Şimdi Ara

## SIS'den Intel İşlemcilere Yönelik Yeni Yonga Seti: 680SCD ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## SIS'den Intel İşlemcilere Yönelik Yeni Yonga Seti: 680SCD ##

Alternatif yonga seti üreticilerinden SIS, yıl sonuna kadar Core 2 Quad/Duo işlemciler için 5 yeni yonga setini duyurmayı planlıyor. Firmanın bu konudaki başlangıcı ise 680SCD çip seti ile olacak. İsmindeki 680 ifadesi ile Nvidia'nın nForce 680 serisi yonga setlerini de hatırlatan yeni çip setin genel özellikleri ise şöyle,

- Core 2 Duo / Core Quad işlemci desteği
    - 800/1066/1333MHz FSB desteği
    - DDR2-1066/800 bellek desteği,
    - 1 PCI-ex16 , 4x PCIex1,
    - 10x USB2.0, 4xeSATA2,
    - Yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet

SiS'in 680SCD yonga setini kullanan anakartların yakında piyasaya çıkması bekleniyor.

• Valla gayet güzel özellikler. O.C yetenegide var mı acaba bu chipsetin?
  • SİS çipsetli anakartlar O.C de hiç iyi değil . ( Benim kanaatimce)
  • haber için saol bab
  • yuksek tanimli ses cipi nedir ve normalden farki nedir ki ne? kac yildir hic merak etmemisim, hayret :)
  • güzel yonga seti ama oc özelliği daha yüksek olsaydı daha iyi olurdu ah dfi nerelerdesin haberini duyamıyoruz kaç zamandır.
  • SİS ALMAYINNNNNNNNNN SAKIN HEEEEEEEE bir tane ekran kartını aldım 2002 yılında 128 mb allah belamı versinki 32 mb tnt2 daha iyi gosteriyodu kesinlikle sis kazıgı yemiş bir insan olarak tavsiye etmiyom almayın pisman olmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fethi_dogan88 -- 19 Eylül 2007; 21:00:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fethi_dogan88

SİS ALMAYINNNNNNNNNN SAKIN HEEEEEEEE bir tane ekran kartını aldım 2002 yılında 128 mb allah belamı versinki 32 mb tnt2 daha iyi gosteriyodu kesinlikle sis kazıgı yemiş bir insan olarak tavsiye etmiyom almayın pisman olmayın

bende sıs kazıgı yemıs bırı olarak sakın almayın arkadaslar dıyorum yanı vıa bıle sısten kat kat ıyı
  • quote:

SİS ALMAYINNNNNNNNNN SAKIN HEEEEEEEE bir tane ekran kartını aldım 2002 yılında 128 mb allah belamı versinki 32 mb tnt2 daha iyi gosteriyodu kesinlikle sis kazıgı yemiş bir insan olarak tavsiye etmiyom almayın pisman olmayın

iyide sis ekran karti uretmiyor anakart chipset i uretiyor ne alaka anlamadim..............

ama sen anakartla butunlesik gelen ekran kartindan bahsediyorsan o ayri zaten butunlesik ekran kartlari hicbir zaman iyi olmamistir yalniz son donemlerde ati ve nvidia nin butunlesik ekran kartlari takdire sayan gibi gorunuyor en aznindan giris sevyesi icin ......

duzeltme: bu arada sis ekran kardi uretiyordu xabre diye yanilmiyorsam ama tnt yi hoplatirdi o kart bana kalirsa sen yaniliyorsun......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky@net -- 19 Eylül 2007; 22:44:26 >

• hurafe işte bilip bilmeden duyduklarına inanıyorlar.

onlar daha cok kazık yer. belli zaten.
  • 2 sene sis 655fx kullandım.. performansı beni hiç bir zaman üzmedi ve ucuzdu.. bu da öyle olacak galiba...
  • sis çip setleri pekte olumulu bir imaja sahip değiller... bende kesinlikle kullanmayı düşünmem.
  • bekleyip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moravec -- 20 Eylül 2007; 3:26:45 >
  • sakın almayın denecek bi çipset üreticisi olamdığını düşünüyorum. o/c işini bi kenara bırakırsak aynı işlemci kullanıldığında kendisinden çok daha pahalı olan intel çipsetli bi anakartla çokda fark etmiyeceğine eminim
  • Logosunu degistirmeli bu berbat logo ile zamaninda vermis oldugu kotu imaji cok zor kaldirir ortan Bir donem ben ve arkadas cevrem icerisinde sistirik diye adlandirirdik. Pentium1 mmx donemleride berbat calisiyorlardi ve o zamandan bugune hic yakinindan bile gecmedim. Aklimda kalan o kotu imaj ile yine uzak durmaktan yanayim.Biraz daha fazla oder stabilitesinden endise etmeyecegim bir chipset alirim.
  • SIS çoğunlukla kötü bir imaja sahip ancak ucuzluk olarak çok iyiler...
    Birazda şanş işi var tabi mesela ben 2 sene önce GIGABYTE 8S661FX modelini aldım ve inanamayacağım bir şekilde Pentium 4 2,4 Ghz işlemcim 3,6 Ghzde hemde mükemmel bir stabilitede çalıştı
    ve ben o şekilde yaklaşık 2 sene kullandım...
    Yani overclock potansiyeli beni şaşkına çevirdi...
    BU yüzden SIS anakartalara çok ters bakmayın diyorum
  • Sis bir zamanlar ucuz ekran kartı üretiyordu ve bahsi geçen yılda ilk 128 mb lık ekran kartını çıkarmıştı ve reklamında ilk full s-video tv çıkışına sahip ekran kartı demişti

quote:

Orjinalden alıntı: yasarcay

quote:

iyide sis ekran karti uretmiyor anakart chipset i uretiyor ne alaka anlamadim..............

ama sen anakartla butunlesik gelen ekran kartindan bahsediyorsan o ayri zaten butunlesik ekran kartlari hicbir zaman iyi olmamistir yalniz son donemlerde ati ve nvidia nin butunlesik ekran kartlari takdire sayan gibi gorunuyor en aznindan giris sevyesi icin ......

duzeltme: bu arada sis ekran kardi uretiyordu xabre diye yanilmiyorsam ama tnt yi hoplatirdi o kart bana kalirsa sen yaniliyorsun......

• sis bir ucuz yollu ama kötü olmayan bir alternatif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuruwa -- 20 Eylül 2007; 17:06:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oyuncular

Sis bir zamanlar ucuz ekran kartı üretiyordu ve bahsi geçen yılda ilk 128 mb lık ekran kartını çıkarmıştı ve reklamında ilk full s-video tv çıkışına sahip ekran kartı demişti

quote:

Orjinalden alıntı: yasarcay

quote:

susmayi tercih ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky@net -- 20 Eylül 2007; 17:37:35 >

• Sis'in S478'ler için çıkarttığı 800 Fsb destekli çipsetleri epey iyiydi ( 661 Fx'miydi neydi ) ama onlarında kötü yanı Presscott desteği yoktu diye biliyorum yanlış söylüyorda olabilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.