Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.450
Cevap
88
Favori
546.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibariyle en yakın rakibi 101.63 milyon ile Ps4 olmuştur.

En yakın rakibine yaklaşık 53 milyon kadarcık fark atmıştır. :D

Birkez daha tarihin gelmiş geçmiş en çok satan, namına oyun salonları açan, adını değiştirip mr. playstation 2 koyan insanların oldugu , 11.000 adeti aşan oyun çıkan ve bu oyunları yaklaşık 1.5 milyar insana satılan tam 13 yıl boyunca üretimde kalan, 2016 yılına kadar oyun çıkan tarihe damgasını vurmuş efsane konsolu karşısında düğmemi ilikliyorum

İyiki bu dünyadan geçip gittin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 31 Ekim 2019; 21:52:53 >

• An itibariyle en yakın rakibi 101.63 milyon ile Ps4 olmuştur.

En yakın rakibine yaklaşık 53 milyon kadarcık fark atmıştır. :D

Birkez daha tarihin gelmiş geçmiş en çok satan, namına oyun salonları açan, adını değiştirip mr. playstation 2 koyan insanların oldugu , 11.000 adeti aşan oyun çıkan ve bu oyunları yaklaşık 1.5 milyar insana satılan tam 13 yıl boyunca üretimde kalan, 2016 yılına kadar oyun çıkan tarihe damgasını vurmuş efsane konsolu karşısında düğmemi ilikliyorum

İyiki bu dünyadan geçip gittin

Vay be yıl 2023 hala ps2 ile ilgili mesajlar. Bir gezineyim dedim forumda ve inanılmaz duygulandım. Çok erken yaşlarda başlamıştım oyun oynamaya ve ps2 asla unutamadığım bir doğum günü hediyesiydi benim için. Arada böyle eski günleri yad ediyorum forumlarda eski konuları gezerek. Şu an oyun oynamak 10 yıl öncesi gibi keyif vermiyor maalesef bana. Aslında hayatın getirdiği sorumluluklar sıkıyor canımızı ve bunları göz ardı edememek yok ediyor tüm keyfimizi. Keşke diyor insan keşke dönebilseydik maziye :((((((

Arkadaşlar Ps2 nizin lensini İzopropil Alkol ve pamuk kulak çubuğu vasıtasıyla temizleyebilirsiniz.

İnternette "cleaning ps2 lens" diye arattığınızda ve yabancı sitelerde karşınıza çıkan "rubbing alcohol, isopropanol ve isopropyl" dedikleri budur.

N11, gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde de mevcut fakat ben garanti olsun diye N11 den bir kimyagerden satın aldım :)

Bende scph 70004 slim kasa ps2 var. Önceden Killzone oyunu loading ekranında donuyordu.Oyun orjinal olmasına rağmen. Kısacası cihaz cd okumakta güçlük çekiyordu. İnternette yaptığım araştırma sonucu lens temizliğinde izopropil alkolu keşfettim.

Pamuk kulak çubuğunun bir ucuna çok az izopropil alkol sürdüm. Ardından çubuğun alkollü ucunu lensin üstüne abartmadan çok hafif daireler çizerek uyguladım ve sonrasında 1dk bekledim. Ardından cihazı test ettim ve cihaz çok iyi hale geldi. Neredeyse sıfır cihaz gibi.. Artık ne bir donma ne de bir ses.. Hiçbir şey yok.

Kısacası eğer PS2 niz oyunları yavaş açıyorsa, loading ekranlarında donuyorsa, CD seçiyorsa vs. kesinlikle bu dediğim yöntemi uygulayın farkı göreceksiniz :)
  • Ya bu konu niye ölü?Normalde ps2 sahibi insan çok.Hadi beyler tozlu raflardan indirin ps2 leri uçuralım şu konuyu.Daha oynayacak çok oyun var ps2 de.
  • Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]

• Bugün bir dükkanda bulduğum jelatinli ( new sealed) PS2 GTA Triology..

Mutlu oldum,anılarım depreşti..Cok güzel günlerdi şimdikilerde o heyecan asla yok..

Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]

• arkadaslar forumda ps2 konulari hem azaldi hem de cok daginik durumda. dusundum de ps2'si olanlar buraya toplansin ve tek baslik altindan devam edelim. burada oyun yorumlari-tanitimlari, oyunlarda takildigimiz yerler, ps2 sorunlari ve ps2 hakkinda sorularimizi konusuruz,yorum yapariz, tartisiriz. umarim iyi dusunmusumdur.

ps2'si olan herkesi buraya bekliyorum

isteyenler icin imzalar;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ps2 Oyun İsteyenler Bu Siteden İstediğiniz Bütün Ps2 Oyunları Var Hepsi Orjinaldir İso dosyalarını İndirip Oynayabilirsiniz .
    https://archive.org/download/RedumpSonyPS2NTSCU
    https://archive.org/download/RedumpSonyPS2NTSCUPart2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 3 Temmuz 2019; 13:31:0 >
  • Vay be yıl 2023 hala ps2 ile ilgili mesajlar. Bir gezineyim dedim forumda ve inanılmaz duygulandım. Çok erken yaşlarda başlamıştım oyun oynamaya ve ps2 asla unutamadığım bir doğum günü hediyesiydi benim için. Arada böyle eski günleri yad ediyorum forumlarda eski konuları gezerek. Şu an oyun oynamak 10 yıl öncesi gibi keyif vermiyor maalesef bana. Aslında hayatın getirdiği sorumluluklar sıkıyor canımızı ve bunları göz ardı edememek yok ediyor tüm keyfimizi. Keşke diyor insan keşke dönebilseydik maziye :((((((

• quote:

Orijinalden alıntı: hagi06

konuya hakim değilsiniz ama kesin cevaplar veriyosunuz ama..

Afedersin dostum bi daha olmicak emin ol.

NOT;Sana yardım edende kabahat.
  • Arkadaşlar Ps2 nizin lensini İzopropil Alkol ve pamuk kulak çubuğu vasıtasıyla temizleyebilirsiniz.

İnternette "cleaning ps2 lens" diye arattığınızda ve yabancı sitelerde karşınıza çıkan "rubbing alcohol, isopropanol ve isopropyl" dedikleri budur.

N11, gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde de mevcut fakat ben garanti olsun diye N11 den bir kimyagerden satın aldım :)

Bende scph 70004 slim kasa ps2 var. Önceden Killzone oyunu loading ekranında donuyordu.Oyun orjinal olmasına rağmen. Kısacası cihaz cd okumakta güçlük çekiyordu. İnternette yaptığım araştırma sonucu lens temizliğinde izopropil alkolu keşfettim.

Pamuk kulak çubuğunun bir ucuna çok az izopropil alkol sürdüm. Ardından çubuğun alkollü ucunu lensin üstüne abartmadan çok hafif daireler çizerek uyguladım ve sonrasında 1dk bekledim. Ardından cihazı test ettim ve cihaz çok iyi hale geldi. Neredeyse sıfır cihaz gibi.. Artık ne bir donma ne de bir ses.. Hiçbir şey yok.

Kısacası eğer PS2 niz oyunları yavaş açıyorsa, loading ekranlarında donuyorsa, CD seçiyorsa vs. kesinlikle bu dediğim yöntemi uygulayın farkı göreceksiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralGranger -- 18 Ağustos 2018; 20:0:2 >

• Yeni zamlardan sonra buralar değerlenir
  • lucker274 kullanıcısına yanıt
    Black ( şiddetle tavsiyem çok güzel bi fps oyunu)
    Max payne.
    50 cent bulletprof
    Fight night round 3
    Nfs underground 2
    Gta serileri
    Hitman serileri
    Scarface
    Mafia
    Terminatör 3
    Aklıma gelen bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoops

aslında RISC işlemci vardı. ben duyunca şaşırmıştım o zamanlar üst düzey serverlarda kullanılan bir işlemci idi. kötü değil çok iyiydi donanımı. ps3 te de CELL işlemci vardı onda da zamanından ötedeydi alet. ama ps4 öyle değil. ondan patladı zaten pro falan çıkardılar. 4mb bellek o zamanki düşük kaplamalar için yeterli idi :). şimdi millet aç. indireyim de ps2 emulatoru oyun oynayayım biraz yaa :)

Alıntıları Göster
    Ps2 zamanının hem kolay programlanabilir hemde o zamana göre hiçte fena olmayan işlemcisi ile oyun yapımcıları tarafından efsane olmuştur. 1080i çözünürlük verebilmektedir.

Ps3 çok güçlü hatta ps4 seyiyesine yakın grafikler verebilen işlemcisi ile gerçekten çok güçlüydü ama cell işlemcisi tam bir baş belasıydı. Oyunlarda ciddi optimizasyon sıkıntırı çekilirken programlama zor ve zaman alıcı bir işlemdi. Hatta Gran Turismo yapımcısı Kazu şöyle diyordu 2016'da

"At the same time, the conditions for GT6 were really against us, mainly because the PlayStation 3 hardware was a very difficult piece of hardware to develop for, and it caused our development team a lot of stress. So, Five and six were really a nightmare for us."

Sony's PlayStation 3 was famously a difficult console to develop for, which is why Microsoft's Xbox 360 enjoyed such enormous success, having swayed many PS2 players with a console that was initially much cheaper than the PS3.

Sony eventually got on top of the problems, however, and PS3 went on to sell well before the company then launched the PS4, which has been a huge success.

Playstation 4 ise işlemcisi güçlü fakat çağ atlatacak seviyede değil. Atlatamadığı gibi çağıda yakalamak adına pro isminde farklı konsol çıkarmak zorunda kaldı. Mesela gran turismo sportta ne değişken hava var ne yağmur! Her ne kadar ps3 işlemcisi programcıları uğraştırdığından dolayı eleştirilsede bunları cell işlemcinin gücü ile taş gibi yapıyordu.

Şimdi olaya birde oyunlar açıdan bakmamız lazım;

Kapitalist düzen henüz Ps2 zamanında küçük oyun firmalarının başını yememişti. Küçük ölçekli, yetenekli mühendisler barındıran firmalar eğlenceli oyunlar çıkarabiliyordu.
    Tüm firmaların çıkardığı oyunlar eğlence odaklıydı. Oyuncuları momentum yada benzer saçma salak dengesizliklerle kendilerini başarısız hissettirerek coin satma satma dertleri yoktu.
    Oyunlar adam gibi çıkıyordu. 50 tane güncelleme ile anca adam olmuyordu. Piyasaya dvdsi çıkan bir oyun hiç güncellenmeden yıllarca oynanıyordu.
    Oyunların ek içerikleri paralı değildi. Oyuncuyu sağılacak inek değildi. Araba pist futbolcu silah harita parayla satılmıyordu.
    Günlük görev gibi saçmalıklar yoktu. Oyuncular oyunu keyfi gelince açıp zevk için oynuyordu. Rutinlik yoktu.
    Online oyun neredeyse yoktu. insanları saçma davranışlara itmiyordu. Gol atınca top çevirmek, zaman eritmek, karşındakini öldürünce ölü taklidi yapıp saklanmak, 1. giden arabaya arkadan virajda dalmak yoktu. Kazanma hırsı oyuncuları tüketmemişti. Oyunlar arkadaş ortamında yüz yüze oynanıyor beraber sarılınıyor, yada yüz yüze kızdırıyorduk birbirimizi. Rekabet daha güzeldi.

Özetle sadece ps2 değil. Oyunları ve oyuncuları ile bir dönem olarak komple efsaneydi.

• Playstation 2 iso İndireceksenizhttps://vimm.net/vault/?system=PS2 Sitesinden İndirin Butun ps2 Oyunları Orjinal Çok Eski Bir Yıl Önce Yayınlamış İso Dosyalarını God Of War (2005) Te Çıkmıştı Ve Bu Site God Of War ın İso Dosyasını 2005 Te Siteye Yuklemiş Size Önerim Bu Siteden İndirin Sıkıntısız ...
  • Emuparadise sitesinden oyun indirmek için yapılması gerekenler:

Öncelikle Chrome'a bu uygulamayı yüklüyoruz.
    https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo?hl=en

Kurduktan sonra bu linke tıklayın ve Install diyin.
    https://gist.githubusercontent.com/Eptun/3fdcc84552e75e452731cd4621c535e9/raw/d1dcc00185085ce10df8bebcc2a640fd01ef9058/emuparadise.eptun.user.js

İndirmek istediğiniz oyunun sayfasında download yazısının üstünde ki "Download using the workaround script" yazısına tıkladığınızda oyun inmeye başlıyor.

Playstation 2 [ANA KONU]
    Playstation 2 [ANA KONU]

Kıymetlimmmm

• quote:

Orijinalden alıntı: sirtayfun

Tavsiyem flash bellek takıp oynamanız kasması gidebilir.

Tavsiyeniz için teşekkürler. Dün Eminönü'ne gittim. Hangi Playstation ile ilgilenen yere girdiysem "ps2" lafını duyunca küçümseyerek baktılar. Çoğu esnafın müşteriye sadece "bana çok para kazandırır veya kazandırmaz" bakış açısıyla yaklaşması çok can sıkıcı bir durum. "Ps 4 almak istiyorum" desem bambaşka bir ilgi görürdüm eminim. Neyse bu mcboot yükleme işleminden anlayan bir tane adam buldum. Yarın öbür gün ona götürücem cihazı. Usb'den oynayınca yine sonuçları paylaşırım burada

• DamonPS2 PRO adında android emülatörü çıktı. Play! emulatör ile kıyaslanmayacak derecede hızlı. Ufak bir iyileştirmeyle bütün PS2 oyunları sorunsuz şekilde android üzerinde oynanacak gibi. Şu an bile bir çok oyun sorunsuz çalışıyor.

• https://www.youtube.com/watch?v=quohxJWJfwQ&t

Ağzım açık oynuyorum bu oyunu. Adamlar PS2'yi son damlasına kadar sıkıp suyunu çıkarmış resmen. Filmle eşzamanlı gidiyor gibi ilk bölümü bitirdim sadece. Ara videolar filmden alınmış. Gözünden kaçan varsa denesin derim. Arkham serisinin atası bile denebilir.

Videoyu mesaj içinde gösteremedim nedense.

Playstation 2 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 2 Ağustos 2018; 4:38:28 >

• Sanırım doların çift haneli rakamlara yol almasıyla birlikte hepimiz eski nesil konsollara dönüyoruz yavaş yavaş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.