- x
Honda CR V yi nasıl bilirsiniz
67 Cevap52389 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
19 Eylül 2007; 18:13:06 

20-25000 ytl arasında param var.honda CRV jip düşünüyorum.98-99 yada 2000 model.ama bunların hepsi geneldi otomatik vites ve 2000 motor ve ayrıca benzinli.
*Bu arabaların lpg li yada sadece benzinli olanların yakıtları hakkında bilgi verecek arkadaş var mı?
*Bu jiplerin parça fiyatları nasıl?Bulması ve fiyat olarak?
*Bu araçları kullanan arkadaşlar varsa tavsiye edermi?

teşekkürler...

2127 Mesaj
20 Eylül 2007; 15:36:02 

vala kardeşim bizde yeni kasası var çok mennunuz onlar evet hepsi benzinli 2000 150hp motor şimdiki kasalardada öle otomobil kadar yakıyor

963 Mesaj
20 Eylül 2007; 16:43:45 

2.2 dizel motor da var; 6 litre civarı yakıyor olması lazım. Sadece CR-V değil, bütün LPG' dönüşümlüler ise benzine göre yüzde 40 civarı tasarruflu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müco77 -- 20 Eylül 2007; 16:51:15 >

HONDA ACCORD EXECUTIVE 2008

382 Mesaj
20 Eylül 2007; 19:45:20 

adı honda yeter arkadaş

hyundai accent admira buz gri 2005 model 1.6 16v laptop acer 5611 aspire lcd tv toshiba 32c3500p regza sinema system sony str 790 dvd sony spekar trident

2127 Mesaj
20 Eylül 2007; 20:15:22 

evet arkadaşım bizdeki 2.2dizel 6.3flan yakıyor

3 Mesaj
20 Eylül 2007; 21:26:59 

teşekkürler arkadaşlar keşke lpg li kullanan arkadaşlarda yorum yazssa..

2127 Mesaj
21 Eylül 2007; 16:31:04 

lpg artık geçti bucaklı kardeşim sıralı otogaz sistemi moda

3 Mesaj
21 Eylül 2007; 17:47:58 

LİTEON krdeş zaten bizde sıralıyı demek istemiştik.bunlar sıralı sistem tabiki...

2127 Mesaj
21 Eylül 2007; 20:33:32 

2000modellerde genelde sıralı sistem yok alan olmamış ilanlar için arabam.comâda bakabilirsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Eylül 2007; 22:25:32 

quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

evet arkadaşım bizdeki 2.2dizel 6.3flan yakıyor

100 km demi bu yakıtı tüketiyor hondaya bravo gerçekten..

9 Mesaj
9 Ekim 2007; 22:05:14 

Şurda bi forum bölümü var.
Çok yararını görürüsünüz sanırım.
Bana göre yeni kasaları çok şık.
Para yetse ben hemen 2007 2008 mod@lini alacağım.

Aşağıdaki linkte hem Bilqi hem de faotoları var.

Honda CRV izlenimleri:
http://forum.donanimhaber.com/m_13450839/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabletcc -- 9 Ekim 2007; 22:08:39 >

46 Mesaj
24 Ekim 2007; 17:11:22 

Değerli Arkadaşım,

Kusura bakmayın uzun süredir girmiyordum.
Sanırım senin derdini ben bir süre önce yaşadım ve kesinlikle çözdüm.
99 Model CRV aracıma BRC Sequent 24 sıralı sistem LPG montajı yaptırdım. Sonuç mükemmel.
Otomatik vites aracım ile şehir içerisinde ortalama km.'de 200-220 YKR. şehirler arasında ise 140-150 Ykr arası yakıyorum. Montaj sonrası yaklaşık 15.000 km den fazla oldu. ne bir performans eksikliği nede LPG kaynaklı herhangi bir motor problemi yaşamadım. Geniş ve rahat bir 4X4 aracın, 150 beygirlik performansın ve otomatik vitesin şehirçindeki rahatlığını yaşıyorum. Eğer düşüncende tereddüt varsa bu konu sadece LPG montajını yaptıracağın yer ve özellikle USTA olmalı. En önemli faktör montajı yapacak ustadır. Ben Konya'da Genç Otogaz'a yaptırdım. Kendi araçları gibi davranıyorlar ve itinayla çalışıyorlar. BUnu reklam amaçlı yazmadım. Benimle birlikte yine Konyada aynı model düz vitesli Başka bir CRV ye de başka bir serviste montaj yapıldı ancak araç sahibi performansı ve kullanım rahatlığını bozduğu gerekçesi ile aracı satmak zorunda kaldı. Sonuç : Honda CRV çok iyi bir araçtır, LPG için uyumludur, ancak montajını emin ellerde yaptırırsan... Saygılar

2127 Mesaj
24 Ekim 2007; 17:35:40 

arkadaşlar bi konuda yardım aracımda halı var kış geldi kar çamur halıya yazık olur onun için paspas bulamadım şurdaki resimde paspas var ve orjinal gibi gözüküyor bilen varsa yardım edebilir mi acaba

0

Ekteki dosya (1)

9572 Mesaj
24 Ekim 2007; 18:14:41 

iyi bilirdik..

21 Mesaj
20 Aralık 2007; 9:36:31 

Arkadaslar 1 hafta önce yeni cr-v ye kavuştum. Beni adeta büyüledi fakat müzük sistemindeki subwoofer nereeeeeedeee:(

9330 Mesaj
20 Aralık 2007; 12:18:57 

quote:

Orjinalden alıntı: CeNgİzHaN.

100 km demi bu yakıtı tüketiyor hondaya bravo gerçekten..

Dizelinde otomatik vites yok benzinlide var 100 km de öle deniliyor ama araçtaki kişi sayısı arttıkta 4x4 ü açınca ve basında katlayabiliyor 6 litreyi

2127 Mesaj
20 Aralık 2007; 15:50:32 

tarkan_70 kardeşim öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanman dileğiyle kazasız belasız sağ ön koltuğun altına bakabilirsin

21 Mesaj
23 Aralık 2007; 12:06:41 

saol liteon kardesim bu akşama bakıcam

89 Mesaj
7 Kasım 2010; 12:31:55 

bu aracın 1998 e kadar olanlarında beygir gücü 120 civarlarında .sürekli 4 tekerden çekişli.yakıt tüketimi yüksek.

1999 dan sonrakilerde araç 4 tekerden geçişe zorlanınca geçer.yakıt tüketimi daha düşük.ayrıca da 1999 dan itibaren beygir gücü 140 civarlarına çıkarılmış. 25.000 tl paranız varsa 1999 öncesini almayın arkadaşım. içi de minibüs gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 7 Kasım 2010; 12:57:57 >

89 Mesaj
7 Kasım 2010; 12:35:50 

2007 sonrası yeni crvlerle 2002-2006 arası olanlar arasında parça fiyat farkı çok var. (tüm arabalarda son kasa ile bir önceki arasında parça fiyatı farklıdır)onu da düşünmek lazım.

276 Mesaj
30 Kasım 2010; 15:20:50 

bende de CR-V var 50binde aldim simdi 160binde. Sehirler arasi klimasiz en az 7,5lt yaptim ama cook dikkatli kullanarak. Sehiricinde ortalamam klimali 9,5lt. Benimki benzinli ve manuel. Gazda ne kadar yakar bilemem. Su kullandigim sürede en ufak bir sorun cikarmadi. Ama 120nin üzerinde müzik dinlenmiyor 140da artik yaninda oturanla bagirarak konusmak durumunda kullaniyorsun, o kadar lastik sesi aliyor iceri.

Cekis dersen aliskanlik gerektiiryor. Istanbul Kemerburgazda oturuyorum kis lastigiyle en ufak bir sorun yaratmiyor. Ama 4 ceker sisteminin calismasi icin önlerin patinaja düsmesi gerekiyor bu yüzden karda yokus cikarken biraz fazla gazla cikmazsan sürekli FWD - AWD degisiyor bu da sarsintiya yol aciyor.
Ama ic mekan dersen düsük plastik kalitesine ragmen arka diz mesafeleri sinifinin üzerinde hatta 2009 Jeep G. Cherokee ye fark atacak seviyede. Bagaj bölümü de oldukca genis.

Yol tutusu yüksek yanakli lastikler yüzünden cok iyi degil ama asla arkadan savrulmuyor, yana fazla yatiyor kayma egilimini belli ediyor sinirlari belirgin o yüzden tehlikeli bir duruma girmen icin israrli olman gerekiyor.

1999 BMW 523i Manuel, Siyah
2010 Toyota Prius Hybrid CVT, Mavi
2012 Dacia Duster 110dci Manuel, Gri

72 Mesaj
4 Aralık 2010; 14:20:56 

merhaba arkadaslar benım ismim harun.çok yakın bi aile dostum aldı o araçtan 2,2 motor.hiç memnun deil 90 bn tl ye aldı aracı peşin para.araç dreksiyon kutusu dağattı motordan bitmez tükenmez sorunlar çıkarttı.arabayı satan yer arabaya 40 bin tl vermedi siz düşünün gerisini.taksileri iyidir ama bu tür aracında iş yok hondanın.gidin bmv x3 ün ikini elini falan alın illaa böle bi araç alcam diyorsanız.sayılar herkese

89 Mesaj
19 Mart 2011; 21:35:07 

ya benim anlamadığım bir şey var.eski aracım 1.6 tiptronic vites peugeot 307 idi. 100 km de 10 litre benzin yakardı. şehir fışı 7 litreye düşerdi.
şimdiki aracım düz vites 1.6 passat onda da değerler şehir içi 10.5 şehir dışı 7 litre.

siz koskoca 2000 motorlu otomatik crv ler için 9,5 litre yakıyor diyorsunuz,
ya crv çok az yakan bir araba, ya da sizin verdiğiniz değerler kafadan sallama.
otomatik crvnin şehir içinde en az 12-13 litre yakması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 19 Mart 2011; 23:04:35 >

651 Mesaj
25 Haziran 2013; 17:04:56 

Ne kadar basarsan o kadar yakar. Araçta bir arıza yoksa tamamen süren kişi ile alakalıdır.

Benim 5 litre yaktırdığım 1.9 JTD doblo'ya babam 6.5 litre yaktırıyor.
Benim 9 litre yaktırdığım 98 model CR-V ye babam 12 litre yaktırıyor.
Benim 10 litre yaktırdığım Mercedes SLK 230 Kompressöre arkadaş 13-14 litre yaktırıyor.

Önünde kırmızı ışık varken 200 metre kalana kadar gaza basıp son 200 metrede frene basıp durursan 1.6 motor bile 11 litre yakar.

Guided By Stars

651 Mesaj
25 Haziran 2013; 17:08:32 

Kullanmakta olduğum 98 model CR-V de LPG yi bırakıp benzinde binmeye başladığımdan beri 2.5 depo benzin tükettim. Hepsinde çeyrek depo kalana kadar binip tekrar fulledim. Aldığım benzin litresini yaptığım yola böldüm sonuç hep 8 - 9 litre arası çıkıyor bu da ortalama 40 kuruş ediyor. Araç en az 2 yolcu + bagaj ya da 4 yetişkin yolcu ile Ankara'da çayyolu - beytepe - incek - dikmen arasında kullanıldı. 1 depoyu ise Konya git gel yaparken yaktım

Guided By Stars

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 23 sa. 59 dk. kadarı kaldı.
14 Ağustos 2013; 0:50:03 

arkadaşlar 98 model lpgli alınır mı 20 bine

894 Mesaj
22 Ağustos 2013; 0:13:44 

konuya tekrar devam etsek diyorum :) bizde 1999-2001 arası uygun bikaç tane bulduk 1 veya 2 aya umarım alırız. Kullananlar tavsiye ediyormusunuz.2yıl geçmiş çoğu yazıının üstünden gören duyan varsa geri dönelim ... :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9541 Mesaj
22 Ağustos 2013; 0:38:04 

quote:

Önünde kırmızı ışık varken 200 metre kalana kadar gaza basıp son 200 metrede frene basıp durursan 1.6 motor bile 11 litre yakar.

ışığı gördüğüm anda atıyorum vitesi boşa, hatta uzaktan yeşili görünce de varıncaya kadar geçecek süreyi de hesaba katarak
peygamber vitesine geçiyorum

ş.içi 7 - 7.5 cvarı benzin tüketimim var

凯末尔•阿克苏耶克

651 Mesaj
26 Ağustos 2013; 2:02:01 

Aynen öyle :) Benim araç otomatik olunca durma garantisi yoksa boşa atmıyorum, hareket halinde tekrardan D ye takmak çok sakıncalı olabilir.

Bu mesajda bahsedilenler: caucass

Guided By Stars

9541 Mesaj
26 Ağustos 2013; 15:53:08 

Bunun tartışması bu forumda da diğer oto sitelerindede çok yapıldı
Hatta be TV de program falan yapan "Onno Usta" ya sorup cevabını yayımlamıştım
hareket halindeyken vitese takmanın hiç bir sakıncası yok, ve tabi boşa almanında zararı yok
öyleki vitesi sustaya bile basmaya gerek duymadan D konumuna atabiliyorsun

eski külüstür takala rda peygamber vitesi tehlikeli olabiliyordu, motor aniden durabiliyor du, frenler güvenilmezdi.... vs vs..
şimdi öylemi ya... her şey zehir gibi, hepsi elektronik, bilgisayar yönetimli

凯末尔•阿克苏耶克

651 Mesaj
25 Eylül 2013; 11:49:41 

Otomatik CR-V ile 50 ile giderken D den N ye kolu kendine çekmeden atıyorsun fakat normalde 4. viteste 1200 devir giden araba boşa atınca sanırım ızgaradan giren soğuk hava ile motorun bi anda soğuyup stop etme riskine karşın kendiliğinden jikle açıp 1500 devire çıkartıyor arabayı. Hız düştükçe devir de 1200e kadar düşüyor. Durduktan 1-2 sn sonra da 800 devire düşüyor. O yüzden artık duracaksam bile 20 nin altına düşmeden N ye atmyorum

Guided By Stars

9541 Mesaj
25 Eylül 2013; 15:25:51 

Anlattıkların kulağa tuhaf geliyor
bence senin motorda veya soğutma sisteminde bi sorun olabilir,
en iyisi servise danışman

凯末尔•阿克苏耶克

651 Mesaj
25 Eylül 2013; 15:55:44 

Bence bi sorun yok, rölanti motoru (rölanti valfi) güvenlik sebebi ile deviri kasıtlı olarak yükseltiyordur. Bildiğim kadarıyla direksiyonu çevirmek, kuvvetli fren yapmak gibi hidrolik pompası kullanan hareketler hidrolik basıncı yaratabilmek için motor devrinden güç alan şeyler. Hareket halinde vites boşta iken bu tarz şeyler yapınca devir düşüp motorun stop etmemesi için rölanti motorunun devri yüklsetmesi normal diye düşünüyorum...

Guided By Stars

9541 Mesaj
25 Eylül 2013; 18:11:51 

rolanti devri 800-900 devir tamam ama 1500 devir de ne...?

凯末尔•阿克苏耶克

5758 Mesaj
28 Eylül 2013; 16:54:45 

Bende 2003 model crv ile honda ailesine katıldım. Kemal abi biliyorsun az civic kovalamadim.Fakat bu crv denk geldi.Hanım ında hayali bir araba idi.

Bu hafta brc ye geçtim.2 yıl sonra bitecek olan muayene yi yaktım

Ruhsatı aldım. Araba anlatılmaz yaşanır diyorum sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Feqiye Teyran

9541 Mesaj
28 Eylül 2013; 19:35:51 

Hayırlı olsun dogukan
kazasız belasız cezasız...

凯末尔•阿克苏耶克

5758 Mesaj
28 Eylül 2013; 21:38:43 

Sağol abi

Feqiye Teyran

11 Mesaj
11 Ekim 2013; 22:10:16 

HONDA CR-V 2.0i Executive Ekstra Güvenlik Paketli 2009 modelini kullanıyorum. Araç 62 bin civarı. 2 yıldır aracı kullanıyorum sizlerle samimi bir paylaşım yapmak istedim

- Leri:

* Şehir için kesinlikle 13-14 civarı yakıyor. Kimse 8-9 / 9-10 demesin.
* Otomotik vites olduğu için manuel viteslere göre 2 lt fazla yakar.
* Yıllık vergisi nerdeyse 2.000 tl.
* Bakım 10 binde bir ve her giriş çıkışınız 500 den aşağı değil. Hatta detaya girerse 700 çıkıyor.
* Torku düşüktür hele de yokuşta kendini göstermez. Yani yokuşta çıkmıyor 4x4 ve 2.0 olmasına rağmen. Bu konuda captivaya yaklaşamaz bile.
* Hızlanma süresi yetersiz. Kırmızıda durmuşsun ve kalkış ve hızı son derece yetersiz kullanıcılar bilir.
* Kesinlikle şehir arazi aracıdır asla kırsal arazi aracı değildir.
* Van ilinden Mersin'e Golf 1.6 dizel tiptronik vitesli bir araçla beraber yola çıktık. Mersine vardığımızda ben 504 tl benzin harcamıştım , arkadaşın golfü 214 Tl dizel yakıt harcadı. Tabi otobanda 170 aşağısına düşmedim nerdeyse. Varın yakıt farkını siz düşünün.

+ Ları:

* Şehir dışı 100-110 arası 7 yakıyor. (Bu konuda nerdeyse 16.altılarla yarışır. En olumlu yakıt yönü bu) Hatta hızı 80'de tutarsanız 4 Lt kadar yakıyor. Bana güvenin bu yazdıklarım 2 yılın deneyimi.
* İç dizaynı çok güzel hele de panel ve joyistik vites.
* Daha önce RAW 4 Chevrolet Captiva kullandım. iç dizaynı ve rahatlığı CRV nin yanından geçmez. (2009 serileri için diyorum)
* Güvenlik paketi mutlaka alınmalı. Kendini gösteriyor. Kendim otobanda denedim hele de güvenlik paketindeki çarpışmayı engelleme modunda aracı kendisi kontrol ediyor.
* Son derece rahat bir sürüş sanırsınız spor bir araç sürüyorsunuz.
* Virajlara güvenle giriyorsunuz dengeleme sistemi iyi. Daha önce Rav 4 ile takla attım. sebebi yokuşta dengeleme sistemi kötüydü.
* Araç 4 yaşına girdi ve hanüz motorla ilgili tek sıkıntı yok.
* Dış alaşım sağlam. Yarım kamyon arkadan aracıma bindirdi ve ben sesi duyup dedim aracın arkası gitti inip bakınca sadece park sensörlerinin indiğini gördüm. Bir diğer kazada sahoş bir sürücü sağdan bindirdi(sıyırma tarzında) sesi duyunca bu sefer de gitti dedi inip bakınca hafif bir çizilme olmuştu.
* 2012 kışından Mardin ilinden Vana geldim. Bitlis'te son yılların inanılmaz kar yağışı vardı. Ve Bitlis Deresi dahil neredeyse 80 km yolu kar üstünde geldim zincirsiz hiçbir şekilde durmak bilmedi.
* Fren mesafesi deniyor. Kesinlikle bu mesafede sorun yok. Pek tabi ki 120 üzeri hangi araç olursa olsun mucize yaratmayacaktır. Camdan fırlatan araçlar hariç.
* Nihayetinde Honda... ve Honda asla ama asla Türkiyeye önme vermemektedir. Bu ülkeyi ciddi bir satış alanı görmemektedir.

NİHAYETİNDE. Aracın yakıt tüketim sorun ciddi bir külfet. Bazı aylar hiç farkına varmadan 800 Tl harcıyorum. Bunun dışında hızlanma ve tork sorunu önemli. Diğer yönlerden keyif çıkaracağınız bir araç.

TarhanSMSK

7701 Mesaj
12 Ekim 2013; 6:44:32 

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

iyi bilirdik..

Yarmay Kurbay

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

31 Mesaj
12 Ekim 2013; 12:57:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tarhansmsk

HONDA CR-V 2.0i Executive Ekstra Güvenlik Paketli 2009 modelini kullanıyorum. Araç 62 bin civarı. 2 yıldır aracı kullanıyorum sizlerle samimi bir paylaşım yapmak istedim

- Leri:

* Şehir için kesinlikle 13-14 civarı yakıyor. Kimse 8-9 / 9-10 demesin.
* Otomotik vites olduğu için manuel viteslere göre 2 lt fazla yakar.
* Yıllık vergisi nerdeyse 2.000 tl.
* Bakım 10 binde bir ve her giriş çıkışınız 500 den aşağı değil. Hatta detaya girerse 700 çıkıyor.
* Torku düşüktür hele de yokuşta kendini göstermez. Yani yokuşta çıkmıyor 4x4 ve 2.0 olmasına rağmen. Bu konuda captivaya yaklaşamaz bile.
* Hızlanma süresi yetersiz. Kırmızıda durmuşsun ve kalkış ve hızı son derece yetersiz kullanıcılar bilir.
* Kesinlikle şehir arazi aracıdır asla kırsal arazi aracı değildir.
* Van ilinden Mersin'e Golf 1.6 dizel tiptronik vitesli bir araçla beraber yola çıktık. Mersine vardığımızda ben 504 tl benzin harcamıştım , arkadaşın golfü 214 Tl dizel yakıt harcadı. Tabi otobanda 170 aşağısına düşmedim nerdeyse. Varın yakıt farkını siz düşünün.

+ Ları:

* Şehir dışı 100-110 arası 7 yakıyor. (Bu konuda nerdeyse 16.altılarla yarışır. En olumlu yakıt yönü bu) Hatta hızı 80'de tutarsanız 4 Lt kadar yakıyor. Bana güvenin bu yazdıklarım 2 yılın deneyimi.
* İç dizaynı çok güzel hele de panel ve joyistik vites.
* Daha önce RAW 4 Chevrolet Captiva kullandım. iç dizaynı ve rahatlığı CRV nin yanından geçmez. (2009 serileri için diyorum)
* Güvenlik paketi mutlaka alınmalı. Kendini gösteriyor. Kendim otobanda denedim hele de güvenlik paketindeki çarpışmayı engelleme modunda aracı kendisi kontrol ediyor.
* Son derece rahat bir sürüş sanırsınız spor bir araç sürüyorsunuz.
* Virajlara güvenle giriyorsunuz dengeleme sistemi iyi. Daha önce Rav 4 ile takla attım. sebebi yokuşta dengeleme sistemi kötüydü.
* Araç 4 yaşına girdi ve hanüz motorla ilgili tek sıkıntı yok.
* Dış alaşım sağlam. Yarım kamyon arkadan aracıma bindirdi ve ben sesi duyup dedim aracın arkası gitti inip bakınca sadece park sensörlerinin indiğini gördüm. Bir diğer kazada sahoş bir sürücü sağdan bindirdi(sıyırma tarzında) sesi duyunca bu sefer de gitti dedi inip bakınca hafif bir çizilme olmuştu.
* 2012 kışından Mardin ilinden Vana geldim. Bitlis'te son yılların inanılmaz kar yağışı vardı. Ve Bitlis Deresi dahil neredeyse 80 km yolu kar üstünde geldim zincirsiz hiçbir şekilde durmak bilmedi.
* Fren mesafesi deniyor. Kesinlikle bu mesafede sorun yok. Pek tabi ki 120 üzeri hangi araç olursa olsun mucize yaratmayacaktır. Camdan fırlatan araçlar hariç.
* Nihayetinde Honda... ve Honda asla ama asla Türkiyeye önme vermemektedir. Bu ülkeyi ciddi bir satış alanı görmemektedir.

NİHAYETİNDE. Aracın yakıt tüketim sorun ciddi bir külfet. Bazı aylar hiç farkına varmadan 800 Tl harcıyorum. Bunun dışında hızlanma ve tork sorunu önemli. Diğer yönlerden keyif çıkaracağınız bir araç.

Sevgili tarhansmsk paylasimin icin çok teşekkür ederim. Inan crv lerle ilgili inceleme vs. Bulmak o kadar zor ki.... tarafsiz yorumlarin çok hoşuma gitti. Ben de 2009-2011 arasi crv almayi düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim.

9572 Mesaj
12 Ekim 2013; 15:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Yarmay Kurbay

Görüşmeyeli çok oldu değil mi

Rütbe konusunda fikrim olduğunu söyleyemem abi

Selamlar..

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

9541 Mesaj
12 Ekim 2013; 15:55:06 

galiba 8000 mesajdan sonra kurmay olunuyor
ben asıl ne zaman emekliye sevk edeceklerini merak ediyorum
şura kararıyla

凯末尔•阿克苏耶克

3 Mesaj
15 Ekim 2013; 22:52:57 

Ben de 2004 Honda CRV almayı düşünüyorum fakat yıllık masrafları ve yakıt tüketimi ile ilgili kafamda soru işaretleri var. Daha önce üstüme kasko olmadığı için kasko masrafı çok olur diye düşünüyorum. Yaklaşık 10 yıllık ehliyetim var ve bir kazam da yok. Yıllık kasko masrafları sizce ne dolaylarda olur? Ayrıca trafik sigortasını kaç liraya yapıyorlar? 2005 Megane arabam ile aynı mıdır yoksa daha yüksek mi olur? Son olarak da almayı düşündüğüm araç bir akrabaya ait. Akrabam bana göre oldukça sakin kullanıyor ve LPG' li olan aracında 10-11 lt/100km yakıt tüketimi var. Şehir içi ve şehir dışı karışık kullanımda çok abartmayacak şekilde performanslı kullanırsam yakıt tüketimi ne seviyelerde olur? Araçla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastocak -- 15 Ekim 2013; 23:06:56 >

9541 Mesaj
16 Ekim 2013; 15:55:46 

2004 alırsan 9 yaşında araba almış olacaksın
biraz çok değil mi...yani yaşlı....
kredi mıredi hiç olmazsa 2010 falan alsan harika olur

凯末尔•阿克苏耶克

3 Mesaj
16 Ekim 2013; 23:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

2004 alırsan 9 yaşında araba almış olacaksın
biraz çok değil mi...yani yaşlı....
kredi mıredi hiç olmazsa 2010 falan alsan harika olur

Doğru diyorsun ama o modelleri 2004' ün iki katından daha fazla. Dolayısıyla oldukça zor. Zaten 2004' ü ile ilgili de kafamda soru işaretleri var. Hem yakıt olayı hem de bakımları çok payalıya gelebilir diye. Çok istiyorum fakat maliyet biraz düşündürüyor. Biraz daha detaylı bilgim olsa karar vermem daha kolay olacak. Onun için eğer araç ile ilgili tecrübeliysen, biraz bilgi verebilirsen oldukça faydası dokunacaktır.

9541 Mesaj
17 Ekim 2013; 16:27:55 

2005 modelini kullandım, gayet memnundum
4 ileri otomatik vitesliydi, performansı da , yakıtı da gayet iyiydi
29.500 e sattım, ama çok temiz arabaydı

凯末尔•阿克苏耶克

3 Mesaj
17 Ekim 2013; 20:55:38 

Ne zaman sattın acaba? 2004 model 140 binde lpgli versiyonuna 32.000 istiyor akraba. Aslında 34.000 istiyor da bana 32' ye bırakacak. Sence normal mi? Araba oldukça diri. Kapılardan çiziklerden kaynaklanan boyalar var, değişen yok. Bir de ilerde satmak istediğimde elde çıkarma konusunda çok sıkıntı yaşar mıyım? 2. eli biraz problem diye duymuştum.

378 Mesaj
19 Ekim 2013; 14:48:19 

2002 model i 220.000 km de sıfır hata ile 32500 e satmıştım agustos basında lpg li idi.

11 Mesaj
20 Ekim 2013; 22:08:54 

Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Yakıt sorununuz yoksa inanın pişman olmazsınız. Bakın şöyle diyeyim ben nerdeyse 1.6 ve 2.0 bu tarz arabaları detaylı araştırdım ve hemen hepsinde test sürüşü eş dost araç sürüşü yaptım (Tabi çapıan göre). TİGUAN-RAW 4-SPORTEGE-FORD KUGA-İX35-CAPTİVA-QAHQAHİ vsvsv Honda Crv nin-yanından geçmez. Sırf CRV sahibi olduğumu için demiyorum. Nihayetinde zevk ve sürüş meselesi. TORK ve HIZLANMA süresi mekanik olarak tek handikapıdır.
Lakin 2014 CRV 1.6 Dizel ve Manuel çıkıyor. Fabrika verileri ile 55 LT ile 1290 KM gidiyormuş. Hadi 290 atalım fabrikadan gitsin 55 lt ile 1000 km ve dizel... Fiyat aralığı 83-90 bn deniliyor. Beklemekte fayda var....

Bu mesajda bahsedilenler: blackgry

TarhanSMSK

9541 Mesaj
21 Ekim 2013; 8:01:09 

quote:

Yakıt sorununuz yoksa inanın pişman olmazsınız.

Yakıt sorunu hepimizin ortak sorunu
dünyanın en pahalı benzinini kullanan geri kalmış ülkesiyiz, nasıl sorun olmaz

凯末尔•阿克苏耶克

5758 Mesaj
21 Ekim 2013; 16:25:01 

2003 CRV ile lpg li kullanımda, ş içi 37krş ş dışı 28 krş u yakaladım.Hayret ettim

Feqiye Teyran

519 Mesaj
23 Ekim 2013; 17:32:54 

yeni çıkan dizelide çok konuşuluyor

http://mobile.donanimha...opic.asp?m=77733984&p=1

Allahu Ekber! TÜRK'ler geliyor!

793 Mesaj
25 Kasım 2013; 7:39:30 

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

galiba 8000 mesajdan sonra kurmay olunuyor
ben asıl ne zaman emekliye sevk edeceklerini merak ediyorum
şura kararıyla

Biliyorsun paşalar Silivri'de emekli olur sen çalısmaya devam et bence :))))

TÜM İNSANLAR EŞİTTİR KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜNLÜĞÜ olamaz

9541 Mesaj
25 Kasım 2013; 21:09:14 

8 000 mesajı geçmişim , kurmay falan olmamışım,
10 bin de de bi halt olmazsam emekliye sevkimi isterim artıkın

凯末尔•阿克苏耶克

5758 Mesaj
27 Kasım 2013; 8:35:55 

Senin kim bırakır Kemal paşaa

Feqiye Teyran

21 Mesaj
5 Ocak 2014; 12:43:20 

merhaba bende 2008 crv exluvısıon güvenlik paketli var aracın yakıt değerleri uzun yolda 100 km sabit hızda 6.5 litre ortlama 10.4 litre sırf şehir içi 14 litre dir
lpg zavolli obd kitlidir aracım km 80000 kmde araç çok sağlam güvenlikli arabadır cıvıc ten daha az yaktığı tartışılamaz bile bu ağır kasa rağmen
araba grçekten mükemmel koltuk elektrikli ayarlı sunrof tavanlı ve ısıtmalı koltuk
bu crv ye kötü diyen kişi araba dan gerçekten hiç anlamayan kişidir yakıt işide bu araba varlıklı insanların tercihidir eğer ucuz yakıt arıyorlarsa
clio pejo Tofaş tarzı araçlara baksınlar hem crv ye bineceksin hem buraya gelip 3 yakıyor 5 yakıyor gariban hesabı yapıcaksın yarış atının yediği ile
beygirin yediği bir olmaz.

polat