Şimdi Ara

ati 9550 yanlis bios yukleyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kart açmiyorsa muhtemelen uygunsuz bios yuklenmistir..Öncelikle pci vga bir kart bulmaniz gerekiyor..
    sonra bir sistem disketine ihtiyaciniz war ve tabiki kartin orginal bios dosyasi da elinizde olmasi lazim..
    http://www.freewebs.com/guzus/giga.rar
    bu dosyayi indirip sistem disketine acarak kaydedin ...sistem disketindeki autoexec.bat dosyasina su saturi ekleyin:

Gvf12 –p yedek.bin (onceden yedeklediginiz kartin orjinal bios dosyasi)

sonra makinenize pci vga karti ve ati ekran kartinizi balayin monitorden gelen kabloyu öncelikle pci vga kartinize balayin biosdan açilisi flopy olarak secin ...save leyip restart edin bu sirada vga kablosunu pci dan cikarip ati vga kartinizabalayin makine açilirken kesik kesik bir uyari sesi alacaksiniz sistem direkt açilip flopyden okumaya gececek ...Dolayisiyla ati vga kartinizin biosunu yazacaktir..eger yazmaz da tikanirsa sistemi tekrar resart edip sistem flopyden okumaya geçtiinde cok dikkatli bir sekilde pci ekran kartinizi yerinden cikarin bu kez yazacaktir biosu....

kolaygelsin...
    Bu arada ben olayi yasadim bu sekilde cozüm buldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plazma -- 18 Ocak 2005, 21:37:44 >

• thanks
  • Kartın ramleri samsung muydu?
  • saol dostum
    böyle şansızlıklar olursa çok kötü tabiki
    update ederken çok dikkatli olmak lazım
  • ya ben bios yükleyemiyom????
    herzaman yaptığımı yapıyom yok??
    96xt yüklü idi koydum diskete farklı bi 9550 yazdım yok?? yalnış yazdım dedim gene denedim yok?? oğraştım oğraştım yokk?? diskette deflut bios da vardı onu yazdım flashladı sonra reset yaptım bakttım 9550 sorun yok diketteki dosyaları gözden geçirdim gene kurmayı dendim ?? yok olmadı??
    ilginç bi olay
  • Palit ekran kartlarında deneyen var mı bunu?Özellikle samsung ramli olanlarda.
  • bende asus9550var-bios mod yükledim melodi gibi bir şey çaldı fakat halen 9550 olarak görünüyor nasıl yükliyecem 9600pro yu? catalisy yüklüyom acmıyo hata veriyor
  • 9550 kartlara 9600 biosu yuklemeyin ayni marka bile olsa ..neden derseniz veri yollari veya ramler farkli olabiliyor 9600 bios da ... o yuzden modifiye olayini yazdim buraya..
    bende abit 9550 wardi ,karta bi ust modeli olan 9600 biosunu yukledim acmadi ..ben de orjinal biosu tekrar yukledim..ve daha sonrada modifiye ettiim 9550 biosunu yukledim...Su an tabiki 9550 goruyor kart ama 400/500 de mükemmel çalisiyor...

yani demek istedigim illa 9600 yazmasina gerek yok hem yazsa nolur yazmasa nolur ayni performansi verdikten sonra 9550 yazsin...Bosu bosuna riske girmeyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plazma -- 19 Ocak 2005, 17:00:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.