Şimdi Ara

Airties Marka Modemin Wireless Ayari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun suredir airties rt -210 modemimi sorunsuz sekilde kullanmaktayim. Kendim ethernet kablosu yardimiyla internete baglanmaktayim fakat yeni almis oldugumuz MSI marka laptopumda bir turlu wireless baglantiyi sagliyamiyorum

Sorunu tam olarak anliyamiyorum. Wireless baglantima sifre koymadagim zaman yeni laptopumda wireless baglantimi kullanabilmekteyim fakat WPA sifreleme methodunu kullandigim zaman bur turlu baglanti sagliyamiyorum.WEP sifreleme methodunuda beceremiyorum. Sifreleri dogru yazdigimdan eminim nitekim 3 saattir ugrasiyorum

Laptoptaki isletim sistemi Vista Basic..Wpa seklinde sifre koydugum zaman ve laptop uzerinden baglanti kurmaya calisinca aldigim hata mesaji ''KABLOSUZ kimlik DOGRULAMA ZAMAN ASIMI NEDENIYLE BASARISIZ OLDU''

umarim konu hakkinda bilgisi olan yardim edebilcek biri vardir . wireless baglantimi sifresiz sekilde kullanmak istemiyorum ve laptopta baglantiyi saglamak zorundayim

Tesekkurler simdiden

( 2 farkli yere ayni konuyu actigim icin ozur dilerim )

• Modemi arkadasındaki butondan ya da varsa ince reset deliğine bir şey sokup biraz bekleyerek tamamen resetleyin,bu sayede tüm ayaları sıfırlanacak ve şifre kalkacak,daha sonra şifre atamayı deneyin...
  • yontem icin tesekkur ederim fakat sifre atamakta herhangi bir problemim yok
    diger laptopumda sifre degistirsemde sifre koymasamda rahatlikla baglanti kurabilmekteyim fakat Msi marka laptopumda anliyamadigim bir problem var. Vista Basicten mi yoksa uyumsuzluklami alakali bilemiyorum ve bulamiyorum
  • Ben Rt211 marka modemi kullanıyorum kullanma klavuzunda WPA destekleyen bir pc olaması lazım diyor o metodu kullanmak için. Bilgisayarınızın bu protokolü destekleriğinden emin misiniz?
  • Sorununuzn ne olduğunu bilmiyorum ancak içimden bir ses Vista'dan kaynaklandığını söylüyor,dizüstü bilgisayarınızın kablosuz ağ donanımın ilgili protokolü desteklememe ihtimali yoktur bence,standart oldu artık Wep,Wpa vesaire...
  • anladim , belkide dedigin gibi protokol uyusmazligi olabilir

Tam olarak bilgi sahibi olmadigim icin wireless olayina, aciklik getiremedim bir turlu.Acikcasi wireless baglantimi sifresizde kullanmak istemiyorum . Takilip kaldim gercekten :S
  • rt 210 bende de var, benim bilg. öğretmen bilg. i abiminki sağlık bakan. bilg. i onunki kusursuz bağlanıyor benimki ise çok iğrenç ya kopuyor ya bağlanmıyor, sorun nerde ben de bulamadım, modem e kaç kara reset attım olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

rt 210 bende de var, benim bilg. öğretmen bilg. i abiminki sağlık bakan. bilg. i onunki kusursuz bağlanıyor benimki ise çok iğrenç ya kopuyor ya bağlanmıyor, sorun nerde ben de bulamadım, modem e kaç kara reset attım olmadı

Bende de aynı sorun oluyodu başlarda ben modemden kaynaklanıyor sanıyodum sonra airties destek hattını aradım. Frekans aralığını 11'den 6 ya çekin dedi öyle yaptım ama hala aynıydı sonra bilgisayardan kaynaklanabilir belki diye düşündüm format attım ve şuan tıkır tıkır hiç bir sorun yok.
  • Sonuc vermiycegini bilerekte olsa airties musteri servisini aradim ve cok komik bir sekilde, telefonda teknisyenle konusurken , baglantiya cift tikladim ve banglanti gerceklesti :) cok tesekkur ettim tabiki teknik servise :)

Cok tesekkur ederim herkese fikir belirten. Wireless olayi sanirsam birazda sans tesaduf isi
    Herkese tesekkur tekrardan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.