Şimdi Ara

iPhone için %100 bedava ve basit DVD rip/ Avi/QT Video çevirimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
9.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim epeydir kullandığım bir DVD rip programi var (Open source ve %100 bedava) en son sürümüne (Evvelden de çeviriyorduda şimdi dummy free yapmak için iphone,ipod vb vb için tüm preset ayarları eklemişler ) Handbrake.
    En son versiyonuna artık eklenecek ne kaldı bilmiyorum ama tek klik ile dvd yi takıp çevirimi yapabilirsiniz.
    Ben Mac OSX versiyonunu kullanıyorum ama Windows versiyonuda aynı diye tahmin ediyorum.Her iki versiyonuda buradan indirebilirsiniz : Handbrake için buraya tıklayın.

OSX için : Mac OS X GUI (10.4, Universal Binary, DMG yi nidirp kurun (Download bittikten sonra image i mount edip aplikasyonların içine sürükle bırak yapın yeterli)

Windows için : Windows GUI 2.40 versiyonunu indirip kurabilirsiniz.

DVD okuyucuya medyayı yerleştirin ve sonra Handbrake i açın (DVD playeriniz bölge kodu vb diyorsa ignore edin ellemeyin kapatabiliyorsanız kapatın)

- Sol yukardıdaki menüden DVD şeklindeki source ikonuna basın (kaynak) DVD nizin olduğu yeri gösterin yeterli.
    - Sağ üstteki toggle presets e klikleyin yandan çıkan menüden : iphone u seçin

Gerisi bilgisayarınızın gücüne kalmış

iphone için otomatikman tüm uygun formatları kendisi seçiyor.Ayarlar ile oynamak isteyenler istedikleri gibi paramatereleri özelleştirebilirler. 1000 kbs civarında video full screen 25-30 fps (kaynak ile aynı)x264 ile bir filim son derecede kaliteli olarak 850 ile 1 gb arasında tutuyor.
    Picture settingsden istediğiniz crop ayarlarını bile girebilirsiniz.

Bi güzel tarafı daha var : Alt yazıyıda destekliyor.Audio Subtitles a kliklerseniz DVD nizin içindeki Audio ve alt yazı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.Tek altyazı seçebilirsiniz ve bunu filmin içine 'Embeded" yapıyor.

Daha sonra çevirim bitince dosyayı : iTunes içinde movies bölümüne atıp oradan iphone ile senkronize edebilirsiniz

Avi lerinizi çevirmek içinse Quicktime a bir adet Quicktime seriali girmeniz yeterli böylecek QT Pro versiyonuna dönüşüyor playeriniz.Avi&mov larınızıda QT Pro ile açıp :

Export : Seçeneği ile Movie to iphone u seçerek çevirebilirsiniz.

Iyi seyirler

Not : Iyi ve kaliteli bir görüntü için iphone nun kendi ekran çözünürlüğünden düşük olan videoları çevirmenizi tavsiye etmem. (ve 200-300 kbs lik videoları)

• Teşekkürler Vip.
    Iphone'um yok ama bu ara iyi bi dvd rip programı lazımdı iyi oldu. Madem kulanıyormuşsun
  • Ehehe güle,güle kullan.Basit ve güzel bir programdır.iphone,ipod,psp vb bir sürü preset ayarı var ;)
  • Handbrake piyasadaki ücretsiz en kaliteli dvdrip programı hatta bazı paralılardan bile daha iyi..İlk zamanlar sadece Mac için yapmışlardı biz özenip duruyorduk neyseki Windows'u da çıktı (Mac OS'e terfi etcem de ne zaman mrk ediyorum )
  • Xvid ve divx videoları alt yazıları ile beraber encode edip iphone da düzgün gösterecek yazılım biliyormusunuz. Benim bulduklarımın hepsi dvd den altyazı alıyor
  • Super video convertor (%100 freeware ve çok iyi programdır) :

Sayfanın en altında gidin orada download linki var : Tık

Share olanlardan da ImToo görece basit ve iyidir : Buraya tık.

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurdonanimhaber

Xvid ve divx videoları alt yazıları ile beraber encode edip iphone da düzgün gösterecek yazılım biliyormusunuz. Benim bulduklarımın hepsi dvd den altyazı alıyor

• ben total video converter kullanıyorum ; çok kapsamlı bir program, hemen hemen her formatı birbirine çevirebiliyor, her türlü altyazıyı her formata ekleyebiliyor, tek kötü yanı shareware olması.

shareware yerine tam sürüm olarak kullanmak isteyenler; aşağıdaki linkteki yıldızı silip, programı çektikten sonra bana pm atsınlar daha fazla yazmıyorum "ban" yememek için.

http://www.tam*indir.com/program/7554/Total_Video_Converter_2.52.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave5213 -- 10 Ekim 2007; 16:04:23 >
  • merhabalar ben total video converter ile 700mb divx i mpeg4 e çeviriyorum. yeni dosya 900mb oluyor. kalite ayarı normal olarak ayarlı. sizce normal mi bu?
  • Kaynaktan fazla olmaması lazım Zira yazılım ile büyütüyor/ekliyor demektir.Ayar parametreleri nedir o progamın?Kullanmadığım için bilmiyorum ama herhalde bir yerde ayarlari vardır.Kaynak filmin akışi kaç kbs dir?Bunu en fazla kaynak ile aynı boyutta tutmak lazım.Bu arada bir filim için 700mb da biraz az (DVD/divx çevrimide olsa)
  • sevgili vipracing ayar olarak programa bir video attığınızda size hangi cihaz için ayarlıyacağınız seçeneği sunuyor. burada apple iphone için h264 ve mpeg4 seçeneği mevcut. ben bir tanesini seçtikten sonra converte tıklıyorum. ana ekranda low, normal, high quality seçenekleri var. default olarak normalde. ayrıca advanced video ayarlarında bitrate vs ayarlar mevcut. bn baştan iphone seçtiğimden bu ayarları hiç değiştirmedim. değiştirerek denemekte fayda var herhalde.
  • Arkadaşlar elimizde birsürü converter var ve farklı formatlarda birsürü video, birçok programda mevcut zaten..

Bilen biri iphone için gerekli formatı ve çözünürlüğü söyleyebilir mi?.. Bunu bildikten sonra zaten herkes istediği program ile dönüştürebilir..

Aktarım içinse itunes video sync etmek gerekli sanırım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bynedim

Arkadaşlar elimizde birsürü converter var ve farklı formatlarda birsürü video, birçok programda mevcut zaten..

Bilen biri iphone için gerekli formatı ve çözünürlüğü söyleyebilir mi?.. Bunu bildikten sonra zaten herkes istediği program ile dönüştürebilir..

Aktarım içinse itunes video sync etmek gerekli sanırım..

eger total video converter kullanirsaniz , program icinde zaten iphone icin hazirlanmis buton var.

iPhone için %100 bedava ve basit DVD rip/ Avi/QT Video çevirimi

http://www.tam*indir.com/program/7554/Total_Video_Converter_2.52.htm buradan programi indirip bana mesaj atin serial icin

• Teşekkürler..
  • ya bende altyazı ile film uymuyor normalken uyuyor ama çevirince uymuyor bozuluyor
  • total video converterda aynı sorun bendede oldu. gerçi ilk çevirdiğim filmde olmamıştı.
  • Arkadaşlar bu total video converter ile dönüştürdüğüm videoyu iphone'a aktaramıyorum, itunes'dan görüntüleyemedim..

Nasıl yapabilirim acaba?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynedim -- 4 Kasım 2007; 22:46:38 >
  • arkadaslar hanbrake ile convert ettim dvd filmimi fakat dil secenegi yoktu handbrake programında.yani vipracing hocanın dedigi gibi bir secenek yok convert ederken (audio subtitles)windows da dvd filmimizi istedigimiz dilde convert edemezmiyiz? ben oldugu ibi convert ettim ve filmi ingilizce seyredebiliyorum ancak.
  • ok !! çözdüm olayı gerek kalmadı :)
  • kardeşim bana gönderebilirmisn serial
  • Arkadaşlar ipod touch en yüksek kalite videoyu nasıl gösterebilir?

yani toucha en yüksek ne verebiliriz?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.