- x
doğalgaz sobası kullananlar....
31 Cevap13202 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1204 Mesaj
12 Eylül 2007; 0:36:05 

arkadaşlar yeni taşındığım 1+1 evimde hayatımda ilk defa doğalgaz sobası kullanıcam. ısıtması falan ne derece ne olur bilmiyorum ama şimdilik aklıma takılan; sabah 8 akşam 7 işte olan bir adam için ortalama ne kadar yakıt verilir? yani tamam tabii ki kullanıma bağlı ama kombiyegöre kıyaslamaya çalışıyorum. üşümeyecek kadar yaksam mesela (aslında üşümekte kişeye göre değişir ) ne kadar gelir kışın.

Bi kıyaslam istiyorum sizden... Şimdiden teşekkürler...

2604 Mesaj
12 Eylül 2007; 0:41:39 

öncelikle hayırlı olsun evin kardeşim. şöleki zaten doğalgaz sobası küçük ve fazla kullanmayan ortamlar için tasarlanmış bişeydir. senin evin küçük ve ısınmak gereken saatler belli olduğu için bence en iyi seçim bu!

bence en soğuk aylarda bile faturan 50yi geçmez!

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

56 Mesaj
12 Eylül 2007; 10:59:35 

Bulunduğun odayı, kapıyı açarsan yanındaki odaları da ısıtır.
Tek odayı ısıtırsan aylık 50-60, kapıyı açıp birkaç odayı ısıtırsan aylık 90-100 YTL gelir.

2604 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:09:24 

quote:

Orjinalden alıntı: xdirectix

Bulunduğun odayı, kapıyı açarsan yanındaki odaları da ısıtır.
Tek odayı ısıtırsan aylık 50-60, kapıyı açıp birkaç odayı ısıtırsan aylık 90-100 YTL gelir.

kokrutma adamı yaw. ne 90nı. biz 4 petekle bütün evi ısıtıyoz aylık 90 olmuyo. en soğuk günlerde

"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

56 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:33:00 

quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

kokrutma adamı yaw. ne 90nı. biz 4 petekle bütün evi ısıtıyoz aylık 90 olmuyo. en soğuk günlerde

Ne peteği arkadaşım doğalgaz sobası diyor arkadaş, kombi değil..

2604 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:36:00 

quote:

Ne peteği arkadaşım doğalgaz sobası diyor arkadaş, kombi değil..

tamam işte bende onu diyorum. 4 peteğe rağmen aylık 90ı bulmuyo sobada nasıl bulsun?

kaldıki soba daha az yakar. yani tasarruflu kullanır gazı. istersen bi imzama bak

342 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:43:03 

quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

tamam işte bende onu diyorum. 4 peteğe rağmen aylık 90ı bulmuyo sobada nasıl bulsun?

kaldıki soba daha az yakar. yani tasarruflu kullanır gazı. istersen bi imzama bak

gercekyol
Maranatha
Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
Love2Sing4Him

56 Mesaj
12 Eylül 2007; 12:41:02 

Sen doğalgaz sobası kullanıyormusun arkadaşım , ben kullanıyorum.
Kombinin doğalgaz sobasından daha az yaktığını herkes bilir.
Tek oda olsa tamam ama kombi gibi bütün evi ısıtmaya kalkarsanız soba çok daha fazla yakar.
Petrol ve doğalgaz mühendisi olabilirsin. Bu ukalalık yapmanı gerektirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdirectix -- 12 Eylül 2007; 14:03:24 >

867 Mesaj
12 Eylül 2007; 12:54:13 

Doğalgaz sobası kombiden daha az yakar hemde çok güzel ısıtır diğer bir iyi tarafı [Türkiye için] elektrikler gittiğinde kombi gibi durmuyor

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

2604 Mesaj
12 Eylül 2007; 22:35:56 

quote:

Tek oda olsa tamam ama kombi gibi bütün evi ısıtmaya kalkarsanız soba çok daha fazla yakar.

ne ukalalığı ya artist artist konuşuptra deli etme adamı

1204 Mesaj
13 Eylül 2007; 20:18:14 

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. 3-5 çok önemli değil öğrenmek istediğim bariz büyük bir fark olur mu idi. anladığım kadarıyla fazla fark olmayacak. zaten 1+1 ev ve her odaya optimum uzaklıkta konumlandırılmış. Okuduklarıma göre düşünüyorum ki hem ısınabilirim hemde cebimi sıcaklıktan uzak tutarım sağolun. Peki kaçadır bu doğalgaz sobaları iyisi nasıl olur kötüsü nasıl olur nerde bulunur?

1448 Mesaj
13 Eylül 2007; 20:27:45 

biz 100 liraya ısınamıyoduk 2 sene önce.geçen sene duvarları yalıtkan maddeyle kapladık.bu seferde 100 liraya ısınıyoduk ve evde kar yağarken şortla gezebiliyodun

Tek Kişilik Terör Örgütü

1204 Mesaj
13 Eylül 2007; 20:36:53 

doğrudur yalıtım herşeyden önemli ama benim ev ufacık bide pimapenli güney cephe iki taraftan güneş alıyo bütün gün. SOnra altı dolu üstü dolu ve aile oturuyo yani paso yanacak. Acaba hiç bişey yakmasam donar mıyım??

1204 Mesaj
14 Eylül 2007; 20:52:33 

hort...

1490 Mesaj
15 Eylül 2007; 9:45:14 

biz evimizde doğalgaz kullanıyoruz... ayda 50 ytl yi geçmez. iyi bir seçim.. elektrikli sobadan kat kat iyi...

bence al bir tane rahat edersin. ne kömürü var ne külü... birde belli aralıklarla yanıp söndüğü için sıkmaz seni. havayı kurutmaz. elektrikli soba o yönden çok kötü... tecrübeyle sabittir..

alcaksanda eca al.. tavsiyemdir...

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2007; 10:10:10 

benim 1+1 evimde (60metre kare) 4 petek var. Kombili. Ben taş çatlasın 50 lira ödüyorum kışın. gündüz yakmıyorum çünkü iş yada okulda oluyorum. akşam 19-19.30 gibi yakıyorum, 1'e 2'e kadar yanıyor. Ayrıca su ısıtma ve mutfaktaki ocaktada kullanıyorum. maximum 50 geldi maşallah.

2602 Mesaj
15 Eylül 2007; 10:14:59 

Yalıtım iyiyse mesarifler düşer.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

1204 Mesaj
19 Eylül 2007; 20:26:36 

evet arkadaşlar yumurta kapıya geldi...
Kısa zamanda bir doğalgaz sobası almak durumundayım. Velhasıl hiç anlamıyorum. Piyasada bi ton çeşit ve marka var. Öncelikle hermetik modellerle bacalı modeller arasındaki fark nedir? Hangisini tercih etmem ısınma ihtiyacı mı ve fatura tutarımı olumlu etkileyecektir.
Bir diğer sorum karar verdiğim takdirde hangi marka? ve hangi modeli almalıyım...
şimdiden yorum yapan herkese teşekkür ederim

1537 Mesaj
19 Eylül 2007; 20:41:53 

quote:

yanlış biliyorsun soba daha az yakar asıl sen ukalalık yapma derim

1204 Mesaj
19 Eylül 2007; 20:54:00 

biraz daha yapıcı olsak?

1204 Mesaj
20 Eylül 2007; 23:24:36 

son bi hort yapalım müsadenizle...

649 Mesaj
8 Kasım 2007; 11:21:29 

benım bı oda var 3,5 mt ye 3,5 mt eca nın 3 kwa lık sobası ısıtırmı.

Hayat bu bugun varım yarın yok...

38 Mesaj
30 Ekim 2009; 15:54:34 

Bence soba daha mantıklı.

95 Mesaj
18 Mayıs 2011; 10:02:34 

quote:

Orijinalden alıntı: anilozler

evet arkadaşlar yumurta kapıya geldi...
Kısa zamanda bir doğalgaz sobası almak durumundayım. Velhasıl hiç anlamıyorum. Piyasada bi ton çeşit ve marka var. Öncelikle hermetik modellerle bacalı modeller arasındaki fark nedir? Hangisini tercih etmem ısınma ihtiyacı mı ve fatura tutarımı olumlu etkileyecektir.
Bir diğer sorum karar verdiğim takdirde hangi marka? ve hangi modeli almalıyım...
şimdiden yorum yapan herkese teşekkür ederim

hocam tarih öncesinden buldum yazınızı ne yaptınız memnunmusunuz son durumunuzdan merak ettim yumurta sırası bizde

TOYOTA AVENSİS 2011 KARA İNCİ

778 Mesaj
8 Mart 2012; 21:01:58 

Yakın çağa selamlar ,bizde de yumurta var

70 Mesaj
15 Kasım 2012; 1:52:09 

Doğalgaz sobası kullanmaya başladım bugün. Demirdöküm marka hermetik doğalgaz sobası. Duvara monte gibi neredeyse, kısa ve geniş bir boru duvarın içinden dışarıya baca olarak açılıyor. Bulunduğu ortamda menfez yok. Bazı yerlerde menfez olması gerektiğini okudum. Kombilerde olduğu gibi bunda da gerekli midir bu menfez? Gerekliyse doğalgazı açmaya gelen kişi, mutfaktaki gibi bunu niye kontrol etmeden gaz açılışını yaptı? Doğalgaz sobasının odadaki oksijenini bitirdiği söylenmiş bazı yerlerde. Bundan da emin olamadım. Gece uyurken kapatmam gerekir mi? Tedirgin oldum açıkçası biraz. İlk gece olduğu için kapatacağım. Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

364 Mesaj
15 Kasım 2012; 1:57:39 

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist83

Doğalgaz sobası kullanmaya başladım bugün. Demirdöküm marka hermetik doğalgaz sobası. Duvara monte gibi neredeyse, kısa ve geniş bir boru duvarın içinden dışarıya baca olarak açılıyor. Bulunduğu ortamda menfez yok. Bazı yerlerde menfez olması gerektiğini okudum. Kombilerde olduğu gibi bunda da gerekli midir bu menfez? Gerekliyse doğalgazı açmaya gelen kişi, mutfaktaki gibi bunu niye kontrol etmeden gaz açılışını yaptı? Doğalgaz sobasının odadaki oksijenini bitirdiği söylenmiş bazı yerlerde. Bundan da emin olamadım. Gece uyurken kapatmam gerekir mi? Tedirgin oldum açıkçası biraz. İlk gece olduğu için kapatacağım. Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

biz de zamanında kullanıyorduk.menfez kesinlikle olmalı.mazallah gidiverirsiniz.bir an önce halleden onu.hava sirkülasyonu için şart menfez açtırmak.

70 Mesaj
15 Kasım 2012; 13:17:53 

Peki aynı odada bulunması şart mıdır menfezin. Karşıdaki banyoda ve çaprazdaki mutfakta var. Onlar yeterli olur mu? Yoksa sobanın hemen üzerindeki cama da açtırmak gerekir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

364 Mesaj
15 Kasım 2012; 23:33:19 

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist83

Peki aynı odada bulunması şart mıdır menfezin. Karşıdaki banyoda ve çaprazdaki mutfakta var. Onlar yeterli olur mu? Yoksa sobanın hemen üzerindeki cama da açtırmak gerekir mi?

hocam bizim sobanın bulunduğu odada ve mutfakta vardı,sizde de + olarak banyoda varmış.bu demek oluyor ki gazın geçtiği her yerde olmak zorunda.bir an önce halledin derim.

70 Mesaj
16 Kasım 2012; 0:42:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sokarca_
hocam bizim sobanın bulunduğu odada ve mutfakta vardı,sizde de + olarak banyoda varmış.bu demek oluyor ki gazın geçtiği her yerde olmak zorunda.bir an önce halledin derim.

O zaman kapatıyorum bu gece de. Tedirgin oldum. Biraz üşürsek çok çok hasta oluruz, birkaç gün yatar toparlarız. Diğer olasılığın telafisi yok. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Uzaklaştırılmış
192 gün cezanın,
135 gün 4 sa. 10 dk. kadarı kaldı.
16 Kasım 2012; 0:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Lèon

biz 100 liraya ısınamıyoduk 2 sene önce.geçen sene duvarları yalıtkan maddeyle kapladık.bu seferde 100 liraya ısınıyoduk ve evde kar yağarken şortla gezebiliyodun

Hocam nerden buluruz o maddeyi? Biz 200 civari oduyoruz yine isinamiyoruz ev buyuk bide

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1448 Mesaj
21 Kasım 2012; 12:17:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

Hocam nerden buluruz o maddeyi? Biz 200 civari oduyoruz yine isinamiyoruz ev buyuk bide

parkelerin altına koyulan süngere benzer madde. parkecilere sormak gerekir.

Tek Kişilik Terör Örgütü
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » doğalgaz sobası kullananlar....
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641