Şimdi Ara

Tofaşda Gaz ayarı?? (rölanti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bende 89model şahin var lpgli peder bey az yaksın diye rölantimidir nedir öyle birşey varmış gaz ayarı deniyor onu kıstırmış. buda performansı çok etkiliyor nerdeyse durdugu yerde stop etcek gibi titriyor 90c sıcaklıkda olsa bile. ve toplam hızda 120falan anca görüyor eski haliyle 165falan yapıyordu bunu sanayiye gitmeden nası hallederim bi ayarı varmış basitmiş bilen varsa anlatabilirmi? çünkü hız yapasım olunca aççam ekonomi yapasım olunca kıscam ondan soruyorum yani yardımlarınızı bekliyorum.

• dostum boş ver ya hız yapmayı...
  • hız deil biraz daha seri olmasını istiyom ve araba lastik bile çekmiyo :D ona sinir oluyom..
  • gaz ayarı 3 noktadan yapılır; beyin üzerindeki 2 düğmeden ve hortum üzerindeki düğmeden.
    işe beyindeki siyah düğmeden başlayabilirsin. arabayı çalıştır dediğim düğmeyi sola doğru motorun titremesi duruncaya dek hafifçe çevir. düzelmezse yine buraya yaz.
  • peki bu ayar performansı ne derecede etkiler? çnku lpg takıldıkdan sonra gaz ayarı hep kısıkdı hiç yüksek ayarda kullanmadım benzinle normal ayarda kullanmıstım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 8 Eylül 2007; 13:16:55 >
  • rölanti ayarı performansı pek etkilemiyor, yalnızca araba durduğunda stop etmesiyle ilgili bir durum, performansa çok ufak bir etkisi olabilir.

beyinden gelen lpg hortumunun üzerinde mavi bir düğme olucak onu çevirdikçe rölanti değerin yükselir.

bu ayarı motor bloğunun üzerinde vidadanda yapabilirsin sarı renkte bir vida
  • niye uğraşıyorsunki peder arabaya binince lpg ye alsın sen binince benzine al olsun bitsin:::
    at arabaya 50 liralık benzin,bas basabildiğin kadar 170-180 i bile görebilirsin hemde araba nın çalışması bile değişir.pistonlar yağlanır çok iyi olur bence dene bi kere.
  • http://forum.donanimhaber.com/forumid_376/tt.htm

Konuyu keşke buraya açsaydın.
  • cok az bir fark diyosunda bazıları diyo gaz ayarını açtırdım araba çok seri falan diyolar? bunun icin baska bi ayardamı var ? gaz derken lpg anlamında gaz değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 8 Eylül 2007; 18:29:51 >
  • bak dostum beyin diye tabir edilen yerin genellikle sol üstte olan büyük plastik vida görünümlü valf var arabanı çalıştır dediğim valfi sola doğru gevşet tamamdır gazı açmak içinde beyne gelen hortumdaki aynı şekil gevşet tamamdır. yada en iyiysi gazcıya git bilgisayarla ayarlasın
  • o dediğini anladımda benzindede etki eden bi gaz ayarı varmış ben onu soruyorum? gaz derken lpg manasında gaz değil.
  • ozaman karbüratörcüye göstermen lazım
  • dedigim gibi blogun üzerindeki sarı vidayı çeviriceksin
  • O ayar vidaları birbirine seri çalışır birnin ayarını değiştirince diğerinin de ayarı değişir.Sarı lpg girişini mavi çıkışı ayarlar.Benca sadece birinden ayar yapınız.Saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: sjsero

rölanti ayarı performansı pek etkilemiyor, yalnızca araba durduğunda stop etmesiyle ilgili bir durum, performansa çok ufak bir etkisi olabilir.

beyinden gelen lpg hortumunun üzerinde mavi bir düğme olucak onu çevirdikçe rölanti değerin yükselir.

bu ayarı motor bloğunun üzerinde vidadanda yapabilirsin sarı renkte bir vida
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

niye uğraşıyorsunki peder arabaya binince lpg ye alsın sen binince benzine al olsun bitsin:::
    at arabaya 50 liralık benzin,bas basabildiğin kadar 170-180 i bile görebilirsin hemde araba nın çalışması bile değişir.pistonlar yağlanır çok iyi olur bence dene bi kere.

cok haklısın gaz ayarı falan vazgeçtim geçen benzine bi çektim arabayı altımda m3 var sandım :D en mantıklısı bu ;) saol kardes
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.