Şimdi Ara

## Lenovo'dan Güç Tüketiminde Cimri Çevre Dostu PC ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Lenovo'dan Güç Tüketiminde Cimri Çevre Dostu PC ##

IBM'in PC departmanını satın alarak sükse yapmayı başaran Çin'in en büyük PC üreticilerinden Lenovo, düşük güç tüketimine sahip olan çevre dostu yeni bilgisayarı ThinkCentre A61e'yi duyurdu. Firmanın yeni bilgisayarı ilk bakışta özellikle eski PC'leri andıran retro tasarımı ile dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Sadece 45 watt'lık güç tüketimine sahip olan bilgisayar üzerinde AMD'nin düşük TDP değerine sahip olan Sempron LE1150 veya Athlon64 X2 BE 2350 işlemcilerinden biri tercih edilebiliyor. %90'ı geri dönüşümü olan materyallerden hazırlanan ThinkCentre A61e üzerinde ayrıca 512MB/1GB bellek ve 80/160GB arasında HDD tercihi yapılabiliyor. Entegre grafik çözümü olarak Radeon X1200'ün kullanıldığı sistemde DVD-RW de standart olarak gelmekte.

399$'dan başlayan fiyatlar ile kullanıcılara sunulan Lenovo ThinkCentre A61e özellikle ofis ve okullar için iyi bir alternatif olabilir.

• Bence yeterde artar bile ofis ve okul için.
  • İğrenç gözüküo
  • neden %90'ı geri dönüşümlü ??? ne zaman çöpe gidecek???
  • niye hep amd - atı çözümleri sunmuş ben onu anlamadım.
  • Hele şükür Çevreyi düşünen bir firma çıktı ASUS tan sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

niye hep amd - atı çözümleri sunmuş ben onu anlamadım.

IBM intele kılda o yüzden
  • quote:

Orjinalden alıntı: wondercrafter

İğrenç gözüküo

Bencede
  • VHS video gibi olmuş, tasarım zayıf.
  • Maliyeti düşük tutmak için fazla kasmamışlar.
  • Fazla tutulacağını sanmıyorum ama Lenovo bu piyasada tutunmak için çok çabalıyor. Umarım daha iyi ürünlerle karşımıza çıkar.
  • Tam bir download bilgisayarı. 45 Watt güç tüketimi çok iyi. Ama tasarımı gerçekten kötü. Sırf download için güzelim bilgisayarımı açık tutmak gücüme gidiyor. Hem çok elektrik yakıyor hem de çok çalıştığı için ömrü azalıyor parçalarının.
  • her okula adsl kampanyası için toplu alınsa 300$ a bile alınır devlet tarafından. Kdv de alınmaz zaten 50-60 ytl ye de monitör tamam işte bir tane core2 li hoca bilgisayarı aldımmı tamamdır 5 000 ytl ye lab kurulur hadi olsun 10000 ytl kayıt sırasına ne akdar para toplanıyor biliyor musunuz?
    Gerçekten faydalı ve kullanılması gereken bir fırsat...
  • bencede intelde olmalıymıs ....
  • ya sacma sacma fanatik fanatik konusuyorsunuz

inteldeki entegre grafik chipleri rezalet x1200 low da cogu oyunu oynatır baya ii yani

45wattlık hangi işlemcisi var intelin?

yani bu kadar abuk subuk bir mantık anlamıyorum intel olsaymıs.

tasarım kötu ama iş yapar bu bilgisayar yani.
    esasında milyarlarca para verip pc den anlamayan tiplerin 1gb die aldıgı vga lardan fln daha iyidir bunun o/b x1200 u
  • quote:

VHS video gibi olmuş, tasarım zayıf.

Evet hatta bizim eski Sony VHS kaset daha güzel duruyor
  • Her$ey tasarım demek degildir.. Ama milletimizde nedense bir ALBENİ fanatikligidir gidiyor..
    Adamlar 45W tüketen pc yapmı$lar ayrıca fiyatıda 399$ özellikleride gayet iyi..
    Ama yok yok olmamı$ abi bunun kasasi.. Pes..
  • sagdaki delikler hoparlör çıkışı galibasolda da kaset yeri var acaba radyosu varmı bu nebiçim bi tasarımdır ya bilgisayar demeye bin şahit lazım
  • Bu tür pclere estetik açıdan daha ziyade maliyet/yapılan iş olarak bakmak çok daha mantıklıdır doğrusu da budur zaten. Hiç bir devlet ofisinde estetik açıdan güzel görünümlü bir masaüstü görmeniz mümkün değil. Ucuz,dayanıklı, az enerji tüketimi ve herşeyden önemlisi IBM logosu kafidir.
  • Kasa olarak IBM in son yatay kasa tipini seçmişler ve aynen kullanmışlar. Düşük Watt tüketimi ve uygun fiyatıyla alınabilir bir ürün. Ayrıca IBM AMD ile anlaşmalı o yüzden AMD kullanıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.