Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900GT 8 Ekim'de 199$'a Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 2900GT 8 Ekim'de 199$'a Geliyor ##

AMD-ATi uzun süren bir sessizlik döneminin ardından bombalarını arka arkaya patlatıyor. Radeon HD 2900 Pro modelinin hemen ardından firma gelecek hafta (8 Ekim'de) Radeon HD 2900 Pro'nun ufak kardeşi olan Radeon HD 2900GT modelini de resmen anons edecek. Aynı Radeon HD 2900 Pro modeli gibi R600 gpu'sundan türetilen Radeon HD 2900GT bazı farklılıklara sahip olacak.

Öncelikle Radeon HD 2900XT ve Pro modellerinin aksine Radeon HD 2900GT, 256-bit bellek veri yoluna sahip olacak. Yine diğer iki modelin aksine Radeon HD 2900GT 320 değil 240 adet stream yani genel işlem birimine sahip olacak. 256MB GDDR3 bellekli modelinin gelmesi beklenen Radeon HD 2900GT'nin grafik işlemcisi 600MHz bellekleri ise 1.6GHz'de çalışacak.

199$'lık yurt dışı satış fiyatını sahip olacak Radeon HD 2900GT'nin piyasaya giriş yapması ile birlikte özellikle Radeon HD 2600XT ve GeForce 8600GTS'in fiyatlarında önemli fiyat indirimleri olması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Eylül 2007; 19:04:47 >

• eminimki uzun süre fiyatıda düşmez bunun bence atinin fiyat stratejisi berbat x2900pro yu x2900xt ile aynı yapıda yapmıyacaktı biraz kırpıp 250$ a satıcaktı bu x2900gt yi de 175$ a çıkarsaydı çok satardı.
  • oh oh gelsin kartlar ortalık kızışsın biraz da biz tüketiciler karlı cıkalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: şoray uzun yolda

eminimki uzun süre fiyatıda düşmez bunun bence atinin fiyat stratejisi berbat x2900pro yu x2900xt ile aynı yapıda yapmıyacaktı biraz kırpıp 250$ a satıcaktı bu x2900gt yi de 175$ a çıkarsaydı çok satardı.

Bana göre ati'nin fiyat politikası çok çok mantıklı..Sonuçta tam performans olarak bulundukları noktaya karşılık gelen fiyatlar ile piyasaya çıkıyorlar..

2900pro ve xt tıpkı zamanında 9800pro ve 9800xt 'de olduğu gibi mükemmel bir strateji ile piyasadalar.

Hemen bütün 9800pro'lar xt ye mod yapılabiliyordu ve fiyatıda performansına göre çok iyi idi.

Olan bizim gibi zamanında 2900xt alanlara oldu..Tek avantajımız geçen zaman içinde bitidirdiğimiz oyunlar

Ee buda işin kaçınılmaz kazık boyutu...High-end ürünlerde daima bu tip şeyler oluyor..Yapacak bişey yok.

• Zamanlama olarak süper bir strateji yakında çıkacak olan Crysis ve COD 4 performanslarından sonra bu kartlar alınmalı yani yeni ekran kartı alacak olanlar biraz daha beklemeli
  • o kadar bekledim deyecek gibi....ilk defa beklemem işe yarayacak sanırım...
  • Aceleniz yoksa ani kararlar vermeyin ilk defa Kasım ayına kadar beklemekte özellikle ekran kartı konusu için ciddi yarar var.
  • 200 dolar gerçekten çok güzel bir fiyat dx9 destekli kartların tümünü siler bu piyasadan
  • 1 ay daha bekleyelim bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Aceleniz yoksa ani kararlar vermeyin ilk defa Kasım ayına kadar beklemekte özellikle ekran kartı konusu için ciddi yarar var.

evet haklısın şu 8700 serisi falanda bi çıksın aralarında bi performans kapışması yapsınlar testleri falan görelim özellikleri neymiş tam anlaşılsın dx10.1 desteğini falan görelim bir kartlarda ama bu haberede çok sevindim ne zamandır böyle bir kart bekleniyodu bu sefer ati nvidia ya kaptırmadı bu segmenti
  • parasını hazırladım,

eğer anakart işlemci ikilisine harcamazsam

bekliyoruz bakalım
  • ben bu karttan cokta bırsey beklemıyorum pro yu beklemekte yarar var gercı bu 200 dolarsa pro kac olur dusunmek bıle korkutucu
  • Yurt dışı fiyatı 200$ diyor.TR'ye ne kadardan girer acaba?
  • Avrupa'dan pahalı olmayacağı kesin. bakınız kazıkçı İngilizler
    Ama USA'den pahalı olacak o kesin, olsun varsın onlar da domatesin kilosuna 3$ veriyorlar, beter olsunlar

Konu ile ilgili yorumumu da unutmadan ekleyeyim,
    İşte bu fiyat aralığında başından beri olması gereken özelliklerde bir kart,
    8700GTS ile birlikte bu segmentte iyi işler yapıp, yeni sorulara gebe olacaktır,
    8600GT vs 2600XT soruları, 2900GT vs. 8700GTS'ye dönüşecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 27 Eylül 2007; 20:18:36 >
  • x1950xt den ne kadar ii olabilirler acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: l3g3nt

x1950xt den ne kadar ii olabilirler acaba ?

x1950xt den kötü bile olabilir bekleyip görecez
  • bu kart hem 8600 serisini hemde daha sonra cıkacak olan 8700 serisini öldürecek gibime geliyor
    tr'de fiyat farkı yüksek olmazsa kapış kapış alınır
  • Güç kullanımı hakkında bilgi var mıdır acaba? millet kara kara düşüyor ekran kartı alacağız ama bir de psu masrafı çıkar mı başımıza diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Aceleniz yoksa ani kararlar vermeyin ilk defa Kasım ayına kadar beklemekte özellikle ekran kartı konusu için ciddi yarar var.

hocam her zaman ki gibi haklısın beklemekte yarar var be mesela 55nm rv670 leri bekliyorum çünkü arada epey bir elektrik fgarkı var benim psu allaha çok herşeyi kaldırıır ama bu zamanda bu kadar fazla elekttrik harcayan ürünlere yönelmek istemiyorum yoksa tagan var bende
  • dx10.1 i beklemiyor olsam bir kart alirdim zira kart piyasasi güzel olamaya başladi.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.