YARDIM: Alfa Romeo 156 alınırmı ?
63 Cevap33916 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

495 Mesaj
8 Eylül 2007; 3:35:17 

Arkadaşlar piyasada ortalama 13000 - 17000 ytl arası 1998 - 2000 model Alfa 156'lar mevcut.
Bu arabaların çoğu full donanımlı.
2.0 motor, 4 airbag, momo deri koltuk, sanroof, abs, klima vs...
Sizce bu fiyat ortalamasında bu araç alınırmı ?
Şayet alınır derseniz 156'nın hangi modelini tercih edersiniz ?
Çünkü gördüğüm kadarıyla 156'nın 4-5 tane ayrı modeli mevcut.
Yorumlarınızı bekliyorum !
Saygılarımla.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

11050 Mesaj
8 Eylül 2007; 3:48:39 

alınır aslında
üzerindeki motor zaten sınıfının en performanslı motorlarından birisidir
twinspark teknolojisine sahiptir yani normal bir motorda 4 buji varken alfa romeo twinspark'lar da 8 adet buji vardır.
ateşleme daha iyi yapılarak daha iyi güç sağlanmaktadır.
donanım olarak hepsi birbirine yakındır.
hepsinde abs+airbag+klima mevcuttur.
bazılarında sunroof+deri koltuk bulunmaktadır.
bulabilirsen sunroof'lu filan al;hatta forumda @cilikka(uğur) arkadaşımızda var bu araçtan.
ondan daha çok fikir edinebilirsin.

fiat coupe alacaktın;vazgeçtin heralde?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Eylül 2007; 10:37:06 

PM attim mesaj kutuna bakabilirsin
quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Arkadaşlar piyasada ortalama 13000 - 17000 ytl arası 1998 - 2000 model Alfa 156'lar mevcut.
Bu arabaların çoğu full donanımlı.
2.0 motor, 4 airbag, momo deri koltuk, sanroof, abs, klima vs...
Sizce bu fiyat ortalamasında bu araç alınırmı ?
Şayet alınır derseniz 156'nın hangi modelini tercih edersiniz ?
Çünkü gördüğüm kadarıyla 156'nın 4-5 tane ayrı modeli mevcut.
Yorumlarınızı bekliyorum !
Saygılarımla.

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2007; 10:51:39 

macera aramanın bir gereği yok bence

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2007; 12:54:05 

cilikkanınkini al

Ama cilikka sana bişiler yapsın cilikka duydunmı

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2007; 13:08:58 

Dizayn ve motor güzel ama çin otolarından farkı yok.

Uzaklaştırılmış
8 Eylül 2007; 13:14:32 

bu arabayı geçen yıl çok düşündüm hemde çok temiz 13 000 de 2004 model 35 e bırakacaklardı

sonra girdim sahibinden coma aradım 5-6 tane 156 sahibini satılığa çıkartmış

sordum sıkıntısı varmı diye konuştuk

abi dışı şekil hoş araba ama içi tofaş hiç bulaşma dediler

gidiyorum servise benim arabayı lifte kaldırıyor yanında palioyu lifte kaldırıyor hem malzeme aynı diyor

bir tanesinin 159 u vardı yana yana içim giderek aldım 90 a diyor(-herhaldebiraz kredi filan kullanmış -) adam 55 e zor verdim diyor

dokunsan ağlayacak yani ..yaşın kaç dedim 33 yaşındaymış ..daha kazanırsın merak etme yaşın genç dedim kapattım

bence sende karar vermeden gir satılık 156 sitelerine ara birkaç kişiyi dersin bir 156 var düşünüyorum ne dersin diye

5 kişiden belki 2 si al ama zahmetlidir diyecektir 3 ü veto edecektir

böyle daha objektif olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 8 Eylül 2007; 13:19:43 >

2853 Mesaj
8 Eylül 2007; 13:16:40 

tipi çok güzel ama.....
diğer hususlarda ıyı bır arastırma yapmanda fayda var

ida

495 Mesaj
9 Eylül 2007; 9:28:16 

Vaybe yorumlara bak :( Arabanın içide dışıda çok şekil ama bu yorumlarıda yabana atmamak lazım. Bucakli hocam coupe temiz bulmak imkansız gibi bulunsa bile o model araba için çok para gelir bana bende ilk göz ağrım Alfa'ya yöneliyim dedim ama baksana Allah için 1 kişi olumlu yorum yapmamış :) Valla döndük başa hani dedim şöyle 1.8 yada 2.0 156 Ts yakışır hem şekil olur hemde iyi gider ama yorumlar yıktı beni. Hatta bu hafta sonunda 2-3 tane otobanda gördüm çok deli görünüyorlardı gerçekten tekrar vuruldum cihazlara. Hemde 4 kapı ve full donanımlı diye ileride satarken tek kapılara göre daha hızlı satılır diye düşündüm bir an için. Ne yapıyım arkadaşlar karar vermeme yardımcı olun lütfen. Ama daha önce baktığım araçların içinde en donanımlısı ve en uygun fiyata en temizi 156'lar bulunabiliyor diğerleri fos gibi arkadaşlar.
Saygılarımla.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

540 Mesaj
9 Eylül 2007; 13:14:24 

altın orfoz keşke alfa kullansaydın 2 ay önce alfa 156 aldık makyajlı kasa hiç bir arabadan zevk almıyorum bmw dahil bunu ilerde model nedeiyle değişirsem yine alfa alırım not:2 ayda 3bin km yol yaptım

Dürüstlük en büyük erdemdir.
Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör, hepsi birden yok olur. Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur...

Uzaklaştırılmış
9 Eylül 2007; 13:37:02 

ohaaa alfa icin neler demisler...

kac kere bindiniz alfaya???

isitmali deri doseme (momo orginal)
otomatik klima
abs
airbag
sanruf
park sensoru
xenon far
4cam oto
vs vs vs

2000cc 155bg
son hiz 250 gordum :) 0-100 hizlanmasi 7,5sn

daha ne olsun

hizlanmalara inanmayanlara video ile ispat ederim

araba mukemmel bence.. ama yakit biraz fazla .. oda normal 2000cc
lpg ile cozeriz

Uzaklaştırılmış
9 Eylül 2007; 13:48:49 

quote:

Orjinalden alıntı: .::RRR::.

495 Mesaj
10 Eylül 2007; 23:30:44 

Valla bu fiyata bu kalite be donanım bence başka markada olmaz.
Ayrıca arabanın duruşuda süper.
"cilikka" hocam bakalım senin arabada kısmetse olur yaw.
Biraz daha zaman lazım bana.
Bu arada araştırmalarım devam ediyor.
Saygılarımla.

2784 Mesaj
11 Eylül 2007; 10:15:07 

Hocam Alfa bir tutkudur, tutkulu bir adamsan Alfa alabilirsin ama yok nasıl satarım parçası benzini dersen hiç yorma kendini.

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

4214 Mesaj
11 Eylül 2007; 10:47:13 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Hocam Alfa bir tutkudur, tutkulu bir adamsan Alfa alabilirsin ama yok nasıl satarım parçası benzini dersen hiç yorma kendini.

+1000

Bilindik hikaye...

272 Mesaj
11 Eylül 2007; 10:56:23 

quote:

Orjinalden alıntı: GRI-pin

50 ile vurunca yaya ölmüş

"Arkadaşlar,efendiler ve ey Millet; İyi biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat; medeniyet tarikadır."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2487 Mesaj
11 Eylül 2007; 12:07:05 

Temizini orjinali'ni bulduktan sonra neden alınmasın,
Tolga'nın dediği gibi "Alfa bir tutkudur" aracının 2.el değerini, servis masraflarını hesaplamaz.

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

770 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:14:57 

Valla Alfa 156 beğenilmeyecek araç değil. Çok hoş bir tipi, iyi de motoru var. Asıl düşündüren yakıt vs. değil de varyatör vb. gibi kronik bazı sorunları var. Türkiyemizin bozuk yollarına pek gelmediği ve çabuk yıprandığı da söyleniyor.
Ama bütün kusurlarına rağmen tarz bi araba. Eminim onu kullananlar çok keyif alıyordur.

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK

255 Mesaj
12 Eylül 2007; 23:09:50 

alfa class marka 156 da çok şık bence, bu arabaların eskisi üzer zor araba diye biliyorum,parça maliyeti yakıtı fazladır bende 145 bakıyordum birara tavsiye edeni yada olumlu birşey konuşanı duymadım
tabi 156 biraz daha güncel kasa ama detaylı bir araştırmanı tavsiye ediyorum.bu arada yol tutuş olarak mükemmel derler 156 lar için.saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleanddog -- 12 Eylül 2007; 23:11:47 >

I'II never forget you Ayrton SENNA

495 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:29:08 

Ne diyorsunuz arkadaşlar 2000 model 156 2.0 alsam üzermi beni masraf olarak ?
Varyatör olayı tamam kronikleşmiş bir hastalığı bu arabanın onu kabullendik diyelim.
Onun dışında bu arabanın karizması, tipi, konforu ve havası çıkartıcağı sorunları geridemi bırakır acaba ?
Yoksa daha fazla arabanın arıza ve kronikleriylemi uğraşırız ?
Benzin 2.0 motor olduğu için katlanılabilir.
Parça pahalı diyorlar sonuçta yabancı araç onuda kasko ile hallederiz.
Eğe geriye ne kaldı.
Ortalama 15000 ytl veripte bu arabanın keyfi çıkartılmazmı ?
Saygılarımla.

1789 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:37:22 

quote:

of of rezalet bu ne ya ... sağ çıkma şansın yok ...

3603 Mesaj
13 Eylül 2007; 2:11:16 

ya herkes al al demişte hanginiz alır alfa yı?

alfa romeo dünya da en çok arıza yapan arabaların en başında geliyor..parçası pahalı ve gelmesi uzun sürüyor..2.el piyasası tam anlamıyla ölü..aylarca sürünebilir satmaya kalksan..benzinli ve şehir içi ortalama 2004 model 156 1.6 120 hp 100 km de 10 lt. benzin içiyor..sömürüyor pardon

artık devir ekonomi devri.. yol tutuşuymuş,görünümüymüş 2. plan da ... her arabanın kendine göre bir dizaynı var iyi-kötü..

495 Mesaj
14 Eylül 2007; 20:57:30 

Kafam alllak bullak oluyor yaw :(

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2007; 21:32:02 

quote:

alfa almaktan vazgeçtim bu video ile

1732 Mesaj
14 Eylül 2007; 21:52:04 

156 nin çok iyi yol tutuşu ve hızlanması dışında aşırı tüketim ve sorunlu sanzıman dişliler 30bin km den sonra birbirlerini yerler ve erirler maliyet çok yüksektir alınmaz derim

2784 Mesaj
14 Eylül 2007; 22:20:59 

Dostlar Alfa çok kibar binelecek zorlanmayacak bir araçtır, bakımlarının asla atlamamanız gerekir, şöyle 2.0 ının tadı bi başkadır, 1.6 larıda fena kaçmaz ama benzini iyi çeker, koltuklar sizi sarıverir, ön kokpit diğer arabalardan fakını hemen beli eder, dağa taşa köye vurmayacaksınız, güzel ve düzgün kullandıktan sonra başınıza iş çıkaracak bir araç değildir.., benim alfa fanatiği bir komşum vardır, gözü başka araba görmez alfa der başka bir şey demezdi...

Ayrıca varyatör arızasıda şehir efsanesi olmuş anlaşılan iyi ki 97 modellerde kronik sorun vardı, yeni modellerde bu arıza düzeltileli çook uzun zaman oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 14 Eylül 2007; 22:22:10 >

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

1584 Mesaj
15 Eylül 2007; 8:23:00 

yine herkes kabak tadi verdi diyecek ama sirf ambleminden dolayi almam o arabayi

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

2290 Mesaj
15 Eylül 2007; 11:45:45 

Bir tanıdığımız satabilse kurban kesecek. Donanım mükemmel 2.0 lt, full+full ama neredeyse her ay elektronik sorunlar çıkarıyor bıktırdı artık...

İ.Ü ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK

2545 Mesaj
16 Eylül 2007; 11:07:51 

quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Valla bu fiyata bu kalite be donanım bence başka markada olmaz.
Ayrıca arabanın duruşuda süper.
"cilikka" hocam bakalım senin arabada kısmetse olur yaw.
Biraz daha zaman lazım bana.
Bu arada araştırmalarım devam ediyor.
Saygılarımla.

Bu donanımda baska avrupa arabası yukarıdaki gibi carpışma testinde dağılmaz.147 de böyle.Teneke bunlar.Hayatın tehlikede resmen

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

22 Mesaj
16 Eylül 2007; 11:23:20 

quote:

Orjinalden alıntı: cem_hakan

Bu donanımda baska avrupa arabası yukarıdaki gibi carpışma testinde dağılmaz.147 de böyle.Teneke bunlar.Hayatın tehlikede resmen

Harbiden de tenekeymiş video'daki araç neydi öyle çin araçları gibi ikiye katlanacak nerdeyse..

2545 Mesaj
18 Eylül 2007; 14:01:42 

Nerdeyse lafı iyimser kalıyor.Pek çok çin aracı aynı sonucu veriyor.Alfa ya binen arkadaşlar 2 kere daha fazla dikkatli olsun bence.Sanırım içinde hala fiatın kuş serisindeki dna ları dolaşıyor.

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

3170 Mesaj
18 Eylül 2007; 15:29:03 

birşey sormak istiyorum.
kuş serisi araçlar ile alfa romeonun ne alakası var.
tofaş bu arabayı üretmiyor.sadece ithal ediyor.tofaş sadece kuş serisini üretti.
ayrıca fiat kuş serisi varmı.ben bilmiyorum.tofaş kuş serisi var diye biliyorum.
hep karıştırılıyor bunlar.

quote:

Nerdeyse lafı iyimser kalıyor.Pek çok çin aracı aynı sonucu veriyor.Alfa ya binen arkadaşlar 2 kere daha fazla dikkatli olsun bence.Sanırım içinde hala fiatın kuş serisindeki dna ları dolaşıyor.

bir de 156da en çok a sütunu hasar görmüş sanırım.o bölge güçlendirilemez mi?mesela içine çelik boru koyularak

2545 Mesaj
19 Eylül 2007; 1:33:59 

Fiat taki adı Doğan Şahin elbetteki değil şimdi unuttum o kasaların adını italyadaki adını yani.Ama üretildi.Ne alakasımı var.İkisininde üreticisi fiat.Biz türkiyede yeniden bulmadık üretmedik bu motoları ve iç dizaynı.Ufak değişikliklerle italya da üretimi bittikten sonra bile ürettik işte.
Ancak aynı dna dedigim Euro-Ncap testinde ortaya çıkıyor.Aynı dayanıksız kaporta.Bu dönemde Avrupada üretilen ve avrupa markası olan,bu fiyatta bu kadar kötü puan alan ve nerdeyse kesin ölüme sebebiyet veren ikiye katlanan başka ncap testi görmedim.Sen gördün mü? Yada yukarıdaki vidoeyu izledinmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 19 Eylül 2007; 1:42:43 >

485 Mesaj
27 Eylül 2007; 3:04:48 

pekı bu araca ne dersınız???

Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive 2004

"AeÇ" "Fb"

1085 Mesaj
27 Eylül 2007; 9:10:47 

showroom da bir alfa spider in içine binmiştim. binmemle inmem bir oldu eğer o arabanın içinde beş dakika daha kalsaydım kafamda canlanlanan spider tamamen bitecekti. bir arbanın dış tasarımı kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel olup aynı zamanda iç tasarımı iğrenç, kalitesiz ve milyarlarca işçilik hatası ile doluysa o araba alfa'dır!! bu yüzden alfa ya para fln vermem.

763 Mesaj
27 Eylül 2007; 13:35:16 

Ben o videoya takıldım.

670 Mesaj
27 Eylül 2007; 13:52:07 

Arkadaşlar...
http://forum.donanimhab...7407277/mpage_11/tm.htm
Bu soruları daha önce ALFA ROMEO kulübümüzde onbinlerce defa yanıtladık. Lütfen bana 100. defa tekrardan yazdırmayın ve oradan bu sorulara yazılmış cevapları okuyun.
Ama yılmadan bir mesaja tekrar cevap yazacağım.

Alfa 1.6 larla şehir içi 8.5 litre ile 9 litre arası şehir dışı ise 6 litre yakıyoruz.
Bu 1

Alfa'nın yedek parçası pahalı değillllllllll
Bu 2

Alfa'nın yedek parçaları TOFAŞ BAYİLERİNDE istediğin anda temin ediliyor, bekleme yok.
Bu 3

Lütfen 10 sene öncesinden kalmış Alfa bilgileri ile YALAN YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN...

Ayrıca günümüzde 1-2 marka haricinde sorunsallığı olmayan araç yok gibi.
Girin Megane, Astra, C4 topiclerine okuyun. Şikayet.com'a bakın diğer araçlarda mı fazla var şikayet Alfa'da mı?
Günüzümdeki zor ekonomik koşullar ve rekabette bütün araçların üretimindeki hata payları yükseldi.

Alfa... Bir bağımlılık ve taraf tutmaktır. Alfa'ya binmek tuttuğunuz takımı sevmek gibi bir şeydir. Ya Alfa'cı olursunuz ve takımınızı tutmaya devam edersiniz ya da Alfa'yı almazssınız veya aldıktan sonra kısa sürede zararına satarsınız.

Ben bindiğim aracı seveceğim bakacağım uzun süre bineceğim derseniz, Alfa'yı yine bir Alfa ile değiştireceğim derseniz Alfa, Matrix filmindeki gibi geri dönüşü olmayan KIRMIZI HAP gibidir.
..........
Neyse kısa yazacakken yine uzun yazdım.

Bilgi almak isteyenler ALFA ROMEO kulübüne.

763 Mesaj
27 Eylül 2007; 14:18:55 

Hocam çok güzel anlatmışsın bravo. Ama ben hala o videoyu düşünüyorum. Arka tamponla ön tampon çok yaklaşmışlar birbirlerine.

quote:

Orjinalden alıntı: 147BLACK

Arkadaşlar...
Bu soruları daha önce ALFA ROMEO kulübümüzde onbinlerce defa yanıtladık. Lütfen bana 100. defa tekrardan yazdırmayın ve oradan bu sorulara yazılmış cevapları okuyun.

Alfa 1.6 larla şehir içi 8.5 litre ile 9 litre arası şehir dışı ise 6 litre yakıyoruz.
Bu 1

Bu 2

Alfa'nın yedek parçaları TOFAŞ BAYİLERİNDE istediğin anda temin ediliyor, bekleme yok.
Bu 3

Lütfen 10 sene öncesinden kalmış Alfa bilgileri ile YALAN YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN...

Girin Megane, Astra, C4 topiclerine okuyun. Şikayet.com'a bakın diğer araçlarda mı fazla var şikayet Alfa'da mı?
Günüzümdeki zor ekonomik koşullar ve rekabette bütün araçların üretimindeki hata payları yükseldi.

Alfa... Bir bağımlılık ve taraf tutmaktır. Alfa'ya binmek tuttuğunuz takımı sevmek gibi bir şeydir. Ya Alfa'cı olursunuz ve takımınızı tutmaya devam edersiniz ya da Alfa'yı almazssınız veya aldıktan sonra kısa sürede zararına satarsınız.

Ben bindiğim aracı seveceğim bakacağım uzun süre bineceğim derseniz, Alfa'yı yine bir Alfa ile değiştireceğim derseniz Alfa, Matrix filmindeki gibi geri dönüşü olmayan KIRMIZI HAP gibidir.
..........

770 Mesaj
27 Eylül 2007; 14:33:41 

quote:

Fiat taki adı Doğan Şahin elbetteki değil şimdi unuttum o kasaların adını italyadaki adını yani.Ama üretildi.Ne alakasımı var.İkisininde üreticisi fiat.Biz türkiyede yeniden bulmadık üretmedik bu motoları ve iç dizaynı.Ufak değişikliklerle italya da üretimi bittikten sonra bile ürettik işte.
Ancak aynı dna dedigim Euro-Ncap testinde ortaya çıkıyor.Aynı dayanıksız kaporta.Bu dönemde Avrupada üretilen ve avrupa markası olan,bu fiyatta bu kadar kötü puan alan ve nerdeyse kesin ölüme sebebiyet veren ikiye katlanan başka ncap testi görmedim.Sen gördün mü? Yada yukarıdaki vidoeyu izledinmi ?

Ben de hatırlıyorum. İsmi de REGATA mı neydi??

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK

1683 Mesaj
27 Eylül 2007; 15:34:37 

156'nın NCAP puanı nedir?

1932 Mesaj
1 Haziran 2008; 18:50:39 

quote:

Orjinalden alıntı: 147BLACK

Arkadaşlar...

Bu 1

Bu 2

Bu 3

..........

bunu arıyordum :) cok teşekkürler.

Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu Dünya'da hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2008; 0:43:08 

Bırak abi milletin dedikleri laflara biride çıkmış içi çinli gibi demiş biri bilmem ne kaç kere içine oturmuşlar alfanın?Biri demiş çok yakar devir ekonomi devri gidip kibrit kutusu gibi araba alıp 100km de 7lt yakacama adam gibi araba alır 10lt yakarım yoksa hiç binmem araca.Hor kullanılmamış diri bi alf bulursan al gitsin o paraya iyidir 156 lar.

17 Mesaj
2 Haziran 2008; 9:29:43 

bence alınır cunku benim abimde var 156 kendisi 1 senedir kullanıyo gayet memlun fazla yakmıo ama deviri 6-7 cıkartmassanız fazla yakmaz normal 1 devirde calısıyorr 2.5-3 devirde deiştirirseniz fazla yakmaz arkadasım sen bence all 1.6 twin spark lar da cok ucuyorr 4. viteste 198 gibi bişey göruyorr 5 sen dusunn 3 te 140 ulasıyor 2 de 90 gibi bişey gıdıyoor ama cok şekil araba sole bence all ekonomi istiyosan reno kangoo all

kanGOoOo 1.5 Dcİ

6 Mesaj
15 Eylül 2008; 14:22:54 

Merhabalar
Yorumları okudum gerçekten hayretler içinde kaldım Lütfen kimse kızmasın 98 99 2000 araçlardan bassediyorsunuz tabiki sorun çıkartır 3 senedir alfa 156 1.6 kullanıyorum 1.6 arabası olan kimse bu araba gibi viraja girip cıkamaz (oynanmamış) hiç bir modifiye yapmadan hiç bir araçtan bu kadar güzel ses çıkamaz şimdi satsam aracımı yine alfa alırım bu araç 98'in en iyi motor ödülünü almış 2004'de kadar kasa egiştirmemiş 2004 den sonra sadece ön tampon ve iç diyan degişmiş motor aynı motor

Parçası diger yabancı araçlardan opel bmw gibi çok daha ucuz standart sorunları var tabiki benzin konusunda çok hassas hemen avans vurmaya başlar varyatör kayışı denilen bir zımpırtısı var ilkçalıştıgında ufak bir ses yapar

1.6 larda yüksek hızlarda 180 sonrası hararete dikkat edilmeli 2.0 veya 2.5 v6 hararet göstergesini söküp başka bir şey koya bilirsiniz

Alfayı herkez alıp binemez

Alfanın Karizması yeter arkadaşlar gönül rahatlıgı ile al arkadaşım hiç düşünme

tş,
Hakan Dolma

Hakan Dolma
ist/cengelkoy

52 Mesaj
25 Eylül 2008; 14:14:55 

Ark.lar sımdı bu konuyu gordum ve cevap yazma ıhtıyacı hissettim. cunku bazı ark.lar bilip bilmeden , uzun seneler onceden gelen alfa cumlelerını hala burda konusuyorlar.. kendimle alakalı birsey anlatmak ıstıyorum 1,5 sene once bir honda civic sahibi idim memnundumda ama artık birazda olsa şıklık ve performance arar oldum oncelıkle A3 e baktım cunku gercekten cok şık araba idi ama fiyatı gercekten pahalı idi daha sonra arar iken baska secenek, bana abim dedıkı bende yıllar once alfa 145 1.4 ts vardı hala onun tadını o motor sesını performansını 1.4 olmasına ragmen unutamıyorum.. bende alfaya yoneldım bir alfacıya gittim ve daha gider gitmez 156 daki guzellıgı fark ettım dıstan ve bir de ıcıne girdım boyle bir tasarım yoktu ve resmen (abartmıs olmıyım ama) ferrarının kuzeni hissi uyandırdı bende .. bir de test surusu yapayım dedım 1.6 olmasına ragmen boyle bir performansı ben hic bir arabada gormedım ve sportıf surus zevkını goremedım.. Ve o gun hemen arabayı aldım hemde ALFA KIRMIZISI rengını , her arabaya biniste daha da tutku oldu bu bende ve her gecen gun dahada zevk almaya basladım.. işte alfa tutkusu boyle birsey .. yok sorun cıkarıyormusta yok kılmış tüymüş pardon ama bence bilip bilmeden yorum yapıorsunuz ark.lar.. neyse askere gitmeden once elımde olmayan sebepler yuzunden arabamı satmak zorunda kaldım ama su an yıne arıorum ve buldugum anda yıne tutkuma kavuscam ark.lar. neyse cok uzattım son diycegım sey ALFA kullanan bir kişi bir daha bırakamıor cunku artık onda bu bir TUTKU oluyor. Tesekkurler ..

47 Mesaj
13 Temmuz 2011; 9:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanh81

Ark.lar sımdı bu konuyu gordum ve cevap yazma ıhtıyacı hissettim. cunku bazı ark.lar bilip bilmeden , uzun seneler onceden gelen alfa cumlelerını hala burda konusuyorlar.. kendimle alakalı birsey anlatmak ıstıyorum 1,5 sene once bir honda civic sahibi idim memnundumda ama artık birazda olsa şıklık ve performance arar oldum oncelıkle A3 e baktım cunku gercekten cok şık araba idi ama fiyatı gercekten pahalı idi daha sonra arar iken baska secenek, bana abim dedıkı bende yıllar once alfa 145 1.4 ts vardı hala onun tadını o motor sesını performansını 1.4 olmasına ragmen unutamıyorum.. bende alfaya yoneldım bir alfacıya gittim ve daha gider gitmez 156 daki guzellıgı fark ettım dıstan ve bir de ıcıne girdım boyle bir tasarım yoktu ve resmen (abartmıs olmıyım ama) ferrarının kuzeni hissi uyandırdı bende .. bir de test surusu yapayım dedım 1.6 olmasına ragmen boyle bir performansı ben hic bir arabada gormedım ve sportıf surus zevkını goremedım.. Ve o gun hemen arabayı aldım hemde ALFA KIRMIZISI rengını , her arabaya biniste daha da tutku oldu bu bende ve her gecen gun dahada zevk almaya basladım.. işte alfa tutkusu boyle birsey .. yok sorun cıkarıyormusta yok kılmış tüymüş pardon ama bence bilip bilmeden yorum yapıorsunuz ark.lar.. neyse askere gitmeden once elımde olmayan sebepler yuzunden arabamı satmak zorunda kaldım ama su an yıne arıorum ve buldugum anda yıne tutkuma kavuscam ark.lar. neyse cok uzattım son diycegım sey ALFA kullanan bir kişi bir daha bırakamıor cunku artık onda bu bir TUTKU oluyor. Tesekkurler ..

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmasın kimse ama yukarıda ki Crash Test videosundan sonra Alfa 156 tutkum başlamadan bitti. Görsellik öenmlidir ancak güvenlik görsellikten daha öenmlidir...

Ulan Lantis beni benden aldın heaa :)

2169 Mesaj
24 Temmuz 2011; 15:59:38 

okurken şoke oldum.yerden yere vurmuşlar.savunacak kadar çoğunluk da yokki böyle bir ortam oluşmuş.herkes bol keseden atmış...

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi
Car:Citroen C2 1.4 HDİ SX 2006 Tyre:Goodyear Efficientgrip
Car Audio:
Pioneer DEH-X3550UI - Sony XM-N1004 - Hertz DSK 165.3 - Alpine SXE-1325S - Hertz DS 30.3 - MA Audio 4ga Power - 2x1.5mm Speaker Cable - Monster Interconnect
Desktop:
Apple iMac 21.5 Late 2009 Phone:Apple iPhone 5c 16gb Tablet:Apple iPad 4 16gb Wifi+4G Display:Saba 23" Full Hd Led Power:Monster PowerCenter HT800 Espresso:Delonghi EC200 CD - Sözen El Değirmeni
Satılık bileşenlerim:Kingston V300 120GB - Corsair Carbide 300R - Corsair CX600 - Corsair Hydro H60
Satılık bileşenler için pm atın.

47 Mesaj
25 Temmuz 2011; 8:41:42 

quote:

Orijinalden alıntı: halog

okurken şoke oldum.yerden yere vurmuşlar.savunacak kadar çoğunluk da yokki böyle bir ortam oluşmuş.herkes bol keseden atmış...

sayın halog kardeşim. Aracı yerden yere vuran kimse yok aslında.. Görsellik vs olarak benim hala beğendiğim bir araç,ancak yukarıda ki testi izledikten sonra arabayı alma tutkum tamamen bitti.. Açıkçası ismi gibi heybetli bir sonuç beklerken hüsranla karşılaştım.. Eminim büyük çoğunlukta benim gibi düşünür o testi izledikten sonra.. Performans mükemmel olsa bile güven olmadıktan sonra neye yapar ki ??
Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2169 Mesaj
25 Temmuz 2011; 15:25:45 

quote:

Orijinalden alıntı: cr4n1um

sayın halog kardeşim. Aracı yerden yere vuran kimse yok aslında.. Görsellik vs olarak benim hala beğendiğim bir araç,ancak yukarıda ki testi izledikten sonra arabayı alma tutkum tamamen bitti.. Açıkçası ismi gibi heybetli bir sonuç beklerken hüsranla karşılaştım.. Eminim büyük çoğunlukta benim gibi düşünür o testi izledikten sonra.. Performans mükemmel olsa bile güven olmadıktan sonra neye yapar ki ??
Teşekkürler...

ben o testlerin içerisinde de çeşitli rantlar döndüğü düşüncesindeyim.çünkü şu konuda hepimiz hemfikiriz ki belli bir modelden sonra en kalitesiz otomobil markaları bile çıtalarını yükseltmiş ve güvenlik konusunda bir çok önemli adım atmıştır.bu marka o kadar da deneyimsiz bir marka değildir sektörde.ben bu kadar başarısız olacağını düşünmüyorum güvenlik konusunda.tabi bahsettiğim olguların üzerinde düşündükten sonra bu karardayım.benim şahsi görüşümdür.saygılar..

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi
Car:Citroen C2 1.4 HDİ SX 2006 Tyre:Goodyear Efficientgrip
Car Audio:
Pioneer DEH-X3550UI - Sony XM-N1004 - Hertz DSK 165.3 - Alpine SXE-1325S - Hertz DS 30.3 - MA Audio 4ga Power - 2x1.5mm Speaker Cable - Monster Interconnect
Desktop:
Apple iMac 21.5 Late 2009 Phone:Apple iPhone 5c 16gb Tablet:Apple iPad 4 16gb Wifi+4G Display:Saba 23" Full Hd Led Power:Monster PowerCenter HT800 Espresso:Delonghi EC200 CD - Sözen El Değirmeni
Satılık bileşenlerim:Kingston V300 120GB - Corsair Carbide 300R - Corsair CX600 - Corsair Hydro H60
Satılık bileşenler için pm atın.

87 Mesaj
12 Ağustos 2011; 2:17:15 

Selamlar
Yaklaşık 2 senedir 156SW 2.0 SS kulanmaktayim daha oncede 147 varrdi,ben bir Alfa tutkunuyum bindiğim hiçbir araba bana zevk vemez oldu Audi A42.0 quatro kullandım kendi arabamı aradım hemde 4 yas fark olmasına rağmen
Arkadaslar Alfa bir tutku ve zevktir, alfayi ya seversiniz yada sevemezsiniz ve büyük ihtimal Alman arabaları ile soyulmaya devam edersiniz...
Euro ncap testine gelince Alfa156 1998 de üretime başlamış bir model ve 2006 ya kadar aynı sase ku
Kullanilmistir.
Yaklaşık 15 sene önce hangi ncap testinden bahsediyorsunuz? Sonuc iyi değil fakat aynı begenilmeyen Alfa suan Gulietta ile sınıfının en güvenli otomobili oluyor 5 yıldız alıyor,
Su saatte buraya yazıyorsam yine Alfa tutkumdandir...
Herkeze selamlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

FIAT Linea T-JET 120 bg. 206 Nm.
0-100 9.5 sn.
100-0 39 m :)
( )

47 Mesaj
13 Ağustos 2011; 9:19:27 

Aynı yaşta daha başarılı sonuçlar çıkartan arabalar mevcut...

274 Mesaj
20 Ağustos 2011; 23:37:40 

hortlamış gibi olacak fakat,
bu video nerede, hangi şartlarda çekilmiş ve daha da önemlisi gerçekten euro ncap test kurumuna ait olan bir video mudur? bunun ispatı çok zor çünkü euro ncap'in sitesine girecek olursanız Alfa romeo 156 ile ilgili çarpışma testi bulamazsınız!!!!! bu arada size bir alıntı yapayım,
alfa güvenlik konusundaki savunmasında, güvenlikten anladığımız şey aracın kaza anını hiç yaşamamasını sağlamaktır. Bu durum kazanın oluş şekline göre değişir fakat yol tutuşu tren rayı üzerindeymiş gibi giden bir otomobili refüje çıkartmak gerçekten ustalıktan da öte bişey olur.

162 Mesaj
5 Aralık 2011; 0:18:40 

ağaar. bende arac arayıı ıcındeyım ve 13000-14000 tl param var. bu fiyat aralıgında buldugum en donanımlı arac alfa romeo 2.0 ts 99 model buldum. inanın accayıp ıcım gıdıyor ama işte sahıbıne sordum sehır ici tupte 350krş tan bahsettı samımı bı sekılde sagolsun sehırler arasıda 250krş. bu vergılerde arttmısken ınsan 2000cc motora yaklasmayada korkuyor napacam bılmıyorum.

1999 model alfa romeo 156 2.0 excuitive

1288 Mesaj
5 Aralık 2011; 2:09:30 

alfa bir tutkudur gerçekten güzel fakat narin arabalar.
alternatif dersen
aynı fiyatlarda alfayla eşit belki daha performanslı hemde çok daha güvenli ve sorunsuz volvo s40 2.0 t ları düşün bence. 163 hp lik düz 2.0t leri. 16 17 ye bulursun.hele ankaradaysan hiç sıkıntı yok zaten.momo değilsede güzel deri koltuklu sağlam kaltel ve performanslı bir araba. bir alfa kadarda fazla yakmıyor. malum 8 buji yi beslemekle 4 bujiyi beslemek aynı değil. yok daha sorunsuz olsun dersen sade 2.0 140 hp liklerinde turbo sorunu yok. fakat tam performans aracı olsun dersen 1.9 t4 s40 alırsan 200 hp 300 torkun keyfini sürersin.
3 ilan içinde birer örnek ilan vereyim sana.
http://www.sahibinden.c...k-temiz-64553064/detay/
http://www.sahibinden.c...siz-s40-65609253/detay/
http://www.sahibinden.c...-beygir-66247299/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendikendine -- 5 Aralık 2011; 2:12:07 >

"O VARSA SORUN YOK" 2001 VVT-İ

4 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:17:49 

arkadaşlar 2004 temiz 156 1.6 arayıcısı biri olarak şu topikte yazılanlara bakıyorumda hakkında bilgi sahibi olmadığımız konularda o kadar ahkam kesiyoruz ki topiğin başında biri bi video eklemiş biri de kalkıp sormamış ki ; hayıordır bu ne testi diye test diye konulan video resmi olarak ne erncap, ne de markanın referansında olan bir testtir. yani bu kadar kolay mı karalamak! insaff diyorum..

162 Mesaj
18 Aralık 2011; 21:18:38 

abiler bende bugun bır alfa 156 2.0 sahııbıyle konustum adam bıllah dıyor sehırler arası 200krş a kadar ınıyor sehır ıcıde 250-300krs dıyor. cokta memnunmus.

1999 model alfa romeo 156 2.0 excuitive

19 Mesaj
4 Ocak 2012; 22:24:18 

Alfa Romeo 156, Volvo ile kıyaslanmaz bile, Volvo'nun içi çok dar, konforu az ve savuran bir arabadır. Ayrıca Volvo Alfa'ya göre daha fazla yakar.

Alfa'nın yedek parçası Volvo'dan daha ucuzdur ve daha kolay bulunur.

Alfa Romeo 156 1.6 2002 aracım vardı, 2 hafta önce sattım, yeniden Alfa 156 almayı düşünüyorum, başka arabalara baktım, 0 km araçlarda bile Alfa'nın konforunu bulamadım.

Yolda giderken altımdaki araca güveneyim diyorsanız kesinlikle Alfa almalısınız bence...

13 Mesaj
5 Ocak 2012; 18:07:55 

arkadaşlar bence alfayla diğer markaları kıyaaslamaktan vazgeçin....2 seçenek düşünün ya bindiğinizde hiç bir marka araca özenmeyip.karakterli keyifli ve karizmatik ruha sahib olun .....ya da gidin kendinize bir araba alın...hem allah korusun bir kaza olursa marketlerde bile yedek parçasını bulabilme huzuru nasıl bir mantıksa.......ben bir alfistim....araba anlayışım....alfaya kadar olan duygum alfadan başkası yok benim için...teşekkürler....2005 siena kırmızısı alfa 156------------------

162 Mesaj
23 Şubat 2012; 0:38:50