Şimdi Ara

## MSI X38 Diamond'u Yakından Tanıyalım ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI X38 Diamond'u Yakından Tanıyalım ##

Intel X38 yonga setini artık hazırladı ve resmi olarak 24 Eylül'de lanse etmesi bekleniyor (aynı tarih itibariyle firma SLI lisansını aldığının anonsunu da yapabilir ama durum net değil hala) X38 yonga setini kullanan ve piyasaya çıkmaya hazır hale gelen anakart sayısı son derece az. Haberlerimizi takip edenler bu konuda Gigabyte'ın sektöre öncülük edeceğini bilir. Zira Gigabyte'ın X38-DQ6 ve X38T-DQ6 modellerinin satışına başlanıyor.

Gigabyte'ın yanı sıra MSI da X38 temelli yeni anakartı X38 Diamond'ın hazırlık çalışmalarını bitirdi ve seri üretime geçiyor. Kısa bir süre içerisinde pazara sunulması beklenen X38 Diamond genel özellikleri itibariyle aynı yonga setini etkisi ile Gigabyte'ın X38 modelleri ile son derece benzer. Fakat MSI X38 Diamond'ın sektörde tek olan kendine münhasır bazı özellikleri de yok değil. Öncelikle soğutma teknolojisinden bahsetmek gerek. MSI'a göre firmanın kullandığı Circu-Pipe teknolojisi özellikle Asus'un kullandığı pasif soğutma teknolojisine göre çok daha verimli soğutma sağlamakta.

X38 Diamond'ın bir diğer özelliği ise Creative'in X-Fi teknolojisini esas alan harici bir ses kartı ile geliyor olması gösterilebilir. Bilindiği gibi firma Creative'in ses yongasını daha önce anakarta entegre olarak kullanırken en azından X38 Diamond için ses kartını ayrı bir kart olarak kutu içeriğine dahil etmeyi tercih etmiş. Bunun yanı sıra kart üzerinde 4 adet PCIe X16 slotu yer alıyor. Bunlardan ikisi tam zamanlı X16+X16 olarak Crossfire desteği sağlarken sarı renkli olan ve IDT tarafından hazırlanan anahtar kontrolcü yardımı ile kontrol edilen diğer iki slot ise X8 + X8 konfiügrasyonun da çalışmakta.

MSI X38 Diamond'ın temel özellikleri,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Eylül 2007; 4:30:51 >

• Muhteşem birşeye benziyor Ama artık çok geç. P35C DS3R aldım
  • Vay Anam Vay Karta Bak Helal Olsun MSI X-fi pciex olarak vermişler acaba xtrme musicten ne gibi eksiler var ne gibi artıları var çok merak ettim doğrusu umarım r790 g li bir daimon karta gelirde amd kullanıcılarıda bayram eder haber için teşekürler
  • X38 platformu iddalı anakartlarla zenginleşti, 25 Eylülde işlemciler de lanse edilirse şaşırmam. İnsanlar yeni işlemcileri görmeden anakart almak istemeyebilir.
  • Benim sistemi ne zaman yenilemem gerekir atık bir durunda sistemi yenileyelim.Ocak ayında Allah ın izniyle alacam sistemi artık ne yaparlarsa yapsınlar.Bu arada MSI anakartlara dönüp bakmam bile.Son derece saçma hatlarla çıkabiliyor.Bimek s outlette tamire gidip gelmiş o yüzden %20 indirimli P4 Diomand sli Vardı.
  • Çok güzel bir anakart gerçekten bende p35'ini kullanıyorum aldığımdan beri bir kere donma reset atma sorunu yaşamadım taktım herşeyi tık diye çalıştı oc desen harika ztn default e2160 3000mhz..Üzerindeki soğutucusu harikalar yaratıyor çok çok serin,ledleriyle ve kartın rengi muhteşem..E x-fi'da eklenmiş bu kart olağanüstü olmuş tebrikler Msı.
  • sagol fx57
    yahu ben senin haberleri okumaktan sikildim :D
    yeter yahu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mad_Wolf

sagol fx57
    yahu ben senin haberleri okumaktan sikildim :D
    yeter yahu

I ve İ harfleri arasındaki fark çok şeylere neden olabilir
  • pardon ya is geregi ellerim otomatik olarak ingilizce yaziyor :D
    ama yorum size kalmis tabi i mi ı mi :D
  • p35 platinium aldık hemen pesine zırt diye bunu cıkardılar insaf yaaa
  • Harika bir anakart.Üzerinde kendinden led ışık varmı acaba?Bide Fiyatı ne kadar olur?
  • P 35 PLATİNİUM BENDE ALACAKTIM TOMS HARDWARE İN TESTLERİNİ İNCELEDİM HIZ AŞIRMA YAPMAK İÇİN İYİ Bİ KART AMA HIZ AŞIRTMANIN SONUNDA BİKAÇ OYUNDA, HIZ AŞIRTMA ÖNCESİNE GÖRE PERFORMANS ARTIŞI GÖRÜLMESİ GEREKİRKEN PERFORMANS DÜŞMÜŞ
  • DFI daha hoş gözüküyor bence. (Bu arada Circu Pipe teknolojisinin geliştirmek yerine P35 Platinum'dakini kırpıp satma kararı almışlar gibi...)
  • yine crossfire çıldıracam ya slı dsteği neden yapmıyor bunlar yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: pastperfect

yine crossfire çıldıracam ya slı dsteği neden yapmıyor bunlar yaw

Arkadaşım Sli desteği teknik açıdan mevcut ama lisans sorunu var. Fx57nin önceki haberlerine bakarsan görürsün.
  • cunku sli yalan :D yok oyle birsey
  • güzel kart ama x48 lerin ne zaman cıkacağından haberi olan var mı?
  • DDRII Slotu cok az 2 slot yer almakta üstelik DDRII ler max.800mhz ile calısa biliryor.
    Geri kalan özellikleriyle kart harika!
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak03

DDRII Slotu cok az 2 slot yer almakta üstelik DDRII ler max.800mhz ile calısa biliryor.

oclersen 1066 dada çalışr

• quote:

Orjinalden alıntı: burak03

DDRII Slotu cok az 2 slot yer almakta üstelik DDRII ler max.800mhz ile calısa biliryor.

Fitil etmeyin adamı yahu! X38 ne amaçla geliyor. 4 amaçla.

1- 45nm, doğal 4 çekirdek.
    2- DDR3 (Aslında yongasetinde DDR2 yok)
    3- PCIe 2,0 desteği
    4- x16+x16 CrossFire ve Sli desteği

Fx57yi daha dikkatli takip edin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.