Şimdi Ara

## Jetway'den P35 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Jetway'den P35 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Biostar gibi son dönemde kalite çıtasını yükselten bir diğer anakart üreticisi de Jetway. Firma son olarak Intel'in P35 yonga setini kullanan yeni anakartı HI03'ü duyurdu. Katı kapasitör kullanımının yanı sıra kuzey, güney ve güç modüllerini de kontrol altında gelişmiş pasif soğutma üniteisiyle de dikkatleri üzerine çeken HI03 6 adet bellek slotuna sahip. Bu slotlardan ikisi ile 1066MHz'e kadar DDR-3 bellek kullanılabilirken diğer 4 DIMM slotu ile 800MHz'e kadar DDR-2 bellek kullanabilmek mümkün.

Çift PCIe X16 slotu bulunan anakart 16X + 4X konfigürasyonunda Crossfire desteğine de sahip. İlk bakışta sade bir bir tasarıma ve dengeli komponent dağılımına sahip olduğu görünen Jeyway HI03'ün genel özellikleri ise şu şekilde,

* Yonga Seti : Intel P35 + ICH9
    * İşlemci Desteği: 1333MHz / 1066MHz çift ve 4 çekirdekli olan Core tabanlı tüm işlemciler + 45nm desteği
    * FSB 1333 MHz
    * Bellek: DDR3 1066/800 / DDR2 800/667 MHz
    * Crossfite teknolojisine destek
    * 6x SATA2 / RAID 0,1 desteği - 1x IDE; 12x USB2.0
    * Gigabit LAN
    * Ses: AZALIA 8-kanal yüksek tanımlı
    * Form faktor: ATX

Anakartın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

• soğutması çok güzel duruyor bence bide işlemcinin o etrafının etrafını tamamen sarsa üff:)
    ama bu markayı ilk defa duydum soğutması isterse dünyanın en iiyi soğutması olsun almam yine bunu:D
  • 2 defa şaşırıyorum jetway dan böyle bi kart dün biostar bugun jetway helal olsun güzel kart walla
  • X38'ler geliyo yaws jetway daha yeni P35 çıkarıyo.
  • iyi,hoş ama sonuçta Jetway
  • ohaaa bu ne uyapmıs böyle ya helal adamlara keske bu anakart x38 filan olsa harbiden 10 numara olmus
  • güzel anakart yapmışlar özellikleride güzel yanlız bu tür firmaların en üyük dez avantajı bios updatelerin çok geç ve nadiren çıkması bu konuda da düzgün çalışıyolarsa alınası bir kart ... birde kuzey köprüsü ich9 mu yoksa ich9r mi ?
  • 200 dolar olur diye düşünüyorum.Hem DDR2 hem DDR3 desteğinin olması çok iyi

quote:

Orjinalden alıntı: enoman

X38'ler geliyo yaws jetway daha yeni P35 çıkarıyo.

Ne var yani.Bütün anakartlar X38 mi olmak zorunda?X38'in hitap ettiği kesim farklı P35'in farklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven007 -- 11 Eylül 2007; 15:42:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

güzel anakart yapmışlar özellikleride güzel yanlız bu tür firmaların en üyük dez avantajı bios updatelerin çok geç ve nadiren çıkması bu konuda da düzgün çalışıyolarsa alınası bir kart ... birde kuzey köprüsü ich9 mu yoksa ich9r mi ?

Kuzey köprüsü değil güney köprüsü ICH9
  • Hakkaten ha..:)
    quote:

• Bir türlü ısınamadım bu Jetway,Biostar..,, gibi anakartlara,Ama güzel görünüyor hem özellik hemde donanım bakımından ...
  • Kötü kart kalmayacak yakında. Her firma güzel kart çıkarıyor artık. Eğer fiyatları da eskisi gibi düşük kalırsa çok iş yapar bu kartlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

güzel anakart yapmışlar özellikleride güzel yanlız bu tür firmaların en üyük dez avantajı bios updatelerin çok geç ve nadiren çıkması bu konuda da düzgün çalışıyolarsa alınası bir kart ... birde kuzey köprüsü ich9 mu yoksa ich9r mi ?

----------------bunlardan hangisi daha iyi r olan mı
  • gördügüm bu arada en guzle sogutma bence
  • tabi ki değil fakat firma geriden geliyo onu demek istemiştim.
    quote:

Orjinalden alıntı: Raven007

200 dolar olur diye düşünüyorum.Hem DDR2 hem DDR3 desteğinin olması çok iyi

quote:

Ne var yani.Bütün anakartlar X38 mi olmak zorunda?X38'in hitap ettiği kesim farklı P35'in farklı...
  • Güzel anakart mış
  • quote:

Esas p35 ler x38 ler çıkınca satmaya başlayacak.. Bilinçli bir kullanıcı böyle yapar .. hem bilinçli hemde parası olan kullanıcı da x38 alır...
  • soğutması çok güzel .
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

2 defa şaşırıyorum jetway dan böyle bi kart dün biostar bugun jetway helal olsun güzel kart walla

Neden şaşırıyorsun ki. Jetway Abitten mühendis grubunu alınca, Biostar da DFI dan 40 kişilik bir ekibi olduğu gibi argesine katınca böyle oluyor işte :)))
  • ucuz olursa düşünülebilir birde ram slotlarının renk uyumsuzluğu olmasa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.