Şimdi Ara

## Intel'in 45nm Harpertown İşlemcilerinin Detayları Netleşiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 45nm Harpertown İşlemcilerinin Detayları Netleşiyor ##

Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip Harpertown kod adlı sunucu işlemcilerinin artık detayları netleşmeye başladı. Çift ve dört çekirdekli modelleri olacak Harpertown işlemcilerinin bazı modelleri masaüstüne de gelmesi muhtemel bazı işlemciler hakkında yorum sahibi olabilmemizi de sağlıyor.

Harpertown serisinin en dikkat çekici modellerinden biri kuşkuzu çift çekirdekli X5272 modeli. 45nm üretim teknolojisine sahip olan işlemci 6MB seviye 2 bellek ile geliyor ve 1600MHz FSB'ye sahip. Özellikle 34GHz'lik yüksek saat hızı ile dikkat çeken bu modelin masaüstü yanısması da olacak gib gözüküyor. Zira Intel'e yakın kaynaklar uzun sürece firmanın çift çekirdekli Wolfdale işlemcileri ile 4GHz'e dayanacağını da açıklamaşılardı.

Intel'in Harpertown ailesi hakkında çıkan yeni detay ve fiyat bilgiler için yukarıda yer alan tabloyu kullanabilirsiniz.

• Bunların Barcelona ile karşılaştırmalı testleri felan var mi?
  • fiyatlar gayet iyi

ayrıca ben barcelonanın celeronla karsılastırılmasına bıle razıyım sadece karsılastırsınlar anca haber var test yok
  • x5272 alınabilir birde e5462 olabilir
  • 3.4 ghz'e ne yardımıyla çıkıldığı unutulmamalı, 45 nm ve yeni h-k tech. getirileri bunlar.
    30'a yakın yeni işlemci geliyor,devamı daha da fazla. Sistem yeniliyecekler mutlaka beklemeli.
    Test isteyenler için Dual Xeon E5472 - Dual Opteron 2360 SE testleri
    http://techreport.com/articles.x/13224/2
  • fiyat performans nasıl bılmemde opteronlar cok ezılmıs bu testte
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

fiyat performans nasıl bılmemde opteronlar cok ezılmıs bu testte

Opteron 2.5 ghz xeon ise 3.0 ghz bunuda dikkate alarak yorum yap istersen 3.0 lik barcelona ile karşılaştırılsa idi dediğin gibi opteron ezilmiş olacaktı ama 2.5 ghz ezildiğ falan yok.
  • bu işlemciler x38 ve x48 çipsetlerinde çalışacak olan işlemciler yanılmıyorum değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

Opteron 2.5 ghz xeon ise 3.0 ghz bunuda dikkate alarak yorum yap istersen 3.0 lik barcelona ile karşılaştırılsa idi dediğin gibi opteron ezilmiş olacaktı ama 2.5 ghz ezildiğ falan yok.

opteron ile xeon arasındaki tam fiyat farkı ne kadar acaba?
  • 34, 3.4 ghz olacak sanırım
  • ya daha çıkmamış şeylerin testlerinden bahsediyorsunuz..Barcelonaya güzel ve uzun bi cevap olmuş:) fiyat olarak çok uçuklar var ama genellikle iyi..ilk kez Inteli tebrik ediyorum
  • quote:

quote:

ıyıde ıntel ghz olarak her zaman amd den yüksektedir ghz e göre yorum yapmak saçma
  • quote:

quote:

quote:

ıyıde ıntel ghz olarak her zaman amd den yüksektedir ghz e göre yorum yapmak saçma

İyide kardeşim zaten 2.5 ghz amd ile 3.0 ghz intel aynı fiyat olamazki bunuda hesaba kat istersen.2.5 ghz amd daha ucuz olacağından f/p oranı daha iyi olabilir.

Sen heralde 1 mhz amd ile 3000 mhz intelide karşılaştırırsın heralde bravo valla intel hep saat hızında üstün diye amd'nin düşük hızlı modeli ile intelin üst modelini karşılaştır sonrada amd eziliyor de sen art niyetli olduğun için böyle düşünüyorsun tabii.

Bide hep intel daha yüksek hızda diyorsun peki intelin varmı 3.2 ghzlik c2d modeli amd'nin var bunu unuttun galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 29 Eylül 2007; 21:56:27 >

• fiyatlar ilk giriş için fena değil tabi ilerde düşücektir ama bence iyi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

fiyatlar ilk giriş için fena değil tabi ilerde düşücektir ama bence iyi ...

Bence AMD fiyat olarak bu aralar gayet iyi hareket ediyor bunun devamınıda canı gönülden istiyorum
  • Şu işlemcilerle ilgili haberlerde çoğunlukla İntelciler, Amd'ciler diye gruplaşma oluyor. Çatışmaya kadar uzanıyor ya sinir oluyorum. Forumun kalitesini düşürüyor. Sanki İntel veya Amd ikiside bababımızın oğlu. Takım sempatizanı gibi hareket ediliyor. Hangisi fiyat/performans olarak iyiyse o kazansın. Kaldı ki herkes istediğini tercih edebilir zevkler renkler meselesi. Karşılıklı tartışmaya gerek yok. Sadece bu başlık için söylemiyorum. Bu yazdıklarım forumun geneli içindir.
  • intel fiyat konusunda hep abartıyor..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyide kardeşim zaten 2.5 ghz amd ile 3.0 ghz intel aynı fiyat olamazki bunuda hesaba kat istersen.2.5 ghz amd daha ucuz olacağından f/p oranı daha iyi olabilir.

Sen heralde 1 mhz amd ile 3000 mhz intelide karşılaştırırsın heralde bravo valla intel hep saat hızında üstün diye amd'nin düşük hızlı modeli ile intelin üst modelini karşılaştır sonrada amd eziliyor de sen art niyetli olduğun için böyle düşünüyorsun tabii.

Bide hep intel daha yüksek hızda diyorsun peki intelin varmı 3.2 ghzlik c2d modeli amd'nin var bunu unuttun galiba.

okumayı nerede ogrendın arkadasım dıkkat ettıysen fıyat performans hakkında yorum yapmamısım ama kör gozlerın yıne bunu gormednı engellemıs ıllakı yorumlarıma sacma sapan karsılık vereceksın ya ne yazsanda olur 3,2 lık c2duo gormedım ama p4 gordum sen hıc 8 ghz e o/c olabılmıs amd gordun mu gormedın bu ıs ghzlerle yurumeyelı yıllar oluyor tabıı sacma yorumlarını baska turlu yazmaayacagın ıcın alakasız seylerle sayfa doldurman gereklı senıde haklı buluyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

34, 3.4 ghz olacak sanırım

Sanırımı yok.Öyledir.
  • quote:

quote:

hayda direk amd yi savunmaya başlamışne gerek var..şuan amd nin elinde bu işlemcilere karşılık verecek bi işlemci varmı?? burda ghz den bahsediyosunuz..ha 2.5 ha 3.0 ghz..ne farkeder...amd nin elinde opteron var intelinde xeon..ikisine sunucu işlemcisi... artı iki sistemde standart OC yok..daha nasıl test etsin adamlar..

testler gösteriyo işte herşeyi amd nin bişiler yapması lazım artık..kalkıp black adition gibi saçma şeylerle uğraşmasın. cidden cok sinirlendirdi beni..çarpanı kırıkmış peeh nerde barcelona nerde phenom???

ki testlerde amd nin elinde bi tek memory skorları kaldı onunda nedenini herkes biliyo.. dahili kontrolcü..intel nehalem de onuda yapacak o zaman nolacak çok merak ediyom..hehe saygılar...

(bu arada inteli savunmuyom..tekele karşıyım)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.