Şimdi Ara

## AMD Phenom FX-80 Ekim Sonunda Gelebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Phenom FX-80 Ekim Sonunda Gelebilir ##

AMD'nin yeni nesil Phenom işlemci ailesinin üst grubunu Phenom FX serisi oluşturacak. Çift işlemcili FASN8 platformu için geliştirilen Phenom FX serisi işlemciler Soket F formunda olacaklar. Fakat AMD bir süre önce aldığı bir karar ile Phenom FX serisinin giriş modeli olacak FX-80 modelini soket AM2+ formunda hazırlamaya karar verdi. Bunun nedeni çok basitti zira rakibi Intel'in en pahalı extreme işlemcileri bile bugün 80$'lık anakartlar ile çalışabilirken AMD'nin Phenom FX serisini tümüyle soket F formunda hazırlaması ve bu soketi uygun (fiyatları muhtemelen yüksek olacak) soket F anakartlar ile kullanılması firmanın en iddialı işlemci modellerinin yaygınlaşmasının önünde adeta bir engel teşkil edebilirdi.

Daha önce verdiğimiz bir haberimizde AMD'nin Ekim ayı içerisinde bir miktar Phenom işlemcisini piyasaya sürebileceğini açıklamıştık. Yeni gelen bilgilere göre AMD, soket AM2+ formundaki Phenom FX-80 işlemcisini Ekim ayının sonuna doğru satışa sunabilir. Yoksa Phenom serisi işlemciler için resmi lansman tarihi Aralık ayının hemen başı olarak planlanmış durumda. Phenom FX-80 işlemcisi muhtemelen 2.4GHz'lik saat hızı ile gelecek. 2MB L2 ve 2MB L3 belleğe sahip olacak işlemci ayrıca HT 3.0 desteğini de yanında getirecek. Geriye dönük olarak soket AM2 formundaki anakartlar ile de (HT 3 desteğin yoksun olarak) kullanılabilecek yeni işlemciler için AMD özellikle RD790 platformunu tavsiye edecek bunun da altını çizelim.

• ## AMD Phenom FX-80 Ekim Sonunda Gelebilir ##

fx forever efsane geri dönüyor

şu amd biraz bastırsada işlemci fiyatları düşşe artık
    sonunda intele geçicem
  • sende terfiyi hakettin artık
  • demekki ekimin sonunda rekabet başlayacak rd790 fx-80 ikilisi çok başarılı olacak
  • AM2 hopp çöpe!!
  • Hocam seninde artık kullanıcı adı değiştirme zmnın geldi o zmn fx80 diye acaba bunla beraber diğer işlemcilerde düşüş yaşanıcak mı amdde
  • fiyatlar ilk zaman yüksek olur ancak yazada doğru filan alınır seviyelere gelir bence
  • Amd den çok yerinde bir hareket Farklı yapıdaki teknolojileri istediği platforma dönüştürebilmesi de K10 mimarisinin güzelliklerinden..Barcelona AMD'yi alışkın olduğumuz rekabetçi konuma tekrar getirecektir.Bu arada Launch Webcastte özellikle Rick McCallumun konuşması gerçekten çok güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkona -- 12 Eylül 2007; 17:42:49 >
  • bu amd nin soket değiştirme hastalığından kurtulması lazım...
  • soket f vardı zaten
  • artıkı bi cıksın da neyin nesiymiş bi gorelim bi cıkamadı amd ...
  • Bekleme modu
  • ayar etme amd göster artık şu skorları.
  • Bi Aralıkta çıkacak diyorlar bi Ekim diyorlar, bu haberlerden hangisi doğru yahu? Hadi diyelim Ekim sonunda çıkardı FX-80'i, AM2+ anakart yok daha piyasada muhtemelende ekim ayında bir elin parmak sayısını geçmeyecek piyasadaki modeller. O zaman AMD bu işlemcileri millet alsın turşusunu kursun diyemi Ekim ayında piyasaya sürüyor, hadi Kasım ayında sürer anlarım ama Ekim ayı erken bana göre.

Zaten bu aralar AMD'yi anlamak mümkün değil.
  • AMD'nin FX-80 modelini soket AM2+ formunda hazırlamaya karar vermesi çok akıllıca bir hamle olmuş.amd beni şaşırttı.
    haber için teşekkürler.
  • HT3 yoksa performasını nasıl olacağını merak konusu
  • sabırsızlıkla bekliyorum çıkmasını, bakalım diğer işlemci fiyatlarını da etkileyecek mi yeni işlemcilerin piyasaya çıkması? ya da anakartları ucuzlatacak mı?
  • neden kimse penryn i bekleyip çıkarmadığı için intele yüklenmiyor??? çıkarsın artık intel şu penryn i de görelim .. bakalım 45nm nasıl oc oluyormuş??? hep AMD hep AMD biraz da penryn bekleyin yahu... yokmu koca DH'de penryn bekleyen bir Allahın kulu??? niye intele yüklenmiyorsunuz habire garibana yükleniyorsunuz??? pazar paylarına baksanıza arada dağlar kadar fark var yahuu.. rahat bırakın AMD yide kendini telaşa vermesin zaten öylede gözükmüyor ya hani neyse ben artık bırakıyorum AMD yi beklemeyi artık penryn gelsin onu bekliyorum... bakarsınız 3GHz rahat oc ile rahat 5Ghz görür kimbilir benim için önemli olan zaten SSE4 başka bişii değil...

• Bakalım FX-80, QX6850 leri yere serebilecekmi

Birde fiyatı ne kadar olur tahminen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 13 Eylül 2007; 0:34:03 >
  • Phenom x4 ler ne zaman çıkacakkkkk...Çıksın artıkkk...Raikonnen in kafasında görmekten bıktık PC mizde görmek istiyoruzz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.