Şimdi Ara

LG P1-KPP1T si olanlar BURAYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
2
Favori
23.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şu anda 2 Gb RAM kullanıyorum. Kardeş, VISTA kullanıyorsan bu terfi işlemini mutlaka yaptırmalısın.Makina çok rahatlıyor. Yalnız RAM lerden biri klavyenin altında. Daha önce bu tür bir değişiklik yapmamışsan hiç dokunma, servise taktır. Bende servise taktırdım. 5 dakikada takıyorlar.
  • abi çok acil yardım...
    benim lg p1 kpp1 vistada iken her şey normal. fakat XP de iken harici HDD yi takınca 8E hatalarından birini verip mavi ekrana geçip kilitleniyor
  • Herkese iyi akşamlar bende bu gün P1 ci oldum. Electroworld açılışından faydalanıp 999YTL ye bir P1 aldım. Makian gerçekten çok şık fakat bir türlü Xp kuramadım.

İlk olrak nLite-1.3.5.installer programını kullanarak bir açılış cd si yapmak istedim fakat Sata driverlerini bulamadım.

İkinci olarak AHCI özelliğini kapattım ve kuruluma başladım çok şükür kurmaya başladı. Fakat bunda da CMNICFG.XML dosya kopyalama hatası aldım. Sorun kullanılan cd de değil tam 3 adet cd ile denedim aynı sorun .
    Aybı cdler ile şu anda 1 pc 1 de IBM notebook kurdum.

Sorun nedir bir türlü çözemedi......

• HDD de sorun olmadığına emin misin ?
    quote:

Orjinalden alıntı: agokdal

abi çok acil yardım...
    benim lg p1 kpp1 vistada iken her şey normal. fakat XP de iken harici HDD yi takınca 8E hatalarından birini verip mavi ekrana geçip kilitleniyor
  • LG P1 KPP1T model bilgisayar pil bitmek üzere olduğunda neden sesli uyarı vermiyor? Halbuki standart ayarlarında sesli uyarı açık görünüyor.Benim yapmam gerekene başka bir ayar mı var?...
  • Arkadaşalar şarjı sızde kac saat gıdıyor acıklamalarda 4 saat dıyordu ama ben 2.5 saatı gecmıyor ayrıca bırcok ozelııgı(ekran parlaklıgı dahıl)minumumda.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagricagri

Arkadaşalar şarjı sızde kac saat gıdıyor acıklamalarda 4 saat dıyordu ama ben 2.5 saatı gecmıyor ayrıca bırcok ozelııgı(ekran parlaklıgı dahıl)minumumda.....

Şarjı bende güç tasarufu modda msn ve müizkle 2 saat 50 dk falan gidiyo ama bu süre yaptığın işleme göre değişir!
  • hiç bişey yapmazsan 4 saat gidebilir arkadaşın dediği gibi yaparsan 2-2,5 saat gider, oyun kasarsan çok daha az gider tamamen ne yaptığına bağlı.
  • kendi sitesinden indirdiğim bütün driverleri kurunca ethernet kartını kurmuyo. sizde warsa gönderebilirmisnz??
  • Chipset driver'ı kurunca ethernet kartı da içinde olmuyor mu? Ayrıca hangi işletim sistemi için lazım ?
    Bana XP için de Vista için de ayrıca ethernet kartı driver'ı diye birşey lazım olmadı (bahsettiğin şey wireless olmasın?)
    quote:

Orjinalden alıntı: KieRoN

kendi sitesinden indirdiğim bütün driverleri kurunca ethernet kartını kurmuyo. sizde warsa gönderebilirmisnz??
  • arkadaşlar PC' den TV'ye görüntü aktarımı için bu kadar kasmanıza gerek yok . lütfen aşağıda gösterdiğim ürünü inceleyin FOREX VC-100 çok basit bir şekilde 1024* 768 pixel görüntü aktarın.

LG P1-KPP1T si olanlar BURAYA

arkadaşlar PC' den TV'ye görüntü aktarımı için bu kadar kasmanıza gerek yok . lütfen yukarıda gösterdiğim ürünü inceleyin FOREX VC-100 çok basit bir şekilde 1024* 768 pixel görüntü aktarın.

PC TO TV CONVERTOR Pc'den Tv'ye Görüntü Aktarım * Ekstra Yazılıma İhtiyaç Duymadan Çalışabilme * Konferans ve Ürün Tanıtımları İçin Büyük Ekranda Sunum Yapabilme * Ev Sineması Olarak Kullanabilme Stabil TV sinyal alımı için geliştirilmiş PLL Dizaynı - NTSC ve PAL Sistem Desteği 1280*768 - Gerçek Zamanlı Olarak AV ve S-AV Sinyal Çıkışı

Pc'den Tv'ye Görüntü Aktarımı
    Konferans ve Ürün Tanıtımları için Büyük Ekranda Sunum Yapabilme
    Ev Sineması Olarak Kullanabilme
    PLL design for stable TV signal reception
    NTSC ve PAL Sistem Desteği
    Program Gerektirmez
    En Yüksek Çözünürlük 1280*768@60Hz
    Ekran Pozisyonu, Karşıtlık, Parlaklarık ve Renk Tonlarını Ayarlayabilme
    E? Zamanlı Olarak AV ve S-AV Sinyal Çıkışı
    Ekstra Adaptör Gerektirmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _U_U_R_ -- 5 Nisan 2008; 16:55:49 >

• ALLAH SENDEN RAZI OLSUN!
    quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

quote:

Orjinalden alıntı: sapika

tesekkur ederim ama biraz daha yardımcı olmak icin direk upgrade yapacagım programın download link'ini verirsen cok makbule geçer teşekkür ederim... Bende ki LG intelligent update cd si vista icin bana (XP) icin lazim da

Rica ederim. Sorunu anladım zaten. O yönde cevap verdim. Şimdi xp için Driverları tam kurduğunu düşünüyorum.

LG intelligent Update Program_XNOTE bu program

http://www.lge.com/ bu linke gir. Select your Region'dan Eurpoe/United Kingdom'u seç.Solda Download Software var.Yeni sayfa çıkacak. Product kısmından Notebook,Series bölümünden P1 seç,O/S bölümünden xp'yi seç ve search de. 3. syafada [Program/XP] LG intelligent Update Program_XNOTE(M1/P1) programı indir ku ve başlat.
    Programın menusünde (Yanlış yazım olabilir) Auto Instalitioan/Manual Software bölümünden Manual Softaware'yi seç, driver/program seçimleri var,tıkla yüklemen gerekenleri yazıyor.+ olanlar update etmen gerekenler, yeşil olanlar sorunsuz. x olanlar yüklenemen gerekenler.

• Bende M1-Q modeli var Lg nin. P1 ile karşılaştırdım. Kasalar aynı tasarım.
    M1 15"
    P1 15.4" ekran.

ekran kartları farklı birde.
    M1 de Nvidia kullanmışlar
    P1 de ise Ati.

Bu kasa lg nin eski kasası. Ben çok memnunum notebookumda eminim P1 kullanıcılarıda memnundur.

P1 in oyun performansını değerlendirebilirmisiniz lütfen.
  • Pek oyun oynamıyorum ama onun dışında notebook'mundan gayet memnunum. Canım makinam benim
    quote:

Orjinalden alıntı: xiamen

Bende M1-Q modeli var Lg nin. P1 ile karşılaştırdım. Kasalar aynı tasarım.
    M1 15"
    P1 15.4" ekran.

ekran kartları farklı birde.
    M1 de Nvidia kullanmışlar
    P1 de ise Ati.

Bu kasa lg nin eski kasası. Ben çok memnunum notebookumda eminim P1 kullanıcılarıda memnundur.

P1 in oyun performansını değerlendirebilirmisiniz lütfen.

• 4 gb ranm taktıran varmı gözlemlerinizi anlatırmısınız?
  • Bu konuyu bayağı bi inceledim. Yetkili servisine sorduğumda desteklemiyor dedi. Ürün özelliklerinde max. 2GB RAM diyor. Forumda RAM satışı yapan bir kişiye sorduğumda destekliyor dedi, ayrıca bu konunun üst kısımlarında bir arkadaş da desteklediğini söylemişti.
    Ben RAM fiyatlarının biraz daha düşmesini bekliyorum. Sonra 2x2GB alıp dual yapmak istiyorum
    (Ancak kafama takılan konu 32 bit XP de 4 GB görmeyecek olması, en fazla 3-3.5 görür diyorlar. Anlamadığım şey sistemin RAM i görmemesi RAM in gerçekten atıl durumda kaldığını mı gösterir yoksa aslında 2x2 GB dual olarak çalışıyordur da sadece sistem mi görmüyordur? Yani 2+1 GB RAM ile 2+2 GB RAM aynı performansı mı gösterir acaba ? Ben böyle olmadığını, sadece işletim sisteminin 4 olarak göremediğini zannediyorum. Bilgisi-tecrübesi olan varsa anlatsın

quote:

Orjinalden alıntı: cagricagri

4 gb ranm taktıran varmı gözlemlerinizi anlatırmısınız?

• ben de taktırmayı düşünüyorum 4gb ama servis max 2gb destekliyor dedi??
  • Merhaba arkadaşlar bu sata harddisk driver larını nereden kuarabilirim lge sitresinde bulamadım, birde bios ta xp kurmak için sata özellğini nasıl disable ediyoruz.
  • Burada detaylı bilgi var:

http://www. notebook .gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html
    (notebook önünde ve arkasındaki boşlukları kaldır)

quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

Merhaba arkadaşlar bu sata harddisk driver larını nereden kuarabilirim lge sitresinde bulamadım, birde bios ta xp kurmak için sata özellğini nasıl disable ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 29 Mayıs 2008; 17:44:34 >
  • Millet bu arada hiç 2+2 4 GB ram takmayı deneyen oldu mu hiç?
    veya 800 MHz deneyen var mı çalışıyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.