Şimdi Ara

## Samsung 0.08mm Kalınlığında PCB Üretti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Samsung 0.08mm Kalınlığında PCB Üretti ##

Her ne kadar pek çok kişi farkında olmasa bile başta donanımlarımız olmak üzere elektronik aygıtların kuşkusuz en önemli birimlerinin başında PCB (printed circuit board) yani baskılı devre gelir. PCB'ler genellikle elektronik komponentleri bir araya getirmek ve aralarında elektriksel bağlantı olmasını sağlar.

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Güney Koreli Samsung, 0.08mm kalınlığında PCB üretmeyi başardı. Evet yanlış okumadınız sadece 0.08mm kalınlığında. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse örneğin bir kağıdın kalınlığının bile 0.1mm olduğunu göz önüne aldığımızda Samsung'un yeni PCB'sinin ne kadar ince olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz.

Henüz çalışmaları devam eden yeni PCB tasarımını Samsung kısa bir süre içerisinde seri üretime geçirmeyi planlıyor.

• Bu adamlardan korkulur.

Esnek cep telefonları ve devamında bir çok cihazda küçülmenin önü açıldı gibi (Ben de diyordum bu samsung nasıl ince yapıyor bu telefonları diye.). Artık 4 katlı ekran kartı yapmaya da başlarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 10 Eylül 2007; 23:06:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Bu adamlardan korkulur.

Esnek cep telefonları ve devamında bir çok cihazda küçülmenin önü açıldı gibi (Ben de diyordum bu samsung nasıl ince yapıyor bu telefonları diye.). Artık 4 katlı ekran kartı yapmaya da başlarlar.

• samsung kafayı inceltmeyle bozmuş.samsungun ince telefonları sanki düştüğünde paramparça olcakmış gibi geliyor insana anlaşılan yakında
    tutmaya kıyamayacağız.
    şaka bir yana gerçekten önemli bir gelişme ve samsung için önemli bir avantaj olacaktır.
  • o bu deilde pcb'den çok hatun şeker duruyor orda bra ha
  • quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

samsung kafayı inceltmeyle bozmuş.samsungun ince telefonları sanki düştüğünde paramparça olcakmış gibi geliyor insana anlaşılan yakında
    tutmaya kıyamayacağız.
    şaka bir yana gerçekten önemli bir gelişme ve samsung için önemli bir avantaj olacaktır.

Merak etme zaten esnek ekran tenolojisi vardı. Şimdi de esnek PCB çıktı. Yakında da esnek işlemci çıkar (tabi bu şaka zira işlemcide buna gerek yok çünki cep telefonundaki işlemciler bir nohut tanesi kadar bir şey. Yani işlemci beyin ise cep telefonlarına nohut beyinli ya da kuş beyinli diyebiliriz.) Al sana katlanabilir cep telefonu.

Hatta nokia nın tasarımları var. Telefon tamamen esnek ekranla kaplı. Bir ieyin resmini çekiyorsuın ve hoooop kapak rengin değişti yani telefonun desen kazanıyor çok güzel gelişmeler.

• Samsung korkunç bir hızla büyüyo
  • resimdeki karı çok çirkin
  • önemli bir konuyu atlamayalım, ürettikleri pcb kaç katlı? tek katlı ise yaptıkları şey zor sayılmaz.
  • quote:

Hatta nokia nın tasarımları var. Telefon tamamen esnek ekranla kaplı. Bir ieyin resmini çekiyorsuın ve hoooop kapak rengin değişti yani telefonun desen kazanıyor çok güzel gelişmeler.

bileğe takılabilen ama daha konsept tasarım olan telefondan bahsediyorsun herhalde, tasarımcısı ise bir Türk

• quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

önemli bir konuyu atlamayalım, ürettikleri pcb kaç katlı? tek katlı ise yaptıkları şey zor sayılmaz.

Tek katlı olduğu apaçık belli. Zor olan pcb üzerinde kullanılan iletken yolların esnemesidir. O yollar esneyebiliyorsa gerisi kolaydır zaten.
  • bu iletkenler için DNA kullanacaklardı bi ara ne oldu o iş? bu şekilde çok küçültülecekmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: joyberk

quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

önemli bir konuyu atlamayalım, ürettikleri pcb kaç katlı? tek katlı ise yaptıkları şey zor sayılmaz.

Tek katlı olduğu apaçık belli. Zor olan pcb üzerinde kullanılan iletken yolların esnemesidir. O yollar esneyebiliyorsa gerisi kolaydır zaten.

Bu cevabı okuyuncaya kadar haberdeki detayın ehemmiyetini kavrayamamıştım Sağolasın Yani herşeye "ooo süper" diyip atlıyoruz ama nedir ne değildir bilen pek az insan var

• tek katlı esnek pcb çokta muhteşem bir haber değil.Eğer tek katlı pcb ise bunda yeni olan birşey göremiyorum.Zira Mobo pcb leri 11 kat olması gerek onun bile kalınlığı 1-2 mm böl 11'e buna benzer bir rakam çıkıyor ortaya.
  • insan vucüdunda taşınabilir hale getirecekler yakında...
  • özellikle tv ve monitörlerin dahada incelmesine olanak tanıyacak yalnız besleme şasi için pekte ideal görünmüyor
    sıcaklıktan eriyebilir

hadi diyelim arıza oldu üstündeki herhangi bir direnç yada transistör vs. skmek istersek ne olacak havyayı vurduğunda kartın diğer tarafından çıkar

şöylede düşünebiliriz herhangi fiziksel hasar sonucu kartı çaylayan yada kırılan cihazlar için çok güzel bir teknoloji
  • quote:

Merak etme zaten esnek ekran tenolojisi vardı. Şimdi de esnek PCB çıktı. Yakında da esnek işlemci çıkar (tabi bu şaka zira işlemcide buna gerek yok çünki cep telefonundaki işlemciler bir nohut tanesi kadar bir şey. Yani işlemci beyin ise cep telefonlarına nohut beyinli ya da kuş beyinli diyebiliriz.) Al sana katlanabilir cep telefonu.

• quote:

Orjinalden alıntı: ravers

resimdeki karı çok çirkin

hatun hatundur dostum

yaw bence bunlar gereksiz.
    mesela normal bakırlı plaketin bir zevki var asite at del lehimle fln mesela bana yapıcagın devrede bunu kullan deseler istemem bu ne yaw teknolojidede bi işe yarıcanı sanmıyorum sunun ustunde vga olsa pcı e vidalıcaz vga sarkıcak saa sola

• Elektronik olan herşey ince ufak hal mi alıcak yani? SÜper olur vallahi masaüstü pc bile taşınır pc gibi olur. Telefonlar kağıt gibi sevdim ben bu olayı
  • Artık bu tür gelişmelerin hayata girmesi lazım yeter yıllardır öküz gibi kasalar kullandığımız ben kasa istemiyorum kardeşim şöyle ufak bir kutu olsun katlayıp fln seyahatlarda yanımda götüreyim.görüntü ve ses sistemine diyeceğim yok fakat kasa işi yeter yani öküz gibi taşınmıyor bile..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.