Şimdi Ara

^^Teknik servis prosedürü--para iadesi yapıldı-ekran kartı lazım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 Ağustosta bir firmaya verilen garantisi henüz 2008 şubat da dolacak ürün hala servisden çıkmamıştır bugün itibari ile 30 iş günü doluyor yenisi verilmesi gerek fakat arızalı ürünün yenisi yoksa nasıl bir yol izleniyor bilgisi olan var mı ?

Konu yalnış yerde olabilir fakat bir çoğumuzun başına gelebilecek bir durum olduğundan gereksizler-konu dışı ve en son burada da açtım.

Düzeltme başlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prokizya -- 14 Eylül 2007; 22:10:32 >

• Arızalı ürünün yenisi yoksa , bir üst model verilir. Google dan arama yaparsan haklarını daha ayrıntılı çğrenebilirsin. 1 ay içidne sana dönmek zorundalar:
  • 30 iş günü dolduu anda sana yenisini mevcut deilsede bi üst model vermek zorundalar

telefon aç söle yenisini istediini söyle

eskiyi gönderseler bile kabul etme

illada yeni istiom de bu senn hakkın
  • İlgili firmaya telefon ederek arızalı ürün hakkında bilgi alınız, talebinizi iletiniz... Sonuca ulaşamazsanız sanayi ve ticaret odasına başvurun..

İlgili link:
    http://www.sanayi.gov.tr/TRK/TukSikayetsektordis_.aspx?menuSec=234
  • 30 İş günü mesela Hafta sonu Çalışmayan Bir firmanın 30 iş günü Süresi "6 Hafta"dır. 6hafta içinde işlem yapamazlar ise yenisini aynı ürün yok ise bir üst modelini verirler.
  • Her seferinde aradım gelince haber veririz dediler ama ses yok ne zaman arasam ürün firmada dendi.

Para iadesi mumkun mu ?
  • Para iadesi olmaması lazım yinede google dan bakın eğer 6 hafta olduysa bir üst model vermek zorundalar
  • para iadesi iste ama fatura tutarı üzerinden paranı geri vermek zorundalar...

ben 6600 gt almıştım.Arıza yaptı Aynı model bulamadılar.Para iadesi yaptılar
  • tüketici hakları derneğine başvurabilirsin.
  • fatura bedeli üzerinden para iadesi isteyebilirsin..hakkını ara..kılçık yapacaklar büyük ihtimal..tüketici haklarına başvur
  • Gittim 6600 gt yok yerine 8600 gt verelim dediler para iadesi talep ettim ve sorun cıkmadı.ödeme yaptıgım şekilde parayı geri veriyorlar fakat 45 gundur ekran kartsız olarak ne yapacağımı bılmıyorum.bana acılen bir ekran kartı tavsiyesi lazım.pek oyun meraklısı değilim ne alabılırım.

Bu arada cevap yazan arkadaslara tesekkur ederım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

3 Ağustosta bir firmaya verilen garantisi henüz 2008 şubat da dolacak ürün hala servisden çıkmamıştır bugün itibari ile 30 iş günü doluyor yenisi verilmesi gerek fakat arızalı ürünün yenisi yoksa nasıl bir yol izleniyor bilgisi olan var mı ?

Konu yalnış yerde olabilir fakat bir çoğumuzun başına gelebilecek bir durum olduğundan gereksizler-konu dışı ve en son burada da açtım.

Bendede Olmuştu Yenisi Geldi Bir Üst Model Ama Para İstersen Vermek Zorundalar Ben Tüketici Haklarına Şikayet Ettim Eger Pc Kasasıysa İçinden Klavye Mausede Yeni Geliyor:)
  • quote:

Gittim 6600 gt yok yerine 8600 gt verelim dediler para iadesi talep ettim ve sorun cıkmadı.ödeme yaptıgım şekilde parayı geri veriyorlar fakat 45 gundur ekran kartsız olarak ne yapacağımı bılmıyorum.bana acılen bir ekran kartı tavsiyesi lazım.pek oyun meraklısı değilim ne alabılırım.

8600 gt de 6600gt den daha üst bir ekran kartı idi neden kabul etmediniz.? Farkını mı istediler..

Olmazsa bir adet XFX - 7600GT XXX ED da alabilirsiniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Gittim 6600 gt yok yerine 8600 gt verelim dediler para iadesi talep ettim ve sorun cıkmadı.ödeme yaptıgım şekilde parayı geri veriyorlar fakat 45 gundur ekran kartsız olarak ne yapacağımı bılmıyorum.bana acılen bir ekran kartı tavsiyesi lazım.pek oyun meraklısı değilim ne alabılırım.

8600 gt de 6600gt den daha üst bir ekran kartı idi neden kabul etmediniz.? Farkını mı istediler..

Olmazsa bir adet XFX - 7600GT XXX ED da alabilirsiniz..

Şahsen üye olduğumdan beri kendi sistemimi de buradaki arkadaşların sayesinde kurduğum için farklı fikirlerin olabileceğini düşündüm.Foruma danışmadan ve araştırma yapmadan verilen kartı almak istemedim.Ki 2 saattir forumda araştırdığıma göre 8600gt nin bile bir çok çeşidi varmış verdikleri kart ta para talep etmediler çünkü zamanında benim 6600 gt ye ödediğim fiyat ile aynıydı.

şimdi aklımdakiler dx10 önemli mi ilerde deneme amaçlıda olsa vista düşünüyorum getirileri nedir ? 10 sayfaya ulaşmış bir Palit 8600 gt sonic + konu başlığı var.yada oyunlarla fazla aram yok ucuz bir kart alıp yola devam mı desem.

• seçeneklerin
    1- PAra iadesi alabilirsin
    2- Ürünün yenisini ve ya bir üst modelini isteyebilirsin.
    sürenin dolamsını bekle, 30 iş günü dolunca bulundugun vali yada kaymakamlık makamındaki tüketici hakları hakem heyetine dilekceni ve fatura fotokopini ver. yukarıdaki istediğin seçeneğin birini kazanmış olarka çıkarsın(yenisi yada para iadesi). verilen karar mahkeme kararı sayılır.(fatura tutarı 600YTLden az ise)
    Ben başka bir ürübn için aynı sorunları yaşadım. hiç ilgilenmemişlerdi amma sonradan bnu yola başvurunca müşteri hizmetleri saat başı arayıp özür dilemeye başladılar. (Bu firma hepsiburada.*** du)
  • @golevez33 teşekkür ederim neyse ki resmi makamlara gitmeden sağolsunlar para iadesi yapılacak.(ne şekilde ödeme yapıldıysa aynı şekilde iadesi gerçekleşiyor(muş))

İş şimdi uygun bir ekran kartı şeçmekte.dün akşam ve bugun sahurdan beri ekran kartı sayfalarını ıncelıyorum xfx nasıl marka bılmıyorum ama baya adı geçiyor elimde ki paraya xfx 8600 gt xxx ed alabiliyorum ama hala kararsızım.

Kart bu :http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2009

Yada 6 dolar ucuz olan bu 7600 gt xxx ed http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1721

ATI den yada bir defa ağzım yandı soğudum doğrusu bakalım sonuç ne olacak.

Bu kararsızlığın gözü kör olsun

• Bu Şans meselesi Bende Yıllardır ATI kullanıyorum Gayet memnunum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Bu Şans meselesi Bende Yıllardır ATI kullanıyorum Gayet memnunum

Muhakkak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.