Şimdi Ara

Ucuz telefon faturası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • [font="Times New Roman"]merhaba arkadaşlar

bizim evde telefon faturası 100-150 milyon arası değişiyor.bu da annemle babam arasında kavgalara neden oluyor.bir gün bi arkadaş bana internetten her yeri daha ucuza konuşabileceğimi söyledi ama o da tam olarak ne olduğunu bilmiyordu.sizden ricam bana internetten nasıl ucuz konuşacağımı anlatmanız.şimdiden teşekkürler
    Not:sözlerimden de anlaşılacağı üzere konu hakkındaki bilgim az detaylı anlatırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BioDread[TR] -- 8 Eylül 2007; 19:26:46 >

• voipwise diye bi telefon programı var 40 dakika bedava veriyor ayrıca o bittikden sonra 10 euroya üye oluyorsun ve 3 ay boyunca istediğin kadar konuşabiliyorsun asla faturaya yansımaz...cep telleri hariç o aranmıyor ama..şehirler arası milletler arası istediğinden kadar görüşebilirsin..
  • lowratevoip veya voipbuster kullanabilirsiniz..
  • Arkadaşım bu konuda en iyisi en ucuzu www.voipstunt.com

Ve bunun telefon makinası satılıyor bunu modemin bir portuna bağlayacaksın yada switch ine bağlayacaksın aynı şey.

http://urun.gittigidiyor.com/Grandstream-BT-101-SIP-IP-Phone-VoIP-icin_W0QQidZZ5631368

Eski telefonu da kaldırıp atacaksın.

Ancak sırf bu sistemler çıktı diye telekom sağolsun şehiriçi ve şehirlerarası konuşma ücretlerini eşitledi ve ücretleri yükseltti böylece bu sistemlerin şehirlerarası avantajı pek kalmadı. Yani ne yaparsan yap telekomun gazabından kaçamıyosun. Ekiden sabit telefonlar şehirler arası 250 bin lirayı buluyordu şimdi 100 bin lira yaptılar. Şehiriçi 50 bin liraydı onuda 100 bin lira yaptılar. Dolayısı ile şehiriçi şehirlerarası farketmiyor artık.

• 12voip.com 10 euro 3 ay boyunca sınırsız konuşma.
  • bunlar iyi güzelde bunların telefonları çok pahalı sonra birde telekom telefonu kapattırınca adsl de kesecek şu telekomun bir gün başına şöyle irice bir taş düşse herkes rahatlasa
  • Bu konuda fazla bilgim yok ama size uygun telefon tarifesine geçerek görüşme ücretini azaltmayı deneyebilirsiniz.

Şirket hat size göre daha uygun gibi duruyor.

Ucuz telefon faturası
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

12voip.com 10 euro 3 ay boyunca sınırsız konuşma.

Aslında çok güzel bir konu bu işi araştırıp bilenler seçenekleri toparlayıp güzel bir konu yapsalar çok faydalı olur...

Bu seçenek güzelmiş HEr ay telekom denen soygunculara 12YTL sabit ücret verip 3 ayda 36YTL + konuşma parası vermektense süper bir seçenek gibi gözüküyor. Bunun tek kötü yani sanırım karşıdan aranamamak olur.

Edit: Mümkünse deneyip iyi verim alanlar memnun olanlar yazabilirlermi fikirlerini?
    10 euro ya istediğin heryerimi araya biliyorsun? Cep ev yurtdışı vs... bukadar ucuz olması imkansız gibi ya..

Ama eğer böyle şeyler varsa ve hazır internet hızlarıda artık konuşmak için fazlasıyla yeterl seviyelere geldiğine göre neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 9 Eylül 2007; 14:27:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kzengin

Arkadaşım bu konuda en iyisi en ucuzu www.voipstunt.com

Ve bunun telefon makinası satılıyor bunu modemin bir portuna bağlayacaksın yada switch ine bağlayacaksın aynı şey.

http://urun.gittigidiyor.com/Grandstream-BT-101-SIP-IP-Phone-VoIP-icin_W0QQidZZ5631368

Eski telefonu da kaldırıp atacaksın.

Ancak sırf bu sistemler çıktı diye telekom sağolsun şehiriçi ve şehirlerarası konuşma ücretlerini eşitledi ve ücretleri yükseltti böylece bu sistemlerin şehirlerarası avantajı pek kalmadı. Yani ne yaparsan yap telekomun gazabından kaçamıyosun. Ekiden sabit telefonlar şehirler arası 250 bin lirayı buluyordu şimdi 100 bin lira yaptılar. Şehiriçi 50 bin liraydı onuda 100 bin lira yaptılar. Dolayısı ile şehiriçi şehirlerarası farketmiyor artık.

HOCAM aklıma bişiy takıldı bende lowrate voip kulland hatta bir çok foruma yazdım iyi bilirim ama şu donanımda bunu anlamdım.aldık diyelim ve kontürde ekledik.peki biz arıyoruzda bizi arayanlar yine ev telefonumuzu mu arayacaklar?o zaman aranabilecekmiyiz?birde ben telefon hattımı iptal ettirsem ve sadece adsl kalsa ve bu telefonu kullandığım zaman beni nasıl arayacaklar?yoksa yine lowrateden kendi ülkeme ait telefon numarasımı kiralamak zorunda kalıcam.bir bilgin varmı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.