YAZICI KUYRUKLAMA HİZMETİ ÇALIŞMIYOR
9 Cevap49548 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

292 Mesaj
25 Eylül 2007; 12:29:43 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ARKADAŞLAR BENİM BİLGİSAYARIMDA AĞ BAĞLANTILARIMI TIKLIYORUM SONRA YAZICI VE FAKSLARA GİRİYORUM YENİ YAZICI EKLE DİYİNCE ''İşlem tamamlanamadı Yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor'' ŞÖLE Bİ HATA VERİYO YAZICILARDAN ÇIKTI ALAMIYORUM BU SORUNU ÇÖZEMEDİM ACİL YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

211 Mesaj
25 Eylül 2007; 13:01:36 

yazıcı kurulumu deilse kaldır önce cdyi kur sonra donanımı tak ok

6307 Mesaj
25 Eylül 2007; 13:26:35 

başlat>çalıştır>services.msc yaz>en aşağıda yazdırma biriktiricisi servisine bak..başlangıç türü devredışı ya da elle yazıyorsa iki kere tıkla üzerine ve otomatike çevir..

80 Mesaj
10 Aralık 2011; 9:59:23 

arkadaşlar aynı sorun bende de var. Servislerden Yazdırma biriktiriciini başlatıyorum ama nafile işe yaramadı. Uzaktan Yordam hizmetini de başlattım. yazıcıyı yeniden kaldırıp ekliyemiyorum .Bi de başlangıçta hata veriyor. spooler app windows tarafından durduruldu diye . yardım lütfen

Hata yapmak insana özgüdür, ortalığı iyice mahvetmek içinse, bilgisayar gereklidir.

2 Mesaj
5 Şubat 2012; 15:15:30 

bilgisayarla birlikte gelen ana kart driverlarını yükleyin çalışır.bende öyle oldu.ana kart driverlarının cd sini kaybettiyseniz ana kartınızın ne marka ve ne model olduğunu öğrenip sitesinden indirin.selamlar

2 Mesaj
5 Şubat 2012; 15:25:01 

bu dediğimi yapmayınca başka yeni bir yazıcı bile alsanız işe yaramaz.motherboard (anakart)yazılımındakileri yüklemeniz şart

13 Mesaj
14 Şubat 2012; 12:47:34 

çok teşekkür ederim. benim çok işime yaradı bu cevaplar

hayat hepson sözü söyler ama benimde cümlelerim var

2 Mesaj
23 Şubat 2012; 16:45:22 

"Yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor"

hatası alırsanız

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

dosyası silinmiştir

spoolsv.exe dosyasını

aynı işletim sistemine sahip bir başka bilgisayardan

C:\WINDOWS\system32\

altına kopyalarsanız hata çözümlenir.

1315 Mesaj
30 Nisan 2013; 16:25:26 

Windows yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor Hatası Ve Çözümü

Merhaba; bugun sizlere windowsta en baş belası olan bir hatanın çözümünden bahsedeceğim. Bu hata kullanılan yazının bir anda işlevsiz hale gelmesi ve daha sonra yapılan her işlemde kullanıcıya verdiği yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor Hatasıdır. Bu hatadan kurtulmak için şu işlemleri sırasıyla yapın.

Bilgisayarınızı Güvenli Mod ile Başlatın.
- Windows Gezgini'ni başlatın ve aşağıdaki iki klasördeki bütün dosya ve klasörleri silin:

* c:\windows\system32\spool\printers
* c:\windows\system32\spool\drivers\w32x86

- Başlat 'ı ve sonra Çalıştır 'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve ENTER tuşuna basın.
- Aşağıdaki kayıt defteri anahtarına gidin ve anahtarı tıklatın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86
Alt anahtarların listesini görüntüleyin. Yalnızca aşağıdaki alt anahtarlar olmalıdır:

- Drivers
- Print Processors

- 4. adımda listelenenlerden başka anahtarlar varsa şu adımları izleyin:

1. Dosya menüsünde, Ver 'i tıklatın.
2. Dosya Adı kutusuna, bu anahtar için açıklayıcı bir ad yazın (örneğin, WindowsNTx86regkey ) ve Kaydet 'i tıklatın.

Bu yordamı tamamladıktan sonra sorunlar yaşarsanız, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86 kayıt defteri anahtarının bu yedek kopyasını kullanarak anahtarı geri yükleyebilirsiniz.
3. 4. adımda listelenenler dışındaki tüm anahtarları silin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors kayıt defteri anahtarına gidin ve anahtarı silin. Alt anahtarların listesini görüntüleyin. Yalnızca aşağıdaki alt anahtarlar olmalıdır:

* BJ Language Monitor
* Local Port
* PJL Language Monitor
* Standard TCP/IP Port
* USB Monitor

- 6. adımda listelenenlerden başka anahtarlar varsa şu adımları izleyin:

1. Dosya menüsünde, Ver 'i tıklatın.
2. Dosya Adı kutusuna, bu anahtar için açıklayıcı bir ad yazın (örneğin, WindowsNTx86regkey ) ve Kaydet 'i tıklatın.

Bu yordamı tamamladıktan sonra sorunlar yaşarsanız, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors kayıt defteri anahtarının bu yedek kopyasını kullanarak anahtarı geri yükleyebilirsiniz.
3. 6. adımda listelenenler dışındaki tüm anahtarları silin.

- Yazıcı kablosunu bilgisayardan sökün ve bilgisayarı yeniden başlatın.
- Yazıcı kablosunu bilgisayara yeniden takın, üreticinin yükleme yönergelerine uygun olarak yazıcıyı yükleyin ve bir sınama sayfası yazdırmayı deneyin.

112 Mesaj
23 Mayıs 2013; 16:09:26 

yukarıdakiler işe yaramadı gerçekten ama sağolun. uzun uğraşlar sonucu sorunu bu linkte anlatılanlarla çözdüm. arayan arkadaşlara belki faydası olur.

paylaşım adına patronforum
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » YAZICI KUYRUKLAMA HİZMETİ ÇALIŞMIYOR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281