Şimdi Ara

## Gigabyte'dan soket AM2/AM2+? Destekli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan soket AM2/AM2+? Destekli Yeni Anakart ##

Gigabyte'ın AMD işlemcilere yönelik yeni bir anakart daha hazırladı. Firmanın anons ettiği yeni anakartı GA-M56S-S3 Nvidia'nın nForce 560 yonga setini kullanıyor. Bilindiği gibi başta MSI ve Biostar olmak üzere bazı anakart üreticileri nForce 560 yonga setini kullanan ve soket AM2+ desteği olan anakartlarını daha önce duyurmuşları. Muhtemelen Gigabyte'ın yeni modeli GA-M56S-S3 de soket AM2+ desteğine sahip olacak.

Tek yonga tasarımı ve pasif soğutması ile dikkat çekecek gibi görünen anakart ayrıca sahip olduğu 4 PCI slotu ile de ilgi uyandıraibilir. AMD'nin an itibariyle satılmakta olan tsoket AM2 formundaki ek ve çift çekirdekli işlemciler ile uyumlu olan anakart üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 8GB'a kadar DDR-2 800/667MHz bellek desteği sunuluyor. Gigabyte'dan alıştığımız yaygın katı kapasitör kullanımına tanık olamadığımız anakart üzerinde 1 adet PCIe X16, 2 adet PCIe X1 ve 4 adet te PCI slotu vardı.

4 adet SATA-II konnektörü ve 1 adet IDE portu bulunan anakart üzerinde ayrıca 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliği de yer alıyor. Nvidia'nın AMD çin hazırladığı en güncel yonga setlerinden biri olan Gigabyte'ın yeni modeli GA-M56S-S3'ün yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 105$ civarında.

• Gigabyte'ın en dandik intel anakartına bile katı kapasitör kullanırken buna kullanmaması hiç doğru değil sırf katı kapasitör olmadığından almam bu anakartı.
  • Gigabyte artık maksat muhabbet demeye başladı
  • HyperTransport 3.0 yok galiba, öyleyse Phenom'lar için alınmaz.
  • daha erken alınmaz bu kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

Gigabyte'ın en dandik intel anakartına bile katı kapasitör kullanırken buna kullanmaması hiç doğru değil sırf katı kapasitör olmadığından almam bu anakartı.

aynen katılıyorum bu kart sırf bundan kaybeder
  • quote:

Gigabyte'ın en dandik intel anakartına bile katı kapasitör kullanırken buna kullanmaması hiç doğru değil sırf katı kapasitör olmadığından almam bu anakartı.

haklisin kardes gb in bu politikasina bende uyuz oluyorum
  • Artık AMD yeni chipsetleri çıkardığı için ,ölü doğacak bir anakart gibi geliyor bana
  • pek talep göreceğini sanmam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oyuncular

Artık AMD yeni chipsetleri çıkardığı için ,ölü doğacak bir anakart gibi geliyor bana

Evet anakart doğarken ölmüş zaten acıların anakartı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

quote:

haklisin kardes gb in bu politikasina bende uyuz oluyorum

Yahu adamlar intelin onboard anakartına bile katı kapasitör kullanıyor böyle iyi bir chipsetli bir anakarta kullanmıyor akıl mantık işi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 22 Eylül 2007; 14:11:04 >

• ATi'nin kendi yongası varken artık nForce almam
  • Biostar TF560-A2+ ülkemizde satışta ve Gigabyte GA-M56S-S3'ten daha ucuz.
    http://www.sanalmarketim.com/urun/9e6aa8f5c349b8fcd5aa73e343e04fc3/
  • 4 PCI slotunun ne işe yaradığını biri bana açıklayabilir mi allah aşkına..4 tane hd2900xt takamadıktan sonra ne işime yararki..4 tane 2600xt takılabilir miş de bilmem ne..Dünyada kaç kişi çıkarda böyle bir configuration yapabilir allah aşkına..Bunuda özellik diye yazıyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

4 PCI slotunun ne işe yaradığını biri bana açıklayabilir mi allah aşkına..4 tane hd2900xt takamadıktan sonra ne işime yararki..4 tane 2600xt takılabilir miş de bilmem ne..Dünyada kaç kişi çıkarda böyle bir configuration yapabilir allah aşkına..Bunuda özellik diye yazıyorlar...

Ben açıklayabilirim. Birine dvb kartını diğerine kaliteli bi ses kartı bir diğerine kablosuz ethernet kartını falan takabilirsin. Biride boş kalsın. Anakartın slot sayısı ve yerleşimi güzel.
    2900xt gibi bir kart için için bu anakartta bir tane PCIe-16 yuvası var.
    Bence katı kapasitör olayı çokta önemli yok aslında. Sonuçta bu anakart evladiyelik değil. HyperTransport 3 te olabilseymiş alınabilir bi anakart olacakmış .
  • gereksiz bi kart olmuş bence
  • yahu birader bu saatten sonra kim alır dencek gibi olmuş gercekten yazık harcanan emeğe cizime kutulara
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Biostar TF560-A2+ ülkemizde satışta ve Gigabyte GA-M56S-S3'ten daha ucuz.
    http://www.sanalmarketim.com/urun/9e6aa8f5c349b8fcd5aa73e343e04fc3/

saol arkadasim bende am2/am2+ anakart aruyodum ii oldu.
  • quote:

Gigabyte gibi bir firmaya hiç yakışmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

pek talep göreceğini sanmam.

neden??? casper gibi firmalar için bulunmaz bir nimet... böyle bir anakartla oluşturacakları sistemi 2000$ a satarlar ... Ana politikaları gereği

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.