Şimdi Ara

## NZXT Yeni Kasası Alpha Classic'i Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## NZXT Yeni Kasası Alpha Classic'i Duyurdu ##

Geçtiğimiz yıllara kadar bilgisayar kasaları kullanıcılar tarafından dikkate alınmazdı. Zira son derece güçlü sistemler olduka sıradan ve soğutma konusunda gerekli iç hacimi sunamayan kasaları içine kurulabiliyordu. Fakat bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Özellikle geniş iç hacim, hoş/etkileyeci görünüm ve modifikasyona uygun yapı kasa alırken kullanıcıların dikkat ettiği parametreler haline geldi. Hem görnümün hemde kalite anlamında başarılı çözümler hazırlayan kasa üreticilerinden NZXT, daha geniş kullanıcı kitlesine uaşabilmek için Alpha Classi modelini duyurdu.

Genel görünümü itibariyle dikkat çeken ve sıradanlıktan uzak olduğunun altını çizen firmanın yeni kasası iç hacim konusunda da iddialı. GeForce 8800GTX uyumlu olan kasa ayrıca SLI ve Crossfire konfigürasyonlarını da destekleyeibliyor. Kullanılan 1100RPM@23dba 120mm fan ile benzer çözümlere göre nispeten daha sessiz çalıştığı iddia edilen Alpha Classic ayrıca opsiyonel olarak akrilik panel de sunmakta. Vidasız olarak 5 adet HDD kurulum ve kullanımına da izin veren NZXT'nin yeni kasası Alpha Classic'in genel özellikleri ise şu şekilde,

• çok şık duruyor kasa fiyatıda güzel olursa çok satar
  • NZXT daha sade tasarımlara yönelmiş. Fena da olmamış
  • Şık, zarif, ve sade... Fazla şatafat istemeyenlerin hoşuna gidecektir
  • Öndeki saydam kısım olmasa daha kullanışlı olurmuş bence.
  • Uyumluluk kısmında BABY AT gördüm, o da ne yahu?
  • Çok güzel bir kasa olmuş.Ne kadara satılacak acaba inşallah 130-150$ ı geçmez.Birde içindeki 500w nasıldır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farabî -- 26 Eylül 2007; 11:46:23 >
  • Çok şık bir kasa soğutması nasıl acaba fiyatıda uygun olursa çok satar hatta bende alırım tr ye gelince
  • Kasanın yanındaki 12 cm lik kasa fanı modifikasyoncuların hoşuna gitmeyecektır(İç görünüşü engelleyecektir.).Buna ek olarak 3 adet 12 cm lık kasa fanı kullanılması umarım kasa içerisinde uğultuya sebeb olmaz.Onun dışında tasarım olarak sadeliği ön planda tutan Tower kasa görünümünde.
  • Bebe ATX olabilir
    quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Uyumluluk kısmında BABY AT gördüm, o da ne yahu?
  • ooo, iyiymiş bu alet...

bi kaç ta renk alternatifi olursa dadından yenmez...
  • nokia 6300'ın reklamında da dediği gibi; sadelikteki güzellik
  • Bu kasanin icine komple (cpu, vga, nb, sb) su sogutma sistemini sokabileceksek ve fiyatıda cok pahali olmayacaksa gelir gelmez alirim. Stacker, TJ07, V2000, Kandalf gibi kaliteli ama bir çuval para istenen kasalara para kaptırmak istemiyorum
  • kasa çok sade yaw piyasadaki kasalardan hiçbir artı özelliği yok aynı tip kasayı çok ucuza bulmak mümkün
  • ben nzxt kasanın lexa olan modelinden şu önü kapaklı ve digital göstergeli olandan almıştım.yabancı forumlarda yazdığı gibi kasada tuş problemi var.yani nasıl diyim pcye reset atmanız gerekti diyelim reset tuşuna bastığınızda pc aniden kapanıyor ve 4-5 saniye sonra tekrar başlıyor.tabi ben psu suz aldım.

power tuşuna pc yi açmak istediğinizde bastığınızda bazen sanki tutkluk yapmış gibi 2-3 saniye sonra çalışmaya başlıyor.ama bunun dışında şık bir kasa
    işte benim kasam bu

• quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

ooo, iyiymiş bu alet...

bi kaç ta renk alternatifi olursa dadından yenmez...

Hacım alırsın başka başka neonları en civcivli renkler sende olur
  • şekil olarak güzel bir kasa ama nxzt artık büyük kasa yapsa ya
  • Takım elbise giymiş iş adamı gibi ciddiyet sahibi
  • PSU su olmasaymış iyi olurmuş kasanın yanındaki fan yeri 120 mm fan takılabiliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

PSU su olmasaymış iyi olurmuş kasanın yanındaki fan yeri 120 mm fan takılabiliyor mu?

psu için opsiyonel denmiş zaten, yanda da kırmızı ledli bir 12lik fan mevcut
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.