Şimdi Ara

## Intel 45nm İçin Yüksek Hacimli İlk Fabrikasını Açıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel 45nm İçin Yüksek Hacimli İlk Fabrikasını Açıyor ##

45nm üretim teknolojisine ciddi anlamda yatırım yapan Intel, yeni üretim teknolojisine yönelik olarak yüksek hacimki üretim yapabilecek ilk fabrikası Fab32'yi Chandler, Arizona'da açıyor. Firmanın çalışmaları 2,5 yıldır devam eden yeni fabrikasının Ekim ayının sonu itibariyle devreye gireceği ifade ediliyor.

Tabi işlemci devi Intel, 45mn üretim teknolojisine sahip işlemcilerinin üretimine bir süre önce başladı. Firma Oregon'da bulunan D1D tesislerinde bir süredir 45nm üretimi yapıyor fakat Fab32 yüksek miktarda üretim yapabilecek ilk tesis olacak. Ayrıca Intel, İsrail de inşa ettiği Fab28'i de devreye sokarak üretim kapasitesini iyiden iyiye arttıracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Eylül 2007; 10:48:22 >

• piyasada ne kadar işlemci olursa fiyatlar da o oranda düşer bence...
  • intel israel ıyı bır ıkılı...bızdekıler cın den gelıyor sanırım yoksa ısraelmı...
  • İsrail
  • AMD 1 tane yeni fabrika açmakta zorlanıyor, intel 3 er 3 er açıyor, AMD kısa zamanda birşeyler yapmazsa üretim miktarı bakımından 45 nm de çok zorlanacak.
  • üzerinde israel yazan işlemciye verilen her kuruş bütün dünyaya terör, fuhuş, anarşi, katliam, işkence vs. olarak geri dönecektir.
    uzak durun uzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkk.
  • intel türkiyeye ne zaman fabrika kuracak :D
  • israilde değilde keşke papuayeniginede filan açsaydı daha çok sevinirdim... İntel bu 45nm teknolojisine bu kadar yatırım yapıyorsa eminim bir bildiği vardır adamların... neden şimdiye kadar ki fabrikaların üretim hacimleri yetmiyormuydu??? bunları 45nm üretim teknolojisine geçirmektense neden yeni fabrika??? anlaşılan bu işlemcilerin üretim maliyetleri gerçekten intelin dediği gibi çok düşük... tabi bu bize ne kadar yansır orası meçhul sonuçta alacağımız her işlemci ile bu fabrikaları da finanse etmiş olacağımız kesin... umarım bu maliyet avantajını biraz da olsa bize yansıtırlar ama herhalde bu fabrikaların yapım maliyetlerini çıkardıktan sonra yaparlar ... çok para kazanacakları kesin yoksa bu kadar masraf kimse yapmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 18arif

üzerinde israel yazan işlemciye verilen her kuruş bütün dünyaya terör, fuhuş, anarşi, katliam, işkence vs. olarak geri dönecektir.

+ 1

israel

• Şimdi biz Intel işlemci aldığımızda Israil ekonomisine katkımı sağlamış oluyoruz.
    Eğer öyleyse gerçekten işimiz zor...
  • quote:

üzerinde israel yazan işlemciye verilen her kuruş bütün dünyaya terör, fuhuş, anarşi, katliam, işkence vs. olarak geri dönecektir.

katılıyorum......
  • quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

quote:

katılıyorum......

+1000000

• quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

quote:

Orjinalden alıntı: powersystemultimated

quote:

katılıyorum......

+1000000

Nalet israil.... Katılıyorum....

• israilde yapılmasında ister çinde ister dünya dışında bir yerde yaptırsın önemli değil
  • quote:

+1
  • İsrail de fabrika Intelin, Türkiyede ve pek çok İslam ülkesindeki satış grafiğini değiştirebileceğini düşünüyorum. Şahsen ben vicdanıma yediremem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuz ruhu -- 15 Eylül 2007; 21:05:02 >
  • inel abarttı işi artık bazistasyonu kurar gibi fabrika kuruyo cok basit bişey intel için artık bu işler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

israilde yapılmasında ister çinde ister dünya dışında bir yerde yaptırsın önemli değil

C2d'yide israilli mühendisler tasarladı

İsrail
  • quote:

Orjinalden alıntı: M.B.T

quote:

+ 1

israel

bu fabrika olayını görünce e6300 den ve intelden tamen soğudum acıkcası

birda intel almıycam amd olsun yavaş olsun oc olmasın yeter de artar hiç deilse hainlerle iş yapmıyor

• Bugün yediğimiz sebze mevyvede bile israilin tohumları. Nekadar isyan etsekte seve seve yapıyoruz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.