- x
PROTON GEN2 NASIL BİLİRSİNİZ ?? :)
119 Cevap70879 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2007; 10:11:18 

arkadaşlar proton gen2 alıcam 2007 model araba çok iyi ve çok seri yalnız tek kötü tarafı yedek parçasının ve 2 ci el piyasasının kötü olduğunu biliorm sizce nasıl bi arabadır proton serisi veya proton önerilerinizi ve değerledirmelerinizi bekliorm şimdiden tşkler

Motor hacmi 1597 cc
Silindir çapı x strok 76 mm x 87.3 mm
Motor Gücü (azami) 110 HP (82 kW) / 6000 d/dak
Azami Tork 148 Nm / 4000 d/dak
Azami Hız 190 km/h
Yakıt Enjeksiyon Sistemi MPI (çok noktadan enjeksiyon)
Ön süspansiyon Mc Pherson & viraj çubuğu
Arka süspansiyon Çok Noktadan bağlantılı sistem ve viraj çubuğu
Lastik ve jantlar 195/55R15 lastik ve 6.5JJ x 15 inç jantlar
Fren Ön hava kanalcıklı 4 tekerlekte disk frenler
Uzunluk 4310 mm
Genişlik 1725 mm
Yükseklik 1435 mm
İz genişliği (ön/arka) 1475 mm / 1470 mm
Dingil mesafesi 2600 mm
Boş Ağırlık 1170 kg 1195 kg
Şanzıman Manuel
CO2 emissions (g/ km)**: 172
Yakıt Tüketimi*: Şehir Dışı: 5.5 lt/100 km
Yakıt Tüketimi*: Karma: 7.2 lt/100 km
Yakıt Deposu Hacmi 50 litre
Bagaj Hacmi 370 litre / 700 litre ( koltuklar yatık )

* 1999/100/EC normlarına göre yapılan test sonuçlarıdır.

** 93/116 NO.LU AET NORMLARI LT/100KM

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _cisse_ -- 12 Eylül 2007; 11:13:27 >

84 Mesaj
12 Eylül 2007; 14:49:24 

Bende bu aracı çok merak ediyorum geçen hafta izmir balçova da geçen günlerde de bjk çarşı da bir tane gördüm onun dışında trafikte nerdeyse hiç yok.
Bir ara kampanya yapmışlar hatırladığım fiyatını 21 22 bine kadar çekmişlerdi de yinede satmamıştı.

Uzaklaştırılmış
12 Eylül 2007; 16:36:02 

arabaya bindim süperdi hızı sürüşü yol tutuşu mükemmel sizlerinde bilgilerini almak istedm

464 Mesaj
13 Eylül 2007; 5:07:42 

bünyesinde lotus gibi bir markayı barındıran malezyalı üreticinin lotus'dan miras aldığı birçok teknolojiyi kullanarak lotus ile ortak geliştirdiği ve adını duyurduğu kitleyi artırmayı hedefleyen modeli.

bence güzel. eğer yedek parça ve servis + ikinci el olayını iyi düşünüp hesapladıysanız güle güle kullanın derim.

ama ben sizin yerinizde olsam ikinci eli zaten zayıf olan bu arabayı, ikinci el olarak almayı düşünürdüm. böylece ucuza alacağınız aracı kullanır, 1-2 sene sonra da yine ucuza zararsız verirsiniz. diğer türlü aracı teslim aldığınız bayiden çıkardığınız anda zararınız %40'a yakın olacaktır.

her markanın ikinci elde kaybettiği bir değer var. ben daihatsu hastası olduğum için fiyatları hep takip ediyorum. 1 yaşında, 20.000 km altındaki daihatsu modelleri %30-35 değer yitiriyor. bu durumda proton'un da %35 oranında değer yitirmesi şaşırtıcı olmayacaktır. dolayısıyla bugün 30.000 ytl satış fiyatı olan bir proton'un ikinci el piyasası bana göre 20.000 civarındadır. üstünü isteyenin satabileceğini sanmıyorum. önünde sonunda bu fiyatlara vermek durumunda kalacaktır. dediğim gibi, ben olsam ikinci el alırım.

Daihatsu Aşkına

464 Mesaj
13 Eylül 2007; 6:17:10 

bu ilanın sahibi 20.500 acil yazmış mesela:
http://www.sahibinden.c...splayitem.php?a=4693824

Daihatsu Aşkına

1220 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:17:47 

araba çok şık görünüyor sıfırı 23 falandı fiaytı iyi ama hiç görmüyorum bu aracı etrafta 2. eli sıfır olur bunun

1584 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:33:01 

gecenlerde birtanesini yakindan inceleme firsati bulabildim tasarimi guzel keske farlarini biraz daha buyuk olsaydi

on izgarada biraz buyuk olsaydi

daha guzel olurdu

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

633 Mesaj
13 Eylül 2007; 14:04:31 

tasarımı.motor özellikleri,donanımı,yol tutuşu çok güzel ama Proton'un tek eksisi ülkemizde doğru dürüst bi distiribitör bulamayışıdır...bayinin elinde kalan 2007 model varsa onu biraz daha ikramlı olrak alabilrsiniz...ayrıca,renkleri çok güzel

99 Citroen Xantia 2.0 16v Break

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2007; 10:42:48 

araç 2 ci el 18 bin ytl dio bursadan ankaraa gidip gelinmiş sadece bu kdar başkada bişeyi yok deişen parçası yok çizik fln yok tertemiz araba hayırlısıyla alcam

633 Mesaj
14 Eylül 2007; 15:52:09 

hayırlı olsun...resimleri eklersiniz alınca....

99 Citroen Xantia 2.0 16v Break

881 Mesaj
25 Ekim 2007; 9:36:56 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matgab -- 22 Haziran 2009; 14:58:05 >

Uzaklaştırılmış
26 Ekim 2007; 13:46:36 

Dış tasarımına bitttim gerçekten renk birde sarı oldu mu aman aman.

114 Mesaj
28 Ekim 2007; 19:18:09 

Benim hoşuma gitmedi bu araba... Parça sorunu da var zaten

Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

881 Mesaj
31 Ekim 2007; 22:38:08 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matgab -- 22 Haziran 2009; 14:57:11 >

1376 Mesaj
3 Kasım 2007; 2:50:46 

bi ara benimde dikkatimi çekmişti
ancak izmirde bayisi yokmuş
olacak şey değil

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

1626 Mesaj
15 Kasım 2007; 22:35:31 

İç kısmı çok değişik çizgilere sahip bir araç. Çok spor bir dizayn yapılmış. Ama genel olarak çokda etkileyici bir araç değil. 22 bin kusür ytl'den başlayan bir fiyat politikası var, ama piyasaya yeni girdiği için henüz satışları çok düşük.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

157 Mesaj
18 Kasım 2007; 13:04:10 

Geçnlerde Symbol aracıma kasko için gittiğim Konyada ki en büyük sigorta kuruluşu Cengizhanda babmında Proton aracına bir teklif alayım dedim biz o aracı kasko yapmayız, yaparsak da çokfahiş fiyet çıkarırız dediler.
Babam memnun ama 2.el ve servis problemleri var.
Fadıl bu araba da çok kötü bir imaj bıraktı Lotusun feriştahı gelse düzeltemez. Ancak Distribitör değişir güçlü bir ele geçerse kurtarır.
Seat uzanlarda iken kimse almazdı, Doğuş a geçti şahlandı
Anladın sen sonucu...

El ağzı ile çorba içilmez.

Güzel gözünden, yiğit sözünden belli olur.

100 Mesaj
19 Kasım 2007; 12:41:55 

bence tip olarak çok hoş yedek parça servis sıkıntısı yaşacağını sanmıyorum. sadece ikinci el sıkıntın olur
duyduğum kadarıylada aldığım tepkiler olumluydu.

http://www.kulahmet.com/

48 Mesaj
20 Kasım 2007; 17:14:57 

Bu arabanın R3 modelini beğeniyorum ama dediğiniz gibi 2. el değeri insanı frenliyor.

1984 Mesaj
31 Aralık 2007; 14:29:19 

Bildiğin markalardan şaşma birader. Onno usta her zaman araba alırken servis ve yedek parça durumuna bakın der.

378 Mesaj
1 Ocak 2008; 13:01:16 

GEN2 bildiğim kadarıyla Mazda Lantis kasasını kullanıyor. Fabrikasyon LPGli olduğu ve şık tasarımı için benim de dikkatimi çekmişti. Bir ara Ingilterede yapılan bu arabanın testlerini okudum nette.Aklımda kaldığı kadarıyla pek başarılı değildi okudugum seyler.

İsmim Imzamdır

605 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:08:34 

Evet fabrika çıkışı lpg li versiyon kesinlikle alınabilir..Umut arkadaşımzında yukarıda bahsettiği gibi;bu fonksiyona sahip bir de temiz ikinci elini bulursan; ileride çok da zarar etmeden satabileceğini düşünüyorum!Yedek parça sıkıntısı falan muhabbetleri ise...Bilemiyorum bana çok da inandırıcı gelmiyor bulunmazdı bilmemneydi muhabbetleri..Sonuçta adamlar 3 gün içinde ulaştırma garantisi bile veriyorlar!!Kesinlikle düşünülebilir bana kalırsa!!!Bu aracı kullanırken trafikte bütün gözlerin üzerinizde gezindiğine dair birşey okumuştum...Hakikaten tasarımı göz doldurucu!Belli lotus mühendislerinin elinin deydiği!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 1 Ocak 2008; 14:08:53 >

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

1233 Mesaj
6 Ocak 2008; 22:11:06 

Mazda ile alakası yok Proton un. Bu model tamamen kendilerine ait olan bir model. Ama daha önce Mitsubishi ile ortak çalışmaları vardı. Hatta fadıl zamanında getirilip satılanlar mitsu lancer kopyalarıdır. Mitsunishi haricinde citroen ve renault ile de ortak çalışmaları var. Hatta waja modelindeki 1.8 motor (TR ye gelmiyor) renault motorudur. Tr ye gelen ufak arabasında yine clio da olan 1.2 ranult motoru vardır mesela. Ama gen 2 ve malezyada yeni satışa çıkan yeni persona modeli tamamen kendilerinin geliştirdiği bir model. Yeni persona nın soldan direksiyonlusunu ne zaman yaparlar da buralara gönderirler bilmiyorum ama gerçekten çok şık bir sedan. Gerçi GEN 2 platformu üzerine ama sanki farları daha iri ve tamponu daha ince gibi .....
quote:

Orjinalden alıntı: metesunshine

GEN2 bildiğim kadarıyla Mazda Lantis kasasını kullanıyor. Fabrikasyon LPGli olduğu ve şık tasarımı için benim de dikkatimi çekmişti. Bir ara Ingilterede yapılan bu arabanın testlerini okudum nette.Aklımda kaldığı kadarıyla pek başarılı değildi okudugum seyler.

742 Mesaj
12 Ocak 2008; 20:32:14 

Bu da benden bi bilgi olsun... Bu arabanın torpido gözü yok

1117 Mesaj
23 Ocak 2008; 19:32:09 

hoş araba yaww tasarımı jantları fln keşke biraz kalite..Mesela bundaki imaj Nissan dada vardı ne yaptı etti düzeltti o imajı

486 Mesaj
23 Ağustos 2010; 12:08:12 

quote:

Orijinalden alıntı: burak0708

Bu da benden bi bilgi olsun... Bu arabanın torpido gözü yok

torpido var da sadece ağzı açık.ayrıca son kasasında sanırım facelift diye geçiyor,bu durumu düzelttiler.

50 Mesaj
24 Eylül 2010; 18:26:30 

kullananlar yorum yapabilir mi lütfen ?

85 Mesaj
18 Kasım 2010; 22:36:10 

Full + Full Gen2 Kullanıcısıyım. Sorularınızı alabilirim. Arabama bir bakan bir daha bakıyor. Kırmızı ışıkta çok sorulara maruz kaldığımı bilirim. Fakat bu ara maddi sıkıntı içerisindeyim. BUradan cevap veremezsem isteyen özelden mesaj bırakabilir.

699 Mesaj
2 Aralık 2010; 17:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: cuteftp

Full + Full Gen2 Kullanıcısıyım. Sorularınızı alabilirim. Arabama bir bakan bir daha bakıyor. Kırmızı ışıkta çok sorulara maruz kaldığımı bilirim. Fakat bu ara maddi sıkıntı içerisindeyim. BUradan cevap veremezsem isteyen özelden mesaj bırakabilir.

1. ve 2. Viteste arabanın çekmediğini söylüyorlar ? diğer viteslerde çok iyi olduğunu duydum doğrumu ?
Birde 10 Liralık Benzin ile şehir içi 45 şehir dışı 65 Km. normal mi ?
Son olarak Aracın Bagaj resimlerini çekip koyabilirmisiniz ?

** AMD 8320 - MSI 970 G46 - 8 Gb. Corsair DDR3 1600Mhz. - HD5570 - Benq G24'' **
** Amatör Telsizci TA4AU **

146 Mesaj
30 Ocak 2011; 15:50:13 

proton güzel araba ancak distiribitör sorunu var tanıtım sorunu var birde kendini dışarıya kapatmış kullanıcılar var kusura baksınlar lütfen, onlara biraz araştırsınlar :)

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

85 Mesaj
9 Mart 2011; 12:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

1. ve 2. Viteste arabanın çekmediğini söylüyorlar ? diğer viteslerde çok iyi olduğunu duydum doğrumu ?
Birde 10 Liralık Benzin ile şehir içi 45 şehir dışı 65 Km. normal mi ?
Son olarak Aracın Bagaj resimlerini çekip koyabilirmisiniz ?

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

2 Mesaj
18 Nisan 2011; 6:42:43 

quote:

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

Arkadasim senin Kapistigin Arac "Avrupa gelismis ülkelerde bulunan "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Ve senin Kapistigin Arabada Proton 2007 model bir "Avrupa gelismis ülkelrinde bulunmayan ve satilmasi icin Gelismis Avrupa ülkelerin testlerinde gecememis bir arac! Sen bu Proton Arab ayla "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Gride birakmissin helal olsun sana veya "2011 kia ceed crdi" kullanan kisiye yaziklar olsun demek gerekir.

( Her yabanci marka arabalari Avrupa Araba sanmayin örnegin Gelismiz Avrupa Ülkeleri: Norvec,Isvec,Danimarka,Finlandiya,Isvicre,Almanya,Belcika,Hollanda, vs. bu Avrupa gelismis ülkelerinde her yeni cikan araba teste gire ve ülkenin EUØST TESTINE GECMEDEN NE O ARABAYA ONAY VERILIR NEDE AVRUPA ÜLKESINDE SATILIR.

31 Mesaj
14 Mayıs 2011; 14:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Nisx200

Arkadasim senin Kapistigin Arac "Avrupa gelismis ülkelerde bulunan "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Ve senin Kapistigin Arabada Proton 2007 model bir "Avrupa gelismis ülkelrinde bulunmayan ve satilmasi icin Gelismis Avrupa ülkelerin testlerinde gecememis bir arac! Sen bu Proton Arab ayla "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Gride birakmissin helal olsun sana veya "2011 kia ceed crdi" kullanan kisiye yaziklar olsun demek gerekir.

( Her yabanci marka arabalari Avrupa Araba sanmayin örnegin Gelismiz Avrupa Ülkeleri: Norvec,Isvec,Danimarka,Finlandiya,Isvicre,Almanya,Belcika,Hollanda, vs. bu Avrupa gelismis ülkelerinde her yeni cikan araba teste gire ve ülkenin EUØST TESTINE GECMEDEN NE O ARABAYA ONAY VERILIR NEDE AVRUPA ÜLKESINDE SATILIR.

arkadaşım sen proton un lotus firmasını aldığını bilmiyorsun sanırım(lotus ingilizlerin dev markası diyebiliriz.) arkadaşlar daha bir hafta önce GEN 2 ALDIM. arabanın kullanımı çok hoş seri bir araba, arabanın yol tutuşu çok güzel. motorunun sesine hayran kaldım zaten. spor araba olduğu için vitesler geçerken sizi motive ediyor:)) ve amortisörleri biraz sert. araba 1280 kg malzemeden kaçılmamış ve 1600 cc 110 hp olmasına rağmen çok az yakıyor.(şehiriçi 280 km 75 tl lpg ile yaklaşık)araba istanbulda 8 adet yetkili servisi var ve yedek parça sıkıntınız olmuyor. yedek parça sağlayıcılar yetkili servis dışındada var. ayrıca fiyatına göre karşılaştırdığınızda donanımlı bir araba 2. elini tavsiye edrim. çünkü 2. eli daha ekonomik.

52 Mesaj
30 Mayıs 2011; 20:36:33 

arkadaşlar bu arabayı alcaksanız 2.c elini düşünmeyeceksin sadece ailen zevk konfor donanım için alcaksın 2. eli mantıklı ama sıfır arabaya binmenin keyfi bir başka:D valla bende almayı düşünüyorum öle araştırırken gözüme takıldı diger arabalarla karşılaştırdım genişlik passatla aynı uzunlukta iç donanımlar benzer bazıları zaten yürür aksamı lotusun ee malezyada üretildigi için parcalarıda ucuzdur..... yani 30 bine başka araba alcagına gen 2 r3 harika bir araba araba bizim ülkeye uyarlanıp geliyo direksiyon yeri tofaşlarda oldugu gibi soldadır :D alnada pişman deil zaten sadece satarken sıkıntı oluyo araç lpg li 1.60 kuruş yakıyo uzun yolda daha ne istiyosunuz

3 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:51:30 

Ben de proton kullanıcısıyım eski modellerinin ve çok memnunum ilerde buna geçmek istiyorum gen2 ler çok dikkatimi çekiyor.

216 Mesaj
5 Haziran 2011; 22:35:35 

proton markasını biliyordumda ne tür modelleri olduğunu bilmiyordum konuyu gördükten sonra bir bakayım dedim.gen 2 gerçekten tasarım olarak hoşuma gitti eğer maddi durumumu toparlayabilirsem almak istediğim arabalar arasına yerleştirdim.

4 Mesaj
3 Temmuz 2011; 19:58:32 

Konu Baya Eski Ama Hala Yazanlar Var Güncel Kalıyor Proton Sitesini inceledim güzel araçlar var
SATRİA NEO CPS Bu Araç Çok Hoşuma Gitti Güzel Fiyat Vermemiş Ama Güzel Birşey Baiiye Gidip Soracam Yarin inşallah Fiyat Uygun ise düşünecem

ottomanmurat

116 Mesaj
20 Ağustos 2011; 0:54:05 

bende proton kullanıcısıyım 415 modeli var 98 model
konforu ve performansı ve yakıtı ekonomisi aynı yaştaki araçlara taş çıkartır.
Ayrıca yedek parça sıkıntısı da yok.
piyasada az var evet aracı kullanan biliyor.

Alacak arkadaşlara öneririm.

2 Mesaj
20 Ağustos 2011; 9:42:36 

gen2 lerde arkada 3 kişi rahatlıkla oturabiliyormu. ayrıca araca 5 kişi binince aracın altı yere değme riskiyle karşılaşıyormu

116 Mesaj
20 Ağustos 2011; 12:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bohem55

gen2 lerde arkada 3 kişi rahatlıkla oturabiliyormu. ayrıca araca 5 kişi binince aracın altı yere değme riskiyle karşılaşıyormu

yok daha neler aracın yere oturmaz.
bence siz test sürüşüne çıkın.

79 Mesaj
20 Ağustos 2011; 16:24:31 

Bencede test sürüşüne çıkın.

-2.El mi?
Sırf çok tutluyor diye, düşük model, km.si yüksek, masraflı, uçan teneke lakaplı, güvenliksiz bir arabayı tercih ediyorsan seçimine saygı duyarım. Benim seçimim, kalite, güç, tasarım, ekonomi, güvenlik ve temizlikten yana. Üstelik bu aracın kendine has sevenleri var. Kendine has bir piyasası var.

-Parça sorunu mu diyosun?
Hiç sorun değil, aracın yedek parçası rahatlıkla bulunabiliyor. Türkiye nin 38 noktasında satış ve servis ağı var, olmayan parçayı da 3 günde İstanbul’dan getirtebiliyorlar. Kesinlikle az bilip çok konuşanlara aldırış etmeyin.

-Güvenlik mi?
Gen 2 Abs - Ebd fren sistemi ile aracınızın kaymasını ve savrulmasını engeller. Sürücü ve yolcu hava yastığı güvenliğiniz için standarttır.

-Yakıt Nasıldır?
Araçlardaki yakıt performansı düz şanzımanlarda 6.4 litre otomatik şanzımanlarda ise 7.2 litre yakmaktadır.LPG takıldığı takdirde dizel kadar tasarruflu yakıt imkanı sağlamaktadır.Proton için özel olarak üretilen LPG kiti ile aracın 5 Yıl veya 100.000 km garantide kalması sağlanmaktadır.

-Dikkat çekiyor?
Gen 2, 110 HP, tork gücü yüksek, güçlü bir motora sahiptir. Aracın mükemmel spor görünümü, keyif veren tasarımı İngiliz LOTUS firmasınca yapılmıştır. Bir yerden geçerken dikiz aynasından baktığınızda, insanların arkanızdan aracınıza baktığını görürsünüz. Bu dikkat çekici spor tasarıma rağmen bir çok Hatchback araçtan çok daha geniş ve konforlu bir iç dizayna sahiptir. Arka koltuklar ve bagajda oldukça geniştir. Araçta bulunan denge çubuğu aracın virajlarda dengesini kaybedip savrulmasını engeller. Bu araçla üst düzey bir sürüş keyfi yaşarsınız. Fabrika çıkışı orijinal LPG li olduğu için performans sorununuz olmaz, üstelik LPG garantiyi bozmaz. Böylece yakıt tasarrufu sağlarsınız.

www.facebook.com/PROTONFANCLUBTR

www.protonclubtr.blogspot.com

1265 Mesaj
8 Eylül 2011; 19:12:27 

Gen-2 benimde hoşuma gidiyor. Özellikle dış görünüşü arabayı hemen belli ediyor.
Ben ikinci el almayı düşünüyorum birkaç ay sonra. İkinci el ilanlara bakıyorum da 2006 model büyük kısmında hız sabitleyici var ama yüksek modellerde yok. Hatta sıfır olanlar için opsiyonel olarak alınamıyor sanırım şimdi Protonun sitesinde bilgi bulamadım.
Hız sabitleyici nasıl gen2 de bir sorun çıkarıyor mu? (üst modellerde olmadığı için soruyorum.)
Birde bu arabanın ekinci elini alırken öyle öncelikle bakmamız gereken bir şey var mı?

116 Mesaj
10 Eylül 2011; 11:50:32 

16000 liraya 2007 model başka hangi arcı alabilirsiniz bilmem
bu fiyata bu kadar donanım almak bence süper 98 protonumu satarsam seneye kesin gen2 alırım

yada lancere benzen inspira gelse hiç düşünmeden...

112 Mesaj
16 Eylül 2011; 17:39:56 

param olsa düşünmeden almak istediğim bi araç kimin ne dediğini umursamadan :)

alış veriş yaptıklarım FEYT80 ( kasa )- ERGİNATES ( fuji 2100 ) - KAAN08 ( soğutucu )-_END_( anakart ve işlemci ) emrebozok ( ses kartı )Cj ( ses sistemi ) numenorian ( ses sistemi )shakespeare07( ses kartı )mylove ( ram ) zurhoho ( laptop )akcabey( anakart )DarthNihilus( işlemci )
chagal( laptop )Turqie ( kasa )laptop (epsodi) ARTIK YAZMIYORUM :)

1265 Mesaj
17 Eylül 2011; 16:43:51 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Gen-2 benimde hoşuma gidiyor. Özellikle dış görünüşü arabayı hemen belli ediyor.
Ben ikinci el almayı düşünüyorum birkaç ay sonra. İkinci el ilanlara bakıyorum da 2006 model büyük kısmında hız sabitleyici var ama yüksek modellerde yok. Hatta sıfır olanlar için opsiyonel olarak alınamıyor sanırım şimdi Protonun sitesinde bilgi bulamadım.
Hız sabitleyici nasıl gen2 de bir sorun çıkarıyor mu? (üst modellerde olmadığı için soruyorum.)
Birde bu arabanın ekinci elini alırken öyle öncelikle bakmamız gereken bir şey var mı?

Kullanıcı yorumları da bekliyoruz arkadaşlar.

186 Mesaj
27 Eylül 2011; 19:48:51 

Klübümüzde detaylı incelemesi yapıldı

buyrun burdan yakın;

Son Sahibi Olursun Araç İncelemesi Bölümü

Proton Gen-2
(2004- Günümüz)

0

Proton, atom çekirdeğinde bulunduğu günden bu yana böyle işkence görmedi karşınızda Proton GEN-2. Dikkatinizi çektiyse 2004 yılı üretim itibariyle nispeten yeni bir model olmasına karşın gerek abzürt tasarımı gerekse de Proton markasının verdiği iç gıdıklayıcı ürperti sebebiyle son sahiplikte aday olmuş durumda. Bu aracı savunanlar Lotus işbirliğinde yapıldığını söyleyese de bunun bir otomobil firması olan lotus mu yoksa gayet botanik lotus çiçeği mi olduğu halen bilim dünyasında tartışılan bir mevzudur. Parça sorunu had safhadadır, evinizin mutfağını torna atolyesine dönüştürdüğünüz takdirde yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Son Sahibi Olursun Fayda/Maliyet İndeksi: 10 üzerinden 7

Sonuç: Genç bir model olmasına karşın gelecek vaad ediyor, 4 senelik bir otomobilin parça sıkıntısı çekiyor olması Son Sahibi Olursun dünyasında Emmy ödüllerine denk bir durum olduğundan saygıyla ağırladık kendisini.

Bir Aracın Son Sahibi Olanlar Klübü

"Son sahibi olursun, nikahına alırsın.."

44 Mesaj
2 Ekim 2011; 13:54:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

Klübümüzde detaylı incelemesi yapıldı

buyrun burdan yakın;

Son Sahibi Olursun Araç İncelemesi Bölümü

Proton Gen-2
(2004- Günümüz)

0

Proton, atom çekirdeğinde bulunduğu günden bu yana böyle işkence görmedi karşınızda Proton GEN-2. Dikkatinizi çektiyse 2004 yılı üretim itibariyle nispeten yeni bir model olmasına karşın gerek abzürt tasarımı gerekse de Proton markasının verdiği iç gıdıklayıcı ürperti sebebiyle son sahiplikte aday olmuş durumda. Bu aracı savunanlar Lotus işbirliğinde yapıldığını söyleyese de bunun bir otomobil firması olan lotus mu yoksa gayet botanik lotus çiçeği mi olduğu halen bilim dünyasında tartışılan bir mevzudur. Parça sorunu had safhadadır, evinizin mutfağını torna atolyesine dönüştürdüğünüz takdirde yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Son Sahibi Olursun Fayda/Maliyet İndeksi: 10 üzerinden 7

Sonuç: Genç bir model olmasına karşın gelecek vaad ediyor, 4 senelik bir otomobilin parça sıkıntısı çekiyor olması Son Sahibi Olursun dünyasında Emmy ödüllerine denk bir durum olduğundan saygıyla ağırladık kendisini.

sizlere gerçekten teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. sizin sayenizde bu kadar kaliteli arabalara çok uygun fiyata binebiliyoruz. sizde doğanlara 10.000, çok kaliteli clio ve symbollere 20.000 tl , megane 25000 tl vermeye devam edin.

116 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:29:14 

ben bu fiyata bu performansla son sahibi olmaya razıyım.

3 Mesaj
7 Ekim 2011; 12:08:58 

iyi günler,bende bir proton sahibiydim(2006 waja)nakit ihtiyacımdan dolayı sattım.Bu arabalar gerçekten bu fiyatlara bulabileceğiniz(2. el kastediyorum)en kaliteli arabalar diyebilirim,kesinlikle Çinli markalarla kıyaslamayın,eğer test sürüşü yapar ve yakından incelerseniz bana hak vereceksiniz.Protonun 2. el satış konusunda biraz yavaş olduğu doğru ama sonuçta satılıyor(ben birbuçuk ayda sattım),yedek parça sıkıntısı yok ve servisleri gayet iyi.Parçaları pahalı değil(sağ çamurluk 100 tl ye almıştım 1 sene önce),diğer japon markalarla uyumlu parçaları var motor ve yürüyen aksamda(örnek mitsubishi),plastik aksam kaliteli ve kokusuz(çinliler gibi kokmaz)donanımlı ve kaliteli ,uygub fiyatlara alırsınız.Kısacası kesinlikle tavsiye ederim,inşallah seneye alacağım araba bir gen 2 olacak,iyi günler.

146 Mesaj
7 Ekim 2011; 21:36:42 

protona biniyorum son sahibi olsam da aracımla memnunum kesinlikle tavsiye ederim.

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

3 Mesaj
9 Ekim 2011; 12:08:10 

bu son sahibi geyiğini bırakın arkadaşlar,ben arabayı kullandım ve sattım,alan arkadaşta kulanıp satacak ...bu son sahiplik olayı nasıl oluyor acaba şimdi! birde parça yok demişsiniz,ben anadolu yakasında oturuyorum,gidip bir ümraniye sanayide araştırabilirmsiniz acaba? servisinden bahsetmedim bile,ordada sıkıntı yok.

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2011; 18:00:39 

peki Proton Türkiye pazarinda 10 yili askin olmasina ragmen neden istenilen basariyi yakalayamadi ?? Jetpa olayi var desek sacma olurmu ?..neden halen servis ve 2.el olayi tartisiliyor ?

1265 Mesaj
9 Ekim 2011; 20:27:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Muavinkonsolos

peki Proton Türkiye pazarinda 10 yili askin olmasina ragmen neden istenilen basariyi yakalayamadi ?? Jetpa olayi var desek sacma olurmu ?..neden halen servis ve 2.el olayi tartisiliyor ?

protonun sıfır satışı başarısız bana göre tv de internette yada gazetede hiç bir ilan görüyor musunuz ben görmedim. Eşten dosttan duyan alıyor bu arabayı bana göre. Sahibinden sitesine bakarsanız ikinci el gen2 ilanı 100 u pek geçmez aynı sınıftan başka modellere bakarsanız 1000 lerce ilan var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
9 Ekim 2011; 21:19:45 

haklısınız,Türkiya distribütörü ulubaş holding kuruluşu ulumotor ,reklam konusunda gerçekten çok kötü.İnsan arada bir tv,gazete vs... reklam verir,tanıtım yapar.Galiba bu firmanın bir beklentisi yada hedefi yok ama adamlar servis konusunda iyiler,ilgi ve bilgi gayet yeterli,haklarını yememek lazım.Biraz proton reklamı yapılsa satışların artacağından eminim çünkü kalite zaten var.

23 Mesaj
16 Ekim 2011; 16:34:31 

Proton 1985 yılında devlet destekli kurumuş büyük bir otomotiv üreticisi; halen hisselerinin büyük çoğunluğu Malezya devletinde. Proton ilk teknolojik yatırımlarını mitsubishi işbiriği ile yaparken ingiliz otomotiv firması Lotusu alarak teknolojik yatırımlarına daha özgün ve yoğun bir şekilde devam ediyor gibi görünmekte... Proton genel oarak araba dizaynlarında ise halen özgün olmaktan ziyade diğer otomotiv firmalarının dizaynlarından (kibarca) feyz almaktadır diyelim; ör) mitsubishi lancer, alfa romeo, ford vs. vs... Fakat Gen2 ile tasarım ve mühendislik açıdan daha özgün olduğu ve bunu da büyük ölçüde sahibi olduğu Lotus tecrübesine dayandığnı söyleyebiliriz.
Velhasıl Proton alınır mı?
Düşük fiyatı ve sağlam otomotiv alt yapısı ile Çinli tenekelerle karşılaştırılamayacak kadar iyi olduğu zaten açık; fakat Türkiye'deki servis alt yapısı ve 2. el açısından çok geride kaldığı da aşikar... Alana hayırlı olsun derim ama benim nacizane görüşüm, ben 25.000-30.000 tl'ye daha az donanımlı fakat daha yaygın servisi ve tanınırlığı olan (2.elde dahil) arabaya binmeyi tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turcica -- 16 Ekim 2011; 16:38:35 >

23 Mesaj
17 Ekim 2011; 22:08:19 

Motor durumuna ömrüne göre değişir; makul durumda ise neden olmasın... Bir 150.000km daha devirebilir motor iyi durumdaysa diye düşünüyorum (tabi ben usta veya ekspertiz değilim götürüp göstermek ayrıca yazılı rapor almak gerekir) ve o fiyat oldukça iyi bir fiyat özelliklerine göre!

85 Mesaj
27 Ekim 2011; 12:21:31 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

protonun sıfır satışı başarısız bana göre tv de internette yada gazetede hiç bir ilan görüyor musunuz ben görmedim. Eşten dosttan duyan alıyor bu arabayı bana göre. Sahibinden sitesine bakarsanız ikinci el gen2 ilanı 100 u pek geçmez aynı sınıftan başka modellere bakarsanız 1000 lerce ilan var

Demek ki alan memnun. :) Satmak istemiyor. :):):):)

116 Mesaj
27 Ekim 2011; 20:46:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Machu

peki 7-8 bine hidrolik direksiyon,tüp,klima,abs gibi özellikleri olan 99 model ve 150.000 de olan aracı almaya değer mi?

bu fiyata bu kadar konforu başka araçta bulamazsınız.
ben aldım kullanıyorum çokta memnunum motoru çok verimli (zaten mitsu motoru var) aynı klasmanda toyota yada mitsubishi olsa fiyat 10-15 tl olur.

106 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:38:29