Şimdi Ara

2.5ns lik palit çi arkadaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hocam senden şu resimdeki kondanstaörlerin değerlerini istesem çok mu olur??
    resim 1

resim 2

karta vga silncer taktım ancak pc yi açınca sürekli çizgili çıktı sanki ram ler çok ısınmışta artcraft veriyormuş gibi
    baktım vga silencer tam oturmmaış gibi macun çip in yarınsına sanki hiç deymemiş gibi söktüm taktım falan hiç bişe olması
    sonra kartı incelerken baktım reimdeki SC88 yerinde yok öyle tahmin ediyoruz
    seğeini bilmediğimiz için bişe takamadık başka bi kondasatör söktük değeri okumak için oda sökerken bozuldu başka bişe söktüm onun değerinde bişe taktık olmadı gene bozuk araştırmalar devam ediyor

iki çip arasındaki farkı bulun bakalm??

• resimler eksik çıktı sanırım
    aha burda

yalnız biliyon bi kondasatör ün değerini devre üzerinde ölçemezsin sökmen gerekir bilmiyom sen bu riske girip yaparmısın ama senden başka da kimse de bu kart yok

ancak öncelikle bak bakalım sc88 dediğim yerde kondansatör varmı çok büyük ihtimal var
    üzri kahverengi olan lar kondansatör biliyon

resim1

resim2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 22 Ocak 2005, 11:18:25 >

• Abi tam hatırlamıcamda Teknik lisede okuduğum için sana yardımcı olabilirim ama renk kodları kitabi kaybolmadıysa.Üzerindeki renkleri okursan sana kaç farad olduğunu söyleyebilirim.
  • sadece kahverrengi
    kondanstör olduğu için sadece kahverrengi direnç olsa renkeler bakılırdı ancak bu tarz küçük dirençlerde renk yoktur siyah renklidir
    üzerinde rakam olu
    mesala 222
    buda kkırmızı kırmızı kırmızı demek
  • Hatırladığım kadarı ile direnç ve Kondansatörde aynıydı onlarda kodlar aynı galba ben derste uyuyorum herzamanki gibi
  • demekki adamlar boş şeyler anlatmıyolarmış dimi
    kondansötr de renk kodu olmaz
    onarın üzerinde yazar ancak bu tarz çok küçük kond. lerde değer falan yazmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.