Şimdi Ara

##Toshibadan 1.8' 160GB sabit disk##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba, 1.8" boyutundaki 160GB sabit disklerini duyurdu. Taşınabilir mp3 çalarlar, video oynatıcılar, mobil bilgisayarlar gibi ürünlerde kullanılacak olan yeni diskler CE-ATA arabirimi üzerinden çalışmaktalar. 160GB 'lık model 2 adet plaka içerirken düşük modeli olan 80GB tek plaka içeriyor. İki diskinde mm2 'ye düşen bilgi yoğunluğu 353 Megabits. Toshiba'nın yaptığı açıklamaya göre, kapasitesi artan 1.8" 'lik disklerin güç tüketimleri de GB başına 0.002W düşürülmüş. Bu oran 1.8" 'lik 100GB modelden %33 daha az.

Ortada kesin bir bilgi olmasa da, Apple'ın yeni duyurduğu iPod müzik çalarlarınında bu disklerin kullanılması oldukça yüksek ihtimal zira yeni duyurulan müzik çalarların kapasiteleri de bu disklerinkiyle aynı. Bu yeni diskleri kullanmaya başlayan ürünleri yıl sonuna doğru görebilmemiz mümkün olacak.

• 160 gb mp3, bir ömür dinleriz artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzeg

160 gb mp3, bir ömür dinleriz artık.

1.5 gb ı bile 320 kbps lik mp3 lerle kullanıyorum bana hayli hayli yetiyor, bunlar işi iyi abartmışlar. Bu kadar ufak yapılabiliyorsa pc sistemlerine adapte etsinlerde 3.5 luklara 3 tane sığdıralım
  • bence iPod videoların bu diskle beraber birçok video formatınıda desteklemesin gerekir ve artık ön tarafın tamamaen ekran olması iyi olacaktır yani iPhone gibi fakat iPod inceliğinde..bu sayede film izlenebilir, ses kalitesininde yüksek olduğunu düşünürsek çok kaliteli büyük bir ekranda güzel filmler izlenebilir yolculuk sırasında..
  • bence bu diskleri raidle biribirine baglasınlar 3,5 yuvalara gene biz 480 gb gibi takalım ama yüksek okuma ve yazma hızları sunsunlar yeter artık bu disklerin yavaşalıgı herşey uçuyo hardiskler emekleme çagını bile geçemediler
  • bu takır tukur dönerek verileri okuyan disklerin haberlerine hiç sevinmiyorum hatta sinir oluyorum... çünkü ne zaman yeni bir disk çıktı haberi okusam içimden lanet olsun ne zaman bunların sonu gelecek hala yenilerini üretiyorlar diyorum...
  • 2.5" 500 gb ne zaman çıkacaksa
  • bunun 1 tb lık olanı ne zaman çıkar acaba. en az 2 sene beklemek lazım kanımca. fiyatı zaten hayel ötesi olur.
  • bu disklerle değil raid (buraya yazacak bişey bulamadım) yapsalar yinede performans namına kağnıdan hallice olur. ancak mp3 dinler video izlenenir bu diskle layığınıda bulmuş ipoda girmiş zaten...
  • Hakkaten ne anlamı var acaba mutlaka bir olayı vardır ama.Ayrıca ipodlardan nefret ettiğimi söylemeden geçemicem
  • bunun da terabytlık olanını görürüm inşallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.