Şimdi Ara

## Intel SLI Lisansını Aldı Ama... ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Intel uzun süredir merakla beklenen SLI lisansını aldı ama son gelen bilgilere göre, bu durum Intel tarafında son kullanıcıları malesef pek memnun etmeyecek. Zira Intel için nForce 600i serisi yonga seti ailesini hazırlayan Nvidia'nın yonga seti arenasında pazar payı kaybetmemk adına SLI teknolojisini kendi çip setlerine yönelik özel bir teknoloji olarak tutmak istediği bilniyordu.

Son gelen bilgilere göre Intel, Nvidia'dan SLI lisansını alabildi fakat bu lisans sadece Skulltrail olarak bilinen ve AMD'nin FASN8 platformuna yanıt olarak hazırlanan V8 platformu için geçerli olacak gibi gözüküyor. AMD'nin FASN8 platformunda kullandığı Crossfire teknolojisine Intel'de Nvidia'dan aldığı hem SLI hemde Qua SLI lisansı ile yanıt verecek.

• bu iş biraz zor gibi geliyor bana intele vermez nvidia sertifika bence böle kardeş kardeş geçniriler verdigi anda nvidia çipsetler havada kalır .....
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

bu iş biraz zor gibi geliyor bana intele vermez nvidia sertifika bence böle kardeş kardeş geçniriler verdigi anda nvidia çipsetler havada kalır .....

Nvidia lisansı İntel'e vermişte sadece V8(8 çekirdekli) platformu için vermiş.Yani şimdilik son kullanıcıyı ilgilendirmiyor ve Nvidia'nın chipset satışlarını etkilemiyor.İntel,AMD-ATİ'nin Quad Crossfire'ına cevap verebilmek için Quad SLİ kullanacak doğal olarak.Bu anlaşma tabii ki hem Nvidia,hem de İntel'e prestij kazandıracak.Umarım bu rekabet hiç bitmez,böyle sürer gider de seneye 200-250$'a 2950Pro veya sorunları halledilmiş 8800 GTS alabiliriz.
    YAŞASIN REKABET ORTAMI!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: artiery

bu iş biraz zor gibi geliyor bana intele vermez nvidia sertifika bence böle kardeş kardeş geçniriler verdigi anda nvidia çipsetler havada kalır .....

+1
  • intel gibi bir dev bu alanda geri kalmamak için kimbilir ne kadar astronomik paralar teklif etmiştir... nvidia nında gözü tok ve geleceğe dönük planları olduğu için naz yapmış gibi görünüyor.. eğer bu lisansı verirse gerçekten kendi anakartları havada kalacak kendi de bildiği için vermemiş olsa gerek...
  • Intel'in grafik kartı pazarına gireceğini biliyoruz, acaba SLI ve crossfire gibi bir teknoloji geliştirmeyi düşünüyor olması etkili olabilirmi diye düşünüyorum SLI desteği konusunda.
  • bildiğim kadarıyla zaten çeşitli yollarla SLI sistem çalıştırılabiliyordu intel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

bildiğim kadarıyla zaten çeşitli yollarla SLI sistem çalıştırılabiliyordu intel.

şşşşşşşşt. Aramızda kalsın bu gizli bilgi.

İntel çipsetlerde SLI desteği zaten var (ya da sayılır) ama bir nevi kilitli durumda. Adamlar SLI lisansını ha aldım ha alacağım derken olurda alırız diye bunu da gizlemişler. Yoksa zaten olmayan desteği sağlamak mümkün değil.

Yani intel değil kullanıcı çalıştırıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

bildiğim kadarıyla zaten çeşitli yollarla SLI sistem çalıştırılabiliyordu intel.

İntel çipsetlerde SLI desteği zaten var (ya da sayılır) ama bir nevi kilitli durumda. Adamlar SLI lisansını ha aldım ha alacağım derken olurda alırız diye bunu da gizlemişler. Yoksa zaten olmayan desteği sağlamak mümkün değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Konuyla alakalı bir kaynak paylaşmanız mümkünmü acaba?
    Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.