsiniz. Haraketler basittir. Character Guide'de haraketi öğretmek için gösterilen A D J harflerinin anlamları şudur.
    "A": Attack (Saldırı Tuşu)
    "D": Defanse (Korunma Tuşu)
    "J": Jump (Zıplama Tuşu)
    ">": > işaretleri ise yön tuşlarını belirtmektedir.

Mesela D + > A diye bir özel haraketimiz var. Yapmak için önce Defansa basıyoruz. Sonra adama doğru çekip Attack tuşuna basıyoruz. Üçüne birden aynı aynda basmıyoruz. Sakin yapın haraketleri çok acele etmenize, Hızlı tuşlara basmanıza gerek yok.

10) Come, Stay ve Move Komutları:
    Come: Buraya gelin, Takip edin anlamındadır. siz nereye giderseniz peşinizden gelirler. Stage modda oynarken takımın her yöne dağılmaması için güzel.
    Stay: Beklemek, orda kalmak anlamındadır. Stay komutu verildikten sonra Takım oyuncuları yerinde bekler, siz istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Ha yanına biri gelince armut mu toplayacak? hayır biri saldırırsa o da saldırır.
    Move: Come veya Stay komutları verilmişse Move komutu ile herkesi kendi haline bırakabiliyoruz. Onlar ne yapacağını bilir derseniz güzel.

Karakterler:

Haraketlere buradanda bakabilirsiniz ama Character Guide kullanmanızı tavsiye ederim. Orda açıklamalarıda var. Mesela Transformları aşağıda yazmaz. Character Guidde yazar. Neden Firzen, Louis Ex veya Julian karakterleri yok diyebilirsiniz. Onlar Transform karakterlerdir. Mesela Louis canı %33'ün altına indiğinde D+J+A ile Louis Ex'e dönüşüyor. Character Guidden Freeze ile Firen'i birleştirip nasıl Firzen yapacağınız falanda yazılı. Birde skillerde D + > + A (A + A...) yazıyor diyelim. Bu demektir ki D > A yaptıktan sonra hep A ya basarsanız mananız bitene kadar o skilli saydıracaktır demektir. Ve çok güzeldir

Son olarak Network ile oyun atamadık. IP yazıyoruz ama olmuyor. Heralde ağ üzerinden atabiliyoruz. Hamachi yükleyip atmayı denedik ama hamachide sorun vardı o yüzden deneyemedik. Hamachi ile ağ kurabilirsek belki Networkden atabiliriz.. Network butonu koyduklarına göre atabiliyoruzdur :D

Kesinlikle Alıntı Yoktur. Herkese iyi oyunlar...

Arkadaşlar yaptığım bir hatayı düzeltmek istiyorum. 1 On 1 ve 2 On 2 Championship'lerde Canınız azalırsa bir dahaki maça dolmuyor demiştim fakat belli bir oranda doluyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere Can açık kırmızı ile gösterilmiş. Yanında birde koyu kırmızı yer var. Bir dahaki maça o koyu kırmızının sınırına kadar canınız doluyormuş. Herkesden özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 2 Ekim 2007; 15:02:54 >

• Ya bunu bi zamanlar bi cd den bulmuş takılıyodum(full değildi)
    çok eğlenceli bir oyundu street fighter günlerim aklıma geliyodu
    Grafik manyağı olmama rağmen hoşuma gitmişti.İyi olmuş arkadaşım verdiğin takılırım cabalda skill kasmak baydığında saol emeğine eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28

Ya bunu bi zamanlar bi cd den bulmuş takılıyodum(full değildi)
    çok eğlenceli bir oyundu street fighter günlerim aklıma geliyodu
    Grafik manyağı olmama rağmen hoşuma gitmişti.İyi olmuş arkadaşım verdiğin takılırım cabalda skill kasmak baydığında saol emeğine eline sağlık

Bende bayramda memlekete gidince canım sıkılcak diyodum. Sonra Burda üst konu olan MMORPg listesinde oyunlara bakıyordum. Hoşuma gitti. Bayram tatilinde 15 gün bunu oynucam memlekette, canım sıkılmayacak
  • multiplayer hikaye modu yapılamıyor dimi hamachi ile :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlperXp

multiplayer hikaye modu yapılamıyor dimi hamachi ile :(

Bilmiyorum daha deneyemedik hamachi olayını. Dediğim gibi dün hamachi ile problemler yaşadık. Bu gün yükleyebildim. Eğer yeğen gelirse Hamachi ile deneyecez.
  • Eski Konulara Şöyle ßi ßakarsanız :D Daha önce ßunun HAmachi üzerinden Turnuvalarını ßiLe Yaptık :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stone

Eski Konulara Şöyle ßi ßakarsanız :D Daha önce ßunun HAmachi üzerinden Turnuvalarını ßiLe Yaptık :D

Harbi mi? bunu duyduğuma çok sevindim sağol. Yigen gelsin lf2 atam...
  • çok güzel bir oyun teşekkürler
  • bu oyunda firzen bat gibi özel adamları seçemiyorum nasıl seçecem?Ve loisi hızlı haline nasıl dönüştürecem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Razor Buzz

bu oyunda firzen bat gibi özel adamları seçemiyorum nasıl seçecem?Ve loisi hızlı haline nasıl dönüştürecem?

Hepsi Character Guide'de yazıyor. Firzen için Firen ve Freeze canları azaldığında birbirine koşturcan. Kafa kafaya tukuştuklarında deli bir patlamadan sonra Firzen çıkıyor. Biz yeğen ile yaptık. Yenilmek üzereyken üstün duruma geldik.

Louis için ise canı %33'ün altına indiği zaman D + J + A (Defanse + Jump + Attack) yapıyorsun. Louis Ex oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

bu oyunda firzen bat gibi özel adamları seçemiyorum nasıl seçecem?Ve loisi hızlı haline nasıl dönüştürecem?

Hepsi Character Guide'de yazıyor. Firzen için Firen ve Freeze canları azaldığında birbirine koşturcan. Kafa kafaya tukuştuklarında deli bir patlamadan sonra Firzen çıkıyor. Biz yeğen ile yaptık. Yenilmek üzereyken üstün duruma geldik.

Louis için ise canı %33'ün altına indiği zaman D + J + A (Defanse + Jump + Attack) yapıyorsun. Louis Ex oluyor.

teşekkürler
    peki en güçlü adam veya stage bölümünde karşımıza çıkan adamları nasıl seçecez?Bunlar orda yazmıyor da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Buzz -- 3 Ekim 2007; 6:41:23 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

teşekkürler
    peki en güçlü adam veya stage bölümünde karşımıza çıkan adamları nasıl seçecez?Bunlar orda yazmıyor da.

Aslında vermeyecektim ama al hadi. "C:\Program Files\LittleFighter2\LF2_v1.9c\data" içindeki "data.txt" dosyasının içindekileri sil ve aşağıdaki kodu yapıştır. Fakat söyleyim zevki pek çıkmıyor. Çünkü yenilmek üzereyken transform olup dengeleri değiştirmek, Dragon Ball Z animesini anımsatıyor. O duyguyu yaşıyorum.

<object> 
    id: 52 type: 0 file: data\julian.dat
    id: 51 type: 0 file: data\firzen.dat
    id: 50 type: 0 file: data\louisEX.dat
    id: 38 type: 0 file: data\bat.dat
    id: 39 type: 0 file: data\justin.dat
    id: 37 type: 0 file: data\knight.dat
    id: 36 type: 0 file: data\jan.dat
    id: 35 type: 0 file: data\monk.dat
    id: 34 type: 0 file: data\sorcerer.dat
    id: 33 type: 0 file: data\jack.dat
    id: 32 type: 0 file: data\mark.dat
    id: 31 type: 0 file: data\hunter.dat
    id: 30 type: 0 file: data\bandit.dat
    id: 0 type: 0 file: data\template.dat
    id: 15 type: 0 file: data\julian.dat
    id: 14 type: 0 file: data\firzen.dat
    id: 13 type: 0 file: data\louisEX.dat
    id: 12 type: 0 file: data\bat.dat
    id: 16 type: 0 file: data\justin.dat
    id: 17 type: 0 file: data\knight.dat
    id: 18 type: 0 file: data\jan.dat
    id: 19 type: 0 file: data\monk.dat
    id: 20 type: 0 file: data\sorcerer.dat
    id: 21 type: 0 file: data\jack.dat
    id: 22 type: 0 file: data\mark.dat
    id: 23 type: 0 file: data\hunter.dat
    id: 24 type: 0 file: data\bandit.dat
    id: 1 type: 0 file: data\deep.dat
    id: 2 type: 0 file: data\john.dat
    id: 4 type: 0 file: data\henry.dat
    id: 5 type: 0 file: data\rudolf.dat
    id: 6 type: 0 file: data\louis.dat
    id: 7 type: 0 file: data\firen.dat
    id: 8 type: 0 file: data\freeze.dat
    id: 9 type: 0 file: data\dennis.dat
    id: 10 type: 0 file: data\woody.dat
    id: 11 type: 0 file: data\davis.dat

id: 100 type: 1 file: data\weapon0.dat #stick
    id: 101 type: 1 file: data\weapon2.dat #hoe
    id: 120 type: 1 file: data\weapon4.dat #knife
    id: 121 type: 4 file: data\weapon5.dat #baseball
    id: 122 type: 6 file: data\weapon6.dat #milk
    id: 150 type: 2 file: data\weapon1.dat #stone
    id: 151 type: 2 file: data\weapon3.dat #wooden_box
    id: 123 type: 6 file: data\weapon8.dat #beer
    id: 124 type: 1 file: data\weapon9.dat #<
    id: 217 type: 2 file: data\weapon10.dat #louis_armour
    id: 218 type: 2 file: data\weapon11.dat #louis_armour
    id: 300 type: 5 file: data\criminal.dat #criminal

id: 200 type: 3 file: data\john_ball.dat
    id: 201 type: 1 file: data\henry_arrow1.dat
    id: 202 type: 1 file: data\rudolf_weapon.dat
    id: 203 type: 3 file: data\deep_ball.dat
    id: 204 type: 3 file: data\henry_wind.dat
    id: 205 type: 3 file: data\dennis_ball.dat
    id: 206 type: 3 file: data\woody_ball.dat
    id: 207 type: 3 file: data\davis_ball.dat
    id: 208 type: 3 file: data\henry_arrow2.dat
    id: 209 type: 3 file: data\freeze_ball.dat
    id: 210 type: 3 file: data\firen_ball.dat
    id: 211 type: 3 file: data\firen_flame.dat
    id: 212 type: 3 file: data\freeze_column.dat
    id: 213 type: 1 file: data\weapon7.dat #ice_sword
    id: 214 type: 3 file: data\john_biscuit.dat
    id: 215 type: 3 file: data\dennis_chase.dat
    id: 216 type: 3 file: data\jack_ball.dat
    id: 219 type: 3 file: data\jan_chaseh.dat
    id: 220 type: 3 file: data\jan_chase.dat
    id: 221 type: 3 file: data\firzen_chasef.dat
    id: 222 type: 3 file: data\firzen_chasei.dat
    id: 223 type: 3 file: data\firzen_ball.dat
    id: 224 type: 3 file: data\bat_ball.dat
    id: 225 type: 3 file: data\bat_chase.dat
    id: 226 type: 3 file: data\justin_ball.dat
    id: 228 type: 3 file: data\julian_ball.dat
    id: 229 type: 3 file: data\julian_ball2.dat

id: 998 type: 5 file: data\etc.dat
    id: 999 type: 5 file: data\broken_weapon.dat
    <object_end>

<file_editing>
    data\nothing.txt
    <file_editing_end>

<background>
    id: 4 file: bg\sys\hkc\bg.dat
    id: 2 file: bg\sys\lf\bg.dat
    id: 3 file: bg\sys\sp\bg.dat
    id: 5 file: bg\sys\gw\bg.dat
    id: 6 file: bg\sys\qi\bg.dat
    id: 7 file: bg\sys\ft\bg.dat
    id: 1 file: bg\sys\cuhk\bg.dat
    id: 0 file: bg\sys\thv\bg.dat
    id: 10 file: bg\template\1\bg.dat
    id: 11 file: bg\template\2\bg.dat
    id: 12 file: bg\template\3\bg.dat
    <background_end>

id: 100~199 drop weapon
  • Hayvan gibi oyun yaw bu iyi oldu gördüğüm
  • haplo nasıl adam değiştirecem??
  • quote:

haplo nasıl adam değiştirecem??

Anlamadım. Maçtan sonra mı adam nasıl değiştircem diyorsun? Maç bitince istatislikleri veriyor. orda Jump yada Attack'a basınca aşağıdaki yere geliyor. Burda Reset All dersen Adam değiştirebilirsin. Reset Random dersen oyun random olarak bütün adamları değiştirecektir.
  • quote:

Aslında vermeyecektim ama al hadi. "C:\Program Files\LittleFighter2\LF2_v1.9c\data" içindeki "data.txt" dosyasının içindekileri sil ve aşağıdaki kodu yapıştır. Fakat söyleyim zevki pek çıkmıyor. Çünkü yenilmek üzereyken transform olup dengeleri değiştirmek, Dragon Ball Z animesini anımsatıyor. O duyguyu yaşıyorum.

ben bundan bahsediyordum."transform" olmaktan neyse.
    koyduğun resimde knight yi eçmişsin ben seçemiyorum yaa.Nasıl seçecem???
  • tamam tamam buldum teşekkürler yardımların için
  • quote:

quote:

ben bundan bahsediyordum."transform" olmaktan neyse.
    koyduğun resimde knight yi eçmişsin ben seçemiyorum yaa.Nasıl seçecem???

E yukarda verdim ya bulmuşsun bak
  • Bende beğendim

Saol paylaşım için
  • indiriyorum saoL
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.