Şimdi Ara

## MSI'dan G35 Yonga Setli Yeni Bir Anakart Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'dan G35 Yonga Setli Yeni Bir Anakart Geliyor ##

Intel'in kod adı Bearlake olan 3 serisi yonga seti ailesinin entegre grafik işlemciye sahip en güçlü üyesi G35 yonga seti olacak. Zira bu yonga seti Intel'in yeni GMA X3500 entegre grafik işlemcisi ile gelecek ki bu işlemcinin en önemli özelliği kuşkusuz sahip olduğu DirectX 10 desteği olacak. Intel lansman anında olmasa bile yıl sonuna doğru hazırlayacağı ilgili sürücüler ile yonga setinin sahip olduğu DirectX 10 desteğini devreye sokacak.

Tabi Intel'in yeni X3500 IGP'si ile birlikte yüksek çözünürlüklü videolara donanımsal hızlandırma sağlayacan yeni bir Clear Video teknolojisinin geleceği de ifade ediliyor. MSI'ın yeni anakartına geri dönersek pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe X16 slotu ile birlikte 1xPCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotu yer alacak. Intel'in 1333MHz FSB'li işlemcileri de dahil olmak üzere Core tabanlı güncel işlemciler ile uyumlu olan anakart yılın son çeyreği dahilinde çıkması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcileri ile de uyumlu olacak.

MSI'ın G35 yonga setli yeni anakartı üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 8GB'a kadar DDR-2 bellek desteği sunabiliyor. 6 adet SATA-II konnektörünün yanı sıra 1xIDE portuna da sahip olan anakart üzerinde ayrıca gigabti ethernet ve yüksek tanımlı ses desteği de yer alıyor.

Ekim ayın pazara sunulması beklenen MSI'ın G35 yonga setli yeni anakartının fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

• Kart güzele benziyor...
  • begenmiyorum g platformunu ...
  • G model çipsetler sistem genel hızında dahamı yawaş oluyormu acaba P çipsetlerden..
    Zannetmiyorum..P35 ve G33 mesela..Standard değerlerde hızları aynıdır..Sadece G serisinin overclock kapasitesi düşük olabilir.
  • evet oc kapasiteleri biraz daha düşük oluyor genelde intel çipsetli anakartları beğenmiyorum artık adamlar kırpık kartları pahalıya satıyolar en azından bizim memlekette fiyat yüksek halbuki nvidia çipli kartlar öyle değil bunlardan çok daha donanımlı kartlar daha ucuz
  • onboard ekran çözümleri zaten giriş seviyesi düşünülerek hazırlanan sistemler... yani ob kullanacak adam oc da yapmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

onboard ekran çözümleri zaten giriş seviyesi düşünülerek hazırlanan sistemler... yani ob kullanacak adam oc da yapmaz...

Kesinlikle güzel bir cevap. Giriş seviyesi kullanıcılar için iyi bir yeni nesil anakart seçimi olacak ürün gibi görünüyor
  • quote:

artiery

begenmiyorum g platformunu ...

Adamlarında çokda şeyindeydi senin beğenip beğenmemen
  • yeni çıkan anakartlarda artık dx10 desteği standartlaşmaya başladı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.