Şimdi Ara

Eski bilg.'ımın RAM slotları...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkü gibi başlık olmuş şimdi fark ettim
    Dediğim gibi eski bilg.'ıma 512MB 133Mhz SdRAM aldım.3 tane slot var.Birisinin rengi beyaz diğer ikisi yeşil gibi.İki çeşit slottada da denedim bilg.ım RAM'i 256MB görüyor.
    BIOS yada driver gibi bir güncellemeyle 512MB Ram'i okuyabilir hale gelir mi slotlar yoksa paşa paşa gidip 2tane 256MB'lık ram'le değiştirmek için bilgisayarcı ile anlaşma yolları mı bulacağım arkadaşlar???
    Yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim...

değiştirme: bir iki kelime hatası düzeltildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeEr -- 29 Eylül 2007; 16:58:22 >

• Anakartının detaylarını yazabilir misin? Ne kadar RAM destekliyor? Eski demişsin, desteklemiyor olabilir.
  • 100 Mhz'lik 512 ram olsaydı tanırdı, muhtemelen fsb 100 mhz bu yüzden tamamını görmüyor olabilir.
  • @Algol Perseus
    Hemen şimdi everest ile çekilmiş bir foto ekliyorum arkadaşım teşekkür ederim çok çok...
  • Board'um budur.Kurtarabilirim inşallah...

• SDram almak kolay değildir. Denemen lazımdı. Tomato anakartın 64 bit. Aldığın Ram singleside'mi? yoksa doubleside'mi? Bunları yazarsan çözüm kolay.
  • Double side derken her iki yüzünde de chip(hafıza chipleri oluyorlar galiba) var.Onu mu kastediyorsun bilmiyorum ama.Biraz sonra evden çıkacam ama akşam geldiğimde bu seferde RAM bilgilerimin resmini koyabilirim.(şu an yeni bilg.dayım ve resmi gereken bilg. kardeşimin odasında)

İnşallah dediğin gibi kolay olur çözümü 34_gurcangurel. Çok teşekkür ederim arkadaşım...
  • Bu everest ile çektiğim ilk resim arkadaşım.Forum izin vermedi.Hemen diğer fotoyuda update ediyorum.Çok teşekkür ederim...

• Bu da diğer resim çok teşekkür ederim tekrar.İnşallah bir çözümü vardır problemimin...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.