Şimdi Ara

CIS açıklamalı RESİMLİ ANLATIM ciss HP 363 C5180 C6180 C7180 HP Photosmart 8250 serileri D7160...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende HP c5180 var. Bu model için CIS HP 363 ( Continuous Ink System ) DEVAMLI MÜREKKEP SİSTEMİ ALACAĞIM.

İlk önce bu cis leri araştırdım c5180 için hem 02 hemde 363 modelleri var benim kartuşlar 363 acaba 02 bunun diğer adı mı yoksa farklı ülkelerde satılan c5180 için mi bilen cevaplarsa sevinirim..

CIS (cis) NEDİR?= cis kısaca "devamlı mürekkep sistemi" anlamındadır. Bu sistemde sahte kartuşlar dıştan görülebilen boya depolarıdır. Boya bitince hemen dolduruyorsunuz yada dışarıya ince borularla ayrı depolar var hangi boya biterse o depoyu dolduruyorsunuz borularla ilgili kartuşa gidiyor. RESETLEME işini ise sahte kartuşların üzerindeki oto. reset çipi yapıyor. CİS sisteleri ile 20-50 ytl arasında aldığınız kartuşlardaki boya miktarı 0.5-1 ytl gibi hatta dahada düşük fiyata geliyor.

Boyaları Türkiye den bulmak çok kolay ama CİS sistemi bulmak çok zor, Türkiye de sadece epsonun bir kaç modeli ve hp nin eski modelleri için CİS var. Ama yurt dışından en erken olarak reset çipini yapınca hemen çıkartıyorlar. Adamlar çok hızlı..
    Bu yüzden yurt dışından EBAY dan satın alacağım.. Sizlerde MUADİL kartuşmuş , yok ben elimle doldurayım resetleyeyim gibi doldurma setleri ile uğraşmayın gidin CİS sistemi alın tıkanma falan da yok, uzun yıllar kullanın istediğiniz fotoğraflarınızıda en ucuza basın..
    Teşekkürler..

Bu boyasız olarak satılan uygun fiyatlı modeli. TIKLA(Dediğim gibi çok kaliteli boyaları Türkiye de çok uygun fiyata alabiliyorsunuz)
     CIS açıklamalı RESİMLİ ANLATIM ciss HP 363 C5180 C6180 C7180 HP Photosmart 8250 serileri D7160...

Bu da boya ile gönderilen modeli. (Boya miktarı sizi çok fazla idare eder. Boyalar bitince dediğim gibi çok kaliteli boyaları Türkiye de çok uygun fiyata alabiliyorsunuz))

• Kardei şu konuda biraz daha bilgi verirmisin???Benim yazıcı epson bu konuda ne yapmalıyım...???Nerden bilgi alabilirim....
  • Modelini hemen belirt. Sana yardımcı olayım..
  • epson dx 5050 için bakınıyorum ama ebay da da yok sanırım...
    turkiyede satılanlar ise çok pahalı bu kadar mı fark olur...
    anlamsız...
    saygılar
  • KArdeş,burdan ben de almayı düşünüyorum da Amerikadan getireceğine bunun Avrupa'da tedarik merkezi yok mu,birde alışveriş güvenli değil mi;yoksa sanal kredi kartı mı oluştursam?Adresine kadar getiriyorlar mı,yoksa gümrükten gidip kendimiz mi çekiyoruz?
  • walla ben bugün westernunion la(ptt den) superjetusa diye bir siteden yaptım ama bakalım noolcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: biroldh

quote:

Orjinalden alıntı: bigen

walla ben bugün westernunion la(ptt den) superjetusa diye bir siteden yaptım ama bakalım noolcak

http://www.superjetusa.com/shop/index.php

bu da paypal yerine westernunion lamı çalışıyor acaba...

Ben bu siteye daha önce hp için bakmıştım ama sadece eski modeller için cis var..

yok dostum ptt den gönderdim orası western ile çalışıyor,bakalım inşllh bir sorun çıkmaz,bir de kampanya yapmışlar,benim aldığım mürekkepsiz 75$ dan 34$ a düşmüş

• Epsoncx6400; bu arada paypal ödeme sistemi nasıl oluyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigen -- 13 Eylül 2007; 18:49:27 >
  • turkiyede zeta bilgisayar satıyo
    forumda da arasan rahatca bulabilirsin
    200ml lik 4 murekkep arti ciss yaklaşık 145ytl idi
    ama ilk satılmaya baslandıgında sadece ciss 60 ytl idi
    bu kadar fark olmamalı diye duşunuyorum
    saygılar
  • walla kargoya da 30 ytl veren arkadaşlar vardı,gene yurtdışı nerden baksan yarıyarıya geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rjronus

epson dx 5050 için bakınıyorum ama ebay da da yok sanırım...
    anlamsız...
    saygılar

Arkadaşım ebay da nasıl bulamadın anlamadım. DX5000 serisi yazıcılar D78 diye adlandırılıyor. DX4050 - DX5000 - DX5050...... DX7000 yazıcıların tümü D78 dir. EPSON D78 olarak arattırman lazım. Ayrıca en son bulduğum bir CISS sitesi var. Onu size vereyim. Açıklamalarını okursanız en son sistem olduğu yazıyor.

http://ink.supply.hk/product_info.php?cPath=1_16_33_41&products_id=71

Ebay dan alışveriş yapmanız içinwww.paypal.com a üye olmanız gerekiyor. Paypal a üye olmak içinse kredi kartınız olması gerekiyor. Paypal a üyelik prosedürü biraz teferruatlıdır. Önce kartınızdan küçük bir miktar para çekilir. Daha sonra o para ilk alışverişinizde size geri verilir. Ben ebay ve paypal ile daha önce birçok alışveriş yaptım. Birçok malzeme aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzengin -- 14 Eylül 2007; 11:00:19 >

• bilgi eksikliğinden dolayı bulamadım, d78 diyince iş çözüldü
    teşekkürler
    saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kzengin

quote:

Orjinalden alıntı: rjronus

epson dx 5050 için bakınıyorum ama ebay da da yok sanırım...
    anlamsız...
    saygılar

Arkadaşım ebay da nasıl bulamadın anlamadım. DX5000 serisi yazıcılar D78 diye adlandırılıyor. DX4050 - DX5000 - DX5050...... DX7000 yazıcıların tümü D78 dir. EPSON D78 olarak arattırman lazım. Ayrıca en son bulduğum bir CISS sitesi var. Onu size vereyim. Açıklamalarını okursanız en son sistem olduğu yazıyor.

http://ink.supply.hk/product_info.php?cPath=1_16_33_41&products_id=71

Ebay dan alışveriş yapmanız içinwww.paypal.com a üye olmanız gerekiyor. Paypal a üye olmak içinse kredi kartınız olması gerekiyor. Paypal a üyelik prosedürü biraz teferruatlıdır. Önce kartınızdan küçük bir miktar para çekilir. Daha sonra o para ilk alışverişinizde size geri verilir. Ben ebay ve paypal ile daha önce birçok alışveriş yaptım. Birçok malzeme aldım.

Bu site c/cx serilerini adam yerine bile koymamış

• quote:

Orjinalden alıntı: biroldh

Arkadaşlar cis (dms) sistemi bakarken yazıcınızın KATUŞ NO suna göre aramanız gerekiyor.. Örneğin benim c5180 kartuş no:363 hp 363 kartuşları için cis sistemi sipariş verdim, ama bu cis sistemin sayfasında uyumlu olduğu c5180 modeli yazmıyordu, halbuki kartuşlar aynı adama mesaj attım "evet c5180 ile uyumlu" diye cevap verdi, bende onu sipariş vardim..

KARTUŞ NO ya göre arama yapınız çünkü sayfada o kartuşu destekleyen YENİ ÇIKMIŞ YAZICI MODELLERİ yazmaya bilir ama bilinki uyumludur ve yazıcı modeliniz ilede mesaj, mail atın ki tam garantiye alın..

Kesinlikle
  • dostlar cıss için hangi mürekkepleri kullanabiliriz?aldığımız yere mahkum muyuz yoksa
  • artık yeni eski butun epson kartuslar kolayca doluyor
    gecen gun bir siteye rastladim, eski (7pin) ve yeni(9pin) tip kartuslarin hepsinin dolan tipleri var. ben de 0711,712 713 714 serisi kartuslar vardi.(9 pinli) bir takim 4 tane siparis verdim (40 milyon falandi) ertesi gun elime gecti. doldurmasi da cok kolay kullanmasi da. resetleyici gerektirmiyor. yaziciyi acip kapadiginizda butun kartuslar dolu gozukuyor.
    eskiden cok ugrastim 611, 481 serisi kartuslar icin. kac tane parcaladim icine baktim nette okumadigim yer kalmadi herbiri farkli. 611 le 612 bile farkli yapida. bu yuzden 2 tane 3650 yazici bozdum hurda halinde duruyor evde.
    bu yontem super. 1dk dan az suruyro doldurmasi. resetleyici gerektirmemesi de ayri bir guzellik. zaten resetleyici fiyatina neredeyse tam takim. muadil kartuslarla ayni fiyata geliyro ki cogu muadil de dolmuyor, dolsa bile resetleyici gerekiyro ikidebir.
    CISS ler de problem yasadim ben murekkep kacirdilar, bzim ufakligin ayagi takildi hortumlarina hepsi yere dokuldu ugras dur.
    bu yeni model dolan kartuslar guzel valla herkese tavsiye ediyorum forumlarda rastladigimda.

HP 363 ve Canon falan icin de var isteyen olursa. adresiwww.dolankartus.com
    ben komisyon almiyorum haberiniz olsun :)

• Orjinalden alıntı: birolayd

Orjinalden alıntı: tongun

Saglik olsun sen cozmussun isini. Belki baskalarina faydasi olur. Ben cok cektim zamaninda. resetter aldim, kac tane kartusu bozdum yazici bozuldu neresinden dolduracagimi bulamadigim icin. CISS de aldim ama onda da problem yasadim. yaziciyi kaldirip biyere koyamiyorsun . murekkep tanklarinin seviyesini briaz yukarida tuttun mu yazicinin icine doluyor murekkep. bunlarda oyle bir probllelm yok. cok basit. zaten biliyorsundur sendeki CISS in kartuslari gibi. sadece hortummlariyla dis unitesi yok . Bunlar da ithal ediyorlarmis. Burada yapilmasi mumkun degildir sanirim uzerlerinde chip var hep.

• HARİCİ KARTUŞ SİSTEMİİİİİİİİ

HAYATIMIZ KURTULDU

İZMİR DE JEST LTD VAR

www.jest.com.tr

epsonların tamamına harici kartuş sistemi satıyorlar . hp lerde de 363 ve 88 serisi kartuş kullanan yazıcılara çözümleri var

foto baskıları gördüm mükemmel
  • Mevcut kolay dolum kartuşlarınıza entegre edebileceğiniz besleme tanklarını aşağıdaki adresimizde bulabilirsiniz. 4, 5 ve 6 tanklı modelleri mecuttur.

http://urun.gittigidiyor.com/Murekkep-Besleme-Tanki-4-x-120ml_W0QQidZZ11185748

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.