Şimdi Ara

Şahin kaç beygir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
43.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jackle

Birader takma kafana böylelerini. Bunlar arabanın adıyla, arabanın gerçeğini karıştırıyorlar.
    Zaten avrup birliğine falan girince bunların tüylerini yolacaklar.

bilmem hala foruma giriyor musun ama 10 sene gecti ve hala giremedik avrupa birligine...
  • şahin 1.6 i.e 86 beygir eski tempra motoru

böle adamları takma yol ver geçsin uğraşırsan onun tuzağına düşersin bırak kendince uğraşsın senin yapman gerekn uzaklaşmak
  • Arkadaşımda kartal var karbüratörlü 68 beygir(arkadaşımla beraber 69 :) )

• biz bu tip kullanıcılara apaçi diyoruz.

genellikle arabesk veya tam tersi,ismini dahi bilmedikleri yabancı müzik dinlerler.yaz kış,sıcak soğuk farketmez.2 önde,2 arkada olmak üzere 4 zibidi,apaçi,bağırlarına kadar açık göğüsler,ellerde tesbih(camdan sarkacak bu arada bu tesbihli eller)helezonlar katledilerek kesili,mümkünse geniştaban,cms 40,beyaz renkli şahinleri ile tanınırlar.

camlar filmli,direksiyon beyaz sedef ile kaplı,arka cama pavyon,genelevi kültüründen kalma loş ışık,arka cama ''sataşma,baba yorgun'' veya ''angara merkez,gafasına göre herkes gardaşşş'' yazısı yazılarak bazı aksesuar eksiklikleri giderilir.

ön fara kaş olmazsa olmazlardandır.bir elin kandada olsa o fara kaş yapılır,araç,sinirli bir görünüme kavuşturulur.

3 ten 2 ye çekme,çat,pat,yok efenim yan yan falan filan,bu tarz felsefe haline gelmiş şeyler uygulanır.

yalnız,2 çeşit şahin kullanıcısı vardır.birincisi,yukarıda bahsettiğim şahin kullanıcısı:

ikincisi ise;

sakin,efendi efendi orjinal,hiç bozulmamış aracı ile kurallara uyan şahin kullanıcısıdır.

• Arkadaşlar bu Şahin'ler kaç beygir, güçleri falan nedir, ABS, TCS falan neyi vardır ki bu kadar ısrarla millet bunlara tampon falan yapar, sis farlarını yakar her bir yerde "borrr" diye gaz basar anlamadım ben yaa. Nerden aklıma geldi, gelirken böyle bir Şahin habire bir sağ bir sol girip çıkıyor yaw deli etti beni önümde, sakin sakin gidiyorum cırt sağa dalıyor, tam yanından geçecem hop sol yapıyor, hava da yağmurlu bugün İzmir'de. Lanet olsun dedim, çektim vitesi sportta vınnnn, sonra düşündüm ben niye sporta alıyorum diye vitesi?

• Birader takma kafana böylelerini. Bunlar arabanın adıyla, arabanın gerçeğini karıştırıyorlar.
    Zaten avrup birliğine falan girince bunların tüylerini yolacaklar.
  • bir doğan sahibi olarak bende anlam vermiş değilim. bağırdıkları kadar gitmiyor bu araçlar. ama içine binenin havası değişiyor.
  • 80 beygir tekerlere aktarılan 10
  • Daha bugun antalya yolunda 110-120 ile gidiyoruz havada kararmaya baslamisti. Dikiz aynasindan gorduk kac metre geride acmis masmavi sis farini falan caka caka geliyor,tampona kadar girdi yolu verdik gecti. Sonra ne oldu kirmizida durdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dulger007

hortt :)

Hic tarihe bakmadim yeni sandim yazdim. Mutlu musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esercan14

quote:

Orijinalden alıntı: dulger007

hortt :)

Hic tarihe bakmadim yeni sandim yazdim. Mutlu musun

Cok güldüm Benim de aklıma takılırdı ilk arabamız 92 de aldığımız 91 sahindi o zamanlar beygire falan bakılmazdi, 4 teker olsun direksiyonu da varsa süper...hele ön camlar otomatikse kralsin...
  • 86 horse, 3-5 coyote power.
  • Hakkaten yaw, şu trafik rezaleti bitsin artık. Bazen düşünüyorum ne oluyor böyle yapınca diye? Benzinciden yola çıkıyorsun, çıktığın trafik de sıkışık, yol vermiyorlar önünde duruyorlar, sonra sol el kapıya yaslanıp çeneye götürülüyor sağ el de arabanın teybine uzanıyor görmedim seni hesabı, ne yani nolacak yol versen, görmüyorsan koca arabayı çıkma trafiğe kaza yaparsın?

Işık yeşil mesela giriyor kavşağa bir tıkanıyor trafik kalıyor öyle, dört yol ağzı tıkanıyor herkes seni bekliyor, yine aynı mod, teybe uzanıyor sağ eller ne yapayım doğal birşey, trafik tıkandı benim suçum ne hesabı! Girmesene trafik akmadan yeşil yansa da kavşağa!

Nerden nereye işte çok acayip, akıl sır erdirilmez işler, neyi paylaşamıyorsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRCaPiTaL -- 17 Ocak 2005, 1:29:03 >
  • zaman... herkes gideceği yere biran önce varmak istiyor. Kimse kimseyi düşünmüyo...
  • gideceğin yere hızlı gitmekten ziyade dikkat çok önemli

geçen gün kazaya ramak kaldı

kavşağa girdim yukarıdan aşağıya sağa baktım sola baktığımda geç kalmıştım

tabii biraz yavaş gitmede özellikle dikkatli olmada büyük fayda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

zaman... herkes gideceği yere biran önce varmak istiyor. Kimse kimseyi düşünmüyo...

Haklısın ama o zamanı kazandığımızı sanıyoruz, bence o zamanı kazanmak isteyen ambulans ya da itfaiye değilse kazanacağı bir kaç dakika hiçbir şeye yaramaz. Şehir içi bir yolda da zaten ne kadar hızlı gidilirse gidilsin 2-3 dakikadan fazla kazanmak çok zor.
  • YENİLERİ 86 ESKİLERİ BELLİ DEĞİL
  • 68 BG 1600 KARBURATÖRLÜ OLANLAR......
  • Tofaslarin sanirim sasi ve iskelet yapisi cok dandik. Ben her kazada tofas arabalari kagit gibi büzülmüs goruyorum. Yani tofas ile bi kaza yaptim mi baskalarinin yardimi olmadan icinden cikmak cok zor gibi geliyor bana... Tabi itfaiye gelip kesiciler ile kapilari falan kesip cikartana kadar kan kaybindan olmezse iyidir...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.