Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
13
Favori
734.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

daha önceden kütahyada acemiliğini yapmış birisi olarak söyleyeyim:

kesinlikle hayatınızın en kötü 3 gününü yaşayacaksınız. bizde gitmeden önce burada yazanları okuyup büyük "umutlarla" gitmiştik. ama sonuçta disiplin altın alınmak için 3 gün acap ezmişlerdi. sürekli bağıranlar, bir aynada 10 kişi üstüste traş olmaya çalışmak, ilk gün saatlerce sırada beklemek, 3 kere aşı olmak, o aşılı kollarla kilometrelerce yağmur altında yürüyüp kalacağınız binalara gitmek... ve tabii ki kütahyanın soğugu...

kısacası, havacı olmanın rahatlığı var tabii ki... spor yasak gibi. ama yine de umutlarınızı sınırlayın, ve hayatınızın en kötü gününe hazır gdin. yoksa çok üzülürsünüz... en azından 1. erbaş olursanız:)

üçüncü günden sonra rahatlayacaksınız. hem ortama alışacaksınız, hem de iplerinizi biraz gevşeteceklerdir. bu arada teslim olmaya giderken yanınızda bisküvi falan götürün. o kadar çok sıraya gireecksiniz ki... aç aç hiç çekilmez...

• Ben 4 sene üni okudum kütahya'da..Askeriye kısmını bilmem ama şehir ve insanları kötü..

Vazoda hatıra fotosu çektirmeyi unutmayın
  • Hakkaten yaa ben onu unutmuşum bölük 350kişi sabah boy sırasında 5 kişi 1 aynada traş oluyor zaten tuvaletler taşmıştı bizim zamanımızda dayanmamıştıBencede havacı olarak çok şanslısınız çünkü usta birlikleriniz çok çok mükemmel ki birde ana jet üslerine ve nato birliklerine düşenler yaşadı.Ben 7.üs'deydim saolsun Paşamız mükemmel bir insandı her sabah en erken gelir er koğuşlarını gezer erlere sıkıntı sorardı böyle komutanlarınız olacak yani.İnanıyorum ki hepsi aynıdır.Yemekler desen zaten evimi hiç aramıyordum mükemmel yemekler çıkardı,her öğün tatlımız olur kimi zamanda dışarıdan mükemmel tatlılar gelirdi,bazen açık büfe kahvaltı olur 20çeşit mükemmel ötesiydi.İşte tek sıkıntı base'de olmanızın sürekli kalkıp inen uçaklar öyle gürültü yapıyor ki asla ve asla yolcu uçağının sesiyle alakası yok camlar kırılacak gibi olur,birbirinizi duyamazsınız.Hiç unutmam Hv.K.K.lığı denetlemesinde bizim jetler tatbikat amaçlı havada birbirlerini kovalarken üstümden iki tanesi bi geçti ama o kadar alçalmışlar ki ben yürüyodum şöle 1-2 metre öteye uçtumTabi birde savaş ilanı tatbikatında arazi olup arazide uyurken helikopterin üstümüze gelip bizi görmeside felaket olmuştuNeyse inşallah nice güzel anılar sizlerle olsun hayırlı tezkereler şimdiden benim has torunlarımın has torunları

• arkadaşlar bende kısa dönem kütahya hava er eğitim tugayına düştüm.

bakalım neler bekliyor bizi.
  • 14 ARALIK 2008 kütahya hava kuvvetleri er eğitim tugayına teslim olacağım, sakaryalı arkadaşlar varsa msn adresimi eklesin
    pulat_sadettin@hotmail.com
    herkese hayırlı teskereler... iyi bayramlar.....
  • HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI 14 aralik pazar gunu teslim olacagim isteyen pm atsin cep no vereyim. istanbuldan araba ile gidecem. yer bulamayan olursa ve gelmek isteyen varsa onu da yazsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: impetuss

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI 14 aralik pazar gunu teslim olacagim isteyen pm atsin cep no vereyim. istanbuldan araba ile gidecem. yer bulamayan olursa ve gelmek isteyen varsa onu da yazsin.

bende istanbuldan gideceğim.
    sağolsun babam bırakacak.

bayağı kalabalığız anlaşılan...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_25504319/mpage_3/key_/tm.htm

burda bize ayrı forum var.
    inceleyiniz...
  • ıstanbuldan geleceklere tavisyem szaten bursa üzerinde gelecekler oradan inönü üzerinden gelmeleri ayrıca yola çıkacağınız güne dikkat edin trafik ve eğer hava kapalı olacaksa acaip sis oluyor yolda aman dikkat edin özellikle bözöyük den inönüye kadar yollar sisliyse tehlikeli olur....

ayrıca sise 3 gün eziyet çekme meselesi komutanın tutumu ile ilgili kimi 3 günde muma çevirir fark ettirmeden kimi biraz zorlar.....

önemli olan beraber acemilik yapacağınız arkadaşların zeka seviyesi ???? (emin olun komutanın size karşı tutumunu bu arkadaşlar belirlemesine neden olacaktır yaptıkları yapacakları hareketlerle)

ayrıca yukardada belirtilmiş 3 aşı olacaksınız 1 sarılık 1 menenjit (serhan şeşen'ni kaybetmemize neden olan beyin zarı ilhtihabı) 3. bilmiyorum ayrıca aşı olacağınız odaya girdiğinizde elinizdeki çanta ve zarfı üst üste yere bırakın yoksa kolunuza çat diye batırlılan iğne çantayı taşımaktan kasılı olan kolunuza girince emin olum 3 gün kolunuz kalkmıyor aşı nedeniyle ayrıca aşı olmak için ne şekilde ve üzerinizde hangi giysi ile sıraya gireceğinizi bilenler bilir :)

ayrıca bir aynanın karşısında 4-5 kişi traş olmamak için ya geceden traş olup yatacaksınız yada sabah saat 6 dan once kalkacak ve işinizi halledeceksiniz....

yatış kalkış saatleri hafta içi pazartesiden perşembeye birde pazarları sabah 06:00 akşam saat 22:00 cuma cumartsi ise yat saat 23:00
    ona göre vaktinizi ayarlar traşınızı planlarsınız ayrıca forumdan beraberce aynı bölüğe düşmek istiyorsanız her sıraya beraber girin kapıdan içerdeki arama sağlık berber bilgisayar kayıt (burası önemlidir burada 3 masada 3 bilgisayar olacak oradan hangi bölüğe düşeceğiniz belirlenecek ve o bölüğün kaşesi vurulacak bu sebepten o sıraya girmeden biraz inceleğin dağılım ne şekilde oluyor 3 masadan hepsi aynı yeremi alıyor veya darklı bölükleremi dağıtıyor peş peşe 4-5 kişiyi mesela....

MÜMKÜN MERTEBE FAZLA TELEFON KARTI ALIN 50 100 KONTORLUK İÇERİDE BAZEN KALMIYOR O ZAMANDA MOBİL KÜLÜBEDEN KONUŞACAKSINIZ ONUN SIRASI ÇOK OLUR....

• arkadaşlar acaba eskişehirden kütahyaya otobüs bulabilirmiyim pazar günü sabah saat 4-5 gibi eskişehirde olacağımda
  • buzlu adında bir şirketin var eskişehrili arkadaşım geldiydi onla...
  • Birde kısaca ne götürelim neleri götürmeyelim.Orda ne veriyolar ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxi909

ıstanbuldan geleceklere tavisyem szaten bursa üzerinde gelecekler oradan inönü üzerinden gelmeleri ayrıca yola çıkacağınız güne dikkat edin trafik ve eğer hava kapalı olacaksa acaip sis oluyor yolda aman dikkat edin özellikle bözöyük den inönüye kadar yollar sisliyse tehlikeli olur....

ayrıca sise 3 gün eziyet çekme meselesi komutanın tutumu ile ilgili kimi 3 günde muma çevirir fark ettirmeden kimi biraz zorlar.....

önemli olan beraber acemilik yapacağınız arkadaşların zeka seviyesi ???? (emin olun komutanın size karşı tutumunu bu arkadaşlar belirlemesine neden olacaktır yaptıkları yapacakları hareketlerle)

ayrıca yukardada belirtilmiş 3 aşı olacaksınız 1 sarılık 1 menenjit (serhan şeşen'ni kaybetmemize neden olan beyin zarı ilhtihabı) 3. bilmiyorum ayrıca aşı olacağınız odaya girdiğinizde elinizdeki çanta ve zarfı üst üste yere bırakın yoksa kolunuza çat diye batırlılan iğne çantayı taşımaktan kasılı olan kolunuza girince emin olum 3 gün kolunuz kalkmıyor aşı nedeniyle ayrıca aşı olmak için ne şekilde ve üzerinizde hangi giysi ile sıraya gireceğinizi bilenler bilir :)

ayrıca bir aynanın karşısında 4-5 kişi traş olmamak için ya geceden traş olup yatacaksınız yada sabah saat 6 dan once kalkacak ve işinizi halledeceksiniz....

yatış kalkış saatleri hafta içi pazartesiden perşembeye birde pazarları sabah 06:00 akşam saat 22:00 cuma cumartsi ise yat saat 23:00
    ona göre vaktinizi ayarlar traşınızı planlarsınız ayrıca forumdan beraberce aynı bölüğe düşmek istiyorsanız her sıraya beraber girin kapıdan içerdeki arama sağlık berber bilgisayar kayıt (burası önemlidir burada 3 masada 3 bilgisayar olacak oradan hangi bölüğe düşeceğiniz belirlenecek ve o bölüğün kaşesi vurulacak bu sebepten o sıraya girmeden biraz inceleğin dağılım ne şekilde oluyor 3 masadan hepsi aynı yeremi alıyor veya darklı bölükleremi dağıtıyor peş peşe 4-5 kişiyi mesela....

MÜMKÜN MERTEBE FAZLA TELEFON KARTI ALIN 50 100 KONTORLUK İÇERİDE BAZEN KALMIYOR O ZAMANDA MOBİL KÜLÜBEDEN KONUŞACAKSINIZ ONUN SIRASI ÇOK OLUR....

Maxi909 Allah razı olsun kardes senden ne kadar cok yardımcı oluyorsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: maxi909

buzlu adında bir şirketin var eskişehrili arkadaşım geldiydi onla...

eskişehir ile kütahya yakınya o gün araba bulmam sorun olmaz diye düşünerek sormuştum teşekkürler
  • eskişehirden kütahyaya her yarım saatte otobus var bende eskişehirden pazar günü kutahyaya gidecegim ..bilet sorunu olmaz gibi ..anadolu-kutahyalılar-buzlu bu 3 firma gidiyor
  • Bende hava kuvvetleri er eğitim tugay komutanlığı / kütahyada yapıcam askerliğimi istanbuldan 5 kişiyiz bildiğim ve aynı otobüse bilet aldık. Esenlerden binicez cumartesi akşamı saat 11.15 e ertesi gün yani 14ünde saat kaç gibi teslim olamayı tavsiyeedersiniz daha önceden askerliğini kütahyada havacı olarak yapmış olan arkadaşlarımız bize yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
  • uzun dönem yapcaklar hep gitti mi yav bi ben kaldım herhalde
    nese bende yarın aksam cıkıyorum yola hadi hayırlısı bakalım
  • Yok yok bende varım 15 ay ben yarın yani perşembe günü çıkıyorum yola sakarya'dan başka otobüs yok zaten burdan 4s15dk sürüyo ordanda tugay 5 e doğru ancak yetişiyorum bende bir gün erken gider yetişirsem birliğe katılır olmazsa sabah erken katılırım.
  • yokmu kütahya
  • Bana'da kütahya çıktı fakat İl Jandarma.
    Takip ediyorum, kütahya
    çıkanların alayı havacı olmuş..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.