Şimdi Ara

## Nvidia GeForce 8600GS Üzerinde Çalışıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GeForce 8600GS Üzerinde Çalışıyor ##

Kullanıcılar artık Nvidia'dan G92 ve G98 tabanlı ekran kartları beklerken firmanın dün yayınladığı Forceware 163.69 Beta sürücü paketinin model tanımlama bilgilerinde GeForce 8600GS ifadesi de yer aldı. Hatırlayanlar olacaktır ki Nvidia özellikle GeForce 6 serisi dahilinde çıkardığı GeForce 6800GS modeli ile ciddi başarı yakalamıştı.

Gelen bilgilere göre, GeForce 8600GS, 8600GT ve 8600GTS gibi G84 gpu'sunu esas alacak ve 32 adet stream işlemcisi ile gelecek. GeForce 8600GS muhtemelen saat hızı anlamında GeForce 8600GT'den (540/1400MHz) daha yavaş olacak. Bu noktada GeForce 8600GS'nin fiyatı ve overclock olabilme potansiyeli kartın satış başarısını belirleyecektir diye düşünüyoruz.

• Hergün forumdaki gelişmelere gün aşırı bakarım ilk kez ilk olarak ben birşey yazıyorum,mutlu oldum:)Konuya gelince nvidia dan her hafta yeni bir model duyar hale geldik neredeyse.Acaba bunca ar-ge,girişim vs. bunların karşılığını alıyolar mı, bu kadar çok ürün çeşidine gerke varmı merak ediyorum.
  • gec kalinmis bi urun bence...hem 8600GT nin fiyatıda ucuk degilki, gercekten orta seviye oyun oynamak isteyenler icin yani...yanlıs bir strateji olmus...
  • nVIDIA Dx10 urun yelpazesini genisletiyor.Belki bu urunun performansi her arkadasi tatmin etmiyecektir ama bunun da bir alici kitlesi muhakkak ki olacaktir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ENIGMA

gec kalinmis bi urun bence...hem 8600GT nin fiyatıda ucuk degilki, gercekten orta seviye oyun oynamak isteyenler icin yani...yanlıs bir strateji olmus...

Her türlü alıcısı olur ve güzel bir hamle ama fiyat dahilinde. 5$ daha ucuz diye alınmaz tabiki bu kart.

Bunun dışında NVidia elinde biriken düşük hızlı GPU ları piyasaya sürmeye başlıyor demektir bu. Artık palit ten 8600GS Sonic gelir.
  • valla su anki fiyat ve performansa gore dx 10 kartlari bana sorarsaniz hala yalan
  • 8800 ler ne kadar kaldıracak diye tartışıyoruz, 8600GS ile DX10 oyunlar medium ayarda bile çok zor oynanır bence..
  • fx57 bu ne hız .sen hiç uyumazmısın.
    haber için teşekkürler
  • 8500GT'nin DDR3 modelleri zaten, 8500GT ve 8600GT arasındaki boşluğu kapatmıyor muydu?
    nVidia'nın ne yapmak istediğini pek anlayamadım, 8700GTS ve 8800GTS'nin arasına bir kart daha sıkıştırsın da biz de sebeplensek
  • 100 dolar olursa bence tutulabilir.(8500 GT Yerine )

Eğer 115 dolar civarı veya daha fazla olursa tutulmaz bana göre
  • 8600 Gt pahalı diyenler için uygun olabilir. Saat hızları haricinde fark olmayacak ise Rop,Tmu ve shaderlar ile 8500Gt den bariz üstün bir kart olacaktır. 8500Gt yi tarihe gömecektir.
  • gs modeller gt lerden daha düşük olmuyomu? 8600gt ler yeterince güçlü değilken gs ler pek bi işe yaramaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

gec kalinmis bi urun bence...hem 8600GT nin fiyatıda ucuk degilki, gercekten orta seviye oyun oynamak isteyenler icin yani...yanlıs bir strateji olmus...

Her türlü alıcısı olur ve güzel bir hamle ama fiyat dahilinde. 5$ daha ucuz diye alınmaz tabiki bu kart.

Bunun dışında NVidia elinde biriken düşük hızlı GPU ları piyasaya sürmeye başlıyor demektir bu. Artık palit ten 8600GS Sonic gelir.

8600GT nin düşük hızlı bir gpu olduğunu söylemek doğru olmaz fakat bellek bant genişliği olarak biraz dezavantajı var..

• Palit, XFX, MSI gibi firmaların performans olarak 8600GTS'leri yakalayan hızaşırtılmış 8600GT leri varken 8600GS lerin çok satacağını sanmıyorum.

Belki markalı PC lerde 512 MB-1 GB 8600GS gibi ifadeleri görürüz
  • ben Geforce 8500 GTDDR 3 düşünüyordum budaha güzel oldu 8600 GS DDR3 versiyonu acaba nasıl olur bence süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

quote:

8600GT nin düşük hızlı bir gpu olduğunu söylemek doğru olmaz fakat bellek bant genişliği olarak biraz dezavantajı var..

@DigitalWorld Nvidia nın elinde kalan ve 8600gt olarak üretime girmesi için gerekli olan testleri geçemeyen gpu lardan bahsediyor bana kalırsa(Tabi içini yanlış okuduysam kusura bakma)

• Palit bir 8600 gs sonic çıkarır. Overclockla gt yi geçer biz de gider onu alırız Bütün seri yavaş yavaş yerine oturuyor. Bu serinin en sonuncusu geldiğinde yeni serinin ilki çıkacak. Böylece bu konuda bir türlü doymayanlarıda doyurmuş olacaklar..
  • sakız gibi uzadı bu 8xxx serisi nvidia yeni gpu lar çıkaracağına neden sürekli eski teknolojiyi ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DanGWaR

quote:

quote:

quote:

@DigitalWorld Nvidia nın elinde kalan ve 8600gt olarak üretime girmesi için gerekli olan testleri geçemeyen gpu lardan bahsediyor bana kalırsa(Tabi içini yanlış okuduysam kusura bakma)

Aa bak süper bakış açısı ben bunu gerçektne düşünemedim helal dangwar

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DanGWaR

quote:

quote:

quote:

Aa bak süper bakış açısı ben bunu gerçektne düşünemedim helal dangwar

Övdün mü, sövdün mü pek anlamadım ama yinede sağol

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.