Şimdi Ara

## Asus XG Station'ın Gecikme Nedeni ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
8.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus XG Station'ın Gecikme Nedeni ##

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri olan Asus, sene başında Las Vegas'da yapılan tüketici elektroniği fuarında dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı harici ekran kartı çözümü XG Station'ı duyurmuştu. Heyecan yaratan bu donanım tanıtılmasının üzerinden 9 ay geçmesine rağmen hala gün yüzüne çıkabilmiş değil.

Elimize ulaşan yeni bilgilere göre Asus, işletim sistemi desteği konusunda sıkıntılar yaşadığı için bu zaman kadar gecikme yaşanmış. Zira XG Station Windows XP ile uyumlu olarak çalışabilirken malesef Windows Vista desteği söz konusu olduğunda aynı iyimserlik bu noktada geçerli değil.

Tabi an itibariyle satılmakta olan dizüstü bilgisayarların önemli bir kısmının Windows Vista işletim sistemi ile satıldığını ve sayının giderek arttığını da göz önüne aldığımızda Windows Vista altında çalışamayan XG Station'ın şu hali ile piyasaya çıkması piyasadan kalkmasının da en önemli neden olabilir. Asus'un sorun üzerinde çalıştığı ve artık son noktaya geldiği dile getirilirken büyük bir ihtimalle XG Station yılın son çeyreği itibariyle pazara giriş yapabilir.

MSI'ın da XG Station benzeri bir projesi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Eylül 2007; 9:01:49 >

• express card slotundan mi ne baglaniyordu galiba. soyle insan gibi cift USB falan kullansalar olmaz mi ki
  • xg station hakketen heycan verici bir alet...sadece laptoplar için değil masaüstü sitemler içinde öyle...acaba fiyatı ve performası hakkında daha fazla bilgi varmı..?
  • tüketiciye artık ne satacaklarını şaşırdılar.dizüstü demek kolaylık ,taşınabilirlik demek bugün bunu taktırırlar yarın başka birşey elimiz
    kolumuz dolu dolaşırız artık.
  • bu aletin asıl amacı masa üstü sistemler gibi laptop kullanmak yani bir yere giderken yanında götür diye satmıyolar bu alet belli bir yerde (evde) kalacak laptopla sen işe gidip geleceksin can sıkıntını alması için xg station bağlayıp yaşa paşa oyununu oynayacaksın

quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

tüketiciye artık ne satacaklarını şaşırdılar.dizüstü demek kolaylık ,taşınabilirlik demek bugün bunu taktırırlar yarın başka birşey elimiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogi

bu aletin asıl amacı masa üstü sistemler gibi laptop kullanmak yani bir yere giderken yanında götür diye satmıyolar bu alet belli bir yerde (evde) kalacak laptopla sen işe gidip geleceksin can sıkıntını alması için xg station bağlayıp yaşa paşa oyununu oynayacaksın

quote:

tüketiciye artık ne satacaklarını şaşırdılar.dizüstü demek kolaylık ,taşınabilirlik demek bugün bunu taktırırlar yarın başka birşey elimiz

onu alacağıma bi laptop bide masaüstü sistem alırım

• Tamamen gereksiz bir şey. Hem FX-57 demişti 8800 serisi dizüstülerine geliyor diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black-Box

Tamamen gereksiz bir şey. Hem FX-57 demişti 8800 serisi dizüstülerine geliyor diye.

evet bence de çok gereksiz... her geçen gün donanimlar daha da güçleniyor özelliklede ekran kartı söz konusu oldumu daha bi gereksiz geldi bana...
  • quote:

Asusun Ar-Ge bölümü artık ne çıkartsakta milleti kazıklasak diye düşünüyor sanırım
  • Acaba bu aletin özelliklerini bilen birisi varmı dx10 destekliyomu
  • bence okadar da gereksiz değil coğu laptopun işlemcisi belleği çok iyi olmasına karşın ekran kartı kötü oluyor.Ekran kartı iyi olanlarında fiyatları malum .Hem Xgstation ı alınca bi karta bağımlı kalmayacağız sonuçta bunun içinde masaüstülerimizde kullandığımız ekran kartı bulunuyor.İstediğin vakit değiştirebiliyorsun.Eğer asus bunu alınabilir bi fiyattan satarsa çok işe yarar.MSI Luxium adında buna benzer bi kart geliştiriyor, ati da lasso diye bi ürün geliştiriyor. benzerleri arttıkça fiyatlarında makul bi seviyede olcağına inanıyorum
  • Bence ürün çok hoş ama ucuz olacağını hiç sanmıyorum...
  • bi çıksın görelim öle yorum yapalım şimdilik ben beklemedeyim
  • bunu agp cilerde kullanabilirse çok manyak olur varya...
  • nesi gereksiz anlamadim. dandik ekran kartli bir laptopun varsa, veya aldiktan 6 ay sonra kart yetersiz geliyorsa bu alet muthis ise yarar (sorunlarini da cozsunler hele...) acikcasi ben kendi 6800Go yerine 8800GTS kullanmayi tercih ederim. koca laptopu degistirmekten iyidir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

nesi gereksiz anlamadim. dandik ekran kartli bir laptopun varsa, veya aldiktan 6 ay sonra kart yetersiz geliyorsa bu alet muthis ise yarar (sorunlarini da cozsunler hele...) acikcasi ben kendi 6800Go yerine 8800GTS kullanmayi tercih ederim. koca laptopu degistirmekten iyidir...

ekran kartı konusu öylede fakat sadece iş ekran kartıyla bitmiyor. zamanla ram ve cpu da yavas kalıyor. hadi rami max 4 gb olan notebooklar yavas yavas yaygınlasıyor ama işlemci sorunununda önüne geçilmesi lazım. yani mobil işlemcilerinde kutu halinde satılması lazımki ileride yeni bir laptop almaktan kurtulalım.
  • Eğer çok güçlü laptop sahibi olduktan sonra böyle ürünler çok iyi bişi bence.Masaüstü bilgisayar yerine ekran kartı güçlü olmayan fakat diğer bileşenleri iyi olan bi laptop alıp masaüstü yerine kullanmak isterim.Evde büyük ekran lcd ve harici ekran kartına bağlı çalışırken istediğin yere götürüp kendi bileşenleri ile çalıştırmak çok güzel olur bence
  • fiyatını duymadan süper olur yad çok gereksiz birşey demek yanlış bir laptop parasına aleti satacaklarsa avuçlarını yalarlar ama 100$ lık bir şeyse baya bir alıcı bulur. tabi ekran kartından sağlam performans almak gerek yani 8800GTX alıp yarı hızında kullanacaksan hiç çıkarmasınlar daha iyi
  • benim görüşüm sadece şov maksatlı
    bakın biz bunuda yapıyoruz tarzı bir ürün de olabilir bu ürün
    sonuçta bu asus bu tarz şeylerle para kazanmaya çalışacak bir firma değil
    quote:

Orjinalden alıntı: theozy

quote:

Asusun Ar-Ge bölümü artık ne çıkartsakta milleti kazıklasak diye düşünüyor sanırım

• Çıksında bir deneyelim..Belki işe yarıyodur...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.