Şimdi Ara

## ATi Quad Crossfire Sürücüsü Üzerinde Çalışıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Quad Crossfire Sürücüsü Üzerinde Çalışıyor ##

Geçtiğimiz günlerde hem Sapphire hemde GeCube, çift RV630XT gpu'suna sahip olan Dual Radeon HD 2600XT modellerini anons etmişlerdi. Her ne kadar firmalar resmi duyurularını yapmış olsalar dahi kartların piyasaya çıkışı Ekim ayını bulacak gibi gözüküyor. AMD-ATi'nin RD790 yonga seti ile birlikte 4 ekran kartının çalıştırılmasına dayanan Quad Crossfire desteğinin yanı sıra çift grafik işlemcili iki ekran kartı üzerine kurgulayacağı Quad Crossfire planları da bulunuyor. Bu konuda sıkıntı yaratması muhtemel konu sürücüler olacak ve bu sorunun çözümü AMD-ATi için son derece önemli.

Zira firmanın üzerinde çalıştığı ve Nvidia'nın GeForce 8800 serisini rakip olarak hazırlanmakta olan çift grafik işlemcili RV670 modeli üzerindende de AMD'nin Quad Crossfire yapma planları bulunuyor. Özellikle bu sebepten ötürü firmanın sürücü geliştirme takımı yoğun mesai harcamakta. Kimi kaynaklara göre, AMD'nin özellikle RD790 için hazırlayacağı sürücülerin piyasaya çıkışı Aralık ayını da bulabilir fakat çift grafik işlemcili Dual Radeon HD 2600XT tipi kartlara yönelik Quad Crossfire desteği sağlayan sürücülerin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

• 1 alana 1 bedava verıceklerse tamam
  • çift grafik işlemci.kulağa hoş geliyor
  • ati o driveri yazana kadar nvidia çift çekirdekli gpu uretir,ati kart yapmayı biliyor ama driver işini hiç beceremiyor
  • kartı ati yapsın o zaman, driveri de nvidia yapar
  • Ati donanimsal olarak Quad crossfire yapabilmekte ve bunu uygulamali olarak gosterilebilmektedir.. Donanim haber de ilgili anakartlarin haberini vermistir.

zaten Crossfire kullanilabilen anakartlarin, 2adet 16x veya 4 adet 8x pciexpress destegide mumkundur..
    ama Nvidia ve Intel tarafinda 2 adet 16x SLI destegi mumkun degildir, gelinen son noktada sadece 2 adet 8x destegi mevcuttur ki, olan anakartlarinda ekstra watt gibi bir eksileri de mevcuttur.

bu asamada ilgili driver'larin Windows tarafindan kullanilabilmesi icin gereken, "zaman+para+emek+sabir=4'lu crossfire driver'i" gibi bir formulden bahsetmek daha mantikli olacaktir..

Saygilar sevgiler.
  • uff beyler Atiyle ne alıp veremediğiniz var ben kullanıyorum gayet stabil çalışıo...
  • aticiler nvidiacılar
  • atide kulandım nvidia da
    radeon 9550 ve şimdi 8800gtx
    hiçbirinde sorun yaşamadım. radeon 9550 yi sorun çıkardığından değil, yetersiz kaldığı için değiştim. sürücü de kart da çok iyiydi ama şimdi ati çok fazla sürücü sorunu yaşıyor. ben şahsen taraf tutmuyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Ati donanimsal olarak Quad crossfire yapabilmekte ve bunu uygulamali olarak gosterilebilmektedir.. Donanim haber de ilgili anakartlarin haberini vermistir.

zaten Crossfire kullanilabilen anakartlarin, 2adet 16x veya 4 adet 8x pciexpress destegide mumkundur..
    ama Nvidia ve Intel tarafinda 2 adet 16x SLI destegi mumkun degildir, gelinen son noktada sadece 2 adet 8x destegi mevcuttur ki, olan anakartlarinda ekstra watt gibi bir eksileri de mevcuttur.

bu asamada ilgili driver'larin Windows tarafindan kullanilabilmesi icin gereken, "zaman+para+emek+sabir=4'lu crossfire driver'i" gibi bir formulden bahsetmek daha mantikli olacaktir..

Saygilar sevgiler.

yanılıyorsun nvidia 16x+16x sli desteğini amd ve intel platformları ile asus un a8n32-sli deluxe ve p5n32-sli deluxe anakartlarında kullandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sewger -- 11 Eylül 2007; 14:48:15 >

• 9550 ile 8800gtx kıyaslamak abes kaçıyor, 2900xt ile kıyaslasan neyse

Ben de ATI sahibiyim (2900xt) ama driver sorunları yetti arttı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

9550 ile 8800gtx kıyaslamak abes kaçıyor, 2900xt ile kıyaslasan neyse

performans değil de kartların güvenilirliğini söylüyorum. atininki de nvidianınkide çokiyi. bi sorun çıkarmadı ((kullandıklarımı söylüyorum))performan açısından kıyaslamıyorum çunku akla mantığa sığmaz bir kıyaslama olurdu
    ati günümüzde sürücü yetiştiremiyor kartkarına diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Ultimate Gamer_

atide kulandım nvidia da
    hiçbirinde sorun yaşamadım. radeon 9550 yi sorun çıkardığından değil, yetersiz kaldığı için değiştim. sürücü de kart da çok iyiydi ama şimdi ati çok fazla sürücü sorunu yaşıyor. ben şahsen taraf tutmuyorum...

sen devrim yaşamışsın kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

quote:

atide kulandım nvidia da

sen gtx i taktıım ilk günümü görecektin

• quote:

Orjinalden alıntı: sewger

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Ati donanimsal olarak Quad crossfire yapabilmekte ve bunu uygulamali olarak gosterilebilmektedir.. Donanim haber de ilgili anakartlarin haberini vermistir.

Saygilar sevgiler.

yanılıyorsun nvidia 16x+16x sli desteğini amd ve intel platformları ile asus un a8n32-sli deluxe ve p5n32-sli deluxe anakartlarında kullandı

bana ilgili anakartlarin modelini verirsen, nasil kullandigi hakkinda detayi iletirim.. teknik dokumanlari gormem lazim.. tersini soylemiyorum. vardir..

evet mevcut. verdigim bilginin hatali oldugunun farkindayim..ama aslinda baska bir nokta var.onu soylersem zaten bana herhengi bir sekilde fanatik dersiniz.. bu sebeple ben hatali oldugumu kabul etmek istiyorum..
    sonuc olarak, quad olarak calisma seklindeki mantigi gormek lazimdir.. veri nereye gidiyor nerden cikip nereye gidiyor mantiginda.

Nitekim Crossfire destegi verecegini soyledigi gelecek anakartlarinda, onboard ekrankartinin, sonrada takilabilecek ekrankarti ile crossfire yapilabilecegi, FX57'nin verdigi haberin arasindaki bir soylentidir..

Saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 11 Eylül 2007; 15:45:14 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

9550 ile 8800gtx kıyaslamak abes kaçıyor, 2900xt ile kıyaslasan neyse

performans değil de kartların güvenilirliğini söylüyorum. atininki de nvidianınkide çokiyi. bi sorun çıkarmadı ((kullandıklarımı söylüyorum))performan açısından kıyaslamıyorum çunku akla mantığa sığmaz bir kıyaslama olurdu
    ati günümüzde sürücü yetiştiremiyor kartkarına diyorum

Bende onu diyorum zaten, güvenilirlik olarakta kıyaslanamaz. Kaç sene öncesinin kartıyla şimdi çıkmış kart bir olmaz. 2900xt nin driver sorunu çok.

• @Towarscke

örneği verdim zaten mesajımda yazar
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

quote:

atide kulandım nvidia da

sen gtx i taktıım ilk günümü görecektin

Hakkaten devrim olmuştur düşünsene GTX i taktın driverleri kurdun oyunu bi açıyon

• quote:

Orjinalden alıntı: sewger

@Towarscke

örneği verdim zaten mesajımda yazar

bende sana yazmis oldugum mesaji duzelttim zaten..
    :) komik oldu... uehueeueh

o asamada P5n32-sli deluxe mantigi

bakalim ayni chip uzerinden baska neler bagli..?

## ATi Quad Crossfire Sürücüsü Üzerinde Çalışıyor ##

o degilde benim resimi goremiyorum, siz gorebiliyor musunuz..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 11 Eylül 2007; 16:11:34 >
  • fanatiklik değil performans nerde biz orda önemli olan zaten f/p zaten görünürde 2900xt gitgide iyileşiyor ve şu anda nvidia ya göre fiyatı gayet iyi ,bence 8800 serisi ekran kartları f/p gurubuna girmiyor gerçekten fiyatları çok yüksek zaten aralık ayı gibi hangi kartın ne mal olduğu ortaya çıkar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.