- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER
721 Cevap269347 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

29 Mesaj
12 Eylül 2007; 15:26:19 

Arkadaşlar focus ların bazı gizli özellikleri varmış.
mesele cd çaların 3 ve 6 tuşuna 3-4saniye basılı tuttugunuzda cd çalar 4 kolonuda tek tek test edip çalışıp çalışmadıgını gösteriyormu.( denedim doğru) ayrıca uzaktan camların açılıp kapanması, çocuk kilidi modu vs
bunun gibi daha bilinmeyen gizli özellikler varsa burada toplayalımmı.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

[URL=http://www.yukleresim.com/][IMG]http://www.yukleresim.com/images/nhzxub186ce09az24pn.jpg[/IMG][/URL]

3071 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:01:56 

Mesela SONY teyplerde MENU tuşuna 2-3 saniye basılı tutum gizli menü çıkıyor. CODE soruyor codu girdikten sonra aracın fabrika seri numarası çıkıyor ne işe yarar bilemem.. Ama aynı menude News ve AUX portunu iptal aktif seçeneğide mevcut...

Bu arada aracın emniyet kemer sesini kesmek için kemerin düğmesine 1 sn basılı tutun ses kesilecektir. Ama kontağı kapatıp açınca eski haline gelecektir.

Ama ben Follow me Home özelliğini bir türlü devreye sokamadım... Bu nasıl oluyor? Arabam GHIA bu arada...

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

400 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:02:41 

Cok haklisin kardes
Mutlaka boyle birsey yapalim
Ben de soyle bir katkida bulunayim:
Uzaktan kumandanin kapi acma ve kapatma dugmesine ayni anda 4 sn sure ile basin. Sinyaller yanip sonecektir. Bundan sonra kumandanin acma dugmesine bastiginiz zaman sadece sofor kapisi acilacaktir. 3 sn icinde bir daha basarsaniz diger kapilar acilir. Bu ozelligi iptal etmek icin acma ve kapatma dugmesine ayni anda beraber 4 sn gibi bas. Sinyaller yanip sonecektir. Bu ozellik iptal olur.

quote:

Orjinalden alıntı: tusem

mesele cd çaların 3 ve 6 tuşuna 3-4saniye basılı tuttugunuzda cd çalar 4 kolonuda tek tek test edip çalışıp çalışmadıgını gösteriyormu.( denedim doğru) ayrıca uzaktan camların açılıp kapanması, çocuk kilidi modu vs

2011 C-Max TDCi Titanium-X Buz Beyazı
iPhone 4

400 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:05:14 

Kontagi kapattiktan sonra inerken selektor yaparmis gibi far kolunu cek birak
Follow Me Home devreye girmistir.

quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Mesela SONY teyplerde MENU tuşuna 2-3 saniye basılı tutum gizli menü çıkıyor. CODE soruyor codu girdikten sonra aracın fabrika seri numarası çıkıyor ne işe yarar bilemem.. Ama aynı menude News ve AUX portunu iptal aktif seçeneğide mevcut...

Bu arada aracın emniyet kemer sesini kesmek için kemerin düğmesine 1 sn basılı tutun ses kesilecektir. Ama kontağı kapatıp açınca eski haline gelecektir.

Ama ben Follow me Home özelliğini bir türlü devreye sokamadım... Bu nasıl oluyor? Arabam GHIA bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Estradiol -- 12 Eylül 2007; 16:05:59 >

iPhone 4

137 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:27:12 

Follow me home nedir yav. Bende 2001 focus ghia var, onda da varmı bu özellik.

quote:

Orjinalden alıntı: Estradiol

Kontagi kapattiktan sonra inerken selektor yaparmis gibi far kolunu cek birak
Follow Me Home devreye girmistir.

3071 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:41:12 

Follw Me Home gece arabanı kilitledikten sonra bile yolunu 1 dakika süreyle farlarını yakmasıdır. Böylede evine kadar arabanın ışığıyla güvenle evine gidebilirsin Farlar kendiliğinden sönecektir...

quote:

Orjinalden alıntı: Jeopardy

Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

262 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:45:27 

güzel bi başlık olmuş bende bildiklerimi paylaşayım

sony de fade/bal yazan tuşa batıktan sonra sağ yun tuşuna basarsanır şarkıyı ileri sarıyor.

dsp tuşuna basarsanız üst alt yon tşları ile araçta oturanlara göre sağa sola ağırlık veriyor ve eqlayzırda bu menunun içnde rock pop vb.

uzaktan kumadanın açma tuşuna 2 sefer basıp ikincide basılı tutarsanız tüm camlar açılıyo aynı işlemi kapatma tuşunada yaparsanız tüm açık camları kapatıyo.

eğer aracı çalıştırmadan once yol bilgisayarının set/reset tuşuna basarak çalıştırırsanız aracın test menusune girerseniz bütün ibreler sona vurup tüm aydınlatmalar yanıyo :D birde dijital hız göstergesi çıkıyo. bi sefer denedim ama bence fazla kurcalanmamalı

belki çoğu bilindiktir ama soleyim belki bilmeen arkadaşlar vardır

1274 Mesaj
12 Eylül 2007; 16:57:18 

eski kasa monde larada yeni nesil anahtar alıp istediğin gibi programlıyabiliyorsun,bagajı düğmele açma tüm camları otomatik kapama gibi falan.servisde bilgisayardan bunları yüklüyorlar....kısaca full donanım diye aldığınız şeyler servisde bilgisayarın board computerine girilerek yapılıyor.....

Barış medeniyetle gelir,cahillik insan olmayı öğrenmekle gider.......if we still need protection from each other of US than when will be or how could be named human or humanity hard to be named human.

62 Mesaj
12 Eylül 2007; 17:43:26 

F1 lerde Follow me home yok

quote:

Orjinalden alıntı: Jeopardy

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

62 Mesaj
12 Eylül 2007; 17:47:30 

F1 lerde Km sayacini sifirlayan dugmeye basili tuttuktan sonra kontagi cevirirseniz servis menusu diye gizli bir menu cikiyor. Yanlis hatirlamiyorsam ayni dugmeye basarak menude dolasabiliyorsunuz.

quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotusshine -- 12 Eylül 2007; 17:48:20 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4501 Mesaj
12 Eylül 2007; 22:30:18 

konuyla çok alakalı mı ama yol bilgisayarının anlık yakıt tüketimini göstermesi için yazılım yüklemesi yapılabiliyor mu? 2008LERE koymuşlar ama 2007lerde yok

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

3913 Mesaj
12 Eylül 2007; 22:59:10 

hareket edince otomatik kapı kitleme yok herhalde focusta??

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.

400 Mesaj
12 Eylül 2007; 23:04:05 

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaslar?
Bu bence buyuk bir eksiklik...

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

iPhone 4

163 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:15:55 

niko jr ;focus 1'de böyle bir özellik mevcut fakat ayarlanması lazım 'ford focus zetec s' başlıklı forumda detaylı olarak bulabilirsiniz f2 de varmı bilmiyorum ama mutlaka ondada vardır

86 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:18:43 

arkadaşlar 2000 focus ghia var.arabama binip hareket ettiğim an bir iki dakika içinde kapılar kendil
ğinden kitleniyordu ama şimdi olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

Jandarma Onbaşı İç Güvenlik Timi KARS SELİM AKÇAKALE

3071 Mesaj
13 Eylül 2007; 7:30:04 

Dostum konu başlığındaki GHAI yazısını GHIA olarak düzeltirmisin
quote:

Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

170 Mesaj
13 Eylül 2007; 10:14:02 

quote:

Bu özellik var, ayarlanması:

competan'dan alıntıdır:
Araca binilip kapılar kapatılır
Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!
Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç
Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir.
Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.
Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir)
Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır.
Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.
Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

62 Mesaj
13 Eylül 2007; 11:57:07 

Simdi denedim yemedi

quote:

Orjinalden alıntı: murtleb2

competan'dan alıntıdır:
Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!
Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç
Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir)
Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır.
Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.
Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

3071 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:08:12 

Evet ilk yardım gerektiğinde dışardan açılamaz ama motor stop ettiğinde kapıların kilitlerinin açılması gerekmezmi?

quote:

competan'dan alıntıdır:

Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

29 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:14:58 

Her özellik her modelde yok sanırım. bu yazdıklarınızın hepsi benim 2004 ghia da var..

[URL=http://www.yukleresim.com/][IMG]http://www.yukleresim.com/images/nhzxub186ce09az24pn.jpg[/IMG][/URL]

170 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:21:51 

Benim asıl merak ettiğim FII lerde kapıalrı kitlemeden bagajı kitlemenin bir yolu var mı? Çok sakat yapmışlar, trafikte durduğunda bagajı açabilir isteyen. Saçma bişey yapmışlar.

137 Mesaj
13 Eylül 2007; 15:08:08 

Arkadaşlar F1, F2 dedikleriniz kasa modelleri heralde. Hangi yıllar arası F1 oluyo acaba?

Bir de otomatik çocuk kilidini yapamadım benim arabada. 2001 Ghia. Yani araba içerdeki kilitten kitleniyor ama açılmıyor, ancak anahtardaki kumandadan açılıyor. Benimki bozuk mu yoksa normali mi böyle.

Ayrıca sadece şöför kapısının açılması olayıda olmadı.

16 Mesaj
13 Eylül 2007; 16:12:21 

SORU: Düz yoldaki hızınla rampada devam edersen devir yükseliyor.Fakat CC ile giderken rampadada devir yükselmiyor.sanki hizla birlikte devirde sabitleniyor.Neden devir yükselmiyor? Focusa ilişkin bir özellikmidir?

focus sedan ghia tdci 2007 tonik mavi

3913 Mesaj
13 Eylül 2007; 16:36:03 

quote:

competan'dan alıntıdır:

hocam sürücü kapısının üstündeki kilit di mi? kumandanın üstündeki değil ???

262 Mesaj
13 Eylül 2007; 16:54:27 

quote:

hocam sürücü kapısının üstündeki kilit di mi? kumandanın üstündeki değil ???

focus 1 forumunda almıştım bunu yazdığım yerede aldığım yeri not düştüm linkinide vereyim burdan

http://forum.donanimhaber.com/m_4548043/tm.htm ilk sayfada 5 6 satır aşağıda yazıyo

3913 Mesaj
13 Eylül 2007; 17:11:53 

conpetan sende focus 2 var, acaba bu formül sende işe yaradı mı? focus 1 forumundan alınmış olduğu için kıllandım.

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.

262 Mesaj
13 Eylül 2007; 17:54:48 

quote:

conpetan sende focus 2 var, acaba bu formül sende işe yaradı mı? focus 1 forumundan alınmış olduğu için kıllandım.

bunun focus 2 için olanlarıda var ama nerde okuduğumu bi hatırlasam artık focus ismi gördükmü forum net icene karıştı nerde ne var ? ben denemedim ama

edit: sanırım kumandadan programlanmayıp serviste program yüklüyolardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conpetan -- 13 Eylül 2007; 19:09:32 >

163 Mesaj
13 Eylül 2007; 18:47:21 

jeopardy F1 FOCUS'UN ilk kasası F2 FOCUSUN yeni kasası olarak kullanılıyor forumlarda F1 1999-2005 yılları arasında bulundu Türkiye'de 2005'in mart ayından itibarende yeni kasalar piyasaya çıktı

4501 Mesaj
13 Eylül 2007; 19:57:25 

servislerde yardımcı olmazlar mı programlama hakkında..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

111 Mesaj
14 Eylül 2007; 1:21:03 

quote:

competan'dan alıntıdır:

bende olmadı bu maalesef, focus2 ama ghia değil.

29 Mesaj
14 Eylül 2007; 13:47:12 

Yaaa bişii merak ettim. 2004 focus ghia larda emniyet kemeri ikazı yokmuu_?

1129 Mesaj
14 Eylül 2007; 13:52:10 

Ah Şunlar Ambiant Da Da Olsaaa

KALSADA SON NEFES YİNEDE ES-ES Never Change Sony Ericsson And Es-Es
-ESKİŞEHİR-

2594 Mesaj
14 Eylül 2007; 14:11:36 

quote:

competan'dan alıntıdır:

Selamlar,

Bu işlemin işe yaraması için serviste bu fonksiyonun aktif hale getirilmesi gerekiyor.
Ancak ilk yardım hususundan dolayı ford 2004 sonunda bu işlem menüsü servis pc lerinden kaldırdı.
2004-2005 model aracı olanlarda aktif durumdakilerde çalışıyor olabilir.

Tavsiye etmemekle beraber. Emniyet kemeri ikazını sürekli kesmek için, 9 kez kemer düğmesine yada kemeri takıp çıkarmak yeterli olur.
ancak ön airbaglerde iptal olacaktır.Geri alamak için aynı işlemi tekrarlamak gerekiyor.

Herkese iyi sürüşler dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 14 Eylül 2007; 14:13:06 >

i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* XFX 7870 GDDR5 2GB CROSSFIRE + 480GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2013 FOCUS SEDAN TDCI 115HP STYLE+2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

1124 Mesaj
14 Eylül 2007; 14:55:01 

quote:

Orjinalden alıntı: crunch_xxx

Ah Şunlar Ambiant Da Da Olsaaa

üzülme arkadaşım zaten hemen hemen hepsi var. 50 Ytl ya cam modüllü bir alarm taktırıyorsun cam acma kapama dahil hepsi oluyor. Otomatik kapı kilitleme, Teyp özellikleri hepsi 2001 ambiante GP de mevcut zaten.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

464 Mesaj
18 Eylül 2007; 21:20:05 

merhabalar
2002 ford focus ghai nın koltukları ısıtmalımı
ısıtmalı ise bunu nasıl anlayacağız malum aracı yeni aldık daha çözemedik
başka gizli kalmış özellikler mevcut mu saygılar

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi

6006 Mesaj
18 Eylül 2007; 21:30:09 

http://forum.donanimhaber.com/m_4548043/tm.htm

bi göz atmanızı öneririm

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

464 Mesaj
18 Eylül 2007; 21:43:19 

2002 comfort hatcback var dediklerinizin hiç biri işe yaramıyor otomatik cam kapatma filan

Aşk beni hep değiştirecek..
N0th!nq .. Jdm.style.

6006 Mesaj
19 Eylül 2007; 0:44:57 

kapı kapatma düğmesie basılı tut 3 sn kapanır

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

464 Mesaj
19 Eylül 2007; 1:55:34 

deniyicem inşallah olur ya

Aşk beni hep değiştirecek..
N0th!nq .. Jdm.style.

312 Mesaj
24 Eylül 2007; 5:44:15 

quote:

Yaaa bişii merak ettim. 2004 focus ghia larda emniyet kemeri ikazı yokmuu_?

Arabamı çok sevmemin sebeplerinden ikisi emniyet kemeri uyarısı olmayışı ve hız götergesi üzerinde 30, 50 km çizgilerinin kırmızı olmayışı. Daha binlerce sebep var ama konuyla ilgili olan ikisi bunlar. Cihaz benim tercihlerime saygı duymalı. Megane II yi bir kaldırımdan ötekine park edene kadar beyninize .... Ben zaten normal kullanımda kemersiz kendimi çıplak gibi hissediyorum ama tercih bizim olmalı.

Yüce ırkım ne yapıyor? Sanayiden toka al deliğe tık, veya kemeri koltuğun arkasından dolandır, birsürü maymunluk.

Bu araç saygı sınırlarını aşmadan sürücüye tüm teknik desteği sunar. Fazlası cıvıyor. Hah aklıma geldi, sevgili aracımızda kısa far gösterge lambası diye bi saçmalıkta yok. Far yanıyorsa yanıyordur. Uzunsa gözüne zaten mavi bir ışık giriyor götergenin ortasında. Değilse hangi güzel insan göstergeden "farım yanıyo muuu?" diye kontrol eder ki? Gözünü sevdiğim focus...

Herkese selam..

2000 Focus 1.6 HB Derin Lacivert

621 Mesaj
24 Eylül 2007; 15:56:17 

quote:

Benim asıl merak ettiğim FII lerde kapıalrı kitlemeden bagajı kitlemenin bir yolu var mı? Çok sakat yapmışlar, trafikte durduğunda bagajı açabilir isteyen. Saçma bişey yapmışlar.

Senin için bir çözüm var hocam.. Bu özelliği de çok kişi bilmiyor.. ARAÇ KİLİT AÇMA MODUNU DEĞİŞTİRME

Fabrika çıkışı varsayılan olarak uzaktan kumandanın açma düğmesine bastığınızda 4 kapıyı birden açıyor.

Eğer kumandalı anahtarda açma ve kapama düğmelerine aynı anda basar ve 4 sn. basılı tutarsanız, araç kapı açma modu değişiyor. Bu durumda kumandalı anahtarda açma düğmesine 1 kere basarsanız YALNIZCA soför kapısı açılıyor. Diğer kapıları da açmak isterseniz açma düğmesine arka arkaya 2 defa basıyorsunuz.

Eski moda geri dönmek için yukarıda tarif ettiğim mod değiştirmeyi tekrarlamanız yeterli.

2005 Ghia Focus1 aracımda böyleydi. Şu anda 2005 Focus2 kullanıyorum ama hiç denemedim (Niye denemedim ki ???) Ama çalışırsa seyahat sırasında bagajın açık olma problemi olmaz sanıyorum.

400 Mesaj
24 Eylül 2007; 16:08:37 

Bu özellik Focus II'lerde de var.
Ve ben bu modu kullanıyorum. Memnunum.
Yani ilk basışta sadece sürücü tarafı açılıyor. 2 sn içinde basarsanız diğer kapılar açılıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: ksiyasal

Eğer kumandalı anahtarda açma ve kapama düğmelerine aynı anda basar ve 4 sn. basılı tutarsanız, araç kapı açma modu değişiyor. Bu durumda kumandalı anahtarda açma düğmesine 1 kere basarsanız YALNIZCA soför kapısı açılıyor. Diğer kapıları da açmak isterseniz açma düğmesine arka arkaya 2 defa basıyorsunuz.

Eski moda geri dönmek için yukarıda tarif ettiğim mod değiştirmeyi tekrarlamanız yeterli.

iPhone 4

3071 Mesaj
26 Eylül 2007; 5:38:01 

Gizli bir özellik deil ama farketmemiş arkadaşlar olabilir. FII Ghialarda torpido içinde soğutucu açma kapama mekanizması var. Bende bir süre farketmemeiştim. Niye torpido soğutmuyor diye. Boşalttım torpidoyu baktım orda bir mekanizma var. Çevirdim onu, torpidoya klimadan direk buz gibi hava gelmeye başladı. Mutlu oldum bende.

Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

312 Mesaj
26 Eylül 2007; 20:07:47 

Focus işte. Adamı bıktırmadan kademe kademe mutlu ediyo.

4501 Mesaj
26 Eylül 2007; 23:32:34 

Yol bilgisayarı yazılımı güncellenebiliyormu?

621 Mesaj
27 Eylül 2007; 15:50:40 

Denedim, malsesef bagaj kapağı her durumda açık kalıyor. Arabayı içeriden kilitlemekten başka çare yok gibi...

quote:

Senin için bir çözüm var hocam.. Bu özelliği de çok kişi bilmiyor.. ARAÇ KİLİT AÇMA MODUNU DEĞİŞTİRME

Fabrika çıkışı varsayılan olarak uzaktan kumandanın açma düğmesine bastığınızda 4 kapıyı birden açıyor.

2005 Ghia Focus1 aracımda böyleydi. Şu anda 2005 Focus2 kullanıyorum ama hiç denemedim (Niye denemedim ki ???) Ama çalışırsa seyahat sırasında bagajın açık olma problemi olmaz sanıyorum.

990 Mesaj
27 Eylül 2007; 16:02:58 

F1'lerde araç çalışırken, kontağı tekrar çevirmeye çalıştığınızda buna izin vermiyor

Honda Civic Type-R (Ep3)
Otomobil Test Garajı

312 Mesaj
27 Eylül 2007; 17:49:16 

TYR bu BROADWAY'de bile olan özelliği sevdiğine göre bu arabanın her köşesini sevmişsin demektir.

Ben bir iki tane daha yazayım o zaman:

Manuel vitesi 5. vitesten geri vitese direk geçiremezsiniz kilit var. 3'le 4'ün arasına "tam boşa" alıp kilidi çözmek lazım.

İç lamba "kapıyla yanıp sönme modunda" arabaya bindiğinizde kontağı açana kadar gecikmeli söner. Kontak açıksa kapı kapanınca hemen söner.

Yine iç lamba farlar açıkken kontak kapatılırsa kapı açılmadan yanar. (Bu adamın gece gece ışığa ihtiyacı vardır diye) Farlar kapalıyken kontak kapatılırsa yanmaz, kapının açılmasını bekler. Ya da farlar açık geldiniz, stop etmeden önce farları kapatıp 20 saniye beklerseniz, kontağı kapattığınızda yine iç lamba yanmaz.

Yorgundunuz ve iç lambayı "tam açık" modunda unutup eve gittiniz, 1 saat sonra söner. Aynı şekilde bagaj kapağınız yarım açık kaldı ve bagaj içi lambanız yanıyorken bıraktınız, 1 saat sonra o da söner.

Bu sohbet bitmez..

990 Mesaj
27 Eylül 2007; 17:59:06 

Burç
Işıklar söndüğü gibi teypde otomatikmen kapanır

Honda Civic Type-R (Ep3)
Otomobil Test Garajı

312 Mesaj
27 Eylül 2007; 18:06:39 

Lézet eyler. (Azeri aksanıyla)

990 Mesaj
27 Eylül 2007; 18:09:04 

AVC yazılmıştır sanırım

Honda Civic Type-R (Ep3)
Otomobil Test Garajı

4501 Mesaj
27 Eylül 2007; 19:33:30 

AVC ne

quote:

Orjinalden alıntı: TYR

AVC yazılmıştır sanırım

3071 Mesaj
27 Eylül 2007; 19:38:24 

Bende bi kaç örnek vereyim. Otomatik vitesi P ye atmadan anahtarı çıkaramazsın. düz yolda giderkene R ye vitesi atamassın ( atarsında vitesteki tetiğe basmaman lazım gelmektedir ) Bu arada arabanın yol bilgisayarı serviste güncelleniyor. Otomatik vites de yokuş tırmandığında araban bayıldımı, bi bilek hareketi ile vitesi sağa ileri yaptınmı araba fırlar.

Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

400 Mesaj
27 Eylül 2007; 21:58:00 

Ben de denedim.
Açık kalıyor maalesef.
Ne güzeldi Focus I.. Sadece anahtardan ve içeriden açılabiliyordu...
quote:

Denedim, malsesef bagaj kapağı her durumda açık kalıyor. Arabayı içeriden kilitlemekten başka çare yok gibi...

iPhone 4