Şimdi Ara

## PowerColor'dan Radeon HD 2600 X2 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor'dan Radeon HD 2600 X2 ##

Sapphire ve GeCube'den sonra PowerColor da çift grafik işlemcili Radeon HD 2600XT modelini duyurdu. Ekran kartı üzerinde iki adet RV630XT gpu'su yer alıyor. 128-bit bellek veri yoluna sahip olan ekran kartının grafik işlemcisi 800MHz'de çalışmakta. GPU başında 256MB olmak üzere toplamda 512MB GDDR3 bellek ile gelen PowerColor'ın Radeon HD 2600 X2 modelinin bellek saat hızı ise 1400MHz olarak belirlenmiş durumda. Tabi kartın Crossfire desteği de mevcut. AMD-ATi'nin çıkaracağı uygun sürücüler ile Quad-Crossfire yapabilmekte mümkün olacak.

4 adet DVI çıkışına sahip olan ekran kartı üzerinde ayrıca HDTV destekli TV çıkışı da yer almakta. Çift slot kaplayan ekran kartı özel bir soğutma ile gelmekte. Fiyatı belli olmayan PowerColor Radeon HD 2600 X2'nin yakında raflarda olması bekleniyor.

• ya boş kart üretmekte üstüne yok atinin.
  • bunlar performanslı olsa cf yapılmayacak sistemler için alınır aslında ama beklenildiği kadar performanslı deil
  • quote:

Orjinalden alıntı: şoray uzun yolda

ya boş kart üretmekte üstüne yok atinin.

ati ile ne alakası var bunun?ati gpu uretir.kart uretimi ara firmaların isidir.sanki ati uretti ortaya attı kartı hocam...yanlısınız var...bakın orayı iyi okuyun kartı kim uretimis?powercolor degil mi?:)

edit:imle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalavun -- 17 Eylül 2007; 19:29:28 >
  • quote:

Burası Teknoloji haberlerinin tartışıldığı, bilginin paylaşıldığı bir yer. Kişisel beklenti veya taraf turulan bir yer değil. Zaten burada çok ilginçtir ki futbol takımı tutar gibi üretici şirketin taraftarı olmak moda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkadem -- 17 Eylül 2007; 19:38:16 >
  • Ben hiç çevremde Çift GPU lu Ekran kartı kullanan görmedim . ama forumda vardır . Bunların performansının test edilmesi gerekiyor . Eğer çift işlemcili ise nVidia nın 8600GTS sini veya 8800 GTS siyle boy ölçüşmesi lazım . Yoksa buda Nvidia nın 7950GX2 si gibi fosss çıkar...
    Bu arada 4 adet DVI çıkışı var. bu çok önemli bir özellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.A.T.U -- 17 Eylül 2007; 19:46:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alaris

quote:

ati ile ne alakası var bunun?ati gpu uretir.kart uretimi ara firmaların isidir.sanki ati uretti ortaya attı kartı hocam...yanlısınız var...bakın orayı iyi okuyun kartı kim uretimis?powercolor degil mi?:)

edit:imle

+1 +1+11+1+1+1+1+1+1
  • üretsinler piyasada ekran kartından geçilmeyecek böle giderse .umarım bu bizlere olumlu yansır.
  • powersystemultimated

Kardeş bencede çok haklısın bu 8800GTS ye kafa tutuyorsa iyidir. Fakat zannetmiyorum bu kart 256 bit neden değil anlamıyorum 128 takılıp kalmış.ATI gene bal yapmayan arı gibi şekersiz balı sürdü piyasaya
  • Dostum 2600 xt serisi 128 bit olmak zorunda.
    'neden 256 bit değil' tartışmaları bir süre önce kapanmıştı galiba
    İkincisi şekersiz bal zannetiğin gibi işe yaramaz değil, bir numaralı baldır. vitrin balıdır yani. istersen sana 1 kilo toros balı gönderiyim. yeme de yanında yat

quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

powersystemultimated

Kardeş bencede çok haklısın bu 8800GTS ye kafa tutuyorsa iyidir. Fakat zannetmiyorum bu kart 256 bit neden değil anlamıyorum 128 takılıp kalmış.ATI gene bal yapmayan arı gibi şekersiz balı sürdü piyasaya

• Çeşitlilik güzeldir. Bence hoş adımlar bunlar.
  • Kamiloğlu kardeş . Gösterin bu yiğidin oyunlardaki performansınıda görelim özelliklede 8800 GTS karşısındaki performans farkları nasıl. SANA 3 OYUN DİYORUM FEAR - STALKER - Ghost Recon Advanced Warfighter 2 bu oyunlarla ilgili FSP farklarını FULL DETAY da kafa tutuyorsa EYWALLAH derim.
  • yok yaw ben kartın ii veya kötü olduğunu iddia etmiyorum. işin aslı 8800 gts'e kafa tutamayacağı kesin. o saydığın oyunları yüksek çozünürlükte ve full detaylarda oynar mı ? zannetmiyorum.
    bilindiği üzere hem ati hem de nvida orta seviye kartlarda henüz 256 bit'e geçiş yapmadı. bu yüzden bekleamekte yarar var

quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

Kamiloğlu kardeş . Gösterin bu yiğidin oyunlardaki performansınıda görelim özelliklede 8800 GTS karşısındaki performans farkları nasıl. SANA 3 OYUN DİYORUM FEAR - STALKER - Ghost Recon Advanced Warfighter 2 bu oyunlarla ilgili FSP farklarını FULL DETAY da kafa tutuyorsa EYWALLAH derim.

• quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

Ben hiç çevremde Çift GPU lu Ekran kartı kullanan görmedim . ama forumda vardır . Bunların performansının test edilmesi gerekiyor . Eğer çift işlemcili ise nVidia nın 8600GTS sini veya 8800 GTS siyle boy ölçüşmesi lazım . Yoksa buda Nvidia nın 7950GX2 si gibi fosss çıkar...
    Bu arada 4 adet DVI çıkışı var. bu çok önemli bir özellik.

Geçen gün yine böyle bir çift GPU'lu ekran kartının çıkışı duyurulmuştu. O zaman da sormuştum ama cevap veren olmamıştı. 4 adet DVI çıkışı önemli bir özellik tabi. Peki 4 tane mönitör bağlanabiliyor mu? Bununla crossfire yapınca bir ekran kartı daha takınca 8 DVI çıkışı ediyor. O zaman 8 monitör bağlanabiliyor mu? Hepsine ayrı masaüstü görüntüsü ayrı bir ekran görüntüsü verilebiliyor mu?

• Bence 4 DVI gereksiz. zaten 128 bit kart.
  • 2900ler çıkacak ya ellerinde kalmasın 128 bit gpular ardı ardına çıkarıyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@trix

Bence 4 DVI gereksiz. zaten 128 bit kart.

DVI ile 128 bit olayının ne alakası var açıklarmısın.

Tek bir gpu 2 adet DVI'yi kontrol ettiğine göre 2 adet gpuda 4 adet DVI'yi kontrol edebilir bit olayıyla ne alaka kurduğunu merak ettim şimdi valla donanım bilginizi biraz sınayın derim bi kontrole gidin yaw bu kadar saçma yorum nsl yapıyorsunuz merak ettim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 17 Eylül 2007; 23:51:45 >

• Fiyatı önemli . Tahminimce 1,5 2600xt fiyatı olacak. 190 $ falan tahmini.
  • quote:

Bi saçma ve fanatik yorum daha

Hadi fanatiksin kardeş ona bişi demedim ama fanatik olmasına rağmen çok saçma yaw atimi yaptı bu kartı sence bi düşün eğer beynin varsa(!) Powercolor yaptı bişi diyeceksen powercolor'a laf söyle ati ne yapmış
  • Rebellion hocam daha düzgün şeyler yazsan memnun olurumyazdıkların hiç hoş değil ve ben rahatsız oldum şahsen bence millete laf atacağına biraz adabına dikkat etmelisin !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.