Şimdi Ara

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
29
Favori
456.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bayramda izmire giderken Hb arabama bir kamyonet dolusu yuk sığdırabildim bagajdaki ara bölmeyi çıkarınca..sedanlarda bu adar yuk taşınamaz..dolayısıyla ilelerin bence HB tercih etmesi lazım
  • Hb lerin yol tutusu sedan lara göre çok çok iyi.Ve sedanların arka cam uzun olduğu iiçin arkada oturanın başına güneş gecebiliyo
  • kullanım şeklinize bağlı olarak anlık yakıta göre 20 km de yada 5 dk.da bir değişiklik gösterir menzil... menzil 0 a yaklaştırmak bile risktir ki siz altına indik diyosunuz... yakıt pompası ve enjektörlerde problem yaşayabilirdiniz...
    ben sakin kullanımda 920 km yaptım full depoyla ama 0 ı görerek değil... 55 lt.lik benzini 2 seferde tamamlayarak hesapladım...
    tavsiyem sizdeöyle yapın ve hesaplayın...
    quote:

Orjinalden alıntı: emre1662

abi şey geldi ya aklıma ..biz arabayı bayramdan 1 gün önce aldık dpoyu full ledik..yol boyuncada nerdeyse full klimayla gttik antalyaya...800-850 km yap tı..ama menzild farkl yazıodu da kafam karıştı....menzile pek güvnilmşyo heralde menzil 0 a indiikten sonrada baya yol yaptık....sizce normal mi?? siz 1 depoyla ne kadar yol yapıosunuz?** tabi benim olayım şehir dışı olduundan biraz da farklı galiba?

• quote:

Orjinalden alıntı: emre1662

abi şey geldi ya aklıma ..biz arabayı bayramdan 1 gün önce aldık dpoyu full ledik..yol boyuncada nerdeyse full klimayla gttik antalyaya...800-850 km yap tı..ama menzild farkl yazıodu da kafam karıştı....menzile pek güvnilmşyo heralde menzil 0 a indiikten sonrada baya yol yaptık....sizce normal mi?? siz 1 depoyla ne kadar yol yapıosunuz?** tabi benim olayım şehir dışı olduundan biraz da farklı galiba?

Ben hiç yol yapamadım çünkü benzin almadığımdan benzin pompası arızalandı araçım lpg li sonuç 435 ytl pompa parası normalde 600 ytl imiş o an kampanyaya dek gelmişiz. Tatsızlık yaşamaman için araçını benzinsiz bırakma.

• quote:

Orjinalden alıntı: 06DF006
    Ben hiç yol yapamadım çünkü benzin almadığımdan benzin pompası arızalandı araçım lpg li sonuç 435 ytl pompa parası normalde 600 ytl imiş o an kampanyaya dek gelmişiz. Tatsızlık yaşamaman için araçını benzinsiz bırakma.

Geçmiş olsun Karakoç..
    Sebebini biliyorsun artık değil mi :?
  • 1000 nasihatten evla musibet bu olsa gerek. Başka arkadaşlara musibet gelmeden nasihatlerimizi paylaşmak dileğimiz.
  • Dün gece Tem otoyolundan eve gidiyorum. Malum Cruise le seyir halindeyim. Hızımı 90 a bıraktım. Baktım 90 lada gidilmiyor. + ya bastım. Hızı 110-120 arasına getirdim. Sol şeritteyim. Baya bi süre aynı hızda seyir ettim. Ben unutmuşum tabi hızımı artırdığımı. Trafik younlaştığı sıralar frene bastım. hızımı 70 e kadar düşürdüm. Direksiyondaki res düğmesine batım tekrar 90 a çıkim diye bi baktım 90 ı aşmaya başladı gitti 115 e fırladı araba. Birden şaşırdım noluyo diye. çünkü araba normalde 70 den 90a res düğmesine basıldığında bu kadar çabuk ivmelenmiyordu. Ama 70-115 arasını kapamak için inanılmaz ivmelenme gösterdi. Aslında benim düşüncem CC daha çok otomatik arabalarda konforu ortaya çıkıyor. Ayrıca CC de kullanmak benzin sarfiyatınıda düşürüyor. Bazı arkadaşlarımda CC özelliği olmasına rağmen tercih etmiyorlar. Alışamadıklarından yakınıyorlar. Yanlız uzun yolda CC yi açtığınızda sakın uykuya dalmayın.

Harkese iyi sürüşler...

• evet..cc de ivmelenme çok daha fazla..benim de dikkatimi çekti..koltuğa yapıştırıyor insanı :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

evet..cc de ivmelenme çok daha fazla..benim de dikkatimi çekti..koltuğa yapıştırıyor insanı :)

Ben çok test ettim bunu.. 90'a sabitlemiş giderken 70'e düşüyor ve tam gaz bastıktan sonra res'e basıyorum.. res'e basar basmaz benim tam gazımdan daha fazla gaz verdiğini hissediyorum..
    Bizim gaz pedallarının bi yerinde bi ayar falan mı var ki.. CC sonuna kadar asılıyor gaza :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Geçmiş olsun Karakoç..
    Sebebini biliyorsun artık değil mi :?

Evet özyürek artık gözüm sık sık benzin göstergesinde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burç9889

1000 nasihatten evla musibet bu olsa gerek. Başka arkadaşlara musibet gelmeden nasihatlerimizi paylaşmak dileğimiz.

Evet burç bende yaşadığımı başkalrı yaşamaması için sizlerle paylaştım
    Daha çok nasihatlerinize ihtiyacımız olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Dün gece Tem otoyolundan eve gidiyorum. Malum Cruise le seyir halindeyim. Hızımı 90 a bıraktım. Baktım 90 lada gidilmiyor. + ya bastım. Hızı 110-120 arasına getirdim. Sol şeritteyim. Baya bi süre aynı hızda seyir ettim. Ben unutmuşum tabi hızımı artırdığımı. Trafik younlaştığı sıralar frene bastım. hızımı 70 e kadar düşürdüm. Direksiyondaki res düğmesine batım tekrar 90 a çıkim diye bi baktım 90 ı aşmaya başladı gitti 115 e fırladı araba. Birden şaşırdım noluyo diye. çünkü araba normalde 70 den 90a res düğmesine basıldığında bu kadar çabuk ivmelenmiyordu. Ama 70-115 arasını kapamak için inanılmaz ivmelenme gösterdi. Aslında benim düşüncem CC daha çok otomatik arabalarda konforu ortaya çıkıyor. Ayrıca CC de kullanmak benzin sarfiyatınıda düşürüyor. Bazı arkadaşlarımda CC özelliği olmasına rağmen tercih etmiyorlar. Alışamadıklarından yakınıyorlar. Yanlız uzun yolda CC yi açtığınızda sakın uykuya dalmayın.

Harkese iyi sürüşler...

Ya cahilliğimize bağışlayın da bu cc nedir. Bizim araçlarda da var mı dır?

• quote:

estağfurullah, biz de anamızın karnında öğrenmedik. Cruise Control demek cc. Cruise seyir demek türkçe, yani gaza basmana gerek olmadan, sabit hızda gitmeni sağlayan bir sistem. uzun yolda işe yarıyor. Direksiyon kenarındaki tuşlardan aktive ediliyor. Ghia donanımında standart.
  • quote:

CC=Cruise control
    Aslında seninkine de takılabilir..
    Ben kendiminkine ve ortağımın 1,6 2001 Ghia'ya taktım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

quote:

estağfurullah, biz de anamızın karnında öğrenmedik. Cruise Control demek cc. Cruise seyir demek türkçe, yani gaza basmana gerek olmadan, sabit hızda gitmeni sağlayan bir sistem. uzun yolda işe yarıyor. Direksiyon kenarındaki tuşlardan aktive ediliyor. Ghia donanımında standart.

Hangi modellerde standart benim focus 2002 Ghia.
    Özyürek senin focusa takılır demiş o zaman yok demekki.

• quote:

Hangi modellerde standart benim focus 2002 Ghia.
    Özyürek senin focusa takılır demiş o zaman yok demekki.

Eski kasaların hiç birinde yok..
  • ozyurek, senin ortağın 1.6'ya ne zaman ve kaça taktırdınız? Dijital göstergede 99 kmh sabit hızda uzun yol yaptıkça sağ topuğum kulaklarımı çınlatıyor. Gerçi ben sürüş zevki ve yol sonunda yakıt ibresinin görüntüsüyle karışık zafer hissiyatından memnunum ama pedal kontrolünü elektronik algılı bir servoya devretmekten çok rahatsız olmam diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burç9889
    ozyurek, senin ortağın 1.6'ya ne zaman ve kaça taktırdınız? Dijital göstergede 99 kmh sabit hızda uzun yol yaptıkça sağ topuğum kulaklarımı çınlatıyor. Gerçi ben sürüş zevki ve yol sonunda yakıt ibresinin görüntüsüyle karışık zafer hissiyatından memnunum ama pedal kontrolünü elektronik algılı bir servoya devretmekten çok rahatsız olmam diye düşünüyorum.

Merhaba Burç,
    7. ayda taktım.. Kiti, kargo dahil 145 dolara aldım.. Başka da harcamam olmadı.. Valla ben 2 yıla yakındır kullanıyorum.. Yorgunluğu % 50 azalttığına inanıyorum.. Hiç gösterge takip etmiyorsun, ayak tamamen serbest, Tamamen yola odaklı oluyorsun..
    Bi de benim gaz pedallı sertti ki, bu özellikle benim için sanki bir şoför tutmuşum gibi oldu..

Benim montaj detayları burada
    http://www.ozyurek.org/cc/cc.htm

Ortağımın 1,6 için montaj detayları burada
    http://www.fordclubtr.com/forum/index.php?showtopic=158274&hl=

• Bence imkanı olan CC taktırsın derim. Yanlız bir alıştınmı bırakamıyorsun. Sonraki alacağın arabalardada bu özelliği ararsın..
  • 2008 makyajlı focusta cc yok galiba ya yerini değiştirdiler yada kaldırdılar resimlerde tuşlar gözükmüyo.Bilgisi olan varmı??
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.