- x
benzinli arabaya dizel konulursa ne olur?
62 Cevap22995 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

162 Mesaj
29 Eylül 2007; 12:13:17 

arkadaşlar sürekli anlatılıyor forumda da devalarca bahsi geçti dizel araca benzin konulursa bu arabaya büyük zararalr verebiliyor. Peki benzinli araca kaza ile dizel konulursa ne olur bu konuda ne bir şey okudum ne de duydum. Bilgisi ya da fikri olan var mı?

629 Mesaj
29 Eylül 2007; 12:16:57 

motor aşağa iner.

16643 Mesaj
29 Eylül 2007; 12:29:21 

mazot kalın bir yakıt oldugu icin enjektörlerden gecemez ve motor gider

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1344 Mesaj
29 Eylül 2007; 12:38:39 

Benzinli motorlar dizel motorlara göre hataları daha fazla tölare eder. Zannedildiği gibi motor falan gitmez. En fazla bujiler motorin dolayısıyla yağlanır ve sağlıklı ateşleme yapamaz. Bujileri değiştirip depo bir güzel temizlendikten sonra bir sorun kalmaz. Ömrüne kaldığı yerden devam eder. Yani dizel motorlara benzin konulduğu zamanki masraf kadar masraf açmaz. Başımıza seneler önce geldi oradan biliyorum.

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

2394 Mesaj
29 Eylül 2007; 13:03:05 

FARKINA VARDIYSAN EN İYİSİ ÇALIŞTIRMAMAK.ARACIN MİDESİ YIKANMASI GEREKİR.

2509 Mesaj
29 Eylül 2007; 13:31:08 

quote:

Orjinalden alıntı: giza

FARKINA VARDIYSAN EN İYİSİ ÇALIŞTIRMAMAK.ARACIN MİDESİ YIKANMASI GEREKİR.

2265 Mesaj
29 Eylül 2007; 21:16:51 

Aracına gore degısır. Karburatorlu bır arac ıse karburator tıkanır oncelıkle. HAdı dıyelım bır sekılde tıkanmadı ve arac ılerlemeye basladı.Arkanızda kara bır duman bulutu ıle dolasırsınız.^3-4 sene once ford p-100 pıkapa yanlıslıkla koyulmustu benzınlıkte. Zaten 5-10 lt oldugu ıcın onemsemedık ve yola devam ettık ama arkamıza arac yaklasamıyordu dumandan.

Megane 1.5 dCI

5648 Mesaj
29 Eylül 2007; 21:28:09 

aracına göre değişir kimisi yakar birşey olmaz ama yakana kadar ortalığı dumana katar kimisinde enjektörler bujiler gider yolda kalırsınız haliyle deponunda temizlenmesi gerekir

G.S

3354 Mesaj
29 Eylül 2007; 21:31:28 

Aldığını farkettiğin an aracı durdurup servisi çağıracaksın. Tabi yakıtı aldığın yeri de mahkemeye vermek cabası... Hiçbirşey olmaz diyenlere bakmayın siz... Yoksa benzinli arabaya dizel alır gezerdik

3485 Mesaj
29 Eylül 2007; 21:45:11 

hiçbirşey olmaz diye birşey yok ama çok masrafta açmaz bizim başımıza geldi

hemde full dizel doldurdular opel vectra ya

yola çıktık 500 metre sonra yolda kaldık sene 98-99 olması lazım kış soğuk kar babam benzinliye geri döndü bi kamyonetle arabayı benzinliye çektik aracın deposunu söktü temizlediler bujileri değiştiler depomuzu fulleyip marşa bastık 1-2 denemeden sonra araba çalıştı yola devam ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 29 Eylül 2007; 21:45:35 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Eylül 2007; 23:18:48 

Game over olur hortum'dan yakıt geçmez tıkanır arabanı bi süre servis'te kalması gerekir yakıtla ilgili bi parcanın değiştirilmesi gerekir

2304 Mesaj
29 Eylül 2007; 23:23:07 

Bu dizel ile benzinli araçların pompaları farklı deilmi biri diğerinden daha kalın diye biliyorum ben ama ?

H A W K

155 Mesaj
29 Eylül 2007; 23:45:29 

Bizim burda skoda araca mazot koydular araç yarı yolda istop etmiş mazotu çekip benzin koydular çalıştırırken simsiyah duman attı sonra düzeldi. motora hiç bir zarar gelmedi yani.

HASANOV

1838 Mesaj
30 Eylül 2007; 1:10:06 

izim eski evin orda bi total vardı,

gurbetçinin biri almanyadan benzinli transporter arabasıyla türkiyeye gelmiş. sonra bizim totale girmiş. işte pompacı "abey yuromu ?" demiş adam "evet eurodan koy babacan" demiş.

sonra pompacı benzinli transportera koymuş mazotu, adam 20-30 metre gitmiş araba teklemeye başlamış siyah duman falan derken güüüüüümmm diye bi sis duyulmuş. biraz duman saçılmış falan.

sonra arabayı ucakla almanyaya götürmüşler servis için Tr de benzinlisi yapılamıyormuş transporterın.

sonra adamla arkadaş olmuş bizim pompacı

bizzat pompacıdan dinledim. yarılmıştım o an

20703 Mesaj
30 Eylül 2007; 1:16:45 

Dizel motora benzin koyulsa ne olur peki.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

653 Mesaj
30 Eylül 2007; 3:23:48 

İnsan vücudundan kanını çekip zeytinyağı koyarsan ne olursa arabaya da o olur

LG OPTIMUS 4X HD P880
HP DV6 6005
Renault Megane 1.5 dci 105 bg ama :)

741 Mesaj
30 Eylül 2007; 13:39:25 

ya bu aynı 0,5 uçlu kaleme 0,7 uç koymak gibi bişey

751 Mesaj
30 Eylül 2007; 14:46:43 

fazla kalemi veya 0.7 ucu olan vaaaaar mı ???

Wir leben autos.

2406 Mesaj
30 Eylül 2007; 15:14:59 

Sadece enjektör arıza yapar gibime geliyor.

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

2602 Mesaj
30 Eylül 2007; 16:28:41 

quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Bak onu bilmiyorum ama mantık yürütecek olursam parlamaları bir değildir. Benzin bujiye ihtiyaç duyar. Yani ilk patlamadan sonra motor stop eder sanırım.

Benzinli arabalar vefakardır. Karbüratörlü sistemler basit olduğundan tamirciye gitmeden bile sorun çözülebilir. Dizel araçlar gibi mazot bitiminde sistemin hava yapması gibi bir sorunu yoktur. Dizel araçlar kötü değildir ama dizel araca bakmak ve doğru kullanmak ustalık ister.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

1344 Mesaj
30 Eylül 2007; 20:02:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

Aldığını farkettiğin an aracı durdurup servisi çağıracaksın. Tabi yakıtı aldığın yeri de mahkemeye vermek cabası... Hiçbirşey olmaz diyenlere bakmayın siz... Yoksa benzinli arabaya dizel alır gezerdik

Yarbayım birşey olmaz derken dizele benzin koymak kadar korkulacak bişey olmayacağını motorun bunu tölare edebileceğini belirtmek istemiştim. Elbetteki motora azda olsa zararı olur ama 4 buji ve depo temizliği ile olay kapatılabiliyor. Fakat dizele benzin konulduğu zaman en iyi ihtimalle birkaç milyar masraf çıkar. Arkadaşın Audi A6 TDI arabasına benzin koymuştu OPET. yanlış hatırlamıyorsam 12.000 YTL fatura tutmuştu. Gerçi masrafı OPET karşıladı ama arabadan hayır gelmiyor şu anda

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

3354 Mesaj
30 Eylül 2007; 20:51:08 

quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

Yarbayım birşey olmaz derken dizele benzin koymak kadar korkulacak bişey olmayacağını motorun bunu tölare edebileceğini belirtmek istemiştim. Elbetteki motora azda olsa zararı olur ama 4 buji ve depo temizliği ile olay kapatılabiliyor. Fakat dizele benzin konulduğu zaman en iyi ihtimalle birkaç milyar masraf çıkar. Arkadaşın Audi A6 TDI arabasına benzin koymuştu OPET. yanlış hatırlamıyorsam 12.000 YTL fatura tutmuştu. Gerçi masrafı OPET karşıladı ama arabadan hayır gelmiyor şu anda

Anladım bir de işin tecrübe tarafı var tabiki... Yaşanılan bir olay varsa en iyisi bunu duymak. Ama işin en iyisi farkettiğin an durmak ve hiç çalıştırmadan servis çağırmak ya da benzinlikte farkedersen hiç çalıştırmadan depoyu boşaltıp benzin doldurmak bile yeterli olur ancak yolda giderken ki bu yaklaşık 200 metre sonra belli olacaktır, araç kendini belli eder. Bu durumda aracı durdurup servisi çağırmak en iyisidir... Aslında araca verilen zarar sizin farkettikten sonra ne kadar gittiğiniz ve aracı ne oranda zorladığınızla doğru orantılıdır... Şimdi o arkadaşınız her mezot alımında bakıyordur doğru mu yanlış mı diye... Aslında insanın kendi malına verdiği değeri kimse vermez. Ne olursa olsun tedbiri elden bırakmamak gerekir. İnsan hata yapar ama takibi her zaman işverenindir yani iş veren araç sahibi olur bu durumda.

Bir laf var söylemeden geçemiycem;

"Tarlan varsa içinde, teknen varsa kıçında, işin varsa başında ol!"

5648 Mesaj
30 Eylül 2007; 21:22:22 

abim in passat a benzin koymuşlar otobanda araç tekleyince kenara çakmiş ve çalıştırmak için bayağı bir uğraşmış sonra çekiciyle servise gönderdik 1200 ytl masraf çıkmıştı
quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

G.S

1459 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:27:25 

AGD olur.

3354 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:32:01 

quote:

Orjinalden alıntı: soldier_19

AGD olur.

Espri mi yaptın??? Birşeyler biliyorsan paylaş bilmiyorsan bilenlerin de kafasını karıştırma bence... Söylediğin teknik bir terimse eyvallah ama açıklarsan daha iyi olurdu...

5648 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:41:48 

çok teknik bir açıklama olmuş anladım ben onu

quote:

AGD olur.

G.S

2256 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:07:26 

AGD AÇILIMINI YAZAMAM AMA TEKNİK Bİ KONU DEGİL
quote:

AGD olur.

New Astra Edition

triger

2891 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:15:19 

AGD: "Alnı(!) Gözü(!) Dağıtır" gibi birşey olsa gerek

Yani Türkçe'de bu durumu ifade eden çok güzel bir cümle var, o galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 30 Eylül 2007; 23:15:49 >

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

3776 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:44:25 

karadenizde onceden hamsi tasiyan kamyonlarin mazotlarina benzin karistirirlar birazcik
rampada daha ii cekiyomus kamyonlar
ama balik sezonu bittimi ellerinden cıkarirlar o kamyonlari

demekki dizel motora benzin koymak sakincali

3196 Mesaj
1 Ekim 2007; 7:57:11 

benzinli araca mazot konulursa
1. si araba tekleyerek çalışır
2. si bol bol duman atar

kısa süreli çalışmada ise hiç bir şey olmaz
tecrübeyle sabittir

315 Mesaj
1 Ekim 2007; 11:54:59 

bizimde benzinli karbiratörlü eski VW nin başına geldi öyle bir olay. Benzin yerine Mazot koydular arabayı çalıştıramadık ve tam çalışacak derken hersefrinde egzostdan kara bir duman cıktı. Megerse pompacı yanlışlık yapmış tekrar mazotu çektiler benzin koydular birkaç teklemeden sonra araba çalıştı

2012 d4d auris comfort extra

2134 Mesaj
1 Ekim 2007; 12:13:52 

Şirkete yeni dizel Hyundai Accent almıştık. Araç daha 1000km ancak yapmıştı ki benim elemanlardan birini şehirdışına gönderdim. Yola çıkmadan önce depo çeyreğin altında diye fulletip çıkayım demiş. Pompacı dizel yerine benzini dayamış. Eleman 150-200 km yol yaptıktan sonra bir gariplik olduğunu anlayıp sağa çekmiş ve çözemeyince de yol yardımını çağırmış. Servisin müdahelesiyle durum anlaşıldı ve depo boşaltılıp temizlendi. Servis masrafı abartı para tutmamıştı (150-200 civarı idi galiba). Tamir masrafı ile yanlış verilen benzinin parasını benzinlikten almıştık.

Belki bizi kurtaran depoda çeyreğe yakın mazot olması oldu. Ancak ilginçtir ki eleman o kadar yol boyunca bir sorun hissetmemiş. Belki siyah duman atıyordu ama onu da gece olduğu için farketmemiş olabilir. O aracı daha sonra sorunsuz kullanmaya devam ettik.

Benzinli motorların güzelliklerinden biri bu tür hatalara karşı dizellere göre çok daha toleranslı olmaları. Şahsen her koşulda dizel demeyip az kullanılan araçlar için üç kuruş yakıtın hesabını yapmadan benzinli motor taraftarı olmamın önde gelen sebeplerinden birisi de bu.

2012 Citroén C4 Exclusive MCP + Cam tavan

49 Mesaj
10 Haziran 2009; 13:12:24 

2 gün önce 2000 model Dizel Pejo 206'ma birazcık benzin koydum... Fransa'da benzini kendin koyuyorsun, pompacı falan yok. Benim de Fransızca anca yola geldiğinden olsa gerek boş bulundum, başladım benzini pompalamaya. Sonra bi baktım "ana bu dizel de pahalıymış" diye sayıklanmaya. Sonra jeton düştü durdum.

Önce bir an panikledim. Benzin fiyatı da bu ara arttığı için az alayım diyordum (depo boştu neredeyse). Sonra daha zeki(!) bir hareketle depoyu dizelle doldurdum. Panik anındaki mantığıma göre "55 litrelik depğoyu dizelle doldurursam 3 litre benzin iyice seyrelir, bir şekil aradan kaynar"... Güya mühendis olucam...

Neyse, O günden beri 50-60 km yol yaptım, tıkır tıkır çalışıyor, siyah duman falan da yok (tahtaya vuralım).

Temmuz ortasında arabayla Türkiye'ye gelmeyi planlıyoruz, yolda patlamaması için depoyu hiç boşaltmamayı, sürekli fullemeyi düşünüyorum. Malum tamir olacaksa da Türkiye'de olsun, daha ucuz olur :P

Bu deneyimle, tecrübeyle sabit depoya "azıcık" benzin kaçarsa ne olur onu görmüş olacağım, sizlerle paylaşırım.

UfukErdogmus.com
Weptile.com
EuroDomainHosting.com
WPSoruCevap.com

1491 Mesaj
10 Haziran 2009; 15:16:56 

benzinli araca mozot konulursa ne olacağını bilemiyorum
ama dizel araca benzin konursa araba zıplayarak tekliyerek çalışıyor...allahtan benzin miktarı az olduğundan motora bi zarar vermedi.

75 OPEL RECORD 1.9 D -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) --------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

2763 Mesaj
10 Haziran 2009; 18:15:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ufukerdogmus

2 gün önce 2000 model Dizel Pejo 206'ma birazcık benzin koydum... Fransa'da benzini kendin koyuyorsun, pompacı falan yok. Benim de Fransızca anca yola geldiğinden olsa gerek boş bulundum, başladım benzini pompalamaya. Sonra bi baktım "ana bu dizel de pahalıymış" diye sayıklanmaya. Sonra jeton düştü durdum.

Önce bir an panikledim. Benzin fiyatı da bu ara arttığı için az alayım diyordum (depo boştu neredeyse). Sonra daha zeki(!) bir hareketle depoyu dizelle doldurdum. Panik anındaki mantığıma göre "55 litrelik depğoyu dizelle doldurursam 3 litre benzin iyice seyrelir, bir şekil aradan kaynar"... Güya mühendis olucam...

Neyse, O günden beri 50-60 km yol yaptım, tıkır tıkır çalışıyor, siyah duman falan da yok (tahtaya vuralım).

Temmuz ortasında arabayla Türkiye'ye gelmeyi planlıyoruz, yolda patlamaması için depoyu hiç boşaltmamayı, sürekli fullemeyi düşünüyorum. Malum tamir olacaksa da Türkiye'de olsun, daha ucuz olur :P

Bu deneyimle, tecrübeyle sabit depoya "azıcık" benzin kaçarsa ne olur onu görmüş olacağım, sizlerle paylaşırım.

biraz performans artışı olmadı mı?

6678 Mesaj
10 Haziran 2009; 18:18:26 

quote:

Orjinalden alıntı: EIRP

karadenizde onceden hamsi tasiyan kamyonlarin mazotlarina benzin karistirirlar birazcik
rampada daha ii cekiyomus kamyonlar
ama balik sezonu bittimi ellerinden cıkarirlar o kamyonlari

demekki dizel motora benzin koymak sakincali

Tabi ya

49 Mesaj
10 Haziran 2009; 19:29:29 

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

biraz performans artışı olmadı mı?

Tutabilene aşkolsun!

UfukErdogmus.com
Weptile.com
EuroDomainHosting.com
WPSoruCevap.com

11452 Mesaj
10 Haziran 2009; 19:45:45 

önce başlığı değişsek nasıl olur ? benzinli arabaya motorin koysak ne olur olmalı idi başlık

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

3049 Mesaj
10 Haziran 2009; 19:50:38 

quote:

Orjinalden alıntı: tt82

Sen kanla mı besleniyorsun arkadaşım? Vampir misin?

| AMD Athlon II X4 640 | Asus M4A87TD/USB3 | Gigabyte GeForce GTS 450 | Samsung 256GB SSD 830 Series | Corsair Value Select 2GB 1333MHZ ×2 |
| Canon EOS 650D | EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM | EF 50mm f/1.8 II |
| Motorola Moto G |
| 2011 Kia Cerato |

1093 Mesaj
11 Haziran 2009; 0:44:57 

Vay be Ne çok kişinin başına gelmiş bu iş

Gerçeğin, eninde sonunda ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

471 Mesaj
11 Haziran 2009; 0:51:48 

quote:

Orjinalden alıntı: tt82

kolesterolü düşer.

3016 Mesaj
11 Haziran 2009; 4:51:23 

diesel araca bir miktar benzin konursa doping etkisi yapar.eskiden balık-hamsi taşıyan kamyonlar depoya bir miktar benzin ilave ederlerdi.kamyoncular "fatsa karışımı" tabir ederlerdi.tabii sezon sonunda o motor ya değişir veya rektifiye edilirdi.buişi fatsalılar çok yapardı.
benzinli araca motorin koyuncada dünyanın sonu gelmiyor.çok konmuşsa başlangıçta tarla ilaçlar gibi bir duman ve stop eder.temizlenince düzelir.tabii bir haylı uğraştırıyor insanı.diesel araca çok benzin çekilir(yanlışlıkla)ve motora yüklenilirse pek şansı olmaz motorun.kolların bloktan çıkmasından tutunda krank kesmeye kadar birsürü arıza verebilir.

290 Mesaj
11 Haziran 2009; 9:48:24 

YouTube'da videosu vardi; salak bir kari benzinli arabasina mazot doldurmus benzinlikte. Onun tamirini gosteriyorlardi. Sirasiyla yazayim:

1- Depo guzelce bosaltilir, yerine benzin cekilir.
2- Ancak depo ile motor arasindaki boru mazotla doludur, onun da bosaltilmasi icin silindirlere giden benzin borusu motordan sokulur.
3- Arka koltugun altindaki (baska yerde de olabilir) benzin pompasi akuden direk 12V cekilerek calistirilir, boylece pompa depodan cektigi taze benzini motora dogru basmaya baslar.
4- Yarim dakika kadar benzin pompasini calistirdiktan sonra benzin borusunun icindeki mazot artik tamamiyla disariya akmistir, ici taze benzinle dolmustur.
5- Benzin borusunun ucu tekrar silindirlere gidecek sekilde motorda baglanir.
6- Marsa basilir, araba aninda calisir...

--

ASUS F8Va-C1 Laptop. Core2Duo T9400 2.53 Ghz, 1066 MHz FSB, 6MB L2 Cache islemci, 2x2 GB OCZ DDR2 800MHZ RAM (CL5), 320 GB Western Digital 7200 RPM 2.5" Harddisk, ATI Mobility Radeon HD3650 Ekran Karti (1 GB Video RAM), 14.1" 1440x900 LCD, Gigabit Ethernet, V92 Modem, 5-in-1 Card Reader, Infrared port, Intel 5100 (802.11 a-b-g-n) Wireless LAN, DVD Super Multi, ...

49 Mesaj
11 Haziran 2009; 12:01:42 

quote:

Orjinalden alıntı: hezerfen

diesel araca bir miktar benzin konursa doping etkisi yapar.eskiden balık-hamsi taşıyan kamyonlar depoya bir miktar benzin ilave ederlerdi.kamyoncular "fatsa karışımı" tabir ederlerdi.tabii sezon sonunda o motor ya değişir veya rektifiye edilirdi.buişi fatsalılar çok yapardı....

Fatsa Karışımlı pejo 206! Anlaşılan seneye satacağım...

UfukErdogmus.com
Weptile.com
EuroDomainHosting.com
WPSoruCevap.com

Uzaklaştırılmış
11 Haziran 2009; 12:19:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Kısaca nos etkisi ile birlikte çok kısa sürede cebiniz yanar.

3016 Mesaj
11 Haziran 2009; 13:13:46 

AnarKin.....
-------------
hemşehrim belirtmedin kullananınmı cebi yanar babasınınmı?

68 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:40:53 

benzinli arabaya dizel koydular bizde hemde passata nesse çalıştırdık 200 mt gittik gitmedik tık ettti biizim araba istop etti bişi de olmadı usta geldi kompile yakıtla alakalı her şey sokuldu enjektörler felan temizlendi her şey yerli yerine takıldı araç benzinle dolduruldu çalıştırdık hiç problem olmadı bize ama po daki pompacıya iyi problem oldu adam 300 tl den oldu usta parası verdi

ama dizel arabaya benzin koyma işi bizim memlekette bol fatsa ordu da buralaarda her kez sezonluk hamsi balık çekerler ben kendim görüyorum adamlar vabise koyuyolar aşırıya kaçılmazsa güzel oluyor kendimde ara sıra koyuyorum yağ kullanıyoz kamyonlarda arada temizlenmesi için mazot+benzin koyuyoz ama yeterli seviye 500 litre depoya 60-80 liralık koyuyoz oo ona yetiyo ama fazla kaçırdığınız an araba nos atılmış gibi olur manifoldun kıpkırmızı oluşunu eksozdan çıkan alevi kesin görürsünün çok aşırı atarsaniz hararet de yüksek olur ama rampalardada belli eder kendini

benim merak ettiğim bi konu var o da discovery chanelde izlemiştim adamlar yakıtın oktan seviyesini yükseltmek için araca çamaşır sodası koyuyolar ve araca koyup deniyolar aynen benzin etkisi yapıyor hiç deneyeniniz varmı ? aranızda ben çamaşır sodası attım ama radyatöre attım motorun içini temizlesin diye ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gvn_gnc -- 19 Nisan 2010; 14:45:25 >

gnc

1 Mesaj
27 Kasım 2011; 12:48:49 

[font="Times New Roman"] Daha dün bu saatlerde yola çıktık Kayseri'den Ankara'ya akrabamızın düğünü için. Arabamızı da alalı 2 gün oldu. Ankara'da düğünü bitrdik tekrar Kayseri'ye dönme zamanı, daha bir saat olmuştu ki benzinimizin azaldığını farkettik ama etrafta OPET yoktu. Babama idareten şu LukOil'den alalım da yolda kalmayalım dedim demez olaydım. LukOil'deki salak herif benzin dememize rağmen dizel yakıt koymuş. 1 km kadar gittik belki ve motor tekledi. Bi süre sonra babam anladı durumu. Benzinliğe geri döndük arabayı iterek.

Yakıt tankına giden bölümdeki biconlar için benzinlikte de anahtar yoktu bizde de. Servisi aradık geldi aldı bizi. Saat gece 02:00 servise geldik ve orda bi 3 saat uyuduk. 05:15 gibi usta geldi. Depo temizlendi bujiler d
eğişti enjektör vs. ...

2011 Geely Emgrand Hatchback FOY
1500 cc L4 DOHC Engine
108 Hp Max Engine Power

858 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:09:56 

14633 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:13:45 

Çok fena şeyler olabilir.
Ama aracın VW ise hiç bişey olmaz korkma

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

8929 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:19:17 

Denemek lazım........

2014 F30 M Sport + sunroof + Harman Kardon
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

47 Mesaj
15 Aralık 2011; 13:58:17 

Selamlar,

Dün başıma geldi.

Aracıma 50 tl lik benzin dedik, pompacı zeki arkadaşımız gitmiş dizel koymuş.

Ondan sonra araba durur. Birdaha çalışmaz.

Ustaya gidilir. Depo temizlenir. Yakıt pompası temizlenir. Bujiler değişir. Kalan mazot zar zor araba çalıştırılarak atılır. (Ortalık toz duman. Heryer bembeyaz oldu.)

Sonra motor çalışmaya devam.

İlgili yerden gerekli ücretler temin edildi...

Ama iyi tecrübe oldu...

NZM1982-2010 Passat 1.6 MPI 102 HP 8V-BRC SEQ24 MY10-Şeker Beyazı

643 Mesaj
15 Aralık 2011; 15:08:25 

böyle olayın başıma gelmemesi için benzin kapağının iç tarafına kocaman yapışkanlı kağıtla benzin yazdım.pompayıda takarken yanında bekliyorum.

//2006 Peugeot 307 110 Hp Çelik Gri //

Uzaklaştırılmış
18 Aralık 2011; 15:49:18 

Araca yanlış yakıt konuca böyle oluyor.

835 Mesaj
18 Aralık 2011; 20:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Araca yanlış yakıt konuca böyle oluyor.

sonuç nedir acaba? ingilizcem pek yok da

Uzaklaştırılmış
18 Aralık 2011; 21:00:56 

Aslında çok sorun olmuyor.

Tekrar orjinal yakıtı koyunca araç normale dönüyor.

Ama bu genelde 10 yaş ve üzerinde sorun olmuyor. Yeni araçlarda belki biraz daha fazla sorun olabilir.

Forumda yüksek hasardan bahsediliyordu.

Acaba yanlış yakıttan sonra hemen üzerine doğru yakıt koyan oldu mu?

Öyle yapınca araç normale dönüyor.

Sanki boşuna panik olmaya gerek yok gibi.

1022 Mesaj
11 Haziran 2012; 9:44:58 

.
Bizim arkadaşın da benzinli Corsa'ya mazot koymuşlar. Ama buradaki hata pompacıda değil. İstasyonun benzin ana deposuna tankerden mazotu basmışlar. Olay anlaşılana kadar yaklaşık 400 arabaya benzin diye mazot basılmış...
.

Core2Duo E8200 @ 3600Mhz {450x8 - Wolfdale Core}
Gigabyte P35-DS3R r2.1, OCZ Platinum DDR2-1066 2x2Gb {@1080 5-5-5-15}
Xpertvision 4850 Sonic @ 720x1250, FSP Bluestorm II 500W
Samsung 40C750 + PS3 320GB + Seagate GoFlex Home 3TB NAS

258 Mesaj
11 Ağustos 2012; 1:01:47