Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (340. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.452
Cevap
88
Favori
545.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aybakh21

benim slim cihazın dvd okuyucusu pert olmuş durumda. oyunu açana kadar 15271 kere reset atmak durumunda kalıyorum. internetten çeşitli çözüm yollarını denedim, dvd'yi okuyan merceği güzel bir şekilde temizlemek dahil. ama nafile. oyun bir şekilde açılıyo ama açılana kadar en az 15 dakikam gidiyor. içini açtım tozlarını temizledim, farklı oyunlar denedim yine aynı sorun var. verbatim kullanıyorum çoğunluğun tavsiye ettiği gibi. yaşayıp çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

artık tamamen çalışmıyor, yok mu bilgisi olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

benim slim cihazın dvd okuyucusu pert olmuş durumda. oyunu açana kadar 15271 kere reset atmak durumunda kalıyorum. internetten çeşitli çözüm yollarını denedim, dvd'yi okuyan merceği güzel bir şekilde temizlemek dahil. ama nafile. oyun bir şekilde açılıyo ama açılana kadar en az 15 dakikam gidiyor. içini açtım tozlarını temizledim, farklı oyunlar denedim yine aynı sorun var. verbatim kullanıyorum çoğunluğun tavsiye ettiği gibi. yaşayıp çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

lens ölmüş gibi kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRIENDS

quote:

quote:

lens ölmüş gibi kardeşim

daha up your arsenal bitiremeden öldü alet. yok mudur bir çaresi bunun

• Usb hdd veya 4-8-16gb stick'e imaj atıp oyunları oradan oynayabiliyorsun, bizzat denedim. Memory karta OpenPS2Loader kurman lazım önce. Bunun içinde maalesef dvd'si sağlam ve chipli bir ps2 bulman lazım.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=118125877&p=1&anchorToGo=118126470#118126470

satilik 54 adet oyun + memory card 40 tl

edit: iletisim pm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyesssss -- 2 Temmuz 2016; 22:51:41 >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, bende iki tane sıfır ps2 var. Biri 90004 diğeri 90006 model. İkisininde de Modbo 750 çip var. Dvd oyunları çat diye açıyor sıkıntı yok ama internetten ps1 oyunu çekip Cd-r yazdığımda (düşük hızla) makine okumuyor tık tık diye ses geliyor. Fakat gümüş ps1 cdsi taktığımda açıyor. Durum nedir, bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mj_Yusuf -- 1 Temmuz 2016; 16:47:24 >
  • Mj_Yusuf M kullanıcısına yanıt
    Muhtemelan cd hızlı yazdırıyorsun.Birde şu var harici dvd wr yada lebtobun kendi dvd rw yazdırılan cd formatındaki oyunları ps2 ya okumuyor yada çok zor okuyor.Sanırım en düşük hızda dahi yazdırsak bu tip dvd rw'ler ps2 lensinin okuyacağının üzerinde bir hızla yazdırıyor..
    sırf bu yüzden vakti zamanında masaüstüne dvd rw almıştım.masaüstü bilgisayarında dvd yazıcı olan birisinde alchol%120 programı iel en düşük hızda yazdır sorun kalmayacaktır
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi bayramlar. Elimde slim kasa çipli ps2 var. Çatır çatır kullandığım sağlam cihazdı 3-4 ay oynadım sonra araya ders mers girdi bıraktım yine oynayayım dedim. Başlarda disk dönmesine rağmen cannot read the disk hatası vermeye başladı sonra biraz bastırdım reading disc... Dedi ama yine okumadı. Sinir krizi geçirdim açtım kasayı masayı baktım lens inip ışın atıyor ama disk dönmüyor. Ps tamircisine gittim sorun kesin lenstendir dedi aleti incelemedi bile. Lens yokmuş zaten ellerinde yok çok pahalıymış bilmem ne, sıfır gibi olan alet resmen elimde patladı. Yok mudur bunun bir çözümü sorun kesin lensten midir ne diyorsunuz iyi bilen biri el atsın allah aşkına :(

• Gothique G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Allah Rızası İçin Yardım Edin Şimdi Bende Çipli İnce Kasa PS2 Var Ama Sorun Şu 17 Haziranda Kadıköye Oyun Almaya Gitmiştim God Of War Hazır CD'di GTA:SA Ve SmackDown!u İSO Yazarak Verdi Adamın Cihazda Test Ettik(onunki matrix çip) Sorunsuz Çalıştı Ben Kendi Cihazımda GTA:SA Ve GOW'u Sorunsuz Açıyo Ama Smackdownu Taktığımda İlk PS2 Yazısı Geliyor Hızlıca Sonra 2 dk Siyah Ekran Sonra Browser Menüsüne Geliyo Başka Oyun Taktım Sorunsuz Çalışıyo Yardım Lütfen.
  • Arkadaşlar merhaba. Öncelikle iyi bayramlar dilerim.

Benim bir kalın kasa ps2'im var. Daha bir yıl önce lensini değiştirdim. Ancak o zamandan beri toplamda 10 saat oynamamışımdır. Şuanda ürün dvdleri okumuyor. Sanırım konu lens odak ayarı ile ilgili. Bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilen var mı? Ürün modeli 50004.

Çok teşekkür ederim şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: ps2gamer hd

Arkadaşlar Allah Rızası İçin Yardım Edin Şimdi Bende Çipli İnce Kasa PS2 Var Ama Sorun Şu 17 Haziranda Kadıköye Oyun Almaya Gitmiştim God Of War Hazır CD'di GTA:SA Ve SmackDown!u İSO Yazarak Verdi Adamın Cihazda Test Ettik(onunki matrix çip) Sorunsuz Çalıştı Ben Kendi Cihazımda GTA:SA Ve GOW'u Sorunsuz Açıyo Ama Smackdownu Taktığımda İlk PS2 Yazısı Geliyor Hızlıca Sonra 2 dk Siyah Ekran Sonra Browser Menüsüne Geliyo Başka Oyun Taktım Sorunsuz Çalışıyo Yardım Lütfen.

Kardeş smackdown bozuk, bariz belli

• quote:

Orijinalden alıntı: buraq901

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle iyi bayramlar dilerim.

Benim bir kalın kasa ps2'im var. Daha bir yıl önce lensini değiştirdim. Ancak o zamandan beri toplamda 10 saat oynamamışımdır. Şuanda ürün dvdleri okumuyor. Sanırım konu lens odak ayarı ile ilgili. Bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilen var mı? Ürün modeli 50004.

Çok teşekkür ederim şimdiden.

Kardeş sorun aynen de o. Tamircinin bana dediği şey şu. Dedi ki ps2yi kullanmadıkça lens körelir ve bozulur. Evet yanlış değil. Kullanmadığında lens köreliyor. Maalesef çok sinir bozucu ama gercek bu

• Anladım, peki ne yapmak gerekir çözüm olarak? Bir yöntem var mı?
  • arkadaşlar elinde orjinal ps2 joystiği olup satmak isteyen varmı rengi mühim değil orjinal olup arızasız olması yeter
  • NusretSamanci kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Ben Şimdi PS2 Me DVD İso Yazmak İçin Boş Cd Aldım ama bu boş cdnin yerin de 700mb yazıyor sizce oyun yazarken sorun yasarmiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps2gamer hd

Arkadaşlar Ben Şimdi PS2 Me DVD İso Yazmak İçin Boş Cd Aldım ama bu boş cdnin yerin de 700mb yazıyor sizce oyun yazarken sorun yasarmiyim

dostum dvdler en az 4.7 gb falan
    sanırım senin aldıgın boş cd sana boş dvd gerekiyor
  • Ps2 bozuk oyunları satıcam oyunlar çalışıyor mu diye nasıl kontrol edicem?

• mordeoo kullanıcısına yanıt
    Makine Çipliyse PS2 YE Tak Çalışıyorsa O Oyun Sadece Çipli Cihazda Çalışır Ama Makine Yoksa Zor Sonra Adam Niye Bana Bozuk Oyun Verdin der.
  • buraq901 B kullanıcısına yanıt
    gözler durdukça değil kullandıkça sarsıntı tozdan ayarları bozulur gözün orada 2 adet trimpot var onlarla çok az sağ sol yaparak deneyin söküp takmak hassas iştir dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi06

gözler durdukça değil kullandıkça sarsıntı tozdan ayarları bozulur gözün orada 2 adet trimpot var onlarla çok az sağ sol yaparak deneyin söküp takmak hassas iştir dikkat edin.

Arkadaşlar Ps2mizin Çip Var da Çipini Değiştirip Yeni Çip Taktırabilirmiyim?
    EDİT:Arkadaşlar Makinanın Arkasında Modeli Scph-90006 Yazıyor Uygun Çip Önerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps2gamer hd -- 15 Temmuz 2016; 22:53:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.