Şimdi Ara

## MSI'dan Overclocklu 2 Yeni GeForce 8600GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan Overclocklu 2 Yeni GeForce 8600GT ##

MSI, Nvidia'nın G84 gpu'sunu esas alan 2 yeni ekran kartını duyurdu. Aslına bakılırsa her iki ekran kartı da GeForce 8600GT tabanlı olmakla birlikte sahip oldukları bellek miktarı ve saat hızlarında farklılıklar bulunmakta. MSI'ın OC Edition olarak isimlendirdiği kartlardan 256MB GDDR3 belleğe sahip olan model, 580MHz GPU, 1600MHz bellek ve 1508MHz'lik shader hızlarına sahip.

Aynı kartın 512MB GDDR3 belleğe sahip olan modeliyse daha düşük saat hızları ile geliyor. Zira 512MB GDDR3 bellekli model 560MHz GPU, 1500MHz bellek ve 1456MHz'lik shader hızlarına sahip. Her iki ekran kartı 1.19GHz'lik stadanrt shader saat hızlarına göre arttırılmış frekans değerleri ile özellikle ön plana çıkıyorlar.

MSI'ın GeForce 8600GT tabanlı iki yeni "OC Edition" modelinin fiyatları ve piyasaya çıkış tarihleri şu an için net olarak bilinmiyor.

• palit 8600 gt sonic + yı tek gecerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 10 Eylül 2007; 16:51:39 >
  • haber için tşkkr.kartlar 128 bit mi olacak acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

haber için tşkkr.kartlar 128 bit mi olacak acaba?

GeForce 8600GT'den beklenildiği üzere evet 128-bit
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

haber için tşkkr.kartlar 128 bit mi olacak acaba?

Her 8600GT olduğu gibi bunlarda 128-Bit
  • Biz ztn alınca ocliyoz niye zahmet etmişlerki fiyat arttırmak için mi
  • bunlar sıradan 128 bit deil son teknoloji 128 bit yani nerdeyse 256 bite yakın performansları var
  • msi o.c seriler sonicler gibi meşhur olmaya başladı...
  • daima palit sonic serisi F/P olarak el öptürür.
    haber için teşekkürler
  • nvidia 8700 çıkarıcak ya son anda 8600leri kakalamaya uğraşıyolar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

bunlar sıradan 128 bit deil son teknoloji 128 bit yani nerdeyse 256 bite yakın performansları var

Bunu açar mısınız?

"Son teknoloji" ve "sıradan", nedir? Teknolojiden kastınız, gırafik işlemci - bellek arasında yeni bir haberleşme tekniği mi?
    Yoksa, bellek gecikmeleri mi çok düşük?

"Neredeyse 256 bit", yani 1400 mhz 8600'ün 22.4 GB/sn band genişliği, aslında 44.8'e yakınmış gibi mi oluyor? Olmuyorsa, hangi saat hızındaki 256 bit belleğe yaklaşıyor?

Hiçbiri değil de, "256 bit", X1950 GT - PRO'nun bir simgesi mi?

Forum ortamında biraz daha aydınlatıcı olmak adına, bunları cevaplasak iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Eylül 2007; 19:28:38 >
  • quote:

daima palit sonic serisi F/P olarak el öptürür.

dogru valla. her şeyin sonigi güzel.

8800gtx hariç. onun calibresi güzel
  • 256 bit kartlara ne zaman geçecez yani ne zaman standart kartlar 256 bit çıkmaya başlacayak acaba?
  • 8600 leri nie 128 bit yaptılar hala anlamış değilim
    bu karta nazaran palit 8600gt sonic+ daha çok tercih edilir bence
  • Arkadaşlar Hepiniz 8600 GT sonic + demişsiniz fakat ben pclabs da bi makale okudum.Yüksek çözünürlüklerde oyunlar ekran kartının ramine yüklenio hatta test sonuçlarının birinde yanılmıosam 8500 GT super, 8500 GT sonic in kafasına basıodu... Bunu da göz ardı etmek gerek....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer
    Forum ortamında biraz daha aydınlatıcı olmak adına, bunları cevaplasak iyi olacaktır.

Bence destekli sallamayı öğrenmeli hitap ettiğiniz arkadaş,
    yoksa tabiki (onun) söylediğinin bilimsel bir açıklaması yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMIN3M

Arkadaşlar Hepiniz 8600 GT sonic + demişsiniz fakat ben pclabs da bi makale okudum.Yüksek çözünürlüklerde oyunlar ekran kartının ramine yüklenio hatta test sonuçlarının birinde yanılmıosam 8500 GT super, 8500 GT sonic in kafasına basıodu... Bunu da göz ardı etmek gerek....

Zaten yüksek çözünürlüklerde oyun oynacak olan 8500GT almazki Adı üstünde giriş seviyesi kart

• quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

bunlar sıradan 128 bit deil son teknoloji 128 bit yani nerdeyse 256 bite yakın performansları var

iyi sıkmış

neye göre 256bit e yakın performansı var...x1950xtx 256bit şimdi bu karta denk mi tutuyorsun yeni nesil 128bit leri

• Hocam anlatamadım galiba YANİ SAAT HIZLARININ YANINDA RAMin fazla olmasını vurguladım... AMA neysehttp://www.pclabs.gen.tr/2007/07/02/directx-10-ekran-kartlari-testte/ ben şu linki veriyimde ne demek istediğimi anla
  • iyice tadını kaçırdılar arkadaşlar.çıkar çıkar 128 bit.çıkarsınlar şöyle 256 bit,800/2000.fiyatıda uygun bişey alalım hepimiz dimi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLAZEX! -- 10 Eylül 2007; 21:42:29 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.