Tempra 2.0 motorlar neden kabus gibi görünüyor
27 Cevap22994 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

690 Mesaj
21 Eylül 2007; 16:01:30 

Evet arkadaşlar benim arabam tempra 2.0 ie 16v saniye ne zaman gitsem çok aradınmı bu arabayı diyo ustalar ne yapıp edip sat bunu diyorlar senin bu arabayla işin var diyorlar bir allah vermesin motorda bir sorun olsa 2-3 milyardan çıkarsın deyip duruyolar gözümü korkutuyorlar ya

### DH Edanalılar Grubu ###

...::: /T/A/K/I/M/:::/F/I/A/T/:::&:::/T/O/F/A/Ş/ :::...

1740 Mesaj
21 Eylül 2007; 16:05:51 

Tempralar nazik arabadır. Bizimki 160.000 km' de... Daha bir kez bile servise gitmedik. Hiçbir ciddi problem çıkarmadı. Ama çok yumuşak kullanırım.
Arabayı hoş ve temiz kullandığınız sürece bir sorun çıkmaz. Ama tabii şans işi.
Yedek parçalarının 1.600 cc lere göre pahalı olduğu doğru. Ama mercedes kadar da masraflı değildir.

Intel PIII 866 Mhz (133 x 6,5)
ASUS TUV 4X Socket 370 (6 Pci, 1 AGP, 4 x SDRAM)
Maxtor 20 GB 7200 , Western 10 GB 5400
768 MB SDRAM 133 MHz (256 + 512)
64 MB Nvidia Geforce4 MX 480 E1 AGP 8X
LG CD-RW , LG DVD-RW

690 Mesaj
21 Eylül 2007; 16:10:58 

bende çok nazik kullanıyorum daha bir parçasını değiştirmek için gitmemişimdir yağını suyunu kontrol ettirirken duyuyorum moralim bozuluyo şeytan diyo sat

2127 Mesaj
21 Eylül 2007; 17:17:14 

benim amcamdada var 2.0 avrupa yapımı deri döşeme li otomotik klimalı flan yakıtı fazla sorunu o bide eski 2.0motorlar ondan

793 Mesaj
21 Eylül 2007; 21:56:50 

quote:

Orjinalden alıntı: yakamozcuk

Evet arkadaşlar benim arabam tempra 2.0 ie 16v saniye ne zaman gitsem çok aradınmı bu arabayı diyo ustalar ne yapıp edip sat bunu diyorlar senin bu arabayla işin var diyorlar bir allah vermesin motorda bir sorun olsa 2-3 milyardan çıkarsın deyip duruyolar gözümü korkutuyorlar ya

aslında bu tamircinin korkusu..sat kurtul bana bulaşma diyor..neden dersen 2,0 ların motorlarını toplucak adam az.dilinden tam anlamıyla anlayan yok.motor parçalarını bulmak sorun..toplanan 2 tane 2,0 biliyorum.adamı parca sıkıntısı bezdiriyor.parca bulamadığın gibi bulduğun parcalarada pahalı fiyat söylüyorlar....gecelerde pm den bir arkadas mesaj attı.2,0 8v varmış motor parcası nereden bulurum diyor.bana göre çok süper makine ama parcaları 1,6 kadar çok yaygın değil.
mesela 1,6 modellerin üst kapagı. doğan slx motorunun üst kapagı ile aynı.hatta motor bloğu bile..

2003 Marea Exclusive -Lüx Paket

169 Mesaj
21 Eylül 2007; 21:59:32 

ya bizdede var 1.6 ak kaportacı tanıdıgmız var ona götürdük sat bunu abi dedi yanında ortak calıstıgı motorcu balata almaya gitti arabayla geldi abi bu arabanın mekaniginde tık yok süspansiyonu cok iyi daha önce böle tempra kullanmadım dedi ustalar birbirine baktı dinlemeyeceksin hosuna gidiyosa kullan gitmiyosa sat gitsin bu iş bukadar bakma millete

onlyme

793 Mesaj
21 Eylül 2007; 22:11:33 

quote:

Orjinalden alıntı: __OnLyMe

ya bizdede var 1.6 ak kaportacı tanıdıgmız var ona götürdük sat bunu abi dedi yanında ortak calıstıgı motorcu balata almaya gitti arabayla geldi abi bu arabanın mekaniginde tık yok süspansiyonu cok iyi daha önce böle tempra kullanmadım dedi ustalar birbirine baktı dinlemeyeceksin hosuna gidiyosa kullan gitmiyosa sat gitsin bu iş bukadar bakma millete

GÜZEL HİKAYE..BAKMADAN YORUM BU KADAR OLUR İŞTE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 21 Eylül 2007; 22:12:07 >

971 Mesaj
22 Eylül 2007; 3:48:29 

quote:

eveet arkadaslar nihayet kullanan birisi cikti aramizdan....arkadasim benim fiat tipo 2.0 16v 150 beygir gucunde arabam vardi uc yil once,iki sene kullandim ve sattim...uzun lafin kisasi sana su tavsiyelerimi soyleyecegim eger dogru yaparsan aracin motoru cok uzun omurlu olacak birak milleti dinlemeyi olmayan ne bilir ki zaten(tempra ve tipo zaten ayni motorlarla uretildiler? ilk once aracin motor kayisini degistireceksin eger eskiyse ve cok uzun birakma yani asagi yukari 20.000 km de bir degistir pahali degildir,ikincisi MUTLAKA AMA MUTLAKA YAG SEVIYESINI SUREKLI KONTROL EDECEKSIN cunku motor cok hizli oldugu icin yagi diger motorlardan biraz fazla harciyor(1 litre 1000 km de)tabii hizli suruyorsan...ucuncusu cok kaliteli yuksek performansli motorlar icin sentetik yaglar kullanacaksin yani( 5-50,0-50,0-60 yag rakamlari) umarim bilirsin bunlarin ne demek oldugunu...bu dediklerimi yap hic merak etme bir sey olmaz ...ben tipoyu hizli surdugum icin her yil eksoz degistiriyordum cunku dayanmiyordu bir de unutma lastiklerin super olacak ki araba o hizda yag gibi yolda kaysin....hadi sana iyi surusler allah kazadan beladan korusun....

5968 Mesaj
22 Eylül 2007; 10:54:07 

quote:

otoyolda diğer araçların , bozuldumu senin kabusun olur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

690 Mesaj
22 Eylül 2007; 16:36:27 

quote:

Orjinalden alıntı: levis_mk

quote:

eveet arkadaslar nihayet kullanan birisi cikti aramizdan....arkadasim benim fiat tipo 2.0 16v 150 beygir gucunde arabam vardi uc yil once,iki sene kullandim ve sattim...uzun lafin kisasi sana su tavsiyelerimi soyleyecegim eger dogru yaparsan aracin motoru cok uzun omurlu olacak birak milleti dinlemeyi olmayan ne bilir ki zaten(tempra ve tipo zaten ayni motorlarla uretildiler? ilk once aracin motor kayisini degistireceksin eger eskiyse ve cok uzun birakma yani asagi yukari 20.000 km de bir degistir pahali degildir,ikincisi MUTLAKA AMA MUTLAKA YAG SEVIYESINI SUREKLI KONTROL EDECEKSIN cunku motor cok hizli oldugu icin yagi diger motorlardan biraz fazla harciyor(1 litre 1000 km de)tabii hizli suruyorsan...ucuncusu cok kaliteli yuksek performansli motorlar icin sentetik yaglar kullanacaksin yani( 5-50,0-50,0-60 yag rakamlari) umarim bilirsin bunlarin ne demek oldugunu...bu dediklerimi yap hic merak etme bir sey olmaz ...ben tipoyu hizli surdugum icin her yil eksoz degistiriyordum cunku dayanmiyordu bir de unutma lastiklerin super olacak ki araba o hizda yag gibi yolda kaysin....hadi sana iyi surusler allah kazadan beladan korusun....

yani nişanlım nerdeyse kıskancak arabaya benden daha iyi bakıyosun diye ben sanayiye kontroller için gidiyorum sadece
tempranın motorları yarı sentetik diye duydum tam sentetik yağlar zarar vermezmi motora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamozcuk -- 22 Eylül 2007; 16:38:37 >

522 Mesaj
22 Eylül 2007; 22:18:37 

arkadaşlar tempradalarda bi sorun yok sorun bizi sömürmeye çalışan ustalarda.geçenlerde başımızdan geçen bi olayı anlatayım yeterki sanayi ustalarının eline düşmeyin insana felaket tellalı gibi yanaşıyorlar ortak laf abi bu arabaların hepsinde dijital sorunlu alma .arkadaşıma araba bakıyoruz 89 190D ve 94 tempra sxa arasında kaldık ve 2 aracında motorunun yapılması lazım.arkadaşla bi rektefiyeciye gittik fiyat aldık işte inanamayacağımız bi fiyat mercedes 700 ytl tempra 800 ytl yapılıyor.sebebini sorunca usta pişkin pişkin tempralar dijital olduğu için pahalı oluyormuş buyur burdan yak başka söze gerek varmı(yanlız motor komple yapılmıyor fiyat yanlış anlaşılmasın)

6558 Mesaj
23 Eylül 2007; 22:39:34 

Arabanızı korumak isterseniz yaşlı ustalara gidin 50-60 yaşında her sanayide tanınan bilinen ünlü ustalar vardır. İş hayatları sona ermek üzere olduklları için ve gerçek usta oldukları için fiyatları hep yüksek olur. başkaları filanca işe 25 ister bunlara git 35 ister. nedeni tecrübesi bşlgisi var ama çalışabilecegi iş yapabilecegi zamanı azalmış...Fazla fiyat çekiyor. Laga luga yapan müşteriyi gelecek defa almıyor başından savıyor...Ama usta ....Adam gibi iş yapıyor..... Bunları arayıp bulun... Dükkan açmış çıraklara usta sanıp soyulmayın....Arabanızı deneme tahtası yaptırmayın....Arabanız kıymetliyse kıymetini bilin....Saygılarımla...Aklınızda olsun....

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

690 Mesaj
24 Eylül 2007; 14:14:22 

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

quote:

daha açık anlatırmısın kardeşim çok üstü kapalı olmuş

793 Mesaj
24 Eylül 2007; 14:33:57 

@yakamozcuk

kardeş.arkadas demişki otoyolda diğer aracların kabusu olur.iyi arabadır iyi kacar ama bozulunca senin kabusun olur demiş...
yani bozulunca tamir etmesi zor olur..ustasını bulmazsan tempranın 1,6 sıda 2,0 da hakkatten kabus yasatır..

690 Mesaj
24 Eylül 2007; 16:44:29 

büyük şehirde pek o kadar sorun yaşatmaz bulunurda küçük ve orta halli yerlerde sorun oluyo gerçekten

522 Mesaj
4 Ekim 2007; 14:35:13 

arkadaşlar arabanızı servise veya tamire her nereye götürürseniz götürün ister tempra olsun ister mercedes babanızın oğlu bile olsa usta başından ayrılmayın arabanızın..ben arabamın deişecek parçalarını kendim alırım hep ustaya bırakmam ve başında beklerim arabanın.istanbulda kolay tempra parçası bulabileceğiniz bi kaç parçacı:oto bakım-aksaray .. oto özrenk-bayrampaşa,fatih.. örnek oto-silahtar(alibeyköy)..bilginize.

ayrıca arkadaşlar satılık 2000 model tempra aranıyor aklınızda olursa sevinirim

1205 Mesaj
4 Ekim 2007; 16:43:28 

bugün arabamın yağını değiştirmek için tamirciye gittim.benimde aklımda ne zamandır 2000 motor tempra almak vardı.

"nasıl bu tempralar?tavsiye eder misin?" diye sordum tamirciye.dediği aynen şu: "eğer gıcık olduğun biri varsa al bu arabayı ve ona hediye et.ona hayatının en büyük ızdırabını,çilesini çektirmiş olursun.."

şaşırdım walla.

"o kadar kötü mü bunlar ya" dedim.

"sakın ama sakın bulaşma.illa ki tempra alacam diyorsan 1.6 al..hem parçasını çok rahat bulursun hemde ucuz olur.." dedi.

bende "ama klimalı 1.6 lar çok pahalı iken klimalı 2000 motorlar daha ucuz.o yüzden 2000 almayı düşünüyorum"dedim

o da "tutulmadığı için ucuz oluyorlar.alan kişi elinden çıkarmaya çalışıyor.ama çıkaramayınca mecburen ucuza veriyor." dedi.

kafam karıştı ya.

bütün hevesimi kursağımda bıraktı..

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

690 Mesaj
4 Ekim 2007; 17:49:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Salih

bugün arabamın yağını değiştirmek için tamirciye gittim.benimde aklımda ne zamandır 2000 motor tempra almak vardı.

"nasıl bu tempralar?tavsiye eder misin?" diye sordum tamirciye.dediği aynen şu: "eğer gıcık olduğun biri varsa al bu arabayı ve ona hediye et.ona hayatının en büyük ızdırabını,çilesini çektirmiş olursun.."

şaşırdım walla.

"o kadar kötü mü bunlar ya" dedim.

"sakın ama sakın bulaşma.illa ki tempra alacam diyorsan 1.6 al..hem parçasını çok rahat bulursun hemde ucuz olur.." dedi.

bende "ama klimalı 1.6 lar çok pahalı iken klimalı 2000 motorlar daha ucuz.o yüzden 2000 almayı düşünüyorum"dedim

o da "tutulmadığı için ucuz oluyorlar.alan kişi elinden çıkarmaya çalışıyor.ama çıkaramayınca mecburen ucuza veriyor." dedi.

kafam karıştı ya.

bütün hevesimi kursağımda bıraktı..

kardeş bende kullanıyorum arabanı güzellikle kullanırsan hiçbir şey olmaz bugün 2000 cc lerin parçası bulunmuyorsa arabanın modelinin yeni oluşundandır pahalı olabilir bugün sıfır veya yeni model arabaların hangilerinin parçası pahalı değil hepsinin fiyatı birbirine yakın
o elinden çıkarmayı düşünenler arabayı kullanmayı bilmeyenlerdir tempra genelde zaten hassas bir araba olarak bilnir sen 1.6 da bakım yaptırıcaksın 2.0 dede 1.6 ile 2.0 bir mi bırak da arasında birazcık fark olsun değilmi

2.0 motorların tek korkulan şeyi enjeksiyonlu olmasıdır enjeksiyonlu motoru indirmeye kalksanız hemen hemen arabanın yarı fiyatına mal edersiniz ama karburatörlüler o kadar değil bırakın da bunların arasında biraz fark etsin değilmi ustaların inan tek korkusu bu başka bişey yok gerçekten uğraşmak istememeyişlerinden tek tek enjeksiyonlarla ilgilenmezler bunun işi servislik deyip atarlar
yoksa ön takım parçaları falan filan bunlar tempraların aynı zaten çoğu 1.6 tempralarınn motoru doğan slx motoruyla aynı usta da işine geleni tercih ediyor tabi kolay olanı

mesela benim arabam 97 tempra 2.0 ie 16v tempraların en son en üst modeli gayet memnunum 2.0 olmasına rağmen uzun yolda o kadar yakmıyor enjeksiyon ve 16 v olduğu için...şehir içi tuzlu 320 bin yakıyor mesela benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamozcuk -- 4 Ekim 2007; 17:50:03 >

80 Mesaj
19 Ekim 2007; 23:46:56 

tempracı arkadaşlarım ben tempralara baylırım bende 2-3 sene kullandım 2.0 16 valv hiç bir sorunum olmadı senin gözünü korkutuyorlardır ama sen genede kendin bilirsin

2204 Mesaj
20 Ekim 2007; 11:09:32 

ustalar alışmışlar basit 8v li karbüratörlü elektroniği az araçlara ,,,, karmaşık tempra motorunu görünce tırsıyorlar bütün sorun bu yoksa bütün motorlar nasılsa buda aynı

690 Mesaj
20 Ekim 2007; 19:48:45 

quote:

Orjinalden alıntı: mendel50

ustalar alışmışlar basit 8v li karbüratörlü elektroniği az araçlara ,,,, karmaşık tempra motorunu görünce tırsıyorlar bütün sorun bu yoksa bütün motorlar nasılsa buda aynı

yeni dizayn araçların hepsi böyle hatta daha karışık ama nedense ustaların fiata karşı bi alerjisi var galiba

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ekim 2007; 14:51:52 

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

quote:

diğer araçların kâbusu olurmuş

1 Mesaj
4 Mart 2010; 21:46:54 

her türlü tempra tipo tempra 2000 motorlar bütün mekanik sorunları garantili olarak tamir edilir.tempracı ayhanusta ivedik organize sanayi bölgesi 88 1.bölge 36 cad.751 sokak no:16 doğan oto yenimalle/ankara gsm:05335113662 bu numaradan bana ulabilirsiniz.2.0 motorlu tempralar tipolar itinayla yapılır toplanır.

4558 Mesaj
5 Mart 2010; 0:10:35 

yandan bakınca araç resmen şahinin doğanın aynısı yahu.

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

6 Mesaj
21 Ocak 2011; 11:57:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanusta

her türlü tempra tipo tempra 2000 motorlar bütün mekanik sorunları garantili olarak tamir edilir.tempracı ayhanusta ivedik organize sanayi bölgesi 88 1.bölge 36 cad.751 sokak no:16 doğan oto yenimalle/ankara gsm:05335113662 bu numaradan bana ulabilirsiniz.2.0 motorlu tempralar tipolar itinayla yapılır toplanır.

ayhan usta teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz en kısa zamanda ziyaretinize geleceğim inşallah.

yasin

1096 Mesaj
25 Ocak 2011; 15:51:36 

Bende de 2000 motor 8VIE-SW Klimalı var.1996 model.ikibuçuk yıl önce 6.250 ye almıştım.Sadece Lastiklerini değiştirdim.orjinal 73binde şu anda.Hızlı kullanmayı sevdiğim için yağına dikkat ediyorum.otoyolda son model araçların yanından yağ gibi kayması çok zevkli oluyor.Ben de aynı lafları duydum; bu arabayı hemen sat elinden çıkar diyenleri.Kim ne derse desin arabamı seviyorum.Her işimi görüyor.Üstüne üstlük taş gibi araba.96 model olmasına rağmen halen taş gibi.Kendi ayarı diğer araçları gördükçe arabamın değerini daha çok anlıyorum.

4303 Mesaj
14 Şubat 2013; 2:29:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanusta

Ayhan ustayla karşılaşmamız biraz tesadüf oldu :)

Aslında burdaki mesajına göre 88 oto sanayiye gittim ama adresi tam almadığım için dükkanını bulamadım,tam ümidi kestim gidecektim ki,tesadüf uğradığım dükkanın doğru adres olduğunu anladım

Çok yardımcı oldu sağolsun,şiddetle öneriyorum,kim demiş 2000 motorların ustası yok diye

K.Atatürk

26 Mesaj
21 Ağustos 2013; 16:53:58 

Konu Durup Durup Hortlamış Hortlatma Sırası Bende Ilk Önce Tempra 2.0 ie 16 v Araçlara Binmeyen Tempraya Bindim Demesin
Işin Kolayına Kaçan Ustalar Acaba Kaç Defa Binmiş Bu Araca Kabutu Kaldırınca Su Motoru Gibi Motor Durmuyo Tabi Karsilarında 2.0 Duruyo
Bunu Yapmakta Ustalık Gerektirir Bide Ukalaca Bu Aracı Cok Aradınmı Bilmem Ne Yaptınmı Sanane Be Kardesim Parasını Ben Verdim Madem
Tamirini Beceremiyosun Sus!!! Tempra Alan Tamirciyle Akraba Olurmuş Çok Komik Ya!... Ben Yaklaşık 4 Yıldır Tempraya Biniyorum Keyfe Keder Durumlar Hariç
Tamirciye Gitmedim 1.5 Sene Sx Modeline Bindim Sorun Yaşamadım 2 Yıl Sxa Modeline Bindim 1 Kez Ön Takım Değiştim Baska Sorun Yasatmadı Bana
Şimdi Yaklaşık 4 Aydır 2.0 16v Biniyorum Şu Ana Kadar Yine Keyfe Keder Sanayiye Gitmişimdir Fazla Yakıt Yakma Olayı Çok Fazla Degil Bence Normal 360 Km Yolda
Yaktıgım Yakıt 70 Tl Ortalama 190 Lira Yakmışım Hız Konusunda Gercekten Deli Bi Araç Herkesin Kullanabilecegi Bi Araçta Değil Nerde Ne İstediğini Anlayıp Onu 2.0 A Verceksin
Rampada e200 Mercedese Dahi Sellektör Yapabilirsin Yeterki Aracını Devirli Kullan Kasa Olarak Çok Ağır Bir Kasa Olmadıgı İçin Devrinde Kullanıyosan Rampada Tempra 2.0 Aracın Yığılması Söz Konusu Bile Olamaz!!! Temrayı Kötülemek Yerine O Yıllarda Sana Böyle Bir Aracı Sundugu Için Fiata Teşekkür Edin....Böyle Bi Araç İçin (Daha Dogrusu Tempra İçin) Sana Binlerce Teşekkürler Fiat (Tofaş)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Fiat » Tempra 2.0 motorlar neden kabus gibi görünüyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.230