Şimdi Ara

## SilverStone'dan 1200 Watt'lık Modüler Güç Kaynağı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## SilverStone'dan 1200 Watt'lık Modüler Güç Kaynağı ##

Hazırladığı kaliteli kasa ve güç kaynakları ile adından sık sık söz ettiren SilverStone, yeni güç kaynağını duyurdu. Firmanın anons ettiği yeni güç kaynağı Decathlon DA1200, hem 1200 watt gücünde hemde taçıkar yani modüler kablo yapısı ile dikkat çekiyor.

Tabi güç konusunda da yeni PSU hayli iddialı. Zira güç kaynağı tek kanal 12v hattı üzerinden 90 amper sağlayabiliyor. Fiyat konusunda net bir bilgi bulunmayan SilverStone Decathlon DA1200'ün diğer özellikleri ise şu şekilde,

- 100% modüler kablo tasarımı
    - +12V rail hattı üzerinden 90A
    - 1200W yüksek güç kapasitesi
    - %80+ verimlilik
    - Japan kapasitörler
    - 2x PCI-E 8pin ve 4x PCI-E 6pin konnektörler
    - 2x EPS12V 8pin ve 6x SATA konnektörleri
    - Sessiz çalıştığı belirtilen 135mm'lik fan
    - ATX 12V 2.3 & EPS 12V standartlarına destek.

• Ya bu güç kaynaklarında inanılmaz fiyat farkları var. Mesela FSP bana iyi gibi geliyor.
    Ama bunlar ne kadar stabil, verilen paraya değer mi bir türlü bilemiyorum.

O nedenle de 700 YTL ve üzeri bir parayı vermek biraz abartı gibi geliyor bana.

Elektronik olarak aletin maliyetini düşünürsek, bence bunlar çok fazla.

Enermax ve Silver çok iyi markalar ama demek istediğim F/P'de FSP en iyisi olabilir.

Yanılıyormuyum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 27 Eylül 2007; 1:21:17 >
  • iyi bi psu ama 1200 w olması bence cok abartı yakında 1500 1750 200 diye alıp başını gidecek herhalde artık pcler ütü, camaşır makinesi gibi elektrik harcayacak anlaşılan

bide acaba o kablolar 90 A dayanırmı evde araba aküsü var ben 4-5 tane halojen lamba baglayınca kablolar ısınıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yimmasabi

Ya bu güç kaynaklarında inanılmaz fiyat farkları var. Mesela FSP bana iyi gibi geliyor.
    Ama bunlar ne kadar stabil, verilen paraya değer mi bir türlü bilemiyorum.

O nedenle de 700 YTL ve üzeri bir parayı vermek biraz abartı gibi geliyor bana.

Elektronik olarak aletin maliyetini düşünürsek, bence bunlar çok fazla.

Enermax ve Silver çok iyi markalar ama demek istediğim F/P'de FSP en iyisi olabilir.

Yanılıyormuyum ?

Verilen parayı sonuna kadar hak eden bir üründür Silversone olsun Enermax olsun.FSP F/P dir.Ama bu Psu alan insanlar genelde su soğutmalı ve O/C yapmayı düşünen kişiler çünkü bu psularla işlemci ve sistemlerini ayakta tutabiliyorlar.Tabikide FSP de iyi bir Psu dur ve tercih edilebilir.Sonuç olarak senin neler yapabileceğine bağlı ona göre Psu alırsın.Ok mi ?

• 12volt kanalına 90 amper demekki 1080 watt...Ne yapacaz bu kadar watt ı ..Geriye kaldı zaten 120 watt...Bu gibi PSU lar ne amaçla alınır merak ediyorum..?? Var mı bir fikri olan..???
  • para tuzağı
  • bu güç kaynagıyla iki bilgisayar çalışır valla adam başı 600 watt yapar ikisinde de gts ekran kartı olsa 4 çekirdekli işlemci olsa genede çalıştırır
  • bu kadar çok güç verebilen psulara hakikaten ihtiyaç var mı yoksa sadece pazarlama stratejisi mi
  • bence pazarlama tekniği olarak bir taşla iki kuş oluuyor bu firma. hem en guçlu power bende hemde en pahalısı bende der gibi.mutlaka alan olacaktır kanaatimce.
  • bizim evdeki elektrikli süpürge 1000w whuahua onun kadar ses cıkartıyor mu acaba
  • Silverstone, diğer tüm üreticilerin aksine uzun PCB yapısı ile endüstriyel yapı kullanıyor bu da en uzun çalışma süresi ile en az ısınmayı vaad ediyor çok önemli bir artı. Bakalım buna dünya devi enermax ne cevap verecek birkaç model olsada fiyatlar aşağı düşse
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ezmuro

iyi bi psu ama 1200 w olması bence cok abartı yakında 1500 1750 200 diye alıp başını gidecek herhalde artık pcler ütü, camaşır makinesi gibi elektrik harcayacak anlaşılan

bide acaba o kablolar 90 A dayanırmı evde araba aküsü var ben 4-5 tane halojen lamba baglayınca kablolar ısınıyor

hahahah evde sıksık elektrikler kesiliyor zannedersem nası yani yaa
  • oo iyimişyaa ben benim pcnin değil bütün evin elektrik olayını bununla bitiririm
  • valla arkadaşlar ups alacaklar düşük psular seçsinler...
    fsp 700 kullanıyorum 1500 va ancak kurtardı 1000 lik kurtarmadı...
  • güzel birde enermax da buna karşılık verirse diğer modellerinin fiyatı düşer bizde 1000w veya 850w lık galaksy albiliriz.
  • Dünya enerji tasarrufu diyor, küresel ısınma diyor, hatta intel az tüketen W lı işlemcilerle övünüyor ama üreticiler bunu dikkate bile almıyor. Bu işin cılkı çıktı artık
  • kanmayın arkadaşlar böyle 1000w 1200w masallarına, hepsi göz boyamak cebinizdeki parayı almak için. hangi masaüstü bilgisayar bu kadar güce ihtiyaç duyar. core2 sistem full oc, 5 hdd, standart bileşenler+ ışıklar neonlar + su soğutma. 400w fsp ile 6 ay canavar gibi gitti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metin

kanmayın arkadaşlar böyle 1000w 1200w masallarına, hepsi göz boyamak cebinizdeki parayı almak için. hangi masaüstü bilgisayar bu kadar güce ihtiyaç duyar. core2 sistem full oc, 5 hdd, standart bileşenler+ ışıklar neonlar + su soğutma. 400w fsp ile 6 ay canavar gibi gitti.

+1 tamamen para tuzağı bunlar. heleki dünya uçuruma doğru giderken boyle şeylere destek verilmemesi lazım.
  • ya ne alakası varküresel ısınma falan ya.1200 W alsan bile bilgisayarın 200W harcıyosa 200W gider.
  • aşırı çok yüksek trafo mübarek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 27 Eylül 2007; 18:59:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.