Şimdi Ara

yüksek lisans için not ortalaması ne kadar önemli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
26.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlığın devamı olarak (LES puanı yüksek ise) 2-2,5 arası ortalamayla elektronik mühendisliğinde ylisans yapılabilir mi devlet üniversitelerinde ?üniversiteler genelde 2,5-4,00 arası ortalama istiyor ancak LES,KPDS gibi puanlar yüksekse ondalık ne kadar önemseniyor?
    bir de yüksek lisans hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: Cem

girip enstitülerin sartlarına bak, orda daha ayrıntılı görürsün. Hatta ona göre hangisine yönelecegini planlarsın. Mesela sosyalbilimlerde dokueylulde tezli yapacaksan kesinlikle Ales. Çünkü %50 sonra not ortalaması oda %25 ve bilim sınavından aldıgın puan %25. Ama muhendisliklerde farklıdır. Sen gir bi bak.

+ 1

Ayrıca her üniversitenin koşulları ve puanlamaları farklı mesela Akdeniz üni %50 LES veya ALES %50 Mülakat derken

Selçuk Üni. %75 LES - ALES %25 Mülakat der bazılarıda sadece ALES puanına göre alıyormuş çok detaylı incelemen lazım

en güzel kaynak buradan süresi geçmiş ilanları göster de eski koşullara bak aşağı yukarı çopu üni. vardır artık olmayanları

kendi sitesinden takip edeceksin http://ilan.memurlar.net/kategori/11/?expired=true;

• Öncellikle 4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak

Not ortalaması en az 2.2 ve üzeri olmalıdır

Yurtdışında master yapmak istediği bölümün eğitimi dilini bildiğini bir belge ile kanıtlamalıdır. Bu belge olmadan da ilk başvuru yapılabilir ancak eğitim başlamadan belgenin sunulması gerekir. Türkiye’de İngilizce eğitim veren bazı üniversitelerinden mezun olanlardan resmi Toefl vey Ielts belgesi istenmeyebilir

http://www.globalvizyon.com/universite/yurtdisinda-yuksek-lisans-egitimi-744/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.