Şimdi Ara

## Intel Core 2 Extreme QX9650'nin İlk Test Sonuçları Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Core 2 Extreme QX9650'nin İlk Test Sonuçları Ortaya Çıktı ##

Intel devam etmekte olan IDF'te 45nm üretim teknolojisi ile üretilen ilk extreme işlemcisi Core 2 Extreme QX9650'nin (3GHz, 12MB, 1333MHz, 45nm) performansı hakkında da ilk test sonuçlarını yayınladı. Firmanın şu an satılmakta olan en güçlü işlemcisi olan Core 2 Extreme QX6850 (3GHz, 8MB, 1333MHz, 65nm) ile kıyaslanan QX9650 ilk test sonuçlarına göre uygulama bazlı olarak QX6850'den %7 ila %63 arasında daha hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Eylül 2007; 20:46:47 >

• AMD nin işi zor biraz daha ar-geye ayırcak bütçeleri olsa INTEL gibi bir titan karşısında ezilmezler
  • Intelde sse4 dışında bir performans artışı yok gibi bişey bu penryn işlemciler sadece sse4 eklenmiş ve 45 nm üretilmiş c2d'den başka bişi değil ama eğer bu sse4 çok yaygınlaşırsa amd ayvayı yer amd'de sse5 çıkaracak sanırım bence elini çabuk tutsun yoksa tekele kalcaz.

Bu %10 civarı artan performansta daha büyük L2 cahce'ye bağlanabilir dediğim gibi sse4'ten ve 12 mb cacheden başka bi numara yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 19 Eylül 2007; 20:52:59 >
  • QX6850'den %7 ila %63 arasında daha hızlı.

yazıyor %10 u nerden cıkardın
  • hele bı cıksın kesın sonuçları gorelım.
  • AMD Atiyi alınca tekelcilik olmuyorda Intel yeni işlemciler üretimce mi tekelci oluyor. Bakın arkadaşlar AMD (benim için) kredisini çoktan bitirdi, 64bit mimarisini ufak tefek geliştirmelerle ısıtıp sunuyor. Neyse ciddiye almayın benim yorumumu.
    Bu testlerin devamı var, özelikle yüksek frekanslarda ve Hi-k transistor teknolojisiyle yıkım başlıyor. Devastating!
  • testler yayınlansın aynı saat hızlarında phenom fx lerde test edilsin yada barcelonayla ozaman daha belli olur hangisi daha iyi şimdilik bişey demek pek mantıklı değil zaten kaçımız bu işlemciyi alacakki bizi bunlar ilgilendirmiyor
  • Aradaki fark sadece ön bellek ve sse4 farkı.Mimaride hiç bir gelişme yok.
  • işte amd nın bekledıgı bu idi şimdi amd nin test sonuçları gelecek kimse farkında değil ama barcelona da bile ht3 aktif değil neden getirisini amd ancak bu testlerden sonra sunacak intel hünerlerini sundu sıra ht3 aktıf olan işlemcilerinde bakalım ht3 extra ss4 komut setine göre ne getirecek
  • Klasik olarak intel ısıtıp --> sür piyasaya yapıyo. P4 leri fazla ısıttığı için (harbidende ısınıyorlardı ) A64 ler karşısında zor zamanlar geçirdi. tarih tekerrürden ibaret mi görücez.
  • Ama o/c konusunda 45 nm'ler daha başarılı olacak diye ümit ediyorum.(Ki daha düşük nm olunca daha başarılı olması gerekmiyor mu )

Eğer böyle olursa daha yüksek hızaştırma potansiyeline sahip olacak yeni 45 nm serisi. Böylece hızaştırma sayesinde 65 nm'lere fark atabilecek bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Klasik olarak intel ısıtıp --> sür piyasaya yapıyo. P4 leri fazla ısıttığı için (harbidende ısınıyorlardı ) A64 ler karşısında zor zamanlar geçirdi. tarih tekerrürden ibaret mi görücez.

inşallah tarih tekerrürden ibaret olurda intel başka bir c2d atağı yapar.
    amd arkadan bu inteli dürtmezse bişi yapacağı yok.

aslında ikiside birbirini dürtsün ki biz kazançlı çıkalım
  • güzelde tabii amd nin dediği gibi yüzde 40 başarı sağlayacağız demiyorlar haa amd işlemçisini cıkarsada bir görsek başarılıysa onu alırım!
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

Klasik olarak intel ısıtıp --> sür piyasaya yapıyo. P4 leri fazla ısıttığı için (harbidende ısınıyorlardı ) A64 ler karşısında zor zamanlar geçirdi. tarih tekerrürden ibaret mi görücez.

inşallah tarih tekerrürden ibaret olurda intel başka bir c2d atağı yapar.
    amd arkadan bu inteli dürtmezse bişi yapacağı yok.

+2007

bu arada amd ıslemcılerı satmaya basladı test yok adamlar daha cıkmamıs ıslemcıyı test edıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

bu zamana kadar kazançlı çıktığımızı hiç görmedim...her sene cebimizden para fışkırıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

QX6850'den %7 ila %63 arasında daha hızlı.

yazıyor %10 u nerden cıkardın

special effects
  • Çok iyi perfomansı var bide 45nm süper o/c olur bu işlemcilir
  • işte beni en sağdaki sse4 optimized testi ile photoshop testi çok ilgilendiriyor.. bunlarda da değerler özellikle video rendering de çok iyi.. ama dikkatimi çeken bir şey oldu intel encode denince divx ten başka bir codec bilmiyor mu acaba??? diğer video render işlemlerinde nasıl olacak acaba?? AMD de aynı SSE4 olsada bari alternatif olsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

işte beni en sağdaki sse4 optimized testi ile photoshop testi çok ilgilendiriyor.. bunlarda da değerler özellikle video rendering de çok iyi.. ama dikkatimi çeken bir şey oldu intel encode denince divx ten başka bir codec bilmiyor mu acaba??? diğer video render işlemlerinde nasıl olacak acaba?? AMD de aynı SSE4 olsada bari alternatif olsa...

adamlar populer olanla test yapıyor detaylı testlerı kullanıcılar yapacak
  • SSE4 ü saymazsak herhangi bir devrim göremiyorum ben. Tabi fiyatında ciddi bir devrim olacağı kesindir..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.